Keresés

Részletes keresés

mzsombi Creative Commons License 2023.04.26 0 0 3053

Nekem nem Innovához, hanem a Sym VF185-höz kellene pár dolog, de az is csak kb Görögországból hozható, és úgy látom, van náluk cucc hozzá, szóval valószínűleg érdekelne. Emailt nem tudtam írni neked, de az enyém publikus, ha megteszed, hogy rámírsz, azt megköszönném!

Előzmény: Korellasziget (3050)
Petrányi Jen Creative Commons License 2023.04.26 0 0 3052

Szia! Melyik napra tervezed a Csepel kört?

Előzmény: gzsolt1969 (3049)
zöld_I Creative Commons License 2023.04.26 0 0 3051

Üzenem Nicknek a motortrade-nél, hogy lópimpili a popójába :D 

Előzmény: Korellasziget (3050)
Korellasziget Creative Commons License 2023.04.25 0 0 3050

Ha valaki szeretne rendelni a görög mototrade-től Innova alkatrészeket, írjon. A postaköltséget eloszthatjuk.

gzsolt1969 Creative Commons License 2023.04.24 0 0 3049

                        Kiskunlacházán 30 -án motocross verseny+edzés lesz......üdv zs

                                                         

gzsolt1969 Creative Commons License 2023.04.24 0 0 3048

                                             Csepel szigeti kör képei, katt a linkre.... üdv zs

 

                                    https://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9175215   

zöld_I Creative Commons License 2023.04.21 0 0 3047

Jahogy ez az új Supercub? 

Előzmény: bervas (3046)
bervas Creative Commons License 2023.04.21 0 0 3046

Pirosból nincs sok. Egyszer ősszel a Boráros téren láttam egyet. Te lehettél?

Nekem kb. 2000 km van benne. Én is hobbista vagyok, de már sok tíz éve.

A motor tudja, amire számítottam. A fogyasztás 2 liter/100 km körül mozog 80 km/h tempónál. Ezt szereti. Ha könnyebb lennék 30 kilóval, menne a 90-es utazótempó is.

Kicsi gép, könnyen kezelhető. A tankja lehetne nagyobb, mert 60 km-nél közelebb nem nagyon használom.

Ez már az újabb, hosszú löketű motoros, és 3/4 gázállás felett nem szeret forogni.

Előzmény: R. Scherbotsky (3045)
R. Scherbotsky Creative Commons License 2023.04.21 0 0 3045

Akkor szia, Cub-társ! Egy '19-es piros gépem van, egy éve az enyém. Nem mentem vele túl sokat, egy ezres ment bele eddig. Abszolút hobbimotoros vagyok, a Cub-ot úgy vettem, hogy előtte vagy 10 évig nem is ültem már motoron.

Neked hogy vált be, mennyire szereted?

Előzmény: bervas (3044)
bervas Creative Commons License 2023.04.21 0 0 3044

Van.

Előzmény: R. Scherbotsky (3043)
R. Scherbotsky Creative Commons License 2023.04.21 0 0 3043

Super Cubod van?

Előzmény: bervas (3040)
sonantibus Creative Commons License 2023.04.21 0 0 3042

Írtam.

 

Előzmény: VargaGeri (3041)
VargaGeri Creative Commons License 2023.04.20 0 0 3041

Köszönöm a választ! 

Esetleg ha bárkit érdekel a fórumozók közül, Győr környékéről, keressen bátran :D

Előzmény: zöld_I (3035)
bervas Creative Commons License 2023.04.20 0 0 3040

Az Innovánál a Super Cub is komfortosabb.

Előzmény: zöld_I (3039)
zöld_I Creative Commons License 2023.04.20 0 0 3039

Tegnap mentem 70 km-t a kismajommal, és csodák csodája, semmi bajom nem lett. Komfortosabb, mint az innova,

ezt nem teljesen értem, de ez van :D 

zöld_I Creative Commons License 2023.04.20 0 0 3038

  

VargaGeri Creative Commons License 2023.04.20 0 0 3037

Jelen pillanatban 21ezer párszáz km van benn az óra szerint.

