Keresés

Részletes keresés

W.L. Creative Commons License 2017.06.11 0 1 5556

Mint mar oda is irtam, semmi okod aggodni, legalabb is egyelore. Csak az jelenthetne nektek gondot, ha Magyarorszag vagy Indonezia is kitiltana a katari gepeket, errol pedig tudtommal szo sincs.

Előzmény: dorikacicc91 (5555)
dorikacicc91 Creative Commons License 2017.06.11 -2 0 5555

Sziasztok!

A másik Balis oldalon is feltettem a kérdést, aki ott esetleg látta és/vagy válaszolt, azok ugorják át ezt a kommentemet! :) köszi! :)

Szóval örülök, hogy ez is egy aktív fórum, és rendszeresen írtok bele. Tanácsért jöttem, ugyanis kissé el vagyok keseredve.
Június 20-án megyünk (mennénk?) barátommal Balira, és Qatar airways-zel. 28-án jönnénk vissza, ugyancsak ezzel a légitársasággal. Mostanság azonban a politikai helyzet miatt több másik országgal megszakadt a diplomáciai kapcsolatuk... mert hogy állítólag támogatják a terrorizmust.
Szerintetek van okom félni, hogy lesz valami gond emiatt a repüléskor? Most már gondolom késő átrakatni másik légitársasághoz a jegyet ...

Köszi a válaszokat! :(

CarlaGloss Creative Commons License 2017.06.10 0 0 5554

Jópofa, még nem láttam ilyet. Végül bepakoltuk azt, amink van, aztán majd meglátjuk, talán ott lehet venni ilyesmit is, de lehet, hogy megteszi a mienk is. Vettünk 25%-os szúnyogriasztót, állítólag a százalékot is kell nézni, DM márkájú, és elég jó áron volt. A bőröndünkben alig vannak ruhák, de tele vannak mindenféle hasznos holmikkal :)

Előzmény: W.L. (5553)
W.L. Creative Commons License 2017.06.09 -1 0 5553

Ilyenre gondolok:

Ezt ugyan macerasabb felkotozni, de tobbnyire megoldhato valahogy, es ehhez kevesbe kell hozzaerni.

Nagy franciaagyhoz a tietek is jo, ezt inkab az utazashoz gondoltam.

Előzmény: CarlaGloss (5552)
CarlaGloss Creative Commons License 2017.06.09 -1 0 5552

Írtam.

Nekünk ilyesmink van, ezt fel kell lógatni. Nem tudom elképzelni, milyent mondasz.

Előzmény: W.L. (5551)
W.L. Creative Commons License 2017.06.09 0 0 5551

Meg valami.

Irnal egy emailt a honlapom Contact oldalan levo publikus cimemre? Persze emlitve, ki vagy. :-)

Előzmény: CarlaGloss (5549)
W.L. Creative Commons License 2017.06.08 0 0 5550

Ha csak 3 het lesz Javara es Nusa Tenggarara, raadasul mindkettot oda-vissaza kell megjarni Balirol, akkor tul sokat nem erdemes javasolni, mert ez igy is jo rohanos lesz. Javan mondjuk odafele menjetek a szebb deli utvonalon, Banyuwangin, Jemberen, Malangon, Blitaron es esetlleg Pacitanon at Yogyaig, es utana Solon, Mojokerton, Bromon at vissza. De ugy saccolom, ez is minimum 2 het. Tehat Nusa Tenggarara csak 1 hetetek marad, ambil 2 napot Komodora szanva marad 5 nap, azzal sokat nezelodni nem lehet. Esetleg Lombokon Mataram kornyeke, Sumbawan a bimai palota fer bele.

Mindenestre irj majd kinntrol is, hogy haladtok!

Szunyoghalobol a negyszogletes a legjobb, mert az egy pontrol logo tobbnyire hozzader oldalt es atcsiphetnek rajta. Egyebkent ugye szunyogok nemcsak malariat terjeszthetnek hanem pl dengue lazat is, ami ellen oltas/gyogyszer sincs.

