Keresés

Részletes keresés

W.L. Creative Commons License 2018.01.09 0 0 5990

Jaja, Keit hagyd inkabb a nyari utra, Aruval egyutt. ;-)

A Ternate-Aru hajout otlete akkorra nem igazan fogott meg?

Mondjuk ha baratnod nem csipi a hajozast, akkor neki nehez klenne eladni.

A mostani ut viszont mar majdnem itt van.

Előzmény: wanbo (5989)
wanbo Creative Commons License 2018.01.09 0 0 5989

Mondjuk már tárgytalan, mert időhiány miatt lemondtam Keiről a mostani úton, de válaszolt Bob az emailemre, és jelenleg nincs repülő Tualból Saumlakiba, úgyhogy vagy hajó vagy Ambonon keresztül kell menni. Nem hiszem, hogy ez sok embert érint, de hátha majd ha felteszek ide pár remek képet ha már megjártam! :D 

W.L. Creative Commons License 2018.01.09 0 0 5988

Semennyire nem bonyolult, a szallasokra minden reggel beneznek a helyi vezetok frissen erkezett kuncsaftokra vadaszva.

Mivel sajat kocsitok mar lesz, csak napidijat fizessetek a vezetonek (300.000 korul), meg ajandekot a temeteses csaladnak, a belepoket fizessetek mindenhol magatok.

Előzmény: Lucy11 (5987)
Lucy11 Creative Commons License 2018.01.08 -1 0 5987

Köszi a segítséget! A guide-os kérdésem csak arra vonatkozott, hogy ha ott helyben keresnénk guide-t, az mennyire kivitelezhető. De akkor ez is csak itthonról tűnik bonyolultnak. :) 

Előzmény: W.L. (5986)
W.L. Creative Commons License 2018.01.08 0 0 5986

A taxissal ugy kell megalkudni, hogy az arban benne van a benzin, es a szallasat, kajajat maga intezi.

Guide ugyeben nem ertem a kerdesed, hiszen elozo valaszombam mar ajanlottam. Ha o nem jonne be vagy nem ernetek el, siman talaltok helyben is, pontosabban ok talalnak meg benneteket a szallason. Termeszetesen eleg 2 napra fizetni. 

Előzmény: Lucy11 (5985)
Lucy11 Creative Commons License 2018.01.08 -1 0 5985

Kedves W.L.!

Köszönöm a hasznos infókat.

Úgy döntöttünk, hogy 3 éjszakára maradnánk Rante Pao-ban, majd reggeli indulással megpróbálnánk az esti 19h35-ös Bali gépet elérni Makassar-ból. 

Jó ötletnek tűnik 4 napra szerezni egy drivert, valamint két napra egy kísérő guide-t. A tanácsodat megfogadva taxist szerintem helyben próbáljuk leszervezni a reptéren. Abban az esetben, ha 4 napra leszervezünk egy taxist, megoldja Rante Pao-ban a szállását vagy hogy szokott ez működni?

A guide-dal kapcsolatban mi a tanácsod? A helyi taxisok tudnak ebben segíteni? Vagy Rante Paoban próbálkozzunk este/reggel találni valakit? Gondolom, hogy a szálláson lefoglalni a legdrágább. 4 napra nem látom értelmét, hogy kísérjen minket a guide, mivel első és utolsó nap utazás. 

Köszönöm előre is!

Előzmény: W.L. (5984)
W.L. Creative Commons License 2018.01.07 0 0 5984

Az ejszakai buszok jok, de az elso nap del korul indulva alighanem jobb lenne a berelt auto, es ugy is sotet este erkeztek meg. En konkret sofort nem tudok ajanlani, de a makassari repteren sokan varnak utasokra es siman megalkudhattok eggyel erkezeskor. Es ha mar megtartjatok a 2 nezelodos napra, akkor szerintem erdemesebb viszafele is vele jonni.

Ha ragaszkodsz az elore leszervezeshez, ami tobbe kerulhet mint a helyszini, akkor megprobalhatod azt az itt mar tobbek altal ajanlott rantepaoi vezeton Damitan at intezni. Egy ilyen rohanos latogatasnal ugyis kell a vezeto is, kulonosen a temetes latogatashoz. Elerhetosege korabban beirva a forumra, keress ra 

De persze kerhetsz ajanlatokat masoktol is.

