Keresés

Részletes keresés

larimar Creative Commons License 2012.02.08 0 0 4072

Szia!

A nadrág szűkítésnek az a fortélya, hogy amennyit elveszel a külső oldalából, annyit el kell venni a belső szárából is, akkor nem veszíti el a formáját. Viszont a hossza változni fog. Akkor érdemes ilyen nagy bontásba-átalakitásba belefogni, ha van benne elegendő anyag a leengedéshez és biztos, hogy nem fog látszani az eredetileg belevasalt felhajtás vonala. Ha műszálas az anyag, akkor ennek igen kicsi a valószínűsége.

A megszabott szoknyánál akkor érsz el teljes sikert, ha szétszeded és újra összerakod.

A bontás, átalakitás több szakértelmet kiván, mint egy új darab elkészitése. A magam részéről kevés sikerélményből sok tapasztalatot gyűjtöttem.

Ha van időd és elegendő kitartásod, hajrá!

larimar

Előzmény: MagicAndi (4070)
textillany Creative Commons License 2012.02.07 0 0 4071

Sziasztok

Ha valakit érdekel Nyíregyházán a Zsáner méteráruban (ez a piaccsarnoknál van) kesztyűbélés kapható.

Duplaszéles és 350 forint métere.

Vannak bársony anyagok akciós áron. 150 cm széles 450 forint métere.

Szerintem érdemes körbenézni.

MagicAndi Creative Commons License 2012.02.07 0 0 4070

Szia mindenkinek!

Szeretném a segítségeteket kérni. Kifogytam a ruhatáram, a nacikat, felsőket beszűkítettem eddig oké. Viszont van olyan nadrágom amiből oldalt túl sokat kellene bevenni így szerintem elmegy a fazonja és van egy szoknyám, aminek az oldalában pechemre ilyen félkörös betét van belevarrva.

Van ötletetek, hogy mit csináljak ezekkel?

köszi előre is.

GPS Creative Commons License 2012.02.07 0 0 4069

Olvastam a hirdetésedet a Vaterán... meg a levelezést is.

Hisz publikus, ugye.

Az egyik érdeklődőnek azt írtad, hogy:

"Tisztelt veronikakata! A váz műanyag, de az alkatrészek fémek"

Ezt kár volt, mert a váz (!), az nagyon is fémből van ennél a gépnél... csak a díszburkolata műanyag.

Kb. úgy van, mint ennél a gépnél, a fotón. Látszik, hogy "A váz" az egybeöntött, kemény fém...és csak a burkoló (dísz) héja van műanyagból.

Ha közeledik a lejárat és nem érkezik normális licit, én szívesen leütöm neked az utolsó 5 percben - hogy ne kelljen odaadd bagóért.

Mert ha nem jön több ajánlat, akkor bizony oda kell add a mostani 10.300-ért - ami nevetséges lenne.

Persze, így elbukod a Vatera jutalékot (tán 6%, cirka 600 Ft) - de nem buksz el kemény ezreseket a nevetséges áral.

Előzmény: mmm888 (4063)
loncikavarrnitanul Creative Commons License 2012.02.05 0 0 4068

Köszönöm!  Egész egyszerünek tünik,  meg fogom próbálni, ha kapok hozzá ilyen zippzárt.

Loncika

Előzmény: GAGA50 (4067)
GAGA50 Creative Commons License 2012.02.05 0 0 4067

Szia Loncika.

Épp a minap bóklásztam a blogokba és találkoztam ezzel a technikával. Most visszakerestem neked.

Itt találod. Az oldal vége felé.

Előzmény: loncikavarrnitanul (4064)
Hannus91 Creative Commons License 2012.02.05 0 0 4066

Jaj nagyon eltűntem, mert elfelejtettem a jelszavam, a papírt kidobtam, amin rajta volt, a postafiókomból kitöröltem... de valami csoda folytán eszembe jutott!!! :)
Úgy tűnik ebben a hónapban megengedhetek magamnak egy varrógépet. Megjött az Alkatrészkészítés technológiája a ruhaiparban :)
Szóval nemsokára újra jelentkezem :) 

TJucus Creative Commons License 2012.02.04 0 0 4065

Próbáld meg a Kötés-folt-varrás..... topicban. Ott nagyon ügyes lányok vannak, akik az ilyesmiben profik.

Előzmény: loncikavarrnitanul (4064)
loncikavarrnitanul Creative Commons License 2012.02.04 0 0 4064

Sziasztok!  Itt még nem jártam, szeretnék segitséget kérni.....Tudna nekem segiteni valaki egy szabásmintával  és némi tanáccsal ehhez vagy ehhez hasonló tatyóhoz?

