Keresés

Részletes keresés

Zoltan1968 Creative Commons License 2016.12.31 0 0 8927

Sziasztok!

Szeretnék érdeklődni, hogy ismertek e Saint-Christol és környékén élő magyarokat?

Előre is köszi!

deregato Creative Commons License 2016.12.31 0 0 8926

Francia állampolgár vagyok vagyok már vagy  30 év, lakhelyem is franciában van.

 

Igazából nem nyugdíjra gondoltam hanem valamilyen rendszeres segélyrte mint az RSA.

 

Biztosan van valami, hiszen aki RSA-t kap még egyiuk nap, nyugdíj korhatár után nem válik napelem hajtásúvá.

 

Gondolom valami kis szánalmas aprópénz lehet, de valminek lennie iell.

 

Csak kicsit féltem érdeklődni mert mindenki összevissza beszél a hívatalokban.

 

Szokásos francia "lezserség" kifáraszt.

Előzmény: tessloff (8925)
tessloff Creative Commons License 2016.12.31 0 0 8925

Azt irtad, hogy FR-o.ban 0 nap jogviszonyod van, ezek utan nem hiszem, hogy a francia nyugdijtorveny vonatkozna rad. Ezert az orszag szerinti megkulonboztetes, az egyeni pedig azert mert x ledolgozott ev kell a teljes nyugdijhoz (legyen mondjuk ez 40 ev) Az en esetemben mivel 25 evesen kezdtem el dolgozni itt 65 eves korom utan kapnek teljes nyugdijat. Most azt hiszem 62 eves koromtol vagyok jogosult a nyugdijra, mehetek nyugdijba (ki hogy mondja) de mivel hianyzik 3 ev nem kapnam meg a 100%-ot csak mondjuk 80%-ot. (Erre hasznaljak a "décote" szot itt) Pierre Dupont aki 18 eves kora ota dolgozik viszon 2 ev bonusszal rendelkezik 62 evesen igy neki mundjuk 110% lenne.

 

 Nem vagyok nyugdijszakerto tenyleg ne vedd keszpenznek amit irok ezek csak a korulottem elhangzo beszelgetesek, erre-arra olvasott cikket altalam valo ertelmezese. 

Előzmény: deregato (8924)
deregato Creative Commons License 2016.12.30 0 0 8924

Kösz a választ.

 

Majd megkeresem az általad megadott intézményt.

 

Annyit kérdeznék még hogy mit jelent az hogy országonként és egyénenként változik a nyugdíjkorhatár?

 

Lakhelyem Franciaországban van..

Én meg férfi vagyok.

 

Ebben az esetben mennyi lehet vagy mennyi a szokásos határ?

 

Talán nézik ezt számítógéppel és a határnál  egyszerűen elmarad az RSA ?

Előzmény: tessloff (8923)
tessloff Creative Commons License 2016.12.29 0 0 8923

Az RSA nyugdijas korig jar, utana az ASPA tolti be ezt a szerepet, az RSA-t a Caf intezi ha jol tudom az ASPA-t a CNAV ( Caisse National Assurance Vieillesse). A CAF-nal/CNAV-nal biztosan jobban fel tudnak vilagositani, hogy meddig adjak az RSA-t es mikortol az ASPA-t, mert a nyugdijkorhatar orszagonkent es egyenenkent valtozo.

Előzmény: deregato (8922)
deregato Creative Commons License 2016.12.27 0 0 8922

Szevasztok!

 

Már jó rég óta franciaországi állampolgár vagyok.

Az utóbbi 6 évben RSA-n voltam.

 

Állást nem találok, illetve olyat amit el szeretnék vállalni

olyan még véletlenül sincs, vagy nem vagyok rá alakalmas a gyakorlat hiányában.

 

Továbbképzésre akartam menni, de amunkaügyi hívatal azt mondta, hogy nem finanszírozzák.

Úgyhogy a Franciaországi munkaviszony eléggi kilátástalannak tűnik

 

Azt szeretném kérdezni hogy hány yéves korig jár az RSA illetve valamilyen

méltányossági nyugdíjat adnak e a kor alapján.

61 évemben járok, de franciaországi munkaviszonyom  1 nap sincs.

 

Ha lehet, nem gúnyolódásokat várok. :-/

Törölt nick Creative Commons License 2016.12.24 0 0 8921

Előnyt kivel szemben ? A franciákkal szemben, akik szintén el szeretnének helyezkedni ? ;D

Előzmény: SAMCRO81 (8920)
SAMCRO81 Creative Commons License 2016.12.18 0 0 8920

Franciaországi munkavállalásnál előnyt jelent a DELF/DALF nyelvvizsga megléte? Ezekkel a nyelvvizsgákkal van lehetőség a szakmámban elhelyezkedni közgazdászként?

ir ab2pro Creative Commons License 2016.12.06 0 0 8919

Kedves Béla!