Ja es szerintem 2 teljes nap az abszolut minimum ott!

Előzmény: Lucy11 (5983)
Lucy11 Creative Commons License 2018.01.07 -1 0 5983

Sziasztok!

Toraja vidékkel kapcsolatban lenne kérdésem.

Augusztusban utazunk Indonéziába, a tervek között szerepel Celebesz. Yogyakarta-ból repülünk Makassarba, reggel 11-kor száll le a gépünk. Szeretnénk azonnal tovább utazni Rantepao-ba. Az éjszakai buszig nem szeretnénk várni, inkább visszafele tervezzük. 2 teljes napot szeretnénk Toraja vidéken tölteni. Két lehetőségünk van:

- 2 teljes nap (3 éj) Rantepaoban, majd másnap reggel visszabuszozni: attól tartunk, hogy nem sikerül elérnünk egy aznapi gépet sem, így Makassarban ragadunk plusz egy éjszakára

- 1,5 nap (2 éj) Rantepaoban, majd a 2. napi túra útán éjszakai busszal visszamenni Rantepao-ba: Mennyire bírható az éjszakai buszozás? Elég egy második fél napos túra? Milyen busztársaságok vannak, melyiket ajánljátok? Jegyet előre meg tudjuk vásárolni? Tudnátok esetleg linket küldeni?

Mi abban gondolkodunk, hogy kibérelnénk egy sofőrt az első Makassar-Rantepao utazós napra, majd a következő két napra. Tudnátok ajánlani sofőröket? Nekünk megnyugtatóbb lenne, ha előre itthon leegyeztetnénk a 3 napot, mivel a reptérről azonnal tovább akarunk utazni.

Köszi a segítséget!

Üdv:

Luca

W.L. Creative Commons License 2018.01.04 0 0 5982

Esetleg a kovetkezo uton egyben vegig hajoval megtehetitek a Ternate, Sula, Buru, Ambon, Kei, Aru hajoutat fokent a masfajta utazas kedveert, rovid megallokkal.

Előzmény: wanbo (5981)
wanbo Creative Commons License 2018.01.04 0 0 5981

Átgondoltam a lehetőségeket és én is arra jutottam, hogy Keire úgy mennék vissza, ha lenne rendesen időm, nem csak 3-4 nap, mert abba sok extra nem fér bele. Úgyhogy most arra hajlok, hogy 25-én Ternatén maradunk (merülés, palota és vízumhosszabbítás), 26-án pedig elrepülnénk Ambonba, ahonnan Saumlaki lenne a következő megálló. Ahogy nézem, mind a Ternate - Ambon, mind az Ambon - Saumlaki járat kora délután indul, úgyhogy lesz egyet Ambonban éjszakázunk és 27-én tudunk csak továbbrepülni (legalábbis én késő délutánra - vagy Ternatéról Ambonba reggeli járatot nem találtam). És akkor 27-től számolva úgy kalkuláltam, hogy kb. február 9-éig lennénk Tanimbaron, ez 12 és fél nap, 9-ét nem beleszámolva, mert aznap repülnénk ugye már vissza. 

Ha 9-én visszarepülnénk, még aznap este elhajózhatnánk Burura, ahonnan 11-én éjjel visszahajózva még Seramra is akkor maradna bruttó 3 nap. (12-e nagy része elmenne gondolom az utazásra Ambon kikötőjétől, de 13-án és 14-án Sawaiban lehetnénk, ahonnan 14-én este valahogy elmennénk a misooli hajóhoz, akár bérelt autóval Sawaiból. 

Ha pl nagyon tetszene Tanimbar és kicsit megcsúszunk, akkor akár kimaradhatna pl Buru, szóval így azért kicsit flexibilisebbek tudnánk lenni, ráadásul így nem is vagyunk ugye hajókhoz kötve (csak a misoolihoz, de az 14-e, addig mindenképp visszamennénk), szóval talán már nem kell ezen variálni. :) 

Előzmény: W.L. (5980)
W.L. Creative Commons License 2018.01.04 -1 0 5980

Hat ugye minden nem ferhet bele.

Sula maga ugysem kulonosen erdekes, tenyleg csak az egesz hajout lenne az.

