Keresés

Részletes keresés

4Hópihe Creative Commons License 2015.03.26 0 0 10039

 a sérült gyermekek finom motorikája szerintem kevés ehhez az aprólékos munkához...

 

elkészült egy ujabb könyvecském.. szintén a6-os...

 

boritót tekintve hölgynek készült..

a füzést is megcifráztam kicsit...a festés is az enyém...

 

Előzmény: Törölt nick (10038)
Törölt nick Creative Commons License 2015.03.25 0 0 10038

Köszönöm Pihe! - :D

 

Szívesen teszem, - mert különleges és nagyon szép kézimunkázás. Nem beszélve arról, hogy egy középkori kézimunka újraélesztéséről van szó. Persze ma már modern eszközökkel, ....

 

Akik a keresztöltés művészei, - könnyen megtanulnák, - mert ez is ilyen aprólékos, ... vagy fiatal diákok, akik fogékonyak az újdonságokra, ... csendes, megnyugtató - akár terápiaként is alkalmazható tevékenység,...

 

Örömmel venném, ha a keresztény világból is érdeklődnének (apácák, nővérek), hiszen vallási eredetűek a középkori csipkés szent képek, - amikből kinőtte magát mára ez a technika. Nekik érdemes lenne kulturtöténeti szempontból is megismerkedni vele. Különleges foglalkozásokat tarthatnának a segítségével, sérült gyermekek ellátásában.

 

Szóval, van benne fantázia. Rajtam nem múlik, ... :)

Előzmény: 4Hópihe (10037)
4Hópihe Creative Commons License 2015.03.25 0 0 10037

szívből gratulálok)

remélem hamarosan alig győződ majd a perga kedvelők alkotó  táborát növelni...

--------------

 

 bocsánat ha olykor ki kell találni milyen betüt hagytam ki, de a klaviaturámban elbujt valami amitöl nem tudok megszabadulni,és amerre éppen jár ott nem tudom leütnia betüket...

 és kiegészités a fannis könyv A-hatos.

Előzmény: Törölt nick (10036)
Törölt nick Creative Commons License 2015.03.24 0 0 10036

Mivel az utóbbi időben itt is előfordultam, ... megmutatom az engem ért elismerést, ... és lehetőséget. Élek is vele, ...

 

Örömmel osztom meg

 

Kedves Pergások!

 

Végre elérkezett a nagy nap! - tanfolyam lesz a Hobbyművész szervezésében - a pergamencsipke szerelmesei és leendő szerelmesei számára.

 

Az a rendkívüli megtiszteltetés ért, hogy én lehetek a tanfolyam vezetője. Akit érdekel a lehetőség, a további részleteket megtalálja a www.hobbymuvesz.hu oldal Tanfolyamok című fejezetében. Remélem találkozunk, folyó év, április 10-én, délután 3-kor, Budapesten, az Üllői út 32-ben. ... 

Szeretettel várok Mindenkit. ... Én, ott leszek. ...

...

Törölt nick Creative Commons License 2015.03.24 0 0 10035

Egyik szebb mint a másik, ... nem is tudnék közülük választani. ... :)

 

Előzmény: Aruncus (10031)
Törölt nick Creative Commons License 2015.03.24 0 0 10034

Jó ötlet a selyempapír, ... talán nehezebb vele dolgozni, - de az eredmény önmagáért beszél.... Gratula! :D

Jó ötlet a könyvkötészet, ... tetszik.

Előzmény: 4Hópihe (10033)
4Hópihe Creative Commons License 2015.03.23 0 0 10033

ujabb prbálkozás után a selyem papir mellett döntöttem,és bátorkodtam a vágoformákat  akötés fölé elhelyezni, itt is nagyon fontos volt a ragasztás,hogy tuti legyen..ami utálatos benne az a bet stencilek készitése

ez A-os méret. a papirkötegek éle is meg van festve az elsö oldalt klön megstencileztem az egyik kivágott sablonommal..ez szalaggal összeköthetö lesz.

arra még készitek papirgyöngyöket késöbb.lelkesedésem mérhetetlen. jelenleg 4könyvre val l a présben.. fzhetem majd a könyveket hamarosan..

 alakul a babakönyv táblája is. két példányban készlt,mert az elsövel nem voltam elégedett..

4Hópihe Creative Commons License 2015.03.23 0 0 10032

sietned kell mindjárt husvét.. és még  a megrendelöidnek idöben postára kell adniuk..

nagyon szépek. az elsötöl esett le az állam.. de a kis virág fennt csak a levegöben lg alátámasztást nem látok nem sérlhet ugy meg???

