Keresés

Részletes keresés

22lr Creative Commons License 2021.07.07 -2 1 3579

Mintha anno a Hi-Fi Magazinban írtak volna egy új fejlesztésű Videoton erősítőről, az utolsó jónéhány szám egyike rémlik. Amúgy is érdekes és hasznos olvasmány: http://www.hifimagazin.hu/

Előzmény: Farnsworth (3578)
Farnsworth Creative Commons License 2021.07.06 -2 0 3578

Tisztelt Urak!

 

  Régóta olvasgatom a fórumot, de most szeretnék egy kis segítséget kérni a képeken látható Videoton erősítővel kapcsolatban. A kérdésem pedig az lenne, hogy mi ez? Én elsőre ügyes barkácsnak hittem, de az alaplapot és a hangerőszabályzó paneljét látva az az érzésem hogy egy null széria példánya lehet. Na de miért fekete (barnás-szürke) az előlap? Akinek infója van, kérem ne fojtsa magába :) Előre is köszönöm a segítséget, természetesen ha valakit érdekel, töltök még fel képeket!

 

 Üdvözlettel: Farnsworth

 

Mono SE Creative Commons License 2021.04.02 -3 1 3577

Az, hogy kapuccsínónak nincs pákája, meg műszere, csak egy dolog, de agya sincs, és még rosszindulatú is. Ráadásul botfülű (pedig azzal keresi a kenyerét;)

Előzmény: thali (3576)
thali Creative Commons License 2021.04.02 -2 0 3576

Szia!

 

Gyárilag csavarozva szerelték, az előlapra.

Magas, közép esetében fekete színű csavarfejeket keressél.4-4 db/ / lapos csavarhúzó/.

-mélynél, jobban látható-

Első körben , a forrasztásokat érdemes ellenőrizni, ezután  a kis kék 4.7 mikrófarádós elkot cserélni

/ sárga Remix bőven elég, beszerezhető/.

Hangszórók, impedanciáját, megmérni.

Ezután sem jó,nem  javult a hangkép , már csak a közép, magas  tisztítása, javítása, cseréje marad.

 

Amennyiben általad érzékelve, megjöttek a magasok, középhangok, érdemes a doboz összes belső élét faragasztóval áthúzni.

A belsőkábelezést, is lehet módosítani valamint a csillapító anyagot, tetszés szerint, és érdemes valami tömítőanyaggal lezárni a hátlap felfekvő részeit, és a kábel kivezető nyílást.

 

Ennyi.

 

 

 

Előzmény: capuccino light (3505)
Mono SE Creative Commons License 2021.03.26 -3 1 3575

mivan csárli, sikerült új fikanikket regisztrálni? ügyes, okos...

Előzmény: Toldi Miki (3574)
Toldi Miki Creative Commons License 2021.03.26 -1 1 3574

az egy sötét bunkó, szarházi alak.

az is hülye aki szóba áll vele.

Előzmény: capuccino light (3566)
Joleszta Joleszta Creative Commons License 2021.03.24 0 0 3573

Keresnék  orion hs 9 mambo hangfalat szép állapotban.

PP_Stereo Creative Commons License 2021.03.16 0 1 3572
Előzmény: jacopastorius (3571)
btamas70 Creative Commons License 2021.03.16 0 2 3570

"Tapasztalatra voltam kíváncsi"

 

Kizárólag aziránt érdeklődtél, hogy mi a baja a (fene tudja milyen megfontolásból, hibásan megvásárolt) dobozaidnak. Visszakérdeztünk, adnak-e egyáltalán hangot a középsugárzók, vagy sem? Mono SE rákérdezett másodszor, harmadszor, de nem feleltél egyértelműen. A füled botját se mozgattad, pedig állítólag füllel dolgozol. Ennyire "tisztelted" a balfácánt, aki időt áldozott a problémádra, hogy legjobb tudása szerint segíthessen a megoldásban! Végül közölted vele, hogy kár volt a gőzért, úgysem tudnál vele mit kezdeni. Nem vagy képes átforrasztani egy vezetékvéget.

 

 

Úgyhogy be lehet fejezni a pampogást.

 

Olyan ostobaságokkal sem kellene terhelni a topikot, miszerint a "tapasztalat" előrébbvaló a hozzáértésnél. A filmben megformált elvtársnak például marha nagy "tapasztalata" van zongorajáték terén: https://youtu.be/MxSsX_29zzg?t=3589

 

A létező legprimitívebb háromutas keresztváltót elkötő nagytapasztalatú betanított munkásról nem is beszélve.

Előzmény: capuccino light (3566)
somytomy Creative Commons License 2021.03.16 0 2 3569

Basszus, kaptál útmutatást meg vagy háromféle illusztrációt ahhoz, hogyan kellene egy drótot átkötni a hangfaladban a gyárinak megfelelő állapothoz. Mit szeretnél még? Szakembert is keressünk ehhez az óriási műszerezettséget igénylő feladathoz? :D

Előzmény: capuccino light (3566)
Mono SE Creative Commons License 2021.03.16 -3 1 3568

Nem írtál te semmilyen mailt, ennek ellenére megadtam a pontos leírást, hogyan javítható a hibás dobozod.