Azt tartsd eszben, hogy Keien ugye esos evszak lesz, erdemes lehet erdeklodni az atualis idojarasrol mielott a beiktatasa mellett dontenel.

Ternaten es Tidoren siman eltoltheto plusz par nap.

Seramon is.

Szoval valamit valamiert.

Előzmény: wanbo (5979)
wanbo Creative Commons License 2018.01.03 0 0 5979

Én is sajnálom, csak mivel Misoolra mindeképpen hajóval mennék Seramról és azt február 14-én kellene megejteni, hogy Raja Ampatra is legyen elég idő, ezért nem fér bele a plusz négy nap a hajóút előtt. Esetleg akkor, ha 13-ára visszaérnénk Ternatera, de az út eleje már így is kicsit rohanós, tényleg nem tudom, hogy honnan lehetne egy napot levágni, illetve nem is vagyok biztos benne, hogy érdemes. Holnap átgondolom a lehetőségeket még egyszer, de most nagyon úgy tűnik, hogy ez a hajóút nem fog beleférni. 

Írok Bobnak, előkeresem az email címét, Keire csak akkor mennénk, ha onnan továbbtudnánk utazni Tanimbarra (vagy onnan vissza), egyébként nem.

Amúgy szerintem az lesz, hogy 1-2 napot hozzáadunk majd Ternatéhoz, és akkor elrepülünk Ambonra, korábban elmegyünk Tanimbarra és igyekszünk úgy visszajönni, hogy Seramra is legyen akkor legalább 2-3 napunk. Sawai ugye a legutóbbi tervbe csak neccesen fért bele. És akár kb. 2 nap még Burura is beleférhet. Holnap átgondolom a lehetőségeket. 

Előzmény: W.L. (5978)
W.L. Creative Commons License 2018.01.03 0 0 5978

Orulok, hogy a Nasijaha neked is szimpatikus, nekem is az volt.

Kar, hogy a hajout Sulan es Burun at kimarad, de Buru Ambonrol ejszakai hajoval konnyen megejtheto mondjuk 2 napban. 

Pelni menetrendekrol en sem tudok nalad tobbet, a neten kell nezegetni. Ami nem havonta jar, az ket hetente.

Tual es Saumlaki kozott anno Trigana es Express repult, Bob tenyleg tudhatja. Tual-Larat perintis jarat volt, arra ne szamits, mikent a heti kompra se.

Előzmény: wanbo (5977)
wanbo Creative Commons License 2018.01.03 0 0 5977

A Sirimau az milyen rendszerességgel közlekedik? A Leuser az ha jól emlékszem havi egyszer (és ez ejti útba Laratot), de ez most pont nem jó; de pl. most Január 9-én is van Sirimau Saumlaki - Tual vonalon, ehhez hozzáadva egy hónapot akár jó is lehet, február 8-9-10 körül ezzel hajózni Keire, majd 13-án visszarepülni Ambonba, aztán 14-én meg hajó Misoolra. Vagy a Sirimau nem havonta jár? 

Előzmény: wanbo (5976)
wanbo Creative Commons License 2018.01.03 0 0 5976

Na, most nézem, hogy január 26-án van Pelni Tual - Larat, szóval az pont nem jó..

Előzmény: wanbo (5975)
wanbo Creative Commons License 2018.01.03 0 0 5975

Először is, boldog új évet mindenkinek! Másodszor pedig, beszámolnék a fejleményekről, ugyanis a mai napon válaszoltak a másik ternatei búvárboltból is! Nagyon kedvesek és segítőkészen állnak a dolgokhoz (ráadásul kvázi chateltem velük, szóval nem fordítóval használják az angol nyelvet, hanem valaki közülük nagyon jól beszéli), az árak is megfelelőek - itt kb. 550 ezerre jön most ki egy merülés, felszerelés, dive master, transzfer és minden egyéb díjakkal. 

A Hiri körüli merülőhelyeket tartják a legjobbnak, a város körül buszok, motorok és autók vannak a tengerfenéken, szóval én ezt merülném. :) Illetve highlight még az ún. Halmahera walking shark jelenléte is, ehhez esti/éjjeli merülést javasolnak. Szóval szerintem úgy alakítom a programot, hogy beleférjen a merülés.