Előzmény: Aruncus (10031)
Aruncus Creative Commons License 2015.03.22 0 0 10031

Köszi neked is.:-)

Azért készült ennyi, hogy mindenki találjon kedvére valót.

 

Itt van még az utolsó adag húsvéti.............a magyar feliratosok még készülnek.

 

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (10026)
Aruncus Creative Commons License 2015.03.22 0 0 10030

Ez fantasztikus! Felfedezem a vágósablonjaimat, ahogy összevariáltad. Elképesztő a fantáziád. Csak gratulálni tudok!

Előzmény: 4Hópihe (10024)
Aruncus Creative Commons License 2015.03.22 0 0 10029

Köszi!

Most csak függönyt tettem az ablak mögé, mert lusta voltam nyithatóvá tenni.

Általában így oldom meg. :-)

Előzmény: 4Hópihe (10023)
Törölt nick Creative Commons License 2015.03.21 0 0 10028

Köszi a méreteket, .... nagyon hasznos....

Előzmény: Aruncus (10022)
Törölt nick Creative Commons License 2015.03.21 0 0 10027

Jó sokat dolgoztál vele, - de, megérte. Különleges és egyedi. ... Bizonyára tetszik majd annak is aki kapja. :)

 

Előzmény: 4Hópihe (10024)
Törölt nick Creative Commons License 2015.03.21 0 0 10026

Nagyon szépek, hangulatosak, .... tetszenek, ... :) Nem is tudnék választani ....

Előzmény: Aruncus (10019)
Törölt nick Creative Commons License 2015.03.21 0 0 10025

Köszönöm, ... elég sok időt fordítottam rá, ...  :)

 

Előzmény: Aruncus (10021)
4Hópihe Creative Commons License 2015.03.21 0 0 10024

szerencsére a mai digitális világban amikor már minden információ  számitógépen és telefonon érkezik,még van igény a kézbevehetö formátumokra-az adathalmazok begyüjtésének...

nagyon tetszenek a nem hagyományos könyvfedők, de nem találom praktikusnak,mert mechanikai hatásokkal nem birkóznak meg és nem helyezhetö könyvespolcra a nagyon kiemelkedö diszitések pedig az irást nehezitik....

 rengeteg képet munkát és tutorialt átnéztem mire kiagyaltam és megszületett a próba tevékenységek után egy olyan könyvtábla ami nemcsak egy hagyományos könyvkötési technika hanem annál több, mégis egy évet ki fog birni a mechanikai hatásokkal együtt...

az alufóliás probálkozások után a szilikonos zsirpapirhoz és az itatós papirhoz fordultam,mert tartósabbnak bizonyult. végül a szilikonos gyözött.

tapintását illetöen a z itatós jobban tetszk meleg bársonyos de azt a destés során elvesziti ezt a jó tulajdonságát és a domboritások nem látszodnak át rendesen. és mivel könyvtábláról van szó az alsó megvilágitás sem jöhet szóba...

a nyitó tábla elkészitése több,mint 6órai hasznos munka. stencileket használtam és készitettem.ezekkel a mintákat felgletteltem. megdomboritott kartonokat gyöngytollal és körömlakkal merevitettemalulról  elökészitve arra,hogy a ragasztást kibirja, megmunkálás során ne simuljon ki, és utólag bevonva ujra domboritható legyen . a könyvkötö ragasztót is teljesen töményen használtam, a minták állagának megörzése miatt, és nem szeretem a tizperces könyveket sem, ahol néhány pöttyel elintéznek egy rögzitést..

a vágódobozomban is találtam olyan cirkalmat ami önmagában is elég az utólagos domboritáshoz..

a könyvtáblára minden felkerült bekötöttem a szilikonos papirral, ujradomboritottam a kiemelkedö részeket,hogy konturosabb legyen illetve besimuljon a zsirpapir a mélyedésekbe ezáltal kiemelve a mintákat.

 aztán a végén következett a festés.

még pihennek préselödnek a lapokkal foglalkozok most belül nyomtatott ivek lesznek és az élük meg lesz festve szintén...
nyitott gerincü könyv lesz. a mérete A5

és itt az eredmény-amiröl eddig beszéltem:::

nyitó tábla

 

nyitótáblából egy részlet

 

és a két tábla együtt:

 

festéknek világos és sötét barna ,világos és sötétebb kék, arany  és réz szint használtam,  és fekete szénceruzát

 

4Hópihe Creative Commons License 2015.03.21 0 0 10023

csodásak mind)

az ablak mögé még függönyt is tettél)))

 izgalmas!!!!

van mit nézegetni rajtuk.. nem egyetlen pillantással megszerezhetö élményt nyujt a látványuk..