Az összes többi süketelésed primitív provokáció, de még provokátornak is lúzer vagy a botfüleddel együtt. Amúgy szívesen, csá!

Előzmény: capuccino light (3566)
btamas70 Creative Commons License 2021.03.16 -2 1 3567

"Tapasztalatra voltam kíváncsi"

 

Nincs tapasztalatunk sem gyárilag elkötött, sem pedig elfuserált HS282-vel. Netán másra számítottál?

Előzmény: capuccino light (3566)
capuccino light Creative Commons License 2021.03.16 -2 0 3566

No comment.

Nem várom, / tam senkitől, hogy ingyen megcsinálja, vagy bármit adjon.

 

Tapasztalatra voltam kíváncsi, ami, így bazi sok hi- fis, high- end és evvel a hátam mögött tényként elmondhatóan legalább annyit ér, mint a kondenzátor forrasztás tudománya.

Maradjunk annyiban, hogy ennek nagypofájú Mono akárkiknek írtam mailt, amikor kérte, hogy mailben. Nem válaszolt rá. Csak az ész osztás megy. Tehát, az alapelvből kiindulva aki ugatja, az nem tudja.

Úgyhogy ez az egész belekötősdi kissé. MOndvacsinalt, és szánalmas a részéről.

Továbbra is fenntartom. Valamirevaló " hifista" segít a másiknak. És nem erosebb kutyaként ledominalni próbálja  akárhogyan.

Ezeket kivetjuk magunk közül.

 

Részemről itt befejeztem.

Aki tényleg megpróbált segíteni annak köszönöm! 🙂

 

 

 

PP_Stereo Creative Commons License 2021.03.15 -1 0 3565

Lehet, hogy az Orion fejlesztői sem álltak a helyzet magaslatán, összességében mégis az ő készülékeik jelentették inkább a hazai hifistáknak a minőséget, mint a Videoton tornyai, vagy hangdobozai. Persze leszámítva a mindkét cégnél megtalálható olcsó bóvlikat. 

Előzmény: big-dewil (3563)
_percy_ Creative Commons License 2021.03.15 -1 0 3564

Csak tudod a hangmérnökök nem csak az elméletet tudják hanem fülük is van hozzá. Persze kivételek itt is vannak, dehát hol nincsenek.
Csak a fül önmagában édeskevés :)

Előzmény: big-dewil (3563)
big-dewil Creative Commons License 2021.03.15 -2 1 3563

kurvajol lehet füllel dolgozni... nem is értem, mifasznak vannak a hangmérnökök. Bár az orionban nem sok lehetett. 

Előzmény: btamas70 (3561)
Mono SE Creative Commons License 2021.03.14 -4 0 3562

"nem amiatt kapta fel a vizet"

 

ééén? milyen vizet??? csak letoltam a gatyám...;))

Előzmény: btamas70 (3561)
btamas70 Creative Commons License 2021.03.14 -2 1 3561

"belemkotott ... Csak, mert nem értek az elektromossághoz, és füllel dolgozok."

 

Senki sem vár(t) el tőled elektroakusztikai hozzáértést, így biztos lehetsz benne, hogy Mono nem amiatt kapta fel a vizet.

Előzmény: capuccino light (3557)
PP_Stereo Creative Commons License 2021.03.14 -3 3 3560

"azt gondoltam lesz aki esetleg tapasztalattal,  vagy címmel segít"

 

Audiolandon senkivel nem foglalkoztak mostanában annyit, mint a Te problémáddal, amire többszörös választ is kaptál már, kapcsolási rajzokkal, fotókkal, még azt is bejelölték Neked, hogy mit hova kell átforrasztani a gyári állapot visszaállításához. Sőt, ha jól értelmezem, még ingyen középsugárzókat is felajánlottak, ha esetleg leégetted a hibás kötés miatt.

 

Úgy látom, mások sem értik, hogy mit szeretnél még a dicsérendő Orion rajongásod mellé segítségképpen kapni? Világos beszéd helyett még Te kezdesz el személyeskedni, és vádaskodni, hogy mindenki szégyellje magát a fórumon a Te értetlenséged, és az elkötött hangdobozaid miatt. Kicsit furcsa az egész hozzáállásod.

Előzmény: capuccino light (3557)
Jolida Creative Commons License 2021.03.14 -2 3 3559

Ez egy audioval foglalkozó elektronikai fórum.

Feltételezik a kérdezőről, hogy legalább az alapfogalmakkal tisztában van, azaz "tud kérdezni".

Kérdeztél..... mondjuk -nagy jóakarattal- "alapfokon".

 

Kaptál tanácsot, hogy hallgasd meg, hogy a hangfal egyes hangszórói legalább szólnak-e ... az hogy cincognak, vinnyognak, torzan szólnak, ebből a szempontból másodlagos, a lényeg, hogy kapnak-e bármilyen jelet.