Előzmény: CarlaGloss (5549)
CarlaGloss Creative Commons License 2017.06.08 -1 0 5549

Milyen szúnyoghálót? Ilyen baldachint? Hova akasztod föl? Vagy csak úgy belecsavarodsz? :D

Amúgy csak 3 hétig leszek mobilis, legalábbis előtte egyedül leszek 3 gyerekkel, akkor nem vágok bele olyan nagy dolgokba. Meg amúgy dolgozni is fogok távmunkában. Ha esetleg olyan tipped van, ami biztonságos gyerekeknek magukban, az is érdekelne. 

Nusa Tenggara és Sumbawan mit javasolnál?

Előzmény: W.L. (5548)
W.L. Creative Commons License 2017.06.08 0 0 5548

Szunyoghalot en inkabb vinnek.magammal mint satrat es halozsakot. De szunyog ellen legjoban azok a spiralis fustolok mukodnek. Azok itt is kaphatok.

Amugy a Balira szant 1,5 honapbol en biztos lecsipnek Nusa Tenggara javara. Lombokon es Sumbawan is erdemes korulnezni, nem csak atrohanni rajtuk Komodo fele es vissza.

Előzmény: CarlaGloss (5547)
CarlaGloss Creative Commons License 2017.06.08 -1 0 5547

Persze, hogy tudom, a gyerekorvos elmondta :) A gyerekek szedik majd a gyógyszert, mi meg majd csak elriasztjuk magunkról a szúnyogokat :)

Amúgy nem sok napról van szó. Balin leszünk másfél hónapot, és ott nem kell szedni. Ha átmegyünk Jávára, ott sem. Csak a kis kalandunkon, amikor Komodóra indulunk. (Két nappal korábban kezdik majd, és a visszaérkezés után még 7 napig kell.) Baliról szerintem 2-3 nap alatt megtesszük az utat, egyedül a kompok lasssítanak le minket, és ugyanennyi lesz visszafelé is, közben 1-2 nap Komodó. Remélem, megéri emiatt a sziget miatt ez az utazás. De úgy vagyok vele, hogy közben is érdekes lesz, nem csak az ottlét.

A kocsi miatt meg nem kell aggódni, mert végig nálunk lesz, amíg haza nem jövünk. Egy ismerősünk házát béreljük ki, ott fogunk lakni.

Szerinted vigyünk magunkkal hálózsákot? Nem a hideg miatt gondolom, csak nem tudom, mennyire tiszták ezek a hotelek - nem hiszem, hogy luxus szállásokon fogjuk tölteni az éjszakáinkat, amikor úton leszünk. 

Most látom, Komodó tényleg piros, a telefonomon nem látszott. Ez az oltóközpontos doki nem nézte meg a térképet. Bár nekik az az elvük, hogy 2 éjszakát kell maradnia, akkor kell gyógyszer. Mert hogy csak napnyugta után és napkelte előtt van szúnyog. AZt is mondta, hogy ahol van malária, ott van szúnyogháló. Viszek elektromos szúnyogriasztót, bár nem tudom, a bungalókban be lehet-e dugni. Van ilyen kültéri szúnyogriasztó füstölőnk, azt is elviszem.

Vasárnap indulunk, már alig várom :)

Előzmény: W.L. (5546)
W.L. Creative Commons License 2017.06.07 0 0 5546

Azt tudod, hogyan kell szedni?

Mert megelozesre a tablettakat a malarias teruletre erkezes elott el kell kezdeni szedni, es az onnan tavozas utan is folytatni kell egy ideig. Illetve gondolom gyereknek a dozis is mas lehet, mint felnotteknek.

Amugy az altalad belinkelt terkepen pont Komodo kornyeke kinagyitva, piros szinben.

Azt meg nem irtad sehol, hogy mennyi idotok lesz az egesz utra es hova kell visszamenni a kocsit leadni.

Előzmény: CarlaGloss (5545)
CarlaGloss Creative Commons License 2017.06.07 -1 0 5545

Végül a gyerekorvossal felirattam a gyerekeknek.

Előzmény: CarlaGloss (5543)
CarlaGloss Creative Commons License 2017.06.07 0 0 5544

Ez olyan korrekt ár  lenne szerintem.