érdekesen néznek ki, a keresztlányom belészerelmesedett ....  de nekem fogalmam sincs hogyan kell megcsinálni. Köszi

mmm888 Creative Commons License 2012.02.01 0 0 4063

Sziasztok,

Van egy eladó Bernina Bernette 50 típusú varrógépem, jól varr, nincs semmi hibája. Ha valakit érdekel, hirdetem a teszveszen és

vaterán martas1008 név alatt. A licit 10000 ft-ról indul, de egy jó ajánlatra lezárom hamarabb.

larimar Creative Commons License 2012.01.30 0 0 4062

Megtörtént.

Megyünk szerencsét próbálni.

Köszönöm a válaszod.

Előzmény: foltosvirág (4061)
foltosvirág Creative Commons License 2012.01.30 0 0 4061

Varróvilágnál kérdezd meg :szakmai kérdésekben: http://www.varrovilag.hu/content.php/3

Előzmény: larimar (4060)
larimar Creative Commons License 2012.01.28 0 0 4060

Kedves hozzáértők!

SOS segítséget szeretnék kérni!

Van egy Singer Neptun 6038 tip. varrógépem, amit 2005-ben vásároltam. Eddig hibátlanul működött, sokat dolgoztam vele.

November vége óta járom a canossát , mert a karácsonyi varrásdömping előtt elvittem egy helyi műszerészhez - vidéki kisvárosban lakom - tisztitásra, olajozásra, aki azzal adta vissza, hogy a gép egy műanyag fődarabja el van repedve. Az, ami az öltésváltó tárcsához kapcsolódik.

Felvittem Bp-re a Singer márkaszervízbe /1081. Rákóczi u. 73. ami Berzsenyi u. 5:-))

December 07-én vittem oda, január 25-én értesítettek telefonon, hogy nem tudnak alkatrészt szerezni. Ők, a MÁRKASZERVÍZ, akik rövid vállallási határidővel és alkatrész értékesítéssel is foglalkoznak - állítólag.

Ezt a varrógépet  80.000.-Ft-ért vettem 2005-ben, egyszerűen nem tudom elhinni, hogy 6 év használat után  kuka kategória.

Tud valaki nekem valami biztatót mondani?

A maranta Creative Commons License 2012.01.24 0 0 4059

Köszönöm szépen a választ, megkérdezem a férjemet, nem szeretne-e szülinapomra meglepni iylesmivel, de előbb utánanézek, mit is tud.

Előzmény: lálá (4058)
lálá Creative Commons License 2012.01.24 0 0 4058

Édesanyámé,és mivel nem használta ezért kerül eladásra.

Előzmény: A maranta (4057)
A maranta Creative Commons License 2012.01.24 0 0 4057

Miért adod el?

Előzmény: lálá (4056)
lálá Creative Commons License 2012.01.23 0 0 4056

Sziasztok!

Van 1db Brother 929d tipusú overlock gép eladó, szinte új állapotban,minden tartozékával leirásával.

Ára fix:60.000.- ha érdekel valakit írjatok!

inmi Creative Commons License 2012.01.23 0 0 4055

Köszönöm a tanácsokat!

PETYUS Creative Commons License 2012.01.23 0 0 4054

> - milyen anyagok varrására találták ki ezt a gépet?

Ez inkább a használható tűválasztéktól függ. Nyúlós anyagokhoz nem túl jó, mert cikkcakkot nem tud.

> - mit tud ez a gép?

Egyenesen tud varrni szabályozható öltéshosszal. Szabályozható még a talpnyomás, valamint a felső és alsó cérna feszessége.

> - mire vigyázzak különösen a használat során? (mi a gyengéje magyarul)

Hogy pedálozás közben ne csússzon a lábad a pedál alá, mert az fájdalmas.

Ha nincs elkopva és elrozsdálva, akkor rendszeres olajozással még sokáig jó lehet.

> - és ami még eszembe sem juthat, így kérdezni sem tudom...

Az asztal fúrnérozási hibáit ki kell javítani, mert ha bele akad a függöny, attól ki is szakadhat.

Előzmény: inmi (4051)
TTNora Creative Commons License 2012.01.23 0 0 4053

Csodásan néz ki! :-)

Műszerész szemmel én nem tudok hozzászólni, de az biztos, hogy a függönyöket meg tudod varrni. Sőt, az a gyanúm, hogy szinte bármit, ezen a gépen.

Előzmény: inmi (4051)
TTNora Creative Commons License 2012.01.23 0 0 4052

:-) Semmi gond.

Én, a magam részéről örülök, hogy bővíted az otthonvarrók táborát, kívánom, hogy jókedvből csináld!

Ha elakadsz a varrásban, ne habozz segítséget kérni!

Előzmény: BZoli78 (4050)
inmi Creative Commons License 2012.01.23 0 0 4051

Sziasztok!

Hozzáértő(k) segítségét szeretném kérni varrógép témában.