Előzmény: Aruncus (10019)
Aruncus Creative Commons License 2015.03.21 0 0 10022

Sziasztok!

 

Én Resize-zel (Ctrl+R) kicsinyítek.

 

Álló képnél 299 x 399     fekvő képnél 399 x 299-re.

Ha ettől nagyobb a kép, akkor nagyon nagyra nagyítja ki.

 

Így még rákattintani sem érdemes, mert kb. ugyanakkora méretet mutat, mint feltöltve.

Aruncus Creative Commons License 2015.03.21 0 0 10021

Gyönyörű lett. Az a csipkeminta csodálatos!

Előzmény: Törölt nick (10014)
Aruncus Creative Commons License 2015.03.21 0 0 10020

Ez nagyon szuper lett!!

Előzmény: 4Hópihe (10013)
Aruncus Creative Commons License 2015.03.21 0 0 10019

Köszi!

Azért készült néhány varrós, mert már nem volt ötletem.

Hoztam még néhány húsvétit............

 

  

 

  

 

  

 

  

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (10012)
Aruncus Creative Commons License 2015.03.21 0 0 10018

Kérésre készültek.

Én a rokonoknak is szoktam küldeni, így most készül még néhány darab, csak egyszerűbbek.

Előzmény: 4Hópihe (10010)
Aruncus Creative Commons License 2015.03.21 0 0 10017

Köszi! :-))

Előzmény: boldizsara (10009)
Törölt nick Creative Commons License 2015.03.20 0 0 10016

Köszönöm Pihe, - készültek pergás képeslapok is, ... de, nem sikerült annyira

lekicsinyítenem, így ide már nem hoztam át. ... Hogy, a dobozkát hogyan sikerült ilyen

picire varázsolnom? - már nem emlékszem. ... :D

 

A két legújabb perga-sablonnal (36-os és 37-es sorszámúak) dolgoztam, ...

új divat a teljesen leegyszerűsített forma, könnyű vele dolgozni, ... és beindítják az ember

fantáziáját. ... Pl. a méhrács-szerkezetű miniképes sablon figurái tökéletesen alkalmasak

egy "levél-bélyeg" vagy egy kis dobozka fedőlapjára helyezett motívummal való díszítésre.

Előzmény: 4Hópihe (10015)
4Hópihe Creative Commons License 2015.03.18 0 0 10015

olyan,.mint egy szépséges torta.. gyönyörü gratulálok)

Előzmény: Törölt nick (10014)
Törölt nick Creative Commons License 2015.03.18 0 0 10014

Tetszik a dobozkád, ... ez egy új korszak nyitánya? :D Várom a folytatást.

Ezt a dobozkát ajándékba készítettem. A funkciója szerint ékszerdobozka,

jelenleg, 2 szem bonbonmeggyet rejt a hasában. ... (Ha, már azóta meg nem ették? :D )

 

Már elfelejtettem a méretét, - de, a belső rész 7,5x4 cm-es. Ehhez kellet alakítanom a pergamintát.

 

4Hópihe Creative Commons License 2015.03.17 0 0 10013

 ujabb konzerv öltöztetést végeztem..

a tetején elöre domboritott papirra felragasztottam fém strasszokat,és a papircsipkével együtt festettem fémhatásuvá.

a kisebb doboznál elöre kivagdostam a cirkalmakat  és gyürt alufoliát dolgoztam a doboztestre, belülröl kartonnal van bélelve és festve,lakkozva a tetején elöször felragasztottam a sima alufoliát a kartonra  és ugy tettem be a domboritóba

a doboztetők ujságpapirból és kartonból készültek..ez utobbiak napokig száradtak- mire használhatóvá vált a további tevékenységhez..

Törölt nick Creative Commons License 2015.03.16 0 0 10012

Nagyon szépek lettek, ... a magam részéről a varrást mellőzöm, ... :D De, gyönyörködni azt szabad.

Gratulálok!

Előzmény: Aruncus (10008)
Törölt nick Creative Commons License 2015.03.16 0 0 10011

Köszi, körülnézek majd a boltokban, ... néha képeslapozok is, ... ahhoz is talán kell majd. ... Legyen itthon. .. :)

A képtáradba még nem volt időm benézni, - de, nem felejtem el. ... :)

 

Előzmény: 4Hópihe (10003)
4Hópihe Creative Commons License 2015.03.16 0 0 10010

köszi

:o)

---

nah ez a nyuszis csapat nekem nagyon bejön....

ezek nézegetésénél éreztem,hogy husvétit kéne csinálni,

de sikerült tovább lépnem még mindig nem kedvelem a husvéti eltorzult ünnepkört..

Előzmény: Aruncus (10007)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!