Keresés

Részletes keresés

T.A.L. Creative Commons License 2009.01.13 0 0 80
""És értik, ha éjjel nem tudok aludni, és érdekel a szóráskép javítása , vagy a ballisztika! ""

Nagyon tudlak sajnálni, ha éjjel azért nem tudsz aludni, mert még akkor is ezek a gondolatok foglalkoztatnak.
Látod, nekem ilyen gondom nincs, alszom mind a bunda, nem remegek másnap reggel, de pedig többet járok lőtérre mint Te, már most annyit lőttem, mint Te az életedben nem fogsz tudni, de hát ez a hobbisták hátránya.

Nyugalom, nyugalom, nem berágni, mert a preciziós lövészetben a nyugi az kérlek egy lényeges kérdés, ha za vagy, annak tartod magad, akkor ne engedd felhúzni magad !
Ha ugrálnak mögötted és indiántáncot járnak, akkor sem szabad mérgelődni.
Te preciziós lövésznek tartod magad, viselkedj is annak méltó módon és akkor elfogadunk, mint minden sportlövőt.

Jó éjszakát, szép és nyugodt álmokat.

u.i Ha az első lövés nem talál, lehet, hogy véged van élesben, tehát ne számolj, érezd !
Előzmény: Sharp Shooter (77)
T.A.L. Creative Commons License 2009.01.13 0 0 79
Elsőként.
A végéről.
Én nem fogok törvénysértést elkövetni ha minden jól megy mert ebből a szakmából élek, amihez elengedhetetlen az engedélyek megléte.

Nem ala komplett a preciziós lövészeket becsméreltem, mert az ebben a formában nem igaz, azt írtam, hogy egy jó "kis" százaléka hobbista !
Ezt úgy értelmezed ahogy akarod !

Tudtommal Te voltál kedves belekóstólni a fegyvermesterekbe ( melyek ismétlem már nincsenek csak... stb), én meg védem Őket !

Ja és honnét veszed, hogy nem ismerem Őket ?
Nagy tévedés, a törzset személyesen ismerem, sőt elég rég, te még színen sem voltál anno akkor, ez bizti.
Csak azért mert akkor még nem is volt ez !
Csak az, azok akik ezt létrehozták nektek !

Nyugi, rólam is közismert, hogy nem hagyom magam, tehát tőlem mehet tovább.

De ismétlem, rólad semmit nem tudni legfeljebb annyit, hogy summantasz, mint egy bújkáló "tenorista".....

Kevés hozzászólás, név stb. nélkül nem sokra lehet menni ezen a honlapon.
Azt látom ( megnéztem), hogy a természetet szereted és a tereprucit, ha nem tévedek !? ( terep, túlélőtábor stb)
Ha nem, akkor már a neved is meg van.

Törvénytelenséget még mindig nem értem, de mindegy !

hajrá !



Előzmény: Sharp Shooter (76)
Sharp Shooter Creative Commons License 2009.01.13 0 0 77

Szia Kavics

 

full igazad van!

most jövök csak rá, mennyire felesleges ez az egész!

Akkora kő pottyant le a szívemről, hogy el sem hiszed, minek húzom magam, hogy röhögjenek rajtam, akik feszítik a húrt?

 

Hogy utálom, ha azt a maroknyi embert , aki egyébként viharban, kemény minuszban is elmegy versenyre, leszólják?Minek érzelgősködök a hobbim, életem értelme irányában???semmi okom rá!már világos!!!

 

 

Pont ezért ilyen ez az ország, minden szinten,minden témában: hiába is akarsz jobbat lehúznak, nem segitik egymást az emberek!

Akitől tanulni lehetne , nem adja át a tudást, akik együtt tanulhatnának meg utálják egymást.Minden állításom esetében kérem elfogadni, hogy tisztelet a kivételnek!!!!!!!!!!!!!!!!!És a kis lövész közösségnek, akik azt mondhatom mindenben lelkesen , barátiasan nyilvánulnak meg.És értik, ha éjjel nem tudok aludni, és érdekel a szóráskép javítása , vagy a ballisztika!

 

 

Üdv: Shooter

keep on shooting :-)

Előzmény: Kavics78 (75)
Sharp Shooter Creative Commons License 2009.01.13 0 0 76

TAL

 

Ez a helyzet abszurd.Nem lehet konszenzusra jutni.mindkét fél nevetségesnek tartja  a másikat, vagy a másik érveit.Én nem vagyok hajlandó úgy engedni, hogy te az első ismerkedéskor már becsméléssel kezdtél olyasvalakiket, akiket nem is ismersz, és a tagja vagyok magam is.ha szakértő vagy, ezt belátod magad is: egy lépést sem hátrálnál te sem.pont.

 

Megtennéd, hogy nyugodtan újraolvasod, amit írtál?Esteleg abból az aspektusból, amiben én látom?Abban a stílusban, hogy "a szakértő válaszolban" a nyílt közönség elött leosztanak ismeretlenül, és hagyjam ezt?

 

Ismét csak magadhoz őszintén kérlek egy darab választ ide:te mit írtál volna magadnak vissza a helyemben,tudván hogy csak rágalmak vannak tényként beállítva?Kérlek fogalmazd meg, nyugodtan írd le ide azt is!

 

 

És egy dolog teljesen kitérő :ez az egész "roham" nem lenne egy személyes találkozó és beszélgetés esetén, mert egy oda nem írt hangulatjel,vagy pl véletlen kiemelés már haragot szül.

Erről egyébként mi a véleményed?Biztos jó a fórum minden témára, pl megírni ha törvénytelenséget követsz el, vagy hogy nem látszik a gesztikulálása a beszélgetőknek, és a többi, és a többi.Szerinted?

 

 

Shooter

 

 

Előzmény: T.A.L. (74)
Kavics78 Creative Commons License 2009.01.13 0 0 75

"sosem írok/írtam semmilyen keken MARCO v más néven, ne kekeckedj!" - Nem kekeckedem csak erdekelt volna!

"De hogy te is mennyire hasonlítasz valamimre+valakire, az feltűnö!" -  Vagdalkozz csak! Rolam legalabb tudni lehet, hogy ki vagyok!

 

"felesleges beszélgetnünk,egészen más a szintünk  !" - Nyilvan!

 

"Mindenképp én vagyok a buta, ez egy ilyen." - Ilyen mi???

 

"szakmailag innen egy kanyi gondolatot nem kaptam" - Konkretan milyen szakmaban szerettel volna tudast elmelyiteni? MOA-szamolo virtuozitasban?

Mert amugy amit muvelsz az topicrombolas!

 

"és ti nagyon korrekt és okos emberek módjára beszóltatok" - Dobalod fel a magaslabdakat erre csodalkozol ha