Előzmény: mzsombi (3036)
mzsombi Creative Commons License 2023.04.19 0 0 3036

Amit nem írsz, hogy 10e vagy 100e km van-e benne?

Előzmény: VargaGeri (3034)
zöld_I Creative Commons License 2023.04.19 0 0 3035

Heló!

Szerintem valahol 400 és 600 e között. Gyors eladásra ne számíts ( cserébe enni nem kér) ezek az underbone-ok egy nagyon szűk réteget érdekelnek.

Előzmény: VargaGeri (3034)
VargaGeri Creative Commons License 2023.04.19 0 0 3034

Szép napot!

Segítséget szeretnék tőletek kérni. 

Örököltem egy 2008as évjáratú Suzuki Fl125 Addresst. Látszólag nagyon szép állapotban van, de mivel én nem igazán értek hozzá, ezért azt, hogy motorikusan száz százalékig rendben van-e, nem tudom. Mentem vele kb 100 kilométert, valami halk ütemes kopogást hallok, mást én nem tapasztaltam.

Mivel örökség, ezért az előéletéről semmit sem tudok. Svájci papirjai voltak, mikor hozzám került, megcsináltattam minden magyar papirját, levizsgáztattam, üzembe helyeztettem, így friss magyar rendszáma lett.

 

Mivel sehol, sem a használtautón, sem a marketplacen nem találok ilyen motort, így nagy gondban vagyok, hogy kb mennyit érhet. Nekem gyengécskének bizonyult, mert az én 100+ kilóm alatt kb 90 km/h a max sebessége, én pedig napi 30kilométert tennék meg városon kívül, ahol jobb lenne egy erősebb gép.

 

Tudnátok segíteni, hogy kb milyen értéket képvisel jelenleg ez a gépezet?

 

Válaszotokat előre is köszönöm! 

gzsolt1969 Creative Commons License 2023.04.16 0 0 3033

Egy élő legenda.....Moldvai Tibor.....Tibi -bá.....2003-2004 ben a motor revünek ő csinálta a 15000km-s

 

tartós tesztet ,egy Honda innova 125-el. Elment  a Duna forrásához ,a fekete erdőbe 3300km. Majd  később lenyomott egy 7980km-s túrát olaszországban....ráadásul októberben.....Bejárta egész sziciliát is.

 

Nem általotta körbe motorozni magyarorzság határai mentén fekvő városokat,várakat egy SUNDRIO dx-50-s Kínai szörnyűséggel.....

 

Ne felejtsem ki, a DERBI senda 50-s tesztjét ,amikor 10000km-t rakott a kis szupermotóba...

 

13 éves korom óta olvasom , a szerelési könyveit,és tartós motor tesztjeit. Vettem tőle építkezési babettát,és még legalább 50-db szakujságot , és szerelési könyvet .

 

Mindig tiszteletem a kitartása , és a végtelen szerénysége miatt. Büszke vagyok rá ,hogy kezet foghattam egy ilyen tiszta lekű öreg motorossal.Remélem hamarosan ujjra össze futok vele.

                                                    

gzsolt1969 Creative Commons License 2023.04.16 0 0 3032

          Dunaharaszti börze képei......kezd magára találni ,ismét a veterános közösség......üdv zs

 

üdv zs

gzsolt1969 Creative Commons License 2023.04.12 0 0 3031

Kiváló cikk...... 10- dolog amit nem tudtál a super cub -ról.....https://www.motorcycle.com/mini-features/10-things-you-didnt-know-about-the-honda-super-cub.html.......üdv zs

 

10. A kutatás 1956-ban kezdődött, nyolc évvel a cég alapítása után

1956-ban Soichiro Honda és Takeo Fujisawa, a Honda ügyvezető igazgatója és társalapítója Európába utazott, hogy tanulmányozza az ottani közlekedési trendeket. Nagy különbségeket fedeztek fel az egyes országok körülményei között és a kismotorkerékpárok használatában. Ezért úgy döntöttek, hogy valami mást kell létrehozni a japán piac igényeinek kielégítésére, amely nem moped és nem robogó. A tömegeket megszólító új gép megalkotásakor a tervezőstáb két általános iránymutatást kapott: „Kézben elférő dolgokat alkoss” és „Könnyen kezelhető dolgokat hozz létre”.