Már csak az miatt is, mert voltak olyan kedvesek és megnézték nekem a sananai hajó menetrendjét, és sajnos heti kettő van csak, ráadásul - a terveimhez képest - pont rosszkor. Ha minden a terveim szerint alakul, akkor január 24-én érnék vissza Ternatera Posiposiból (Doi), és aznap menne is a hajó délután 4kor, szóval ez egyrészt talán esélytelen is, másrészt meg így nem maradna semmi időm Ternatera... A következő hajó pedig csak vasárnap indul. 

Szóval most arra gondoltam, hogy akkor kimarad Sula (mert Tanimbaról nem szívesen csípnék le), és akkor maradnánkn 1-2 napot Ternatén, majd átrepülnénk Ambonba, ahonnan esetleg Burura át tudnánk még hajózni 2-3 napra, majd vissza. Onnan pedig minden mehetne tovább a terv szerint.

Vagy arra is gondoltam, hogy ha már Sulát úgy is ki kell hagynom, akkor mi lenne, ha mondjuk kb. 26-27-én Ambonon keresztül elrepülnénk Keire, aztán ha meg onnan fognánk egy hajót Laratra.... még azt sem bánnám, ha mondjuk lenne egy teljes hetünk Keire, és akkor lehet hogy át tudnánk hajózni akár Tayandoora is néhány napra...

Kicsit elkalandoztam, de ez a hajómenetrend most átírja a tervet. Mert ha a vasárnapi hajóval mennénk tovább, akkor vagy nem lenne időnk megállni - annak meg semmi értelme - vagy Tanimbarból lennék kénytelen levágni.. de akkor meg már inkább kihagynám ezt a hajóutat. 

Szóval W.L., szerinted hogyan tudnám kideríteni, hogy Keiről át lehet-e normális áron jutni Tanimbarra? Írjak esetleg Bobnak? Vagy van esetleg valami jobb kontaktod? 

Előzmény: W.L. (5974)
W.L. Creative Commons License 2017.12.30 0 0 5974

Szerintem ez nagyban fugg attol, hogy milyen hus megy bele.

En jobban szeretem belsosegekkel, ami viszont nem mindenkinek jon be.

A hus amikkel egyebkent adjak viszont nekem nem jon be.

Ramang2 szerintem sem igazan er meg 4-500ezret, de ezt megint csak magatok donthetitek el.

Az erod es a varosnezes viszont ingyenes.

Előzmény: wanbo (5973)
wanbo Creative Commons License 2017.12.29 0 0 5973

Megkóstoltuk a Coto Makassart, egy arra specializálódott étterem is van a szállás közelében - mást nem is szolgálnak fel (a szállásadónk ajánlotta, hogy próbáljuk ki), de nekem valamiért nem jött be (barátnőmnek se), pedig én aztán megeszek mindent és kevés olyan étel van, amit kifejezetten nem szeretek. Egy esélyt még lehet adnék ki, majd meglátjuk. :) Visszagondolva nekem a nasi ayam a kedvencem,  bár azt elrontani nem is nagyon lehet, de amennyire egyszerű, annyira finom.  

A Pondok Katuba biztosan enézünk ezen az úton, az most nem maradhat ki. 

Köszi a taxis tippet, majd megnézzük mire lesz kedvünk, lehet, hogy csak inkább rápihenünk majd az útra. A hajóbérlésről egyébként azt olvastam, hogy kb. 200 ezerbe kerül egy hajó - annyira nem vészes, de a taxival együtt kicsit már húzós, főleg, ha nem egy felejthetetlen helyről van szó. Majd meglátjuk. 

Előzmény: W.L. (5972)
W.L. Creative Commons License 2017.12.27 0 0 5972

Ha a szallas ez es a program Rammang2, akkor talan erdemes lenne egy taxissal megalkudni a repteren, hogy vigyen el az utobbihoz, ott varjon meg amig hajokaztok (kb 1 ora oda-vissza, plusz mondjuk fel ora nezelodes a hajout vegen), aztan vigyen a szallasra. Ezt en ugy max 300ezerre saccolnam, de a csonak arara nem emlekszem mar. A szallasrol, ha meg eleg ra az ido es van kedvetek, bemehettek a varosba.

