Keresés

Részletes keresés

njjana Creative Commons License 2017.11.13 0 0 1963

Tiszteletem.

Válasz ment, holnap hívom. Köszönöm.

Előzmény: normafa műhely (1962)
normafa műhely Creative Commons License 2017.11.13 0 0 1962

Hali, írtam emailt!Hu

Előzmény: njjana (1961)
njjana Creative Commons License 2017.11.12 0 0 1961

E-mail ment, és türelemmel várok. Meglátom mi lessz, és megírom ide.

Előzmény: dr_ius (1959)
njjana Creative Commons License 2017.11.12 0 0 1960

Szia.

Nagyon szépen köszönöm. Akkor írok neki, és türelmesen várok.

Előzmény: dr_ius (1959)
dr_ius Creative Commons License 2017.11.12 0 0 1959

Keresd Novák Tibort, ő szervezi az oktatást, kellő jelentkező esetén, már tervbe van. Máshol itt Bp-en én se tudok képzést.

e-mail: ha5kdr@gmail.com

Türelem a válaszig..)

Előzmény: njjana (1958)
njjana Creative Commons License 2017.11.11 0 0 1958

Tiszteletem az uraknak.

Az lenne a kérdésem, hogy a Budapest Fővárosi Rádióamatőr Klub e-mail címe ( ha5kdr@ha5kdr.hu ) az él még ( igaz nem jött vissza a levél, hogy nem lenne jó ), vagy nézi azt valaki??? E hét csütörtökön írtam egy kis levelet, vizsgára felkészítő tanfolyam időpontok után érdeklődve, de még semmi válasz nem jött. De ha sok a dolguk, és a levelem még valahol a sorban áll, akkor elnézést tőlük.

A google viszont nem volt a barátom, mert máshol nem nagyon találtam felkészítő tanfolyamot.

pacs_425 Creative Commons License 2017.11.06 0 0 1957

Ha van egy filléres-felesleges USB-s egered, akkor ha bal gomb mikrokapcsolóját kivezeted, rá tudsz kötni egy egyszerű billentyűt.

Előzmény: Boreus (1956)
Boreus Creative Commons License 2017.11.06 0 0 1956

Sziasztok! Ezt most találtam:

http://morsecode.me

Játéknak, gyakorlásnak szerintem nem is rossz ötlet. Csak kell hozzá valami jobb USB-s billentyű.

Unatkozó_majomidomár Creative Commons License 2017.10.04 0 0 1955

Köszönöm, ha tudok élek a meghívással. De csak ha biztonságos.... :)

Előzmény: BFO (1954)
BFO Creative Commons License 2017.10.03 0 0 1954

Ha erre jársz, ugorj be egy gyárlátogatásra.:-)

Előzmény: Unatkozó_majomidomár (1953)
Unatkozó_majomidomár Creative Commons License 2017.10.03 0 1 1953

Legközelebb akkor látogatlak meg, ha egyedül leszel..... :) :)

(Remélem pattog a forgács és fröcsög az emulzió folyamatosan)

Előzmény: BFO (1952)
BFO Creative Commons License 2017.10.03 0 0 1952

Ha ezt meglátja,mindkettőnket megnyakal.:-)))

Előzmény: Unatkozó_majomidomár (1949)
normafa műhely Creative Commons License 2017.10.02 0 1 1951

Még szerencse hogy nulla fokon fagy a víz és és a Kárpát-medencében olykor megadatik a fagypont alatti hőmérséklet. Akkor ezek szerint télen tutira el tudsz menni vizsgázni.

Előzmény: BFO (1947)
schlumberger Creative Commons License 2017.10.02 0 0 1950

Ha nem vagyok indiszkrét, melyik klub az az 'itteni'?

Indiszkrét voltál, úgy tűnik :-)

Előzmény: Unatkozó_majomidomár (1943)
Unatkozó_majomidomár Creative Commons License 2017.10.02 0 1 1949

Ja. Amilyen sóher főnöke van.... :) :)

Előzmény: XANTIi (1948)
XANTIi Creative Commons License 2017.10.02 0 0 1948

De legalább dupla rumot kaptatok...

Előzmény: BFO (1947)
BFO Creative Commons License 2017.10.02 0 1 1947

Én neki akartam futni, de nem engedtek el az evezők mögül, a kapitány vízisízni akart...