 

Ha még mindig munkat keres vizvezetek-szerelokent, küldje el oneletrajzat es telefonszamat az ir@ab2pro.com emailcimre.

 

Udvozlettel.

Előzmény: bélaqwe (8895)
ir ab2pro Creative Commons License 2016.12.06 0 0 8918

Szia! 

Mivel foglalkozol? 

 

Előzmény: Dávid Márk11 (8887)
joyfulgirl Creative Commons License 2016.12.03 0 0 8917

sziasztok, új vagyok itt, januárban költözöm Clermont-Ferrandba, esetleg laknak a környéken magyarok? Udv.Eniko

tessloff Creative Commons License 2016.11.28 0 0 8915

Annak segitek akinek tudok, volt es biztosan lesz olyan akinek nem tudtam, illetve nem fogok tudni. 

Előzmény: Kigiin (8914)
Kigiin Creative Commons License 2016.11.28 0 0 8914

Tessloff!

Micsoda kis "házigazda" vagy itt...  Mindenkinek segítesz. 

Köszönet mindenki nevében!

 

tessloff Creative Commons License 2016.11.26 0 0 8913

Google eleg sok talalatot dob fel a " bus occasion" vagy "autocar occasion" szavakra. Biztos talalsz benne kedvedre valot

Előzmény: szabE30 (8912)
szabE30 Creative Commons License 2016.11.25 0 0 8912

Sziasztok!

Személyszállítással foglalkozunk és szeretnénk autóbuszt venni Franciaországból, sokan hordanak be onnan autókat, és egyre több autóbuszt is láttam már ami onnan származik, viszont semmilyen netes oldalt nem találtam ahol esetleg tudnék keresgélni, vagy ha tudtok valami nagyobb, kereskedést ahol használt autóbuszokkal foglalkoznak az is nagy segítség lenne.

Előre is köszönöm a segítséget.

Gzolee30 Creative Commons License 2016.11.24 0 0 8911

Sziasztok akit erdekel magyar iptv az irjon 24h tesztre van lehetoseg

Jucus0616 Creative Commons License 2016.11.21 0 0 8910

Sziasztok, tegnap jöttem haza Párizsból, csak pár napot töltöttem ott, és teljesen úgy érzem, hogy nem élhetek anélkül, hogy pár hónapot egyfolytában ne töltsek kint. Minden zuga érdekel. Férjem egy híres tetováló, szerintem az ő portfóliójával bármelyik szalonban elhelyezkedik, ettől nem tartok, viszont van egy 12 és egy 15 éves gyerekem, és nem tudom, hogy őket fél évre is akár felveszik-e Párizsban iskolába, egyáltalán mik ennek a lépései. Ha valaki túl van már ilyen problémán, és megosztaná velem a tapasztalatait, pl. ennyi időre lehet-e szállást találni, stb., nagyon megköszönném. 

tessloff Creative Commons License 2016.11.12 0 0 8909

Szerintem attol is fugg ,hogy hova koltoztok es, hogy mit vezettel mint sofor. H a szemelyszallitasban voltal jelen a Côte d'Azur-on, vagy turistak altal felkapott helyeken tobb eselyed van mint mashol ha tudsz ajanlolevelet felmutatni. Ha teherszallitasban dolgoztal akkor a nagy nemzetkozi aruszallitassal foglalkozo cegeknel probalkozz szerintem. A Geodis azt hiszem a legnagyobb. Esetleg most jott el az ido atnyergelni a szemelyszallitasra es felcsapni buszsofornek. Egyre masra alakulnak illetve bovulnek az Eurolines szeru nemzetkozi buszjaratok ahol biztosan +-t jelent az angol nyelvtudasod illetve angliai tapasztalatod. Repterek nagy kikotok kornyeken szinten elony az angoltudas.

Előzmény: Dorian Kiss (8908)
Dorian Kiss Creative Commons License 2016.11.12 0 0 8908

Sziasztok,

 

Tudna valaki segiteni es tanacsot addni, Jelenleg angliaban elek francia felesegemmel es 2 gyerekunkel. Tervezzuk hogy franciaorszagba kotlozzunk. En sajnos nagyon alapsziten beszelem a nyelvet. Mekkora eselyem van hogy talalok barmilyen allast? nagy sofori tapasztalatom van. Angolul folyekonyan beszelek es irok. 

