Keresés

Részletes keresés

nemkelltabu Creative Commons License 2020.08.24 0 0 1756

Most jut eszembe, mintha írta volna korábban valahol, hogy nyaralni fog ezen a héten. Nyaraláskor én sem szoktam netezni...

Előzmény: Sgeck0 (1755)
Sgeck0 Creative Commons License 2020.08.23 0 4 1755

Jó ötlet, rámélezek, hogy szálljon be.

Előzmény: nemkelltabu (1754)
nemkelltabu Creative Commons License 2020.08.23 0 0 1754

Kíváncsi lennék, mit szólna mindehhez "Egy nagy felhő" olvtárs? (Talán majd hétköznap idelátogat?)

Nemde vele szoktatok vitázni, mondván, hogy ő "evós", más keresztények szemében pedig ez szitokszó...

Aki evós, az lehet, hogy szintén hajlandó a végítéletet is gyakorlatiasabban értelmezni.

Előzmény: Sgeck0 (1753)
Sgeck0 Creative Commons License 2020.08.23 0 3 1753

nekem is jól jönne egy felmentés, legyen bármilyen a Végítélet.

Előzmény: nemkelltabu (1751)
Sgeck0 Creative Commons License 2020.08.23 0 3 1752

hasonló dolgokról írtam Calamayca topicjába

 

https://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9239004&la=155181292

Előzmény: nemkelltabu (1750)
nemkelltabu Creative Commons License 2020.08.23 0 0 1751

Egyébként én egyre inkább töröm az agyam azon, hogy ha a teremtéstörténet is jó eséllyel lehet tisztán szimbolikus, úgy akkor igaz lehet ez a végítéletre is!

Nekem ez már sokat segítene!

Előzmény: Sgeck0 (1747)
nemkelltabu Creative Commons License 2020.08.23 0 0 1750

Na jó, de az így féltő -vagy nevezzük nevén: féltékeny- isten viselkedése hasonló ahhoz az elhízott egójú, frusztrált férfiéhoz, aki brutálisan meggyilkolja az őt elhagyó, és/vagy megcsaló szerelmét!

 

"Gyilkosság oka: szerelemféltés" -mondaná a bíróság...

Előzmény: Sgeck0 (1748)
nemkelltabu Creative Commons License 2020.08.23 0 0 1749

Újra csak itt kell válaszolnom az előbb hivatkozott topic egy másik hozzászólására!

 

Szóval furcsa, és egyre inkább látom, hogy nem csak számomra ellentmondásos az olyan istenkép, amelynek istene fenyeget, kényszerít, ha nem engedelmeskedsz neki, büntet, sőt, örök kárhozatra küld, de azért feltétel nélkül szeret, akkor is, ha -téged idézve- az anyját szidod.

És akkor ezt vegye komolyan, sőt, szeresse is az ember?!?

 

Kinek a készülékében van a hiba???

Sgeck0 Creative Commons License 2020.08.23 0 3 1748

Jaja,amúgy meg is van írva, hogy féltőn szerető az Isten.

 

Isten is félhet - szerintem - hogy elveszti azokat, akiknek már küldött meghívót és örömmel át is vették..............

Előzmény: nemkelltabu (1745)
Sgeck0 Creative Commons License 2020.08.23 0 3 1747

Júdás is keresztény volt, sőt apostol, mégis felakasztotta magát.

 

Pedig lett volna másik út is.

 

Pl ha tanúskodik Krisztus mellett és megbánja bűneit.

De esélyes nem gondolkodott racionálisan és okkal tépte magát amiatt amit tett.

 

Na és ez a szép a Krisztusban.

Hogy amikor walaki tépi magát, akkor ő nem töri el a megrepedt nádszálat. Pedig megtehetné.

Előzmény: nemkelltabu (1746)
nemkelltabu Creative Commons License 2020.08.23 0 0 1746

Továbbra is 'Sgeck0' olvtársnak válaszolok, de ezúttal az egyik 'Öngyi...' topicbeli hozzászólására.

 

Én sosem értettem azokat a magukat kereszténynek mondó egyéneket, akik indíttatást éreznek az ilyen vitákban való részvételre! Az ateistákat értem, náluk nem probléma az egó dominanciája.

Különösen érdekes, amikor eldurvul egy-egy ilyen vita, és a keresztény hívő ugyanúgy lemegy kutyába, ahogy az ateista. Szerintem az ilyen keresztény már bukta is a vallását ekkor, mert hát neki kenyérrel kéne visszadobálódznia az őt kővel megdobálókra!

 

(Persze pont ez a kenyérrel visszadobálás nekem sem megy, de én nem is tartom magamat kereszténynek...)

nemkelltabu Creative Commons License 2020.08.22 0 0 1745

Én továbbra is annak értelmét keresem, hogy miért kell fenyegetni még azokat is, akik már önként és dalolva döntöttek isten követése mellett.

