Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Ternácos ház Creative Commons License 2022.06.04 0 0 2735

Szervusz!

 

Próbáld meg a  a Jeepklinika Zirc-et, ott valószínűleg tudnának segíteni.

Megtalálhatóak a Face-n, vagy az internetes keresőben is.

Vagy a Face-n a Jeep Cherokee XJ tulajdonosok csoportban keresd az adminisztrátort, valószínűleg ő is fog tudni segíteni!

Előzmény: gal888 (2734)
gal888 Creative Commons License 2022.06.04 0 0 2734

Sziasztok!

Van egy Jeep Cherokee 4 literes autóm.A kormányon egy mechanikus működésű légzsák van Műszakin nem ment át, a vizsgáztató indoklása szerint/amiben légzsák van azt elektronikus vezérlés is van és kell lenni egy visszajelzőnek is.

Az alábbi videót elküldtem a szerelőnek.https://www.youtube.com/watch?v=xBJM57H6nYQ a válasz negatív.Megkerestem a márkaszervizt,hogy alvázszám szerint milyen légzsák van gyárilag az autóban.Válasz:

Amerikában forgalomba helyezett gépjármű, és sajnos szervizünkben nem elérhető ilyen jellegű dokumentáció, kérem keresse a Jeep importőrt.

(POTAMKIN SPRINGFIELD CHRYSLER)

 Túl macerás az egész,ezért fordulok hozzátok, ha esetleg volt már ilyen probléma hogy lett orvosolva,de ha van esetleg valakinek egy légzsák nélküli kormánya az is érdekelne.

Jeep cherokee xj 1996-os 4 liter benzin

 

Köszönöm! 

Marikanéni Creative Commons License 2022.05.18 0 0 2733

Igen Wk. 3000 V6 2007. Nagyon szeretem, egy állat. 4 éve van meg. Kb 3 éve csinálja ezt a baromi idegesítő alapjárat ingadozást.  De csak jó időben, pontosabban olyan 10fok fölöt csinálja és csak hidegen, ha már meleg a motor nem csinálja. Ha vissza hűl  csinálja. Fekete fűst jön általában ilyenkor belőle. Télen semmi, mint a kisangyal, nem füstöl, helyre áll. Amikor kezdte, kicsit hallatszott, de mostanra már baromira ingadozik, durván és ha rálépek a gázra kicsit, akkor is kezdi már, ha rendesen lépek rá nagy gázzal akkor megszünik. 4 éve amikor vettem akkor ízzítógyertyák cseréje volt, tehát amikor kezdte ezt kb 3 éve akkor kizártuk mert hogy újjak (1 évesek). Hibakód semmi.  Rengeteg mindent megnézett a szerelőm, légtömegmérőt, kitisztította az Egr-t, semmi....Az idő múlásával egyre intenzívebb ..... 

Köszi a hozzászólást! M

Bmrenault Creative Commons License 2022.05.18 0 0 2732

Wk? 3 liter dizel? 

A videó alatt is írja hogy izzitógyertya.

Elmúlt télen nem csinálta de most nyáron igen? vagy esetleg több szezon le van vele tolva?

A cr dizelekbe, de a régiekben is hidegen szokott lenni utóizzitás hogy ne járjon annyira darabosan.

Szóval jók e az izzitógyertyák?

Füst milyen?

 

 

Előzmény: Marikanéni (2731)
Marikanéni Creative Commons License 2022.05.18 0 0 2731

Sziasztok! 2007es Jeep Grand Cherokeemnek hidegen alapjárat ingadozás van, nem gyengén, füstöl. Bemelegszik utána jó lesz. Amint kihul kezdi megint. Télen abszolút nem csinálja, csak nyáron.

Ílyet produkál:

 https://youtu.be/3gGIcpkMYjQ

 

Tudnátok segíteni?

kergabor3 Creative Commons License 2022.05.13 0 0 2730

Sziasztok! Rövid ideje használok egy Jeep GrandCherokee 3000-es, 2016-os autót. Az a problémám, hogy országúton 100-110 km/h sebességnél már nagyon hangos, olyan, mintha a hátsó differenciálmű felől jönne a morgás. Ez normális, tényleg ilyen zajosak ezek?

Bmrenault Creative Commons License 2022.04.27 0 0 2729

 

Hát általában mind a két írányba szar tekerni ha szar a szervó.

Attól még lehet dugulás én kompresszoral tolom át.

 

Nem akad a jobbos mikor befele megy az eleje?

Rugó?

Lehet terhelten beleér valamibe a jobb kereked azt azért szenved balratekeréskor.

Elöfordulhat ha emelt a kocsi, túl nagy kerék stb...