A párom háztartásában találtam egy ősrégi varrógépet, amely az én céljaimra tökéletesen megfelelőnek ítéltetik - mármint függönyt szeretnék varrni a napokban. A Kedvesem elmagyarázta, hogy működik, befűzette a cérnát velem, orsó tekerését megmutatta, varratott is velem, ennyiben ki is merült a tudása (de már ez is több, mint amit egy férfiútól elvártam volna:)))) Nekem még az életben soha nem volt eddig varrógép a közelemben sem, így aztán ezeket megjegyezve és gyakorolva még mindig kevésnek ítélem meg a tudásomat a jó gazda módjára való használat ügyében.

Teszek fel képeket és aki tudja, kérem írja meg nekem, hogy

- milyen anyagok varrására találták ki ezt a gépet?

- mit tud ez a gép?

- mire vigyázzak különösen a használat során? (mi a gyengéje magyarul)

- és ami még eszembe sem juthat, így kérdezni sem tudom...

BZoli78 Creative Commons License 2012.01.22 0 0 4050

bocsesz a férjem belépve maradt az oldalon ezért az Ő neve alatt jelent meg az én válaszom :-)

Előzmény: TTNora (4048)
BZoli78 Creative Commons License 2012.01.22 0 0 4049

Igen igaz az olajozásért és a kiegészítőkért azért legombolt 5000.- et de nekem ennyit megért :-) Amúgy a kézikönyvet kinyomtattam. Pont azért hogy kéznél legyen és már olvasgatom is a horgolás mellett amikor időm engedi és a kisiam alszik :-D

Előzmény: GPS (4047)
TTNora Creative Commons License 2012.01.22 0 0 4048

Szuper hír! 

(Magyarul semmi baja, de ha már ott jártatok, akkor a szerelő legombol rólatok - az olajozásért - egy kis pénzt. De sebaj, ennyit megér, hogy nekiláss varrni és ezzel bármit el tudsz majd készíteni a családodnak!)

Előzmény: bernulane (4046)
GPS Creative Commons License 2012.01.22 0 0 4047

A Finesse-gépkönyvet  (amit belinkeltem) - azt letöltötted-kinyomtattad?

Mert az azért jó lenne, ha kéznél lenne neked - ha használatba veszed a gépet.

.

Előzmény: bernulane (4046)
bernulane Creative Commons License 2012.01.21 0 0 4046

na voltunk a szerelőnél.A gépnek szerencsére egetverő baja nincsen.minden alkatrésze szuperál csak az elején található öltés hosszát és a gomblyuk varrását szabályozó tárcsa olajozásra szorul,ki kell tisztítani kell a belsejét és meg kell olajozni z alkatrészeket valamint pár dolog nincs meg (kiegészítők:spulni tartó,cérna tartó tüske).plusz az orsó nem belevaló volt amit anyukfogok kérdezősködni anyukámék adtak ezért csavarta fel a cérnát.nincs széthajtva a gép,szép a belseje a fogaskerektől kezdve minden alkatrésze ép csak egy kis renoválásra,kényeztetésre szorul.találtam hozzá böröndöt is olcsón.az orsókat a józsef körúton szerezzük be és talán kapunk hozzá a kinyúló karhoz tartozó hosszabbító részt is.és lesz egy szép,rendberakott csúcs szuper varrógépem.a szerelő összesen 5000.-ft ot mondott.vert is a víz hogy mennyibe fog kerülni, de megúsztuk ennyivel. ha mindent be tusunk szerezni hozzá akkor talán egy 10ből megússzuk.majd szépen mindent megveszegetünk.kisgyerek mellett óvatosan kell költekezni,mert mindig akad valami ami viszi a pénzt :-) köszönöm a segítséget nektek.szerintem még :-D

Előzmény: PETYUS (4036)
A maranta Creative Commons License 2012.01.20 0 0 4045

Alig bírtam visszaolvasni...

3 lépéses gomblyuk:

Az két lépést összevon, így lesz a 4-ből három. Ha jól emlékszem, akkor az első lépés az enyémnél a baloldali függőleges, aztán a következő kettőt összevonja. Alulról felmegy a jobb függőlegesen nagyléptékes egyenes varrással, megcsinálja a felső vizszintest és a jobb függőlegest lefelé. A harmadik lépés pedig az alsó vízszintes. Gondolom az automata gomblyuk miatt van így.

Nem tudom, mennyire is voltam érthető.

Előzmény: sanona (4013)
TTNora Creative Commons License 2012.01.20 0 0 4044

Hadd mutassam meg a legújabb ruhámat, most jelent meg róla a leírás a Burda oldalán:

http://www.burda.hu/carmen+ruha

PETYUS Creative Commons License 2012.01.20 0 0 4043

Jobboldalt van egy "0 MM 1 2 3 4" feliratú tárcsa.

Előzmény: bernulane (4038)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!