János Hantos Creative Commons License 2016.11.12 -1 0 8907

SZIASZTOK! HÉTFŐN NOV.14.EN FRANCIAORSZÁGBÓL MARSEILLE KÖRNYÉKÉRŐL INDULUNK HAZA MISKOLCRA DEBRECENBE! 2 SZEMÉLYT ELTUDUNK VINNI!  IGÉNYES AUTO EVES IVÁS DOHÁNYZÁS NINCS!  NAGYCSOMAG NEM FÉR BE CSAK KISEBB táska!  A TÖBBIT PRIVATBAN!  

+36-20-310-1368

Zamassu Creative Commons License 2016.11.09 0 0 8906

Végül megoldódott :) Viszont szeretnék kérni egy kis segitséget egy párizsi pártól, jövő hét szombaton délelőtt egy másfél órára :)

Zamassu Creative Commons License 2016.11.06 0 0 8905

Sziasztok!

 

Segítsègeteket szeretnèm kérni! Barátnőmnek küldtem egy bizonyos emailt egy francia email címről ami a meglepetèsem kezdete szerepel benne, viszont, valahogy elment mellette, mert nem vette észre. Megszeretnék kèrni valakit, hogy egy francia szàmról írjon neki egy sms-t. Nagy segítség lenne, így mentenétek meg :) Nyugodalom, semmi kamu vagy csalás nincs ebben, csak egy meglepetést akarok a számára!A részleteket privàtban.

tessloff Creative Commons License 2016.11.03 0 0 8904

Az Institut hongrois honlapjan nezz korul, erdeklodj. Van egy jo hosszu lista ahol talahatsz olyan csoportosulasokat amik erdekesek lehetnek szamodra (egyik sem konkret iskola de lehet, hogy tovabb tudnak igazitani)

 

http://www.parizs.balassiintezet.hu/fr/hongrie/associations/

Előzmény: Terjei Timea (8903)
Terjei Timea Creative Commons License 2016.11.03 0 0 8903

Sziasztok.azt szeretném kérdezni h nem tud e valaki magyar iskolát Párizsban vagy a környékén ami nem hétvégi iskola hanem normál általános kint élő magyaroknak.válaszotokat előre is köszönöm.

Terjei Timea Creative Commons License 2016.10.31 0 0 8902

Szia.én talán annyiban tudok segíteni h én itt szültem kint 6 hónapja a kisfiamat s mi már szülés előtt igényeltük az itt úgynevezett caf-ot s csak 10 hónap után kaptuk meg ppedig mi itt élünk.lehet h nektek több idő.

Előzmény: Hajóslány (8885)
bélaqwe Creative Commons License 2016.10.20 0 0 8895

sziasztok

franciaországban lakom jelenleg megszuntba munkaviszonyom ezáltal segitsegeteket kérem abban ha valaki tud valamely formában munkalehetőséget hoszu távravaz jelezze nekem leginkább rouen vagy kőrnyékén kellene és az mégjobb lenne ha vizvezetékszerelőit mert ahoz értek de jelen hejzetben bármely munka érdekel válaszokat hálásan kőszőnőm

Kigiin Creative Commons License 2016.10.19 0 0 8894

Sziasztok

 

Lenne 2 felesleges repülőjegyem.

Beauvais reptérről okt. 28, 13.25 ös indulással, visszafelé

nov.6, 10.35, Budapestről.

2 személyre szól, fél áron átadom, 90 euro

vagyis pontosítanék, sajnos gyakorlatlan vagyok repülésben, foglalási szám minden megvan, gondolom, remélem mindegy ki utazik, átadható a jegy.

Pancsikacsa Creative Commons License 2016.10.18 0 0 8893

Szia Saci!

Mi Vézelise-ben vagyunk, tőletek kb 1 órára autóval. 

Előzmény: Saci87 (8877)
tessloff Creative Commons License 2016.10.15 -1 0 8892

A CAF -nal kell hogy probalkozzatok, de ha csak a ferjed van itt nem hiszem,hogy mukodni fog a dolog. 2 iskolas koru gyerek utan 129€-t kaphattok

Előzmény: hannybuuuu (8890)
Törölt nick Creative Commons License 2016.10.14 0 0 8891

A gyerekeid apja nem probálta még megérdeklődni Franciaországban, hogy mi a helyzet? Neki nem lenne egyszerűbb? Ha még nem, akkor probáld meg a www.frontnational.com-on. Ők majd útba igazítanak.

Előzmény: hannybuuuu (8890)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!