 

9. A motor mandátuma egyszerű volt: legalább 4 LE

Mr. Honda néhány dologra volt beállítva, amikor a Super Cub motorjáról volt szó: 1. Legalább négy lóerőt kellett teljesítenie. 2. Négyüteműnek kellett lennie (a Honda idegesítőnek tartotta az európai városi utcákon hallott magas két ütést). Természetesen a négy ló manapság nem hangzik soknak, de akkoriban „E négy lóerős motor követelményei egyszerűen ismeretlenek voltak” – mondta Jozaburo Kimura, az egyik vezető ipari formatervező. „Az 50 köbcentis, kétütemű Cub F segédmotor, amelyet addig gyártottunk, csak 1 lóerőt adott. Ebből következett, hogy egyszerre négyszeresére kell növelnünk a teljesítményt. És ez akkor történt, amikor Japán útjainak mindössze 10 százaléka volt aszfaltozott!”

A kihívásnak való megfelelés egyik megoldása az volt, hogy megnövelték a szelepeket az általuk kifejlesztett négyütemű hengerfej prototípusán, de a szabványos 12 mm-es gyújtógyertyák miatt nem maradt hely erre. Kisebb 10mm-es gyertya kellene, de ilyen nem létezett. A Honda az NGK-val együttműködve fejlesztette ki ezt a kisebb dugót, és így helyet adott a nagyobb szelepeknek. Végül az 50 köbcentis négyütemű 4,5 lóerőt produkált 9500-as fordulatszámon, és az üzemanyag-fogyasztás sokkal jobb, mint bármely kétütemű. A motor hűtése is kihívást jelentett, és ha lehetőség nyílik a korai modellek megtekintésére, észrevesz egy lyukat a hengerfej közepén. Ennek az volt a célja, hogy lehetővé tegye a levegő keringését a fejen keresztül, és elősegítse a hő elvezetését.

 

8. A centrifugális tengelykapcsolónak nyolc különböző változata volt

A félautomata centrifugális tengelykapcsoló viszonylag új koncepció volt akkoriban a Honda motorkerékpároknál. De ez fontos volt, mert Honda úr olyan motorkerékpárt szeretett volna, amelyet „a Soba szállítófiúi egy kézzel is tudnak vezetni”. Nem volt olyan nehéz megtervezni. A kihívás az volt, hogy a sebességváltással szinkronizálva kapcsoljon be és ki, és le kellett kapcsolnia álló helyzetben, és teljesen automatikusan bekapcsolni a indításkor. Még maga Honda is sok éjszakát töltött azzal a kihívással, hogy megoldja.

Aztán a vezető sebességváltó-tervező, Akira Akima kapott választ. „Egyik nap, amikor elmentem, azt mondtam: „Ha csavart használnánk, át tudnánk alakítani a rúgás forgását axiális irányba, de attól tartok, hogy az együttforgás miatt bajba kerülhetünk.” Miután ezt kimondtam, kicsit jobban elgondolkodtam: „Mivel a tengelykapcsolónak van egy bizonyos mértékű ellenállása, lehet, hogy csak kiiktatja az együtt forgást.” Ekkor az Öreg (Mr. Honda) visszarohant és azt mondta: „Mivel a tengelykapcsolónak van ellenállása, biztos vagyok benne, hogy sikerülni fog! Elmondtam neki, hogy ez volt az, amire gondoltam, ő pedig visszavágott: "Néha még egyformán gondolkodunk!" és nagyot nevettünk. Végül ezt a módszert alkalmaztuk a probléma megoldására, és végre megszabadultam attól a nyomástól, hogy állandóan minden reggel meglátogatta a szobánkat.”