Azér' ez így nem túlságosan egy szerető és szerethető isten képe!

 

Ám mivel egy-egy vitában sokszor felteszem magamnak a kérdést, mit válaszolnék a saját érvemre, ha a másik oldalon lennék, itt most felmerül bennem egy lehetőség: Netán az Anániások és Szafirák lelkületét fenyegeti? Akik csak úgy "buliból" beállnak a sorba, de nem veszik igazán komolyan? Talán azért fenyeget, hogy ha már beálltál a munkába, akkor vagy vedd komolyan, vagy inkább állj ki? Anániásék is megtarthatták volna a teljes vagyonukat, senki nem kényszerítette őket a felajánlásra! Ezt Péter a fejére is olvassa Anániásnak a dráma csúcspontján.

Előzmény: Sgeck0 (1744)
Sgeck0 Creative Commons License 2020.08.20 0 2 1744

Ha úgy nézed az Újszöv tele van fenyegetéssel.

 

És ne féljetek azoktól, akik a testet ölik meg, a lelket pedig meg nem ölhetik; hanem attól féljetek inkább, aki mind a lelket, mind a testet elvesztheti a gyehennában.

Máté 10,28

 

De idézetedben azokat biztatja félelemre és rettegésre, akik e nélkül is az ő követését választották.

 

 

Ha én nem fosnék az Istentől, tudod mikor evangélizálnék bármikor is. Vannak jobb ötleteim is, ezt viszont muszáj, mert parancs. Máté 28,19

 

Aki nem parancsként értelmezi, attól tartok hogy az Ítéletkor szopni fog. Máté 7,23

 

Most wagy wéresen komolyan wesszük a Szent Írást, vagy ne vegyük sehogy. Szerintem.

Előzmény: nemkelltabu (1738)
nemkelltabu Creative Commons License 2020.08.20 0 0 1743

Erre a "Csak úgy" -ban válaszoltam...

Előzmény: Törölt nick (1742)
Törölt nick Creative Commons License 2020.08.20 0 0 1742

az emittet hogy csináltad?

Előzmény: nemkelltabu (1740)
polária Creative Commons License 2020.08.20 -1 0 1741

nemkelltabu Creative Commons License 2020.08.20 0 0 1740

"...Na jó, erre majd reagálok máshol, mert itt magam is OFF lennék..." ---> Konkrétan emitt tettem meg!

Előzmény: nemkelltabu (1739)
nemkelltabu Creative Commons License 2020.08.20 0 0 1739

Helena, nem tudom, jársz-e még erre, de ez a hsz.-od "brilliáns"!

Először nem is értettem, utána meg halálra röhögtem magam!

Szóval aki nem szereti az OFF -ot, az csakis moderátor lehet?!? (;-D) Na jó, erre majd reagálok máshol, mert itt magam is OFF lennék...

 

Egyedül utolsó mondatod ON-topic. Arra meg azt mondom, hogy nem feltétlenül a vallásosság rossz, hanem a világnézet (akár vallás, akár ateizmus, vagy egyéb) másokra való rákényszerítése a rossz! Amíg valaki nem a más dolgába való beavatkozásra használja fel a vallását, az hadd vallásoskodjon úgy, ahogy kedve tartja!

Előzmény: helenelem (1733)
nemkelltabu Creative Commons License 2020.08.20 0 0 1738

Üdv itt újra :-) !

 

Hogy hogyan értelmezem az idézetet? Bizonnyal úgy, ahogy te. Azonban nem értem, mi szükség fenyegetni még azokat is, akik -feltehetőleg- szeretetből követik istent.

 

Mert -véleményem szerint- másik kategória, amiről korábban beszéltünk, hogy isten megpróbálja még akár félelem által is bekényszeríteni az embereket az ő országába. Félelem által azokat, akiket másként nem lehet.

De idézetedben azokat biztatja félelemre és rettegésre, akik e nélkül is az ő követését választották.

Hát örülnék, ha valaki, aki magát keresztény hívőnek tartja, megpróbálná igaz lelkiismeretből megmagyarázni a filippi levélben olvasható fenyegetés értelmét!

Előzmény: serloc (1664)
sinticimbo Creative Commons License 2020.08.02 0 2 1737

A Bibliát döntően azért írták, hogy az Egyház szilárd és bírálhatatlan alapra épüljön.

Előzmény: serloc (1732)
serloc Creative Commons License 2020.08.01 0 0 1736

én 44 múltam és pont ugyanolyan szar mint mikor 22 voltam meg 11

Előzmény: helenelem (1734)
serloc Creative Commons License 2020.08.01 0 0 1735

nemkelltabu nem az akinek gondolod. emailben terjed egy video amiben azt olvassák fel hogy ő földönkívüli. Én elhiszem

Előzmény: helenelem (1733)
helenelem Creative Commons License 2020.08.01 -1 0 1734

mér, hany évesek vagytok a keresztenyi nap es holdjaras szerint? 