Előzmény: W.L. (5541)
CarlaGloss Creative Commons License 2017.06.07 -1 0 5543

Köszi. Igen, ez ugyanaz az oltokozpont, itt kaptunk mi is oltasokat  nekik ez a térképek van:

https://www.cdc.gov/malaria/map/

Ez nem olyan teszletes mint a tied, és eszerint csak Florestol kezdődik a fertozottebb rész.

Jól van, akkor ha gond lesz, megyünk 24 órán belül orvoshoz. Azt mondta ez az orvos, hogy ott helyben még jobb gyogyszeruk van, ha kell. Ha meg mégis atmennenk Floresre, akkor feliratok ott előtte. Lázmérőt meg viszünk magunkkal.

Előzmény: W.L. (5542)
W.L. Creative Commons License 2017.06.07 0 0 5542

Itt egy jo reszletes malariaterkep:

http://www.fitfortravel.nhs.uk/destinations/asia-(east)/indonesia/indonesia-malaria-map.aspx

Ha utkozben barmelyikotok belazasodna, akkor mindenkepp menjetek el ott egy malariatesztre.

Ez Balitol keletre rutin dolog a helyi korhazakban, klinikakban.

Persze remeljuk, nem lesz ra szukseg.

Előzmény: CarlaGloss (5540)
W.L. Creative Commons License 2017.06.07 0 0 5541

Hat ez nagyon bizarr! Az altalam linkelt oltokozpontot hivtad? Valoban csak Java es Bali malariamentesek Indoneziaban, Kelet Nusa Tenggarat pedig altalaban a magas rizikofaktoru regiok koze soroljak.

En ugye mar evekkel ezelott jartam arra, ugyhogy most tenyleg csak saccolni tudom a hajoberles arat. Ugy 1-2 millio rupia koze. Pesze ez fugg a hajo meretetol es az alkukepessegeitektol is. A nagyobb nyilvan biztonsagosabb, de dragabb is. Nyaron elvileg jo ido van arra, tehat azert a biztonsagot nem kell tulaggodni.

Sapeban egyebkent alighanem kisebb kinalat van hajokbol mint a turistaktol hemzsego Labuhanbajoban. A Sapeban megszallas mellett szolna, hogy ugy kenyelmesebben tudnatok masnapra hajot keresgelni, talan a szallas tulaja is segithetne.

Előzmény: CarlaGloss (5540)
CarlaGloss Creative Commons License 2017.06.07 -1 0 5540

Felhívtam az oltóközpontot, és lebeszéltek a malária gyógyszerről. Azt mondják, Jáván és Komodón nincs malária (ehhez képest a Lonely Planetben az van, hogy csak Balin és Jakartában nincs egész Indonéziában), és ha nem tartózkodunk egyhuzamban két éjszakánál többet maláriás helyen, akkor nem kell gyógyszer. Mondtam, hogy előre nem tudom, hány éjszaka lesz, de úgy vettem ki a ki nem mondott szavaikból, hogy gyógyszer-ellenesek. Csak a szokásos szúnyogriasztós dolgokat javasolják. 

Igen, akkor keresünk jobb szállást, ez jó ötlet. 

Arról van elképzelésed, hogy mi a reális ár egy kishajó kibérlésének Komodóra 1-2 napra? Te is inkább a nagyobb hajót javaslod biztonsági szempontból, ha lehet választani?

Előzmény: W.L. (5539)
W.L. Creative Commons License 2017.06.07 0 0 5539

A Lombok-Sumbawa komp eleg surun jar.

Termeszetesen meg lehet szallni a kikoto kozeleben is, de szerintem autoval erdemesebb lehet jobb helyen szallast keresni, Sape helyett pl Bimaban.

Satrat vinni tok felesleges. :-)

A hajos valszleg a hajon fog aludni, ez nem a ti gondotok.

Mikor mi szalltunk meg ott, Komodon volt kaja is, nem is rossz. Nem tudom, azota mit valtozott.  Vizet es kekszeket vagy hasonlot en vinnek magammal inkabb, az a hajouton is jol johet.

