Keresés

Részletes keresés

Teaway Creative Commons License 2019.02.24 0 0 1200

Hol vannak a súlyok és a lánc miért van felkötve?

Előzmény: örihari (1198)
csipi7979 Creative Commons License 2019.02.23 0 0 1199

Gyönyörű gyűjtemény! Gratulálok hozzá! Én hozzád képest kispályás vagyok, íme néhány példány, amivel mostanában bütykölök. A német faragottnak a koronája sérült, arra még a madárkát kell felragasztanom,egyébként jól megy, csak az ajtaja nem mindig záródik. A Majakkal dolgoztam ma is, szereltem bele donorból gongot, meg megolajoztam. Ingája és súlyai ideiglenesen más óráról vannak hozzá, ezeket folyamatosan keresek hozzá. Neki az ajtaja nem mindig nyílik, amikor kakukkol, ezt eddig nem sikerült sajnos orvosolnom. Nem tudom mit lehetne tenni vele. A harmadik egy Harzer német inga és súlok nélkül, szépen jár. Olajozni kellene, de nem tudom, hogy kellene szétszedni, nem igazán látok csavart és a sípok is ragasztva vannak.

Jó 7végét! Üdv: Csipi

Előzmény: örihari (1198)
örihari Creative Commons License 2019.02.23 0 1 1198

Én ezekkel a típusokkal foglalkozom.

Előzmény: csipi7979 (1196)
örihari Creative Commons License 2019.02.23 0 0 1197

A fékfolyadékot nem hallottam még.Én kotyvát és benzint használok.Ha teszel fel képet az óráidról és a szerkezetükről,sokkal többet tudunk hozzászólni.

Előzmény: csipi7979 (1196)
csipi7979 Creative Commons License 2019.02.19 0 0 1196

Sziasztok! Új vagyok a fórumban, örülök, hogy megtaláltam. Jómagam is foglalkozom hobbiszinten órák javítgatásával. Tisztogatom, gyűjtögetem őket, de csak saját részre. Én féktisztító sprével, illetve enyhén olajos petróleumban szoktam tisztítani. A féktisztító nagyon király, puccra leszed mindent, viszont sietni kell vele, mert nagyon gyorsan párolog. 

Jelenleg német (Regula, Gasler) kakukkos órához keresek ingát és súlyokat. Van egy komplett szép nagy kakukkosom is, annak nem záródik az ajtaja a kakukkolás után , de szépen megy. A Majakokkal nincsenek jó tapasztalataim, mindegyiknek volt valami baja eddig, ami nálam járt. A mai órások már csak elemet, meg max szíjat cserélnek karórákon és ennyi. Eddig mindegyik elküldött, ha valami régi órával állítottam be.

ÜDV!

Barret02 Creative Commons License 2019.02.16 0 0 1195

Majak sosem megy tönkre,örökös mint a nyomorúság :)

Törölt nick Creative Commons License 2019.01.26 0 0 1194

Ja meg kb. bármelyik óráshoz beviszed, fikázni fogja, hogy Majak és ajánlgatni fogja a saját portékáját.... jártam már így 5 helyen. Az egyik ugyanúgy egy Majakot akart rámsózni, azthitte nem ismerem fel, hogy az egy Majak.... azt mondja 15.... mondom... mi? ezért a Majakért? nézett meglepődve. Mondom neki adok érte 5 ezret... nem adja... kimegyek a boltból... utánam jön... jó lesz 7? mondom neki 6... ok. van 6ért olyan tökéletesen járó ritja Majakom ami a neten még rom állapotban alkatrésznek is 20-30 E :D

Előzmény: Törölt nick (1193)
Törölt nick Creative Commons License 2019.01.26 0 0 1193

Gyógyszertári sebbenzin, sima műszerolaj injekciós tű/fecskendővel bejuttatva. Mutatót valószínűleg nem fogsz kapni, csak egyben egy alkatrésznek kínált donort.

 

A bőr felújítása már húzós művelet. Minta... dehogy... az nincs. Inkább szerezz egy donor órát és abból rakd át. Am. nekem réges-régen enyvvel csinálta meg az órás papa.

Előzmény: Nyinyoca (1187)
Törölt nick Creative Commons License 2019.01.26 0 0 1192

Ja, meg prónálkozni másik falon! Nekem volt a lakás egy bizonyos falán nem ment. Ott rezonált a fal, ha elment autó, vagy stb. a ház előtt és megállt.... most belső közfalon van, főfalon a rezonancia miatt mindig megállt.