Vagy befekszel alá és megkérsz valakit tekerje.

 

 

Előzmény: MPeterS (2728)
MPeterS Creative Commons License 2022.04.27 0 0 2728

Előtte vízpumpàt cserèltek,kiszereltèk a hűtőventilàtort miatta.Kb egy hèten belül jött a baj!50km-t sem mentünk vele.Èrzèsre olyan mint ha a szervóhatàs szünt meg volna balra.

Bmrenault Creative Commons License 2022.04.26 0 0 2727

Tarts rá a baloldalra aztán tekerd emelve. Mechanikai lesz az.

Mit csináltál előtte?

Előzmény: MPeterS (2726)
MPeterS Creative Commons License 2022.04.26 0 0 2726

Sziasztok!Grand Cherokee 2.7.Olyan problèmàm lenne,hogy balra nem fordul a kormàny!Àlló helyzetben abszolútt,menet közben nehezen.Jobbra hibàtlan.Megemelem az autót akkor,jobbra-balra lehet forgatni a kerèken is.Szervószivattyút kèrtem kölcsön,így sem megy.Kormànyművet levettem,kitakarítottam,kiszerelt àllapotban műkódik.Összerakom nem megy balra.Kormànytelót lekötöttem,nem e szorult meg!Így sem megy balra.A hűtőventilàtorban a kèt dugattyú mozog,megnèztem.Most kiszereltem az egèsz hűtőventilàtort àt takarítom,kis esèlyt làtok javulàsra!Valami ötlet valakinek?

Bmrenault Creative Commons License 2022.04.17 0 0 2725

El kéne dönteni milyen difid van. Nyitott vagy vario lock?(speer)

Ha vari akkor lsd olaj kell bele (limited slip) nyitottba is jó.

Viszont a sima nem jó a variba mert ragadni fog, amit halasz.

 

Előzmény: Zorko II (2723)
Bmrenault Creative Commons License 2022.04.17 0 0 2724

Sok a dolog lehet kihagytál egy tömitést, vagy szükitést.

Melegszik az olaj higabb lesz azt csökken az olajnyomás.

Nézd meg a szürőt pici faszom o gyürü vagy bent maradt a régiből.

Előzmény: zimi40 (2722)
Zorko II Creative Commons License 2022.04.17 0 0 2723

Sziasztok,

 

Van egy érdekes hanghatás a JEEP KJ autóm hátsó hajtása körül. Álló helyzetből alátekert kormánnyal kanyarodva akár közepes gázadásnál is tompa akadozós zaj hallatja magát pár pillanatra. Egyenesben indulásnál nincs ilyen probléma. A kárdáncsuklók és maga a kardán épnek tűnik, kézzel mozgatva a hajtást nem tapasztalok ott problémát. Tehát erősen a difire gyanakszom, főleg hogy a kanyarodásnál áll fenn a hanghatás, tehát eltérő mértékben forognak a hátsó kerekek. Az külön érdekes hogy az első 5-10 km megtételéig semmi hibajelenség nem produkálható vele, de miután üzemi hőmérsékletre és állapotra kerül a hajtás onnan tapasztalható ez a tompa alig észrevehető zaj abban a pár pillanatban. Laikus egyébként észre nem venné, csak gépész vagyok, és kiszúrom az ilyet. Szóval kérdésem hogy van valakinek tapasztalata a Jeep difi-jével kapcsolatban? Kényes az olaj minőségére? Esetleg ha picit kevesebb vagy picivel több olaj van benne? Tudja valaki mi a gyári típus és mennyiség? Vagy ez a zaj egyértelműen azt jelzi hogy kezd meghalni a difi? 

 

A válaszokat előre is köszönöm, mert nagy nyomozásban vagyok....

zimi40 Creative Commons License 2022.04.15 0 0 2722

Olajnyomás mérő órával az olajgomba helyén.Az az érdekes,hogy a régi turbóval nem volt ilyen gond,csak mióta lecseréltem.

 

Előzmény: Bmrenault (2721)
Bmrenault Creative Commons License 2022.04.15 0 0 2721

Melegszik az olaj folyékonyabb valahol szökik. Lehet a turbó szar. Mivel mérted az olajnyomást?

Előzmény: zimi40 (2720)
zimi40 Creative Commons License 2022.04.15 0 0 2720

Sziasztok! Adott egy Jeep 3.0 crd motor.Olajhűtőt cseréltem rajta meg turbót.Azóta alapjáraton világít az olajnyomás lámpa meleg motornál.A régi turbóval nem volt ilyen hibája. Utána visszatettem a régi turbót de a hiba nem szűnt meg. Olajnyomás mérve.Hidegen 6 bar melegen 2 bar alapjáraton. Olaj, szűrők cserélve.Van valakinek valami ötlete Köszi

dax580 Creative Commons License 2022.04.14 0 0 2719

Üdv mindenkinek!