Előzmény: CarlaGloss (5537)
W.L. Creative Commons License 2017.06.07 0 0 5538

Akkor a gyogyszert feliratni es szedeset megbeszelni eleg ha egyikotok megy viszza.

Előzmény: CarlaGloss (5536)
CarlaGloss Creative Commons License 2017.06.07 -1 0 5537

Még attól tartok, hogy ha egy-egy komp csak ritkán jár, akkor még tudunk-e szállni a kikötő közelében Lombokon és Sapeban. Vagy vigyünk sátrat? 

Ha Sapebol mondjuk délután indulunk Komodora, akkor a hajós, aki jön velünk, velünk szállna meg a bungalokban? Ezekben a bungalókban van villany? Gondolom, víz nincs iható, azt vinni kell. Vagy lehet ott venni?

Előzmény: W.L. (5535)
CarlaGloss Creative Commons License 2017.06.07 -1 0 5536

Köszi, itt voltunk, és már megvan minden oltasunk, csak a malária gyogyszer nincs, mert nem volt a tervben, csak Bali.

Előzmény: W.L. (5535)
W.L. Creative Commons License 2017.06.07 0 0 5535

Nem az utak minosegevel van a baj (legalabb is a fouton) hanem a tavolsagokkal.

Mindenkepp azt ajanlom, hogy malariagyogyszer es egyeb oltasok ugyeben latogassatok el ide:

http://www.oek.hu/oek.web?to=2484&nid=209&pid=1&lang=hun

Eloszor tanacsadasert es receptekert eleg ha egy ember megy, de ha ajanlanak oltasokat is (ami szinte biztos, ha nincsenek meg korabbrol) akkor alighanem mindegyikotoknek be kell majd menni.

Ismet mondom, hogy kulonosen gyerekkel utazva fontos ez!

Előzmény: CarlaGloss (5534)
CarlaGloss Creative Commons License 2017.06.06 -1 0 5534

Szuper, akkor ez lesz a legjobb, úgyis akartam snorkelezni is a környéken. Valószínűleg kocsival megyünk, és akkor nem megyünk már Komodótól keletre, de ha ott nagyon rossznak látjuk az utakat, akkor lehet, hogy belföldi repülőjárattal megyünk inkább Labuhanbajoba. Csak az sokkal drágább lenne ötünknek, de még mindig jobb, mintha befizetnénk valami lehúzós csomagra. Amúgy Balin leszünk alapból, de az is messze van. 

Ott lehet venni malária elleni gyógyszert, vagy itthonról vigyünk? Fel kell íratni, vagy lehet venni recept nélkül is? Csak mert eredetileg csak Balira készültünk, és ott nem kellett volna, így nem is készültünk rá. 

Előzmény: W.L. (5533)
W.L. Creative Commons License 2017.06.06 0 0 5533

A berelt hajo termeszetesen oda visz, ahova keritek.

A parkkozpont alap, es tobbnyire megallnak sznorkelezni is, amire a Pantai Merah alias Red Beach a legnepszerubb.

Ha nem Sapebol hanem Labuhanbajobol bereltek, akkor Rinca is nepszeru uticel.

Ha Nusa Tenggaraban 1-2 napnal hosszabban idoztok, akkor mindenkepp szedjetek malaria elleni gyogyszert. Ezt kulonosen akkor felelotlenseg elbagatellizalni, ha gyerek is van veletek. Egy gyogyszert nem szedo baratom.pont errefele kapta el a malariat ugy, hogy otthon 41 fokos lazzal kerult korhazba.

Amugy Komodo lenne a legkeletebbi uticel? Flores is gyonyoru es nagyon erdekes sziget, de persze autot visszavinni Javara annalacerasabb, minel keletebbre mennetek.

Előzmény: CarlaGloss (5532)
CarlaGloss Creative Commons License 2017.06.06 -1 0 5532

A bérelt hajó különben oda tud vinni a nemzeti park bejáratához, vagy csak letesz valahol barhol? És tudunk ott helyben bérelni idegenvezetőt? Ételt vinni kell, vagy lehet ott venni ehetőt? Gyerekek is jönnek velunk, biztosra szeretnék menni.