Előzmény: normafa műhely (1946)
normafa műhely Creative Commons License 2017.10.02 0 0 1946

Sziasztok! Szeptember 28. néhány napja elmúlt már. Senkinek nem volt érkezése a Visegrádiban? Beszéltem egy vizsgázóval aki megemlítette, hogy tudomása szerint mint ahogy ő sem úgy a többi vizsgázónak sem sikerült leküzdeni az "akadályokat".

XANTIi Creative Commons License 2017.09.21 0 0 1945

Bizony egy angol feltétlenül kell. Ha gyengécske is, de majd belejön a fülelő. Mert nagyon sok órát, napot kell a hangszóró, mikrofon mögött ülni, mire ki tudja szűrni a fül az őt érdeklőt a káoszból. Nagy tudomány ez!

Előzmény: new badogrugdalo (1944)
new badogrugdalo Creative Commons License 2017.09.21 0 0 1944

Nyelvtudás!!! Anélkül az egész semmit nem ér. Az az alapja a nemzetközi rádiózásnak, nem a pénzért megvehető szuper ketyerék.

Előzmény: attila7575 (1941)
Unatkozó_majomidomár Creative Commons License 2017.09.21 0 0 1943

Ha nem vagyok indiszkrét, melyik klub az az 'itteni'?

_nyunyuka Creative Commons License 2017.09.20 0 0 1942

Érdemes. Unalmas lesz egy idő után a 11m és a 70 centi, meg mások QSO-it hallgatni. Kinyílik a világ!

attila7575 Creative Commons License 2017.09.20 0 0 1941

Köszönöm mindenkinek a javaslatokat és a biztatást. Elkezdem megtanulni az anyagot, és felveszem a kapcsolatot az itteni klubbal.

Erre az egyre külön reagálok:

"olyan élmény, amit nagyon nehéz elmagyarázni, de akit egyszer megcsapott ennek a szele"

Ez nagyon így lehet. Amikor a mostani rádióm megszerzése után pár nappal, mikor megvolt az első vételem a huszonpár kilométerrel odébb lévő átjátszóról, élmény volt. (Egy ideig kísérleteztem azzal, hogy fogjak egy kb 90 km-re lévő átjátszót, amire nagyon jó rálátásom van magasból, de csak zajt sikerült fognom egyelőre. De az ilyesmik motiválnak és fenntartják az érdeklődést.)

pmate955 Creative Commons License 2017.09.19 0 1 1940

(Ha több infó érdekel, keress engem, vagy HA0MDA Mártont! :) )

Előzmény: pmate955 (1939)
pmate955 Creative Commons License 2017.09.19 0 0 1939

Szia, 

nem lehetetlen a vizsga.  Sajnos tényleg 30 évvel ezelőtti az elvárás és a tananyag is, de le lehet tenni, max mész párszor, kegyelemből átengednek. Ha csak 1 ponton múlik, akkor is kedvesek szoktak lenni. Az alap vizsgával 1 baj van: kevés a sáv. Marad a 7 mega, 3,5 , mert a felsők elég bénán terjednek manapság. De 7-en éjszaka nagyon sok mindent lehet csinálni. Versenyek vannak, rengeteg üzemmód, műholdak, scatterek, amit csak akarsz. A forgalmazást vizsgán nem nézik vészesen, nem kell tapasztalt versenyállomásról szökött operátornak lenni a vizsgán. Az elektronika sem lehetetlen, inkább a jog meg a biztonságtechnika nehéz, ahol nem hibázhatsz. Ha csak egy tárgykört buksz, legközelebb csak azt kell letenni. Mint írták, a HAREC meg a következő lépcső, nem sokkal nehezebb, de a béna időbeosztás miatt nekem egyelőre kieső. Ismerkedj a rádiózással, mindenkinek azt tudom javasolni. WebSDR, esetleg saját vevő, bármi jó, és ha érdekel, amit hallasz, akkor csináld! A megfigyelést 14 megán érdemes kezdeni, mert ott tényleg DX munka folyik, nem a kukorékolás. Nem olvastam végig minden hsz-t, így ha redundáns valami, azért elnézést. 

