Keresés

Részletes keresés

Soká Creative Commons License 2013.11.26 0 0 17687

Ha keményforrasztani akarsz, akkor az ezüstözött drótot azért felejtsd el, mert 6-700C fokon leég az ezüst a drótról.

A drótot persze nem kell elfelejtened, de ha már forrasztani tudsz, akkor lemezből készült alkatrészeket is össze tudsz "gyógyítani" vagyis nem vagy rákényszerítve, hogy csak drótban gondolkodj. Persze, a forrasztás maga csupán egy apró részlete az egésznek, ha belekezdesz, kiderül, hogy kell még egy rakás egyéb szerszám is...

Az meg nem egészen világos, hogy a dróton mit szeretnél forrasztani? Zárt karikákat? Drótvégeket lezárni?

Szétszórtságban nyugodtan versenyre kelek Veled :)

Előzmény: kovypytyu (17685)
zmoni Creative Commons License 2013.11.26 0 0 17686

már én sem találom, de Vera Násfa biztosan benne van

Előzmény: kovypytyu (17682)
kovypytyu Creative Commons License 2013.11.26 0 0 17685

Szóval ha forrasztani akarok felejtsem el az ezüstözött dolgokat és a  drótot, Szval azt a 2 dolgot amit használok?  Ezt nem tudom miféle képpen vihetném végbe.  Nem értem am miért kéne elfelejtenem a drótot.. sok oldalt láttam ahol emberek forrasztanak drót ékszereket. Sót.. ezüstözött drót ékszereket.  Most ezt a forrasztgatást ne úgy képzeld el hogy én hű de ékszerész leszek vagy ilyesmi.. csak egy kicsit magasabb szintre akarom vinni a tudásomat, fejleszteni... és nem tiszta ezüst dróttal, hanem ezüstözött ékszerdróttal. :)

Előzmény: Soká (17683)
kovypytyu Creative Commons License 2013.11.26 0 0 17684

Úgy értettem hogy nincs időm.. hogy mivel a környéken tuti nem tudom újraezüstöztetni, nem fogok vele mászkálni más városokba, annyit nem ér. Am félre értetted. nem rezet akarok ezüsttel forrasztani.. hanem mind a 2őt akarom.. magával.. Ezüstből is akarok dolgokat forrasztgatni, és rézből is.. nem a 2öt össze :)

Ohh.. hidd el nem tartanád furcsának h nem emlékszem rá ha ismernél.. A memóriám nem az igazi.. elég szeleburdi ember vagyok.. mindig kapkodok.. ezer fele figyelek egyszerre.. talán még egy kis hiperaktivitás is befigyel az ismerősök szerint.. bár szerintem ez túlzás. :)

Előzmény: Soká (17683)
Soká Creative Commons License 2013.11.25 0 0 17683

Némiképpen zavaros amit írsz...

Ha nincs időd, akkor hogyan is?

A nemesfém törvény olyasmit nem igazán támogat, hogy ezüstöt és rezet összeforrassz, de gondolom egyébként sem szeretnél fémjeleztetni, úgyhogy mindegy.

Az ezüstözött drótot kimondottan a drótékszerek készítőinek találták ki, az meg ugyebár a drótok tekergetéséről szól, ami pontosan a forrasztást hivatott kiküszöbölni. Ha forrasztani szeretnél, akkor két dolgot kellene elfelejtened, az ezüstözött nyersanyagokat és magát a drótot is, mint kizárólagos anyaghasználatot.

Az nekem elég furcsa, hogy ha Te Admin voltál egy közösségben, akkor a nevére sem emlékszel? Egyébként tényleg egy tucat drótostót oldal van FB-on, most már engem is érdekel, hogy melyik is ez a "rettegett céh", ahova halandó nem bejáratos? :)

Előzmény: kovypytyu (17680)
kovypytyu Creative Commons License 2013.11.25 0 0 17682

Jah bocsi.. Igen? Nem találom facen a klubot.. milyen néven van pontosan? Nem tudod belinkelni nekem, ha megkérlek? :)

Előzmény: zmoni (17681)
zmoni Creative Commons License 2013.11.25 0 0 17681

nem rád gondoltam, hanem magamra :-)

engem kiraktak, és valóban pont abban az időben sokszor volt téma a forrasztás

egyébként szerintem csak annyi, hogy nyomod a csatlakozás gombot, a többit az admin eldönti...