 

7. A 17 hüvelykes kerékméret az átlagos japán magasságot vette figyelembe

Ma már természetesnek tekintjük a mindenütt megtalálható 17 hüvelykes motorkerékpárt, de amikor a Super Cub kerékméretét kitaláltuk, a 17 hüvelykes nem létezett. Abban az időben sok európai segédmotoros kerékpár 24 és 26 hüvelyk közötti gumiabroncsokat használt, amelyek hasonlóak voltak egy kerékpár gumijához. Ez aggasztotta a Hondát, mert – nem tréfálunk – „Az átlagos japán felhasználó méretét tekintve a legmegfelelőbb méretre volt szükség, amely könnyű fel- és leszerelést, jó lábföldelést és kiváló menetteljesítményt biztosítana, hogy kisebb legyen.”

Végül egy 2,25 x 17 méretű gumiabroncsot választottak. Csakhogy volt egy probléma: Japánban akkoriban senki nem gyártott 17 hüvelykes gumikat. Végül egy kis gumibolt beleegyezett a gumiabroncsok gyártásába. Nem tudták, hogy idővel bőséges jutalmat kapnak döntésükért.

 

6. Szuperkölyök hirdetések jelentek meg a női magazinokban

A motorozás 60 évvel ezelőtt éppolyan férfiak által uralt tevékenység volt, mint most az egész világon, beleértve Japánt is. A Super Cub célja volt, hogy megtörje ezt a formát, különösen a hazai piacon. Magának a biciklinek a dizájnját a lehető leghívogatóbbnak szánták, de ezt a női magazinok reklámkampányai is alátámasztották, ami akkoriban még nem volt hallható. Maguk a hirdetések gyönyörűek voltak, kétoldalas, színes fényképezéssel ellátott terítékek, amit még a korabeli hirdetők sem tettek meg. Az ábrázolt nők az aktív, önálló életmód korszakát képviselték. Amint azt ma már tudjuk, a Honda hirdetési kampányai rendkívül jól működtek, és 1961-re a Honda vezette a világot a motorkerékpár-gyártás volumenében. Két évvel később az amerikai piac a már legendássá vált „Nicest People” kampány révén megismerte a Hondát.

 

 

5. Disney-ihlette villa

A motorkerékpár-tervezési ihlet néha a legfurcsább helyekről származik. A Kimura-san elülső villa kialakításának ez a magyarázata a tortán lehet:

„Láttam egy jelenetet a Bambi című Disney-filmben, amelyben Bambi teljes sebességgel futott, majd kinyújtotta mellső lábait, hogy gyorsan megálljon és szilárdan álljon. Ez a jelenet megragadt az agyamban, és ezt a képet felhasználtam a Super Cub elülső villájának formájának megalkotásához.”

 

4. A tenger és az ég színei

Ha kíváncsi arra, hogy az eredeti Super Cub miért van a kék különböző árnyalataival festve, ez nem volt véletlen, mondja Kimura-san. Olyan színkombinációt szeretett volna létrehozni, amely „puhaságot és fényességet egyaránt sugároz. Ezeket a tenger és az ég színének neveztem, mivel ezek a színek a legtöbb japán számára ismerősek és népszerűek.”

Ami a piros ülést illeti: Kimura hangsúlyos színt akart hozzáadni. Amikor eljött a színválasztás ideje, Kimura azt mondja: „Mr. A Honda korábban piros inget viselt és piros sportautót vezetett, ami a tervezőknek tippet adott, hogy milyen színeket válasszanak…”

 

3. 30.000 havonta!

Amikor 1957 decemberében elkészült a Super Cub utolsó makettje, a Honda ügyvezető igazgatója, Fujisawa felkiáltott: „Ebből 30 000-et el tudunk adni!” Akkoriban a havi összes eladott motor 40 000 körül mozgott, így az összegyűlt stábot nem izgatta különösebben az évi 30 000 darab. Aztán Fujisawa-san kijavította magát.

– Nem, nem évi 30 000, hanem havi 30 000 !

Mondanom sem kell, a Honda beverte ezt a gólt.