Kaja ugyeben Makassar leghiresebb specialitasa a Coto Makassar, erdemes azt megprobalni, de ha nincs a kozelben, Ternate kozpontjaban is van par satras warung ami erre specializalodik. Nekem egyik kedvencem es gyakran eszem ezt Ternateban, de benneteket ott var meg ugye a Pondok Katu is. ;-) Illetve tiszta kilatas eseten esetleg egy ujabb napnyugtas vacsi a Floridasban.

Előzmény: wanbo (5971)
wanbo Creative Commons License 2017.12.27 0 0 5971

A makassari szállás "Makassar Harmony Residence Near Airport" néven van fent bookingon, 200 ezer rúpia a szoba, tehát nem a legolcsóbb opció, viszont van benne reggeli és egy családi emeletes ház szuper szobája, makulátlanul tiszta, a wifi is erős ha valakinek ez szempont, és ami még tetszik nekem benne, hogy tényleg nem egy nagy táv a repülőtér - pontos taxi árra nem emlékszem, de nem volt vészes, időben is úgy 15-20 perc csak. 

A közelben van egy este működő "étterem", egy sátor alatt sütnek főznek minden jót egy nagy parkolóban, ha jól emlékszem 10 ezer rúpia volt életem legfinomabb nasi gorengje és még jól is laktam vele. 

Ha valakinek Makassarban kell átszállnia egy éjt ott töltve, mint most nekünk, azoknak csak ajánlani tudom. 

Előzmény: W.L. (5970)
W.L. Creative Commons License 2017.12.27 0 0 5970

Az utokor kedveert ird meg a makassari szallas nevet.

Bantimurung egy uj nemzerti park reszeve valt, ezert lehet a huzos belepo.

Amit persze nem er meg. Korabban jelkepes osszeg volt.

Előzmény: wanbo (5969)
wanbo Creative Commons License 2017.12.27 0 0 5969

Ránéztem erre a Bantimurungra, idei novemberi vélemény szerint már 250 ezer rúpiát szednek a külföldiektől, úgyhogy szerintem ez is ki fog maradni.

Eddig talán Rammang Rammang a befutó, majd helyben eldöntjük szerintem, mihez lesz végül kedvünk. Bookingon foglaltam szállást, nem közvetlen a reptér mellett van, de nem is bent a városban. Idén is ott szálltunk meg, nagyon korrekt szoba és van egy marha jó olcsó étterem a közelében, úgyhogy nem volt kérdés, hogy visszamegyünk-e. 

Előzmény: W.L. (5967)
wanbo Creative Commons License 2017.12.27 0 0 5968

Teljesen úgy élt az emlékeimben, hogy csak egy búvárbolt van Ternatén, nem gondoltam volna, hogy nyílt még egy, de ezek szerint valóban így van. Írtam a másiknak is, de még nem válaszoltak, az valószínűleg akkor nem nagyon változott, lehet, hogy az angol nyelvvel nem sokra megyek. Mindegy, ha nem válaszolnak írásban, akkor majd felhívom őket helyben. 

Előzmény: W.L. (5965)
W.L. Creative Commons License 2017.12.26 0 0 5967

Illetve van meg egy termeszeti latnivalo a repterhez viszonylag kozel, Bantimurung.

Ez meg Rammang2-nal is kozelebb van, es nem kell hajot berelni.

Bennt van egy volgyben a hegyek kozt, a taj szerintem szep, bar a vizeses kornyeje eleg indonezesen kiepitett. Itt szallas is van, ha esetleg inkabb kerulnetek a varosi nyuzsgest.

Amugy az idopont ennyire biztos leven, szerintem a ternatei repjegyet megveheted elore is, ha az ar jo.

Előzmény: wanbo (5963)
W.L. Creative Commons License 2017.12.26 0 0 5966

Igy viszont akar mindketto is beleferhet.

Rammang2 az odajutason tul csak kb bo egyoras program volt, bar talan lehetne tovabb is lodorogni ott.

Ha utana meg mondjuk 4-5-ig, tehat vilagosban beernetek az erodhoz, akkor meg azt is hozza lehetne adni.

Ha neten foglalsz a repter korul szallast, ugyelj arra, hogy az egyik magat kozelikent hirdeto (neve nem ugrik be) nem az uj, hanem a mar bezart, regi terminalhoz van kozel!