 

 

Ja és javítani? Nagyjából senki.

 

FB, van kakukkos órás csoport, ott van 1-2 hozzám hasonló elvetemült gyüjtő, aki javít is. Én más óráját nem vállalom, nem értek hozzá, csak kitanultam önszorgalomból. Nem nagy dolog a tisztítás.

Előzmény: Törölt nick (1191)
Törölt nick Creative Commons License 2019.01.26 0 0 1191

ha nagyobb súlyt teszel rá, akkor nem csak siet, hanem szétkopik az óraszerkezet is. Nem kellene.

 

Tiszítani kellene, gyógyszertári sebbenzinnel, kis ecsettel. Kiszárad, majd műszerészolajjal becsepegtetni a fogaskerekeket egy injekciós tű segítségével, aztán járatni, hogy a kenés mindenhová eljusson.

 

Fontos a helyzete is, meg kell legyen tik-tak. Nem elég a tak, vagy a tik. Hallgatózni kell, és pozicionálni a falon. Kicsit jobbra, kicsit balra de miliméterekről max fél centikről beszélek. Ha nem egyenes a fal, az ios probléma, azt a szögön/csavaron amire akasztva van, ott kell pozicionálni, vagy valamit az óra háta mögé rakni... papírlapot összehajtogatva, mosogató szivacs stb... ha már felrögzítés nem árt neki egy 8-as dübel azért.

Előzmény: Somyka (1190)
Somyka Creative Commons License 2019.01.17 0 0 1190

Sziasztok!  Nekem is van egy kakukkos órám! Engem is érdekelne hol javítják! Néha megáll, ha nagyobb sújt teszek rá akkor megy  de akkor meg siet!  Köszi a tippeket!

Rover 420Di Creative Commons License 2019.01.03 0 0 1189

galeriasavaria.hu ott láttam a napokban néhányat nézz körűl ;)

Előzmény: Nyinyoca (1187)
ZVA-AVZ Creative Commons License 2018.12.27 0 0 1188

Sziasztok!

Szeretnék segítséget kérni,h ki javítana kakukkos órát?

 

Nyinyoca Creative Commons License 2018.12.19 0 0 1187

Sziasztok

 

Van 2 db 80-as években gyártott Majak kakukkosom, most szeretném feltámasztani őket.

Kérdésem az lenne hogy mivel tisztítjátok illetve mivel olajozzátok a szerkezetet ?

A sípok "bőrözését" vagyis a fújtatót milyen anyaggal lehetne felújítani , lehet-e találni hozzá szabás mintát ? 

Illetve lenne valakinél elfekvőben hozzávaló nagy mutató ? Konkrétan az egyik nincs meg ....

 

Teaway Creative Commons License 2018.12.15 0 0 1186

Ha 1 órakor 3-at kakukkol, az azt jelenti, hogy az óramű 1 óránál jár, miközben a kakukk-mű már 3-nál. Kézzel tekerd előre a nagymutatót fél2-re, ekkor a megszokott 1-et kell kakukkolnia. Majd tekerd tovább folyamatosan 4 órára, de ne állj meg 2, fél3, 3 és fél 4-nél! Ha minden igaz, 4-et kell kakukkolnia.

Előzmény: forsty0 (1185)
forsty0 Creative Commons License 2018.12.14 0 0 1185

Sziasztok! Van egy kakukkos órám pontosan jár de a megadatott időben nem jól kakukkol. Pl 1órakor 3x kakukkol.. Mi lehet a baj? Nincs a közelében órás így nem tudom mi lesz vele... Segítsetek rajtam :(

örihari Creative Commons License 2018.08.17 0 0 1184

Szívesen!

Előzmény: Gyöngyi975 (1183)
Gyöngyi975 Creative Commons License 2018.08.17 0 0 1183

Köszönöm a választ örihari! 😀

 

Szép napot! 

 

örihari Creative Commons License 2018.08.17 0 0 1182

Félkor egyet gongat és kakukkol.Egészkor annyit,ahány óra van és annyi a kakukkszó is.

Előzmény: Gyöngyi975 (1181)
Gyöngyi975 Creative Commons License 2018.08.17 0 0 1181

Köszönöm a választ örihari! Még esetleg ha leírná mit kell pontosan tudnia az órának? Gondolok pl. mikor kell kakukkoljon és mennyit? 

 

Üdv. Gyöngyi 😀

örihari Creative Commons License 2018.08.17 0 0 1180

Üdv!