 

2. A Honda 1 millió dolláros kölcsönt kért – és elutasították!

Fujisawa-san még az 1950-es évek végén, az 1960-as évek elején tudta, ha a Honda sikerülni fog, a cégnek Amerikában sikert kell elérnie. Szintén szilárdan meg volt győződve arról, hogy a Hondának ezt saját értékesítési hálózatának fejlesztésével és egy 100%-os tulajdonú leányvállalat megnyitásával kell megtennie. 39 éves értékesítési asszisztense, Kihachiro Kawashima vezetné. Az új üzletág megalapításához a Honda 1 millió dolláros tőkealapot keresett. A kérést nem a Honda vezetése, hanem a japán pénzügyminisztérium utasította el, amely akkor ellenőrizte a valuta Japánból történő kiáramlását. A japán kormány olyan kevéssé bízott a vállalkozásban, hogy mindössze 250 000 dollár tőkét hagyott jóvá – azzal a feltétellel, hogy ennek a pénznek csak a felét vigyék ki készpénzben az országból. A Kawashima ezután 100 000 dollárt költött a Los Angeles-i 4077 Pico Blvd (fent látható) épület megvásárlására. 30 dollárnál kevesebbel, 000 maradt az üzlet működtetésére, kölcsönt kellett kapnia a Chevy teherautó megvásárlásához. Jóval később, amikor interjút készítettek egy Honda történeti cikkéhez, így viccelődött: „Nincs jó érzékem a számvitelhez!”

 

1. A Cub soha nem volt az amerikai Honda fő terméke

Amikor a Honda 1959-ben megalapította az amerikai Hondát, három motorkerékpárt hozott: a Dream, a Benly (fent látható) és a Super Cub. A Super Cub a másik kettő „mellékmodelljének” számított, de a Dream-nek és a Benly-nek már korán motorproblémák voltak, és teljes szállítmányokat küldtek vissza Japánba javításra, így csak a Super Cub maradt az eladótéren. Egyedülálló megjelenése annyira különbözött minden más motorkerékpártól, amelyet az amerikai fogyasztó akkoriban látott – és hihetetlenül megfizethető volt, 250 dollárért –, népszerűségre tett szert, ami eladásokat is eredményezett. Tehát ez lett a fő termék. A többi pedig, ahogy mondani szokás, történelem

 

gzsolt1969 Creative Commons License 2023.04.12 0 0 3030

 VETERÁN AUTÓ-ÉS MOTOR ALKATRÉSZ BÖRZE !!! DUNAHARASZTI  2023-04-16  üdv zs

Új helyszínünk—a Dunaharaszti Városi Piac területe—kiválóan vizsgázott az első tavaszi Veteránvásár alkalmával. Több mint 250 árus és több ezer látogató tisztelt meg minket a jelenlétével és tette emlékezetessé az év első börzéjét.

  A folytatás adja magát, ezért kérünk mindenkit, hogy terjessze a jóhírt, Április 16-án újra Old Motors Veteránvásár lesz. Várjuk az árusok jelentkezését telefonon (061-425-0145) és emailben is (oldmotors@oldmotors.hu).

gzsolt1969 Creative Commons License 2023.04.12 0 0 3029

Főzést vállalom, a mosogatást nem..... no , és a csajok......?  üdv zs

mzsombi Creative Commons License 2023.04.12 0 0 3028

Meg horgászbot... :) 

Előzmény: zöld_I (3027)
zöld_I Creative Commons License 2023.04.12 0 0 3027

3 nap, sátor, tábortűz? :)

Előzmény: gzsolt1969 (3024)
gzsolt1969 Creative Commons License 2023.04.12 0 0 3026

Természetesen motoros túra lenne........csak a fotóalbumom-ból hirtelen bicós képek kerültek feltöltésre....... minden típusú motorral várok érdeklődőket a túrára.....pl:  sym VF, Keeway Gorilla, sky team dax , LML , Keeway partner , stb......remélem az időjárás nem szivat meg majd minket.         üdv Zs.  

 

                                                               Én ezzel jövök: .

Petrányi Jen Creative Commons License 2023.04.12 0 0 3025

Bocs Fiúk, de ez most kerékpáros túra vagy innova túra lenne? :)

Előzmény: gzsolt1969 (3024)
gzsolt1969 Creative Commons License 2023.04.11 0 0 3024

                          Csepelszigeti  kirándulásra .......Április 29-30-Május -1 jónak látszik .....az időkép jóslata szerint.....üdv zs

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!