Előzmény: kovypytyu (17679)
kovypytyu Creative Commons License 2013.11.25 0 0 17680

Ahm. Köszi. nem tudom melyik lenne a jobb, több féle fémet is akarok forrasztani, pl rezet, ezüstöt.. csak olvastam valahol hogy a keményforrasztásnál az ezüstözött rézdrótrol lekapja az ezüst réteget.. az nem lenne valami kellemes. Időm sincs.. ész szerintem itt a környéken lehetőségem sincs újra ezüstöztetni. Viszont a tartósság fontos lenne.. ezért nem tudom hogy melyiket válasszam. :S

Előzmény: Soká (17678)
kovypytyu Creative Commons License 2013.11.25 0 0 17679

Csak pontosítok.. nem kiraktak, ki léptem, én voltam az Admin :) Az a baj h olyan a facebook klubrendszer hogy ha valaki egyszer kilép nem lehet visszavenni.. legalább is régen így volt.  Nme tudom kit kéne megkeresni.. ki van még a klubban, hogy fel tudjanak venni.. bár nem tudom h akarom e .. :)

Előzmény: zmoni (17677)
Soká Creative Commons License 2013.11.25 0 0 17678

A kérdés nem éppen adekvát, de mondjuk, hogy a kemény. Nemesfém ékszereket keményforrasztással készítenek. Az nem nagyon látszik és erős kötés. A lágyforrasztás arra jó, hogy összegyógyíts" két darabot, de már a színe okán is látszik, nagyobb forrasztópacát jelent, kevésbé véd az erőhtások ellen. Viszont nem kell akkora hő, nem színezi el a drótjaidat, könnyebben megvalósítható.

Előzmény: kovypytyu (17676)
zmoni Creative Commons License 2013.11.25 0 0 17677

ebben ugyan segíteni nem tudok, de azt tudom, hogy a FB-n mielőtt kiraktak volna, pont sokat beszéltek a forrasztásról

téged visszavesznek oda seperc alatt :-)

Előzmény: kovypytyu (17674)
kovypytyu Creative Commons License 2013.11.24 0 0 17676

Melyik a jobb?

Soká Creative Commons License 2013.11.24 0 0 17675

Lágy vagy keményforrasztásra gondoltál?

Előzmény: kovypytyu (17674)
kovypytyu Creative Commons License 2013.11.24 0 0 17674

Én szívesen osztom meg mindenkivel a tudásomat, És szívesen fogadom mások tanácsait amire szükségem is van. Meg is szeretném kérdezni, hogy van e itt valaki aki szokott forrasztani? Most bele akarok vágni a forrasztásba, és azt szeretném kérdezni, hogy elsősorban, kb mennyibe kerülhet összeszedni egy komplett felszerelést, hol érdemes ezt megtenni, és hogy megéri e? 

4Hópihe Creative Commons License 2013.11.24 0 0 17673

csak az félti a tudományát, akinek kevés van belőle.
A féltékenység és az irigység veszélyes kór, elsősorban annak árt, aki birtokolja.
Szabadulj meg tőle!"

(Dolányi Anna)

Előzmény: zmoni (17672)
zmoni Creative Commons License 2013.11.24 0 0 17672

szóval a FB-n lett iszonyatosan top secret zárt csoport

Előzmény: zmoni (17671)
zmoni Creative Commons License 2013.11.24 0 0 17671

no igen, kissé összekuszáltam...

Előzmény: 4Hópihe (17668)
kovypytyu Creative Commons License 2013.11.24 0 0 17670

Igen Fb re gondoltam csak elírtam. Bocsi... csak ugy mellesleg a fb klubbot én csináltam... nem gondoltam h ez lesz a vége.. pont az lett volna a cél h több ember csatlakozhasson.

Köszönöm :)

4Hópihe Creative Commons License 2013.11.23 0 0 17669

huhh alaposan kimüvelted magad..

szép ékszerek..

ösztöndijhoz gratulálok

:o)

Előzmény: kovypytyu (17665)
4Hópihe Creative Commons License 2013.11.23 0 0 17668

az Fb-re gondoltál nem?? -mert az index ez ahol éppen most vagyunk...

Előzmény: zmoni (17666)
kovypytyu Creative Commons License 2013.11.23 0 0 17667

Elég fura. Nyilván vannak olyanok akiken látszik hogy nem most kezdte.. de milyen alapon nevezik magukat ők profiknak..és zárják ki a többieket? Ők is itt kezdték.. itt tanultak egymástol.. kicsit képmutatásnak érzem a zárt csoportot.

zmoni Creative Commons License 2013.11.23 0 0 17666

Üdv újra itt! Gyönyörűeket alkottál mióta nem láttunk. Grat mindenhez!