Egy 2007es KJ 2,8 crd csirkém van, TPMS problémám van, mind az öt szenzor ki lett cserélve belevaló típussal , OBD-én keresztül be lett írva a szenzorok ID-je, és a skenner eszköz szerint nincsen kapcsolat a szenzorok és kocsi között. Valami TPM recevier modult kellene megtalálni a kocsin. Ha tudja valaki hol lehet megtalálni, kérem ossza meg velem.

bandigreen Creative Commons License 2022.04.01 0 0 2718

Szia!

 

2.7crd sor5 Merci blokk

722.6 automata Merci váltó

 

lehet majd nemtetszést kifejezni a véleményemmel szemben, de szerintem ez a legjobb kombó. Olvass vissza engem, minden szükséges információt és szívást megtalálsz ;)

 

hajrá

 

B.

Előzmény: lakbal (2717)
lakbal Creative Commons License 2022.03.31 0 0 2717

Sziasztok. Gyermekkori szerelem a jeep. Most szeretném ezt az álmom valóra váltani. Két opcióm van. A telekjáróm helyett egy öregecske szeretni valót 1,5 millió körül, vagy a családi kombi helyett 4 millióig. A hahu-n látok 1,5 millió körül 2,5 illetve 2,7crd-ket, illetve 3,5 millió Ft magasságában 2,8 crd Cherokee -kat. Nem tudom melyik motortípus mennyire rizikós, illetve mennyire szabad automatát venni. Előre is köszönöm a segítséget.

hakamor Creative Commons License 2022.03.07 0 0 2716

Köszönöm,ok rendben.

 

Bmrenault Creative Commons License 2022.03.06 0 0 2715
Előzmény: hakamor (2714)
hakamor Creative Commons License 2022.03.06 0 0 2714

Jeep cherkee kj lll. 2.5 crd hátsó lámpatestet, hogy kell kiszerelni? A látható két csavart kivettem, de nem mozdul, a csomagtérben ablak nincs.

Bmrenault Creative Commons License 2022.02.18 0 0 2713

Nincs. Eleve a belső memória, másik a szoftver.

Viszont jókat lehet venni.

Előzmény: Robert099 (2712)
Robert099 Creative Commons License 2022.02.18 0 0 2712

Sziasztok!Egy Renegade (2018) d.-t hajtok.Van valami megoldás arra,hogy a táblafelismerő rendszer kameráját mentrögzítő kameraként használjam? Köszi a segítséget!

Bmrenault Creative Commons License 2022.02.16 0 0 2711
Előzmény: Hirok (2710)
Hirok Creative Commons License 2022.02.15 0 0 2710

Sziasztok! Tudna valaki segíteni, hogy ezt a rúgót, vagy alátét, nem tudom pontosan hol lehetne beszerezni?Már szinteminden rajzot megnéztem, de ez sehol sincs feltüntetve. Amibe való az Dana 30 Hydra-Lock difi.

bandigreen Creative Commons License 2022.02.10 0 0 2709

Hi Srácok!

 

A dédelgetett WGnk új gazdája lelt. Mostantól Dunakiliti környéken nyargalászik. Köszönöm a több mint fél évtizedes  csapatot és a sok segítséget (főleg tőled BM).

 

Visszanézek még, és ha tudok, továbbra is segítek.

 

B.

Bmrenault Creative Commons License 2022.02.05 0 0 2708

Na most nézem hogy ennek hidraulikus a hajtása. Van benne elég folyadék?

Van rajta egy szenzor is. Az kapcsolja a low meg a full blastot.

90C a jó neki.

Nagyon nem akarok belefolyni. Kérdezd meg az autószerelöbe is.

Előzmény: Csabika222 (2707)
Csabika222 Creative Commons License 2022.02.05 0 0 2707

100c szokott fel menni. Nem az lenne  a normál, hogy mindig tartsa 90c, ne engedje fenneb. Ugyértve h már 100 nem kellene maxxon járnia? Lehet kicsit baromságot kérdezek

 

Előzmény: Bmrenault (2706)
Bmrenault Creative Commons License 2022.02.05 0 0 2706

mennyire megy feljebb a 90 c nál?

Tudsz rátolni valami diagot nem e a müszer egység szórakozik.

Több fokozatú a ventilátorja. mit tom 80 nál kapcsolja a hütést aztán az ajjajnál/pl100/ a full sebeséget.

Zárt rendszer a hütőkör 120C ig nem szokott kifutni.

 

Előzmény: Csabika222 (2705)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!