Keresés

Részletes keresés

hhx Creative Commons License 2008.03.27 0 0 7

Ehhez a módszerhez kellő elszántság kell, az biztos :)

Egyelőre külső budit tervezek, már csak azért is, mert ház még nincs.

Úgy gondoltam, veszek egy műanyag habarcsládát, az lesz a tartály, amit időnként ürítek (valószínűleg közvetlenül gyümölcsfák vagy szőlő mellé ásott gödrökbe)

Fűrészpor helyett valószínűleg tőzeget fogok használni(régen fekáltőzeg néven árultak ilyen "trágyát") és teszek bele komposztgilisztát is. mivel csak hétvégente használjuk, szabad kezem van kísérletezni.

A köny egyébként logikusan elintézi a kórokozókat pl. féregpetét: ha egészséges vagyok, és csak én (és a családom) használom, hogyan kerülne bele

(nyilván ez pl coli bacira nem igaz, zöldségesben nem használnám a komposztot, de gyümölcsösbe, földbe ásva jó lesz)

Előzmény: misikt (6)
misikt Creative Commons License 2008.03.27 0 0 6

Igen, a fordító programok elég gyengén adják elő, az eredmény inkább vicc-kategória, de mégis jobb, mint a semmi.

 

A telkeden a háztól függetlenöl szeretnéd megoldani? Csak ilyen egyszerű, vödrös módszerrel?

Az egyszerű itt nem pejoratív, mert az egyszerű dolgok gyakran nagyszerűek, vagyis működésükben kevesebb a buktató.

Előzmény: hhx (5)
hhx Creative Commons License 2008.03.27 0 0 5

Szerintem a fordítóprogram nemigen boldogulna vele a sajátságos nyelvezete miatt. :) Eléggé bő lére is van engedve. A lényege: pottyantós WC, ahol vödörbe potyogtat az ember, amiben fűrészpor van,. Használat után szintén fűrészport szór rá, ez megakadályozza, hogy a matéria beleragadjon a vödörbe, felszívja a folyadékot, megakadályozza a szagok terjedését, és beállítja a komposztáláshoz szükséges szén:nitrogén arányt. A vödröt komposzthalomra ürítik, amit szalmával takar. Két komposzthalom van, amíg az egyik telik, a másik érik. Dióhéjban ennyi, lehet, hogy pár részletre rosszul emlékszem.

A könyv többi többi a dolog filozófiájáról, és elméletéről szól. Az mindenképpen elgondolkodtató, hogy mekkora erkölcstelenség ivóvizet pocsékolni ilyesmire, hogy utána szennyvíztísztítón megtisztítsuk (úgy-ahogy)

A telkemre valami hasonlót tervezek én is

Előzmény: misikt (4)
misikt Creative Commons License 2008.03.27 0 0 4

Üdv!

Nos igen, a komposzt toalett nem a pottyantós retyó úri neve. A neten sok a találat a különféle keresőszavakra, és kicsit nehéz kiigazodni közöttük, mert sokféle van, és mint mindenben, itt is, a marketingszöveg torzítja a képet.

 

A végén azt írod, hogy két esetben látod értelmét a KT -nek. Én ezt egy kicsit csinosítva így gondolom:

-ott, ahol nincs mód csatornázásra, mert angol WC -t lehet kialakítani szennyvízaknával is, csak az aknának az elzsírosodás, és a nagy vízmennyiség ellensége.

A második gondolat tökéletes.

Ha guglizni támad még kedved, vagy bárki másnak, jó keresőszó lehet a Clivus Multrum kifejezés.

 

rl60!

Tetszik a link, bár most csak beleolvasni volt időm, majd estére folytatom

 

mullerp!

Ez is lehetne egy név: Komposzt 00

 

hhx!

Van egy újdonsült Ír ismerősöm, és magyarázta, hogy van egy könyve a témában. Szerintem ez lehetett az. Kár, hogy gyenge az Angol tudásom, de majd ráuszítok egy fordítóprogramot.

Előzmény: Dínó (1)
hhx Creative Commons License 2008.03.27 0 0 3
Előzmény: rl60 (2)
rl60 Creative Commons License 2008.03.26 0 0 2
Sziasztok!
Érdemes megnézni ezt
rl
Előzmény: misikt (-)
Dínó Creative Commons License 2008.03.26 0 0 1

Majdnem beírtam, hogy emberek mit ki nem találnak  a kerti budi PC átnevezésére :)

 

De aztán gugliztam egy kicsit:

link

 

Az itt szereplő adatokkal kapcsolatban van némi fenntartásom:

 

"Mégsem azonos a rosszemlékű kerti budikkal, mert teljesen szagtalanul működik " 

pár mondattal lejjebb:

"A tartály szellőzőkürtőn keresztül a tetőn át a szabadba szellőztetett, így távozik a tartályba került nedvesség és a nemkívánatos illatok"

magyarul ez is büdös, csak el van vezetve.

 

" komposzt az érlelés alatt eredeti tömegének kb. 25%-ára esik össze"

"Évente személyenként mintegy 20 kg humusz keletkezik "

Tehát személyenként 80kg produktumot feltételez évente. Ez szerintem elég kevés. :)

 

"Mivel vízöblítésre nincs szükség, ezzel személyenként napi 50 liter értékes ivóvizet takarítunk meg"

Mekkora egy WC tartály? 5-15l max. Szerintem nem a napi ötszöri WC használat az átlagos....

 

"Vízdíj 30-40%-os csökkentése"

"Csatornadíj 30-40%-os csökkentése "

Mivel a vízfogyasztás egyharmada a WC lehúzásból ered....nyilván :/ . Szerintem a valós érték max 10-15% lehet.

 

"szemétszállítási díj 40%-os csökkentése "

Nálunk (és szerintem sok helyen) éves díj van, amiben heti 1 kukányi cucc elszállítása van benne. Hogyan lehetne ezt csökkenteni??? Az évente egyszer nagy mennyiségben felhalmozódó levelet,növényi maradékot általában senki sem szállítja el, hanem vagy komposztálja, vagy eltüzeli. Egyébként ha el akarnám vinni, akkor bizonyos mennyiségig  ingyen átvenné a helyi komposztálótelep...

 

" a háztartás egyéb szennyvizeit - a mosogató, a mosógép és a fürdő vizét - kertes ház esetén egyszerű tisztítás után altalaj-öntözés céljára újrahasznosíthatjuk"

Ezt angol WC estén is megtehetjük, sőt annak öblítését is megoldhatjuk ezzel a "szürke vízzel".

 

 

Szóval szerintem eléggé sok a marketinges félrevezető duma, de cáfoljatok meg.

 

 

Két esetben látom értelmét:

- ha nincs mód angol WC építésére (vagy kerti budi helyett)

- ha valaki kellően környezettudatos, és igyekszik csökkenteni az általa termelt szennyviz menniységét.

 

Itt van még némi leírás

mullerp Creative Commons License 2008.03.26 0 0 0
00 - ?
misikt Creative Commons License 2008.03.26 0 0 topiknyitó
Ötleteket, megoldásokat keresek komposzt toalett ügyben. Milyen az ideális beépíthető, és az utólag behelyezhető változat? És persze jó Magyar szokás szerint: hogyan készítsünk házilag?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!