Ez egy 70-es évekbeli óra.Ha jól működik, 15 körül gondolom lehet adni érte.Tisztítani,olajozni biztosan kellene.

 

Előzmény: Gyöngyi975 (1179)
Gyöngyi975 Creative Commons License 2018.08.16 0 0 1179

Üdvözlök minden tagot! Én most léptem be mégpedig amiatt, mert segítséget szeretnék kérni. Adott ez a kakukkos óra, és arra lennék kíváncsi mennyit érhet. 

Az a tervem vele, hogy megvásárolom a jelenlegi tulajdonosától csak sajnos én azon kívül, hogy a gyerekkoromat idézi amikor fel kellett a láncokkal húzni semmit nem értek hozzá. 🙄 Bővebbet nem tudok per pillanat az óráról azt is megköszönném ha megírnátok ( bocsánat az idősebbektől, hogy őket is letegezem és mindenkitől aki sértőnek érzi a tegezést) mit kellene kérdeznem a tulajtól ami befolyásolhatja az óra értékét. 

Köszönettel: Gyöngyi 😀

örihari Creative Commons License 2018.08.10 0 0 1178

Az agancs majd ezután készül.

Előzmény: Kocer59 (1176)
örihari Creative Commons License 2018.08.10 0 0 1177

Szia!

Nemrég vettem én is egy hasonló órát és nem volt toronydísze,így faragtam egyet.Felteszek róla képet.Nem tudnál a Te órád szerkezetéről képet felrakni?nagyon kíváncsi lennék rá.Üdv.

Előzmény: Kocer59 (1176)
Kocer59 Creative Commons License 2018.08.10 0 0 1176

Tisztelt tagok!

Ehez az órához keresek toronydíszt. Három súlyos nagyméretű óra.

Előre is köszönöm a segítséget!

benovka71 Creative Commons License 2018.07.25 0 0 1175

Igen, gyári súlyokkal üzemel, de van több ilyen majak óraszerkezetem és majdnem mindnél ezt tapasztalom. Lehet, hogy nagyon megolajoztam és azért? Bár ha valamit beolajoznak, annak nem szabad nyikorognia. Direkt leszedtem az ingát tartó drótszálat, és úgy működtettem. Olyan, mintha súrlódna egymáson valami, de nem tudom, hogy mi. Talán valahol maradt egy kis piszok és az okozza? 

Törölt nick Creative Commons License 2018.07.24 0 0 1174

Súlyok rendben vannak? Gyári súlyokkal üzemel? Típusa, fajtája...?

Előzmény: benovka71 (1173)
benovka71 Creative Commons License 2018.07.22 0 0 1173

Üdvözlök mindenkit! Segítséget szeretnék kérni a majak kakukkos órával kapcsolatban. A korábbi hozzászólások között nem találtam választ. Működik az óra, kitisztítva, finoman beolajozva, mégis halk nyikorgást hallok az óra belsejéből, mindig azonos időben. Tanácsolták már azt is, hogy az inga felfüggesztésénél lehet a gond, de azt levéve továbbra is hallom ezt a cérnavékony hangú nyikorgást a gátlóműnél, az ankerkerék és az ankervilla találkozásánál. Ahogy ketyeg, egyszer csak elkezd nyikorogni, aztán abbahagyja, aztán ismét elkezdi. Találtam már fent a youtube-on is egy videót, ahol a ketyegő óra ugyanezt a hangot produkálja. Nem tudok rájönni a hiba okára. A segítséget előre is köszönöm.

Törölt nick Creative Commons License 2018.07.19 0 0 1172

Hello!

 

Nekem is van egy Majak órám, én is panelban lakom. Emeleten számít az ilyen és hasonló ingás óráknak a ház kilengése. Ha nagyobb szél van, "dőlőngél" a ház, akkor nekem is leállnak a fali inga órák.

 

Anyámnak is volt egy gyerekkorunkban ugyancsak panelban, ott még az is számított, melyik falon van. Emlékszem az egész lakásban 2 falon működött normálisan a Majak.

Törölt nick Creative Commons License 2018.07.15 0 0 1171

Kicseréltem azt a pici anyát az ingán, amikor tekergette kicsit szorult a meneten. A másik anya finoman jár, ezzel sikerült valamennyire pontosítani. Most már +1,5-2 perc van, finom igazítással elszórakozok vele, ha lesz rá időm, de szerintem rendben lesz.

Előzmény: örihari (1170)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!