 

Ennek hiányában ötletelés jöhet csak szóba, az, hogy ennek milyen hatása van -innen, az internet másik zugából- nehezen eldönthető.

 

Mivel ki se próbáltad az ötleteket, mégis milyen reakciókban reménykedsz?

 

Helyetted senki se fogja rendbe hozni -a rossz esetben elkötött és részben elfüstölt- hangfalat, vagy ha igen, el kell oda vinni és kifizetni.

Előzmény: capuccino light (3557)
Mono SE Creative Commons License 2021.03.14 -4 1 3558

Ezt a felesleges blablát harmadszor sütöd el, kurva unalmas.

Nyilván leparasztozhatod azt is, aki megmondta, mi a problémája szerelmetes dobozaidnak, ám ezek után én is csak hasonló stílusban tudok reagálni a szép lelkednek:

 

itt tessék a továbbiakban tevékenykedni, kedves intelligens mimózám, középen és szaporán: 

 

Előzmény: capuccino light (3557)
capuccino light Creative Commons License 2021.03.14 -3 0 3557

Na akkor foglaljuk össze.

Vettem két új állapotú ( kivulrol) hangfalat gombokért.

Beleolvastam a fórumba, és azt gondoltam lesz aki esetleg tapasztalattal,  vagy címmel segít.

Ehelyett egy beteg barom Simán belemkotott, mint valami paraszt.

Csak, mert nem értek az elektromossághoz, és füllel dolgozok. 

Hát, konkrétan szavak nélkül vagyok.

A hi fi, high end vonal mindig is érzékeny volt,  ezelőtt 30 eve is volt akinek jó volt keteres 220 as kanóc a hangfalhoz, mások a van den hullt   dicsőítettek. Ízlések és pofonok. Az viszont igaz. Akkor sem tűrtük meg magunk között azt, aki tudás helyett agresszívan próbál a téziseinek érvényt szerezni.

Azt tehát, talán még is értem, ha esküszik valaki valamire....

De hogy két 1987 ben gyartott, ketes minosegu  sanyo hangfal ilyen érzelmeket valtson ki, ez nagyon morbid. És egyben szánalmas. Mindeközben arra is rávilágít, hogy egyes emberek milyen melyen megcsömörlöttek az élettől, és minosegi   társadalmi kapcsolatok hogyan itt élik ki magukat.

Az ismeretségi koromben nincs orionos,

De ahogy latom Hiba volt itt várnom bármiféle  segítséget is.

 

big-dewil Creative Commons License 2021.03.14 -2 2 3556

Nem értlek. segitséget kért, de nem tud forrasztani, de állitása szerint van füle. 

Na most, ha tényleg volna, nem xarakodna orionokkal, viszont segithetnél neki elásni azokat. )))

Előzmény: Mono SE (3552)
Mono SE Creative Commons License 2021.03.14 -3 0 3555

Nincs mit kedves kisfiam, szívesen segítettem!

Amig normális voltál, szívesen derítettem ki, mi a baja a cuccodnak, most viszont már nyugodtan elhúzhatsz a hangfalgyűjteményedbe, hátha meghallod, hogy elfüstölted-e a középsugárzót.

 

Ha nem lennél ekkora gyökér, még meg is csináltam volna a dobozaid, akár középsugárzó cserével is - ingyen.

Előzmény: capuccino light (3553)
big-dewil Creative Commons License 2021.03.14 -2 0 3554

Meg. ))) már ferdén nézek...

Előzmény: Mono SE (3533)
capuccino light Creative Commons License 2021.03.14 -1 0 3553

Aki építő jellegű volt, annak köszönöm.

Aki debil módon költi az ápolók pénzét,  annak javaslom új gyógyszerek beszerzését. 

 

 

Mono SE Creative Commons License 2021.03.14 -3 0 3552

Te agyhalál vagy komám, milyen segítségre vársz még, mikor azt se tudtad kideríteni eddig, hogy szól-e a középdóm.

 

Itt a rajz, mi van elkötve a szarodban, dobjuk össze a szerviz költséget is, vagy milyen "segítségre vársz még?;(

Előzmény: capuccino light (3550)
Mono SE Creative Commons License 2021.03.14 -3 0 3551

És mit hallgattak, a 3+2 zenekart?;)

 

A Vidiben anno tényleg végigsippantották generátorral egyenként legalább a külföldre menő szériát, a 2-es üzem bejáratnál meg egész nap bömbölt egy-egy szúrópróbaszerűen ráakasztott dobozon a Petőfirádjóbudapest.

Előzmény: btamas70 (3549)
capuccino light Creative Commons License 2021.03.14 -2 0 3550

Mint írtam segítséget kértem.

Red nem kapok, ezt látom.

btamas70 Creative Commons License 2021.03.14 -2 0 3549

Külön poén, hogy a legenda szerint Orionék fülre is meóztak...):))

Előzmény: Mono SE (3545)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!