PMR-eztem anno, és ideális kísérletezőterep amúgy, főleg ha találsz rádiósokat rajta. Antennát tesztelni, beszélgetni azon is lehet. CB is menő, ott is vannak komoly rádiózással foglalkozó emberek, mindent csinálnak, amit az amatőrök, az is jó alternatíva, nekem sajnos kimaradt. 

Pár szóval: nem kell atomfizikusnak lenni, csak a kitartásodon és szabadidődön múlik, hogy sikerüljön. 

73! 

Előzmény: attila7575 (1914)
Unatkozó_majomidomár Creative Commons License 2017.09.19 0 0 1938

Olyannyira, hogy a módszer már 23cm-en is működik. És pontosan úgy csináljuk, ahogyan mondod.

De 3 cm-en a zivatarfelhők is tökéletesen tükröznek. Egy jó kis vihar az Alpokban és egész Európa kinyílik ! :)

Előzmény: Sikloernyos (1937)
Sikloernyos Creative Commons License 2017.09.19 0 0 1937

arrol a kis repcsirol visszaverodik 10 gigan annyi jel, hogy a masik hallja? Es hogy iranyitjatok az antennat, mindket antenna ugyanarra a gepre nez? Es kozben flightradarral kovetitek, merre jar, nehogy mas-mas gepre nezzenek az antennak?

Előzmény: Unatkozó_majomidomár (1935)
Zoltán a Mesterkém Creative Commons License 2017.09.19 0 0 1936

Az sem mindegy, milyen klubba téved be az emberfia. A reggeltől részegen böfögő kiz... józsi félék csak demotiválók.

Előzmény: XANTIi (1934)
Unatkozó_majomidomár Creative Commons License 2017.09.19 0 0 1935

Senki nem nézi le a CB-seket, mindössze azt a tényt rögzítjük, hogy nem ugyanaz a szint. Aki ezen megsértődik, az úgy járt.

Akikkel inkább bajunk van, azok az engedély nélkül mindenhol mindennel kalózkodó szociopaták, de csak akkor, ha bepofátlankodnak

a rádióamatőr sávokba. Ott nincs tolerancia.

A rádióamatőrök (az igaziak) egyébként abban térnek el a rádión beszélgetőktől, hogy számukra az összeköttetés létrehozása a cél, az izgalom, a kihívás, nem az eszmecsere. Beszélgetni bármin lehet, főleg manapság.

De az ionoszférával ill. az alsóbb légkörrel játszani egészen más. Mondjuk 10 GHz-en egy utasszállító repülőgépről visszaverődött jelekkel

eljutni Európa másik felére, vagy rövidhullámon egy dipól antennával USA állomásokkal riportot váltani olyan élmény, amit nagyon nehéz

elmagyarázni, de akit egyszer megcsapott ennek a szele, az rögtön felfogja, mi a különbség a rádióamatőrködés és bármi más rádiózás között. Csak biztatni tudlak, hogy próbálj ebbe a részébe belekóstolni, az fog igazán motiválni a vizsgára.

Sajnos mint minden más, ez is Budapest központú, akár tanfolyamot, akár működő klubot csak ott fogsz találni. Ezzel nincs mit tenni.

Én is 100 km-re lakom Budapesttől, de a BKV klubba járok és a hármashatárhegyi versenyállomás munkáját segítem. Ott egyébként szívesen látunk, ha tanfolyammal nem is, de segítséggel örömmel szolgálunk.

Előzmény: attila7575 (1930)
XANTIi Creative Commons License 2017.09.18 0 0 1934

Jól szűrted le a tanulságot. A CB használható locsi-fecsi pampogásra. meg jó rádiózásra is. Ott nagyobb a szabadság. Nem nézi le a normális ember, attól hogy más a célja.

Nem kell betojni a vizsgától, ezt sokadszor mondom. 1-2 hét tanulással meg tudod te is csinálni. Ha itt olvasol vissza akkor is tudsz olyan klubot találni, ahol komplett tanfolyam van, de kisebb részekben is tudsz segítséget találni.

Evvel is összefügg, hogy ne az átjátszókon hallgatottakról vegyél mintát az amatőrökről. Egy nagyon periferiális rész az csak az amatőrködésből.

Látogass el egy klubba. Amilyen lesz az "Adjon Isten", olyan lesz a "Fogadj Isten"!

Előzmény: attila7575 (1930)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!