Különben te malária ellen védekezel valahogy?

Előzmény: W.L. (5531)
W.L. Creative Commons License 2017.06.06 0 0 5531

Nem vagyok meggyozodve rola, hogy ez igy van.

Amikor en jartam arra, a komp mindig kozvetlenul Sapebol Labuhanbajoba ment, Komodot megbizhatoan csak berelt hajoval vagy szervezett kirandulassal lehetett elerni.

Szallaskent bungalok vannak a parkorposztnal, de alig alszik turista a szigeten, tobbnyire csak egy rovide setat tesznek ott es irany vissza a hajojukra.

En egyszer aludtam ott, es megerte.

Előzmény: CarlaGloss (5530)
CarlaGloss Creative Commons License 2017.06.06 -1 0 5530

Olvasgatok Komodó megközelítéséről, és azt megtaláltam, hogy lehet odajutni, de azt nem, hogy hogy lehet vissza :)

Tehát Sapéből heti egyszer-kétszer van hajó odafelé, de nem derül ki, hogy hol lehet aludni, és mikor és hogy lehet felszállni visszafelé.

http://wikitravel.org/en/Komodo_National_Park

The ferry service (to and from the cities of Sape, on the eastern tip of Sumbawa, and Labuanbajo, on Flores) drops off passengers on Komodo once or twice every week. There is no port on the island, so passengers are unloaded onto small vessels which take them into the island's only village.

Előzmény: W.L. (5529)
W.L. Creative Commons License 2017.06.05 0 0 5529

Nagyvarosokban klasszikus orzott, kapus parkolokat talaltok pl a bevasarlokozpontoknal, de szinte minden szallodanak is van sajat parkoloja. A Komodora athajozasnal is utibbiban hagynam a kocsit. Mashol, kisebb latnivaloknal a parkolo gyakran utszeli, de tobbnyire akkor is teblabol ott egy "parkoloor"

Ahol meg az sincs, ott en inkabb nem hagynak kocsit.

Jakarta hires dugoirol, es a latnivalo viszonylag keves, mint altalaban egesz Nyugat-Javaban Kozephez es Kelethez kepest. Szerintebb erdemesebb es erdekesebb a 2 utobbi tartomanyban autokazni, mondjuk Diengtol keletre.

Persze attol fugg, mennyi idotok lesz. A tavolsagokat, a sok latnivaloval es a lassu kozlekedessel kombinalva, nem szabad alabacsulni!

Előzmény: CarlaGloss (5528)
CarlaGloss Creative Commons License 2017.06.05 -1 0 5528

Köszönöm. A kocsi adott, és nem annyira aggódom, csak szeretnémk körbejárni a kérdést. Pl. ha átmegyünk Komodóra, és otthagyjuk a kocsit egész napra. Meg ha elmegyünk Jakartáig, akkor hol parkoljunk le. De lehet, hogy Jakartáig nem megyünk el, csak a régi hindu-buddhista templomokat nézzük meg a kisebb városokban Jáván. De akkor majd kijelölt, őrzött parkolókban állunk le. Jó tudni, hogy vannak ilyenek.

Igen, tudom, hogy baloldali a közlekedés, ez biztos szokatlan lesz eleinte, de már próbáltam más országban, ki lehetett bírni. 

Ha nem vezetnek gyorsan, az már jó. Most kicsit megnyugodtam. Nem szeretném összetörni a kocsit és magunkat. De jó az a a szabadság, ami a kocsival megvan, egy sofőrrel meg nincs.

Előzmény: W.L. (5527)
W.L. Creative Commons License 2017.06.05 0 0 5527

Kihalt helyen nem hagynam ott az autot magaban.

Tobbnyire vannak kijelolt es orzott parkolok is.

De egyebkent ha ennyi minden miatt aggodtok, megfontolando a soforos autoberles es autozas, ami Indoneziaban egyebkent is gyakoribb mint a sajat vezetes.

Akkor a kocsi orzese stb a sofor gondja.

Előzmény: CarlaGloss (5525)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!