Előzmény: serloc (1725)
helenelem Creative Commons License 2020.08.01 0 0 1733

te szepen lejarattad magad megint. ugyesen adod a szivboljovo hulyeseget. atlatok am az ugyeskedeseden.

es monddcsak, azert forumozol kulturaltan, hogy moderator lehess? ha elobb atolvastam volna a szabalyzatot, akkor konszolidaltabban fogtam volna a velemeny-nyilvanitashoz en is, hogy kedvemre kukazhassak masokat. szerintem remek moderator lennek. az kompenzalta volna a visszafogottsag okozta kellemetlensegeket.

 

merthogy az ember szabadon kell hogy ne legyen valllasos, mert a vallasossag rossz. :) 

Előzmény: nemkelltabu (1724)
serloc Creative Commons License 2020.08.01 0 0 1732

"Az Újszövetséget nem Krisztus írta (valószínű, hogy nem tudott, és nem is akart írni) ."

Krisztus hatalmasság. NEM csak Egyházon belül a legfőbb hatalmasság.

Ha te azt hiszed, hogy írástudatlanként nem volt képes írni, akkor te őt nem ismered.

Előbb volt Krisztus, mint az A betű. Az Írások szerint.

A szöveg szó szerinti értelmezése biztosan tévútra vezet.

 

 

Aki nem tudja jól forgatni, azt igen.

 

 

Az Újszövetségből viszont kideríthető, hogy Krisztus hogyan gondolkodott Istenről, és arról, hogy a követői alapvetően milyen dolgokban kövessék őt.

Ehhez pedig sem egyház, sem papság nem szükséges. Elég, ha valaki önállóan is képes gondolkodni. 

 

A jól forgolódó presbiterek kettős tisztességre méltattassanak, főképpen akik a beszédben és tanításban fáradoznak.

I Tim 5,17


Szükséges annakokáért, hogy a püspök feddhetetlen legyen, egy feleségű férfiú, józan, mértékletes, illedelmes, vendégszerető, a tanításra alkalmatos;

I Tim 3,2

ergo az Írások szerint az Egyház, mint hierarchikus intézményrendszer, nem emberi kreálmány. A Krisztus rendelése szerint van

Előzmény: sinticimbo (1730)
serloc Creative Commons License 2020.08.01 0 0 1731

Kifejtve. A kereszténység, mint egyház főpapja a Krisztus. A kis földi halandók, esetlegesen fosok a papok, akik Ítéletkor majd el kell számolniuk mindazzal amit Krisztus Egyházában tettek. 

Az Egyházban a legfőbb hatalom a Krisztus. Akikkel te találkozhatsz templomokban, rkat,ref,ev,bapt, mpe, hgy, stb ők az Egyházon belül Krisztus alatt vannak, mint hatalom. Ők is hatalmasságok, de töredéke a Krisztusnak.

Előzmény: serloc (1729)
sinticimbo Creative Commons License 2020.08.01 0 1 1730

Az Újszövetséget nem Krisztus írta (valószínű, hogy nem tudott, és nem is akart írni) .

A szöveg szó szerinti értelmezése biztosan tévútra vezet.

Az Újszövetségből viszont kideríthető, hogy Krisztus hogyan gondolkodott Istenről, és arról, hogy a követői alapvetően milyen dolgokban kövessék őt.

Ehhez pedig sem egyház, sem papság nem szükséges. Elég, ha valaki önállóan is képes gondolkodni. 

Előzmény: serloc (1729)
serloc Creative Commons License 2020.08.01 0 0 1729

OFF: Ha problemás neked megy bajos akkor szeparáld el a szöveget így:

topic off

topic on

 

ON: az Újszövetségben le vannak fektetve a szabályok, ergo egyház és papság nélkül nem létezik kereszténység. Az más dolog, hogy az egyház és a papság betölti e a funkcióját és úgy ahogy az az Újszövben le van fektetve

Előzmény: sinticimbo (1728)
sinticimbo Creative Commons License 2020.08.01 0 1 1728

OFF: Ez a ... itt mitől vallásos tárgyú??

 

ON: A magam részéről az egyház és papok nélküli, kizárólag az Újtestamentumon alapuló kereszténységben látom a kiutat a Káoszból.

Előzmény: serloc (1727)
serloc Creative Commons License 2020.08.01 0 0 1727

bővebben? konkretizálnád? Innen, erről a székről nem látok a fejedbe.

Előzmény: sinticimbo (1726)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!