Előzmény: wanbo (5964)
W.L. Creative Commons License 2017.12.26 -2 0 5965

Latom, hogy a honlapomat mar hanyagolod. ;-)

Az ott levo kep ugye pont a Nasijahat mutatja, tehat arra vonatkoztak az alacsony arak:

http://www.east-indonesia.info/regions/maluku-travel-information-ternate.html#activities

Persze azota valtozhattak ott is, en utoljata kb 1 eve beszeltem veluk.

A lapomon megasott telefonszam akkor meg elt.

Viszont lehet, hogy jobb helyben, szemeyesen beszelni veluk.

Szerintem Rammang-rammang nem egy nagy durranas.

Fo nevezetessege nem a falu, hanem a csonakazas a folyon a karszthegyek kozt. Na azok viszont meg sem kozelitik Raja Ampat karsztkupjait.

Viszont az is igaz, hogy a varos sem egy nagy szam, es tenyleg az erod kb az egyetlen jelentosebb latnivalo.

Tehat errol te donts, melyik erdekel jobban.

wanbo Creative Commons License 2017.12.26 0 0 5964

Elírtam, egy teljes délutánunk biztosan lesz (kb. délben száll le a gépünk Makassarban), sőt az éjszakát is Makassarban töltjük az egyik reptérhez közeli szálláson, repjegyet Ternatéra ugyanis csak a reggeli órákra találtam. (megvenni majd csak helyben fogom) 

wanbo Creative Commons License 2017.12.26 0 0 5963

Közben nálunk is van némi fejlemény, amit megosztanék itt a fórumon is: nagyon úgy néz ki, hogy a ternatei merülés ki fog maradni a programból, ugyanis nagyon drága. A neten megtaláltam a helyi búvárbolt honlapját - http://www.dodokudivecenter.id/ - ami sokkal profibb, mint ahogy anno idén télen beszéltünk róla. Bár ez lehet, hogy teljesen új. Ha minden igaz ugyanis, van még egy búvárbolt egy Facebook oldallal, de sok infó nincs fent rajta (Nasijaha Dive Center), még írok majd nekik is. 

A lényeg, hogy kértem árajánlatot a Dodokutól, 3 merülés 1.800.000 rúpia, plusz 450 ezer a felszerelés bérlése a város körüli merülésre (!) tehát még hajót sem kell ugye ehhez bérelni- sokkal drágább, mint pl. a tobeloi merülés. Érdekes, hogy tegnap este, itteni idő szerint kb. fél 11kor írtam nekik emailt, s reggel fél 8-kor mikor keltem már meg is jött a válasz. 

Ilyen áron sajnos nem fog beleférni, majd meglátom, hogy a másiknál jutok-e valamire. 

Ezen túl, lenne egy kérdésem: Makassarban lesz majdnem egy teljes délutánunk és körbenéztem a neten, hogy mit lenne érdemes megnézni a környéken. A környező kis szigetekért nem fizetnék ki több százezer rúpiát hajóbérlés gyanánt (elég sok szigetre fogunk még hajót bérelni..), ezért arra gondoltam, hogy elmennénk pl. a Rammang-Rammang faluhoz, ami nincs olyan messze és képeken tök jól néz ki. Szerinted megéri odáig elmenni, vagy érdekesebb a városban szétnézni? (A Fort Rotterdamon kívül nem sok érdekességet találtam.)

Előzmény: W.L. (5962)
W.L. Creative Commons License 2017.12.24 0 0 5962

A forumot visszaolvasgatva rabukkantam erre a zarszodra az elozo utatok vegerol:

"Biztos, hogy visszajövök még, sőt, legközelebb megoldom, hogy legalább a 2 hónapos vízumot kitöltsem, és annak nagy részét is Malukura fogom szánni, mert elég sok hely van még, ami kimaradt."

Jo hallani, hogy ugy tunik, ez a terved illetve igereted mar egy even belul meg is valosul, pont igy, ahogy irtad!

Remelem, osszjon a kovetkezo ut is Keire, Belitungra, Javara es talan Sulawesi egy reszere.

Előzmény: wanbo (5309)
W.L. Creative Commons License 2017.12.21 0 0 5961

Te pedig majd irj, milyen volt, plane mivel kevesbe latogatott szigetekre is mesz.

Előzmény: Ritchy (5959)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!