Ez a fórum kicsit behalt az indexre költözéssel. Az indexen meg a haladók zárt csoportjává vált. Ez van... :-(

Előzmény: kovypytyu (17665)
kovypytyu Creative Commons License 2013.11.23 0 0 17665

Sziasztok :) Húh.. már nem is tudom mikor jártam itt utoljára, legalább egy éve már biztos nem. Egy akkori összezörrenés miatt hagytam itt a fórumot, amit már azóta bánok. Bár az igazat bevallva.. fogalmam sincs mi volt az.. valószínűleg valami bagatell dolog volt.  No de mind1 is. Visszatértem hozzátok. :)  Biztos vannak új arcok akik nem ismernek, és Régiek akik már elfelejtettek :D Próbálok Újra hasznos tagja lenni a fórumnak, remélem segítetek nekem ebben :) Rengeteg Dolog történt velem Mióta nem jártam itt. Az ékszerekkel ösztöndíjat nyertem, Kiállításom volt.. Amire soha nem is számítottam. Rengeteget dolgoztam, és próbálom majd képekben pótolni az itt kimaradt posztolásaimat :)

Mostanában új technikákkal is próbálkozok (Csavart drót, aluminium lemezek) És aki emlékszik, az tudja hogy egyáltalán nem használtam réz drótot, de kezdi belopni magát a szívembe, és elég gyakran előveszem, és ötvözöm is a színeket.   Itt is van pár db kezdetnek :)

http://indafoto.hu/KIADrotekszer  

Windjammer Creative Commons License 2013.10.08 0 0 17664

Sziasztok,

Tudtok segíteni abban, hogy 925-ös sterling ezüst ékszeralkatrészeket (köztesek, kapcsok, pálcák stb) láncokat hol tudnék venni elfogadható minőségben és áron? Nagykerek érdekelnének első sorban, de egy jól bevált kisker is érdekel esetleg.

Előre is köszönöm a segtíséget!

Windjammer Creative Commons License 2013.10.08 0 0 17663

Sziasztok,

Valaki tudna esetleg segíteni abban, hogy 925-ös sterling ezüst alkatrészeket (pálcák, köztesek, akasztók, kapcsok stb) hol lehet kapni? Akár nagyker, akár kisker jöhet, előbbinek jobban örülnék!

Köszönöm szépen előre is a segítséget!

Kisa.kreatív Creative Commons License 2013.09.05 0 0 17662

Szia!

Nálam 150 Ft egy csomag szerelőpálca, kb 20 db van egy csomagban!

Ha aktuális még akkor tudok postán küldeni.

Előzmény: Törölt nick (17660)
grimmberni Creative Commons License 2013.08.26 0 0 17661

Pálcát olcsón a gemmorionban szoktam venni... érdemes megnézni. Szerintem meg olyan dróttal tudnád kiváltani, amilyen vastag maga a pálca, amivel dolgozol (0,6 vagy 0,8). Kreatív hobby boltban szerintem mindig vannak ilyesmik (ékszerdrótnak hívják. Nálunk legalábbis :D).

Előzmény: Törölt nick (17660)
Törölt nick Creative Commons License 2013.07.29 0 0 17660

Sziasztok!
Egy kicsi segtséget szeretnék kérni. Gyurmázáshoz használ szerelőpálcikát milyen dróttal tudom kiváltani és hol lehet kapni? A csomagban árult pálcikának még a nagykerben is elég húzós az ára:S 

Köszönöm! Üdv. Kata

flepnis1 Creative Commons License 2013.02.10 0 0 17659

Köszi!
Nagyon szeretem ezt a formát én is; volt már másmilyen is, ehhez hasonló több színű (lápisz, rózsakvarc és howlit volt benne, illetve volt korall és jáde (az ütős volt :)), de azoknak már van gazdája, és sajna azokról nem tudtam képet csinálni, éppen akkor nem volt gépem.

grimmberni 

a férjem a flepnis :D

Előzmény: Pisces72 (17658)
Pisces72 Creative Commons License 2013.02.02 0 0 17658

Nekem ez tetszik nagyon. Többféle színű kővel próbáltad már? Ez a forma akár durva színpárosításokat is elbírna.

Előzmény: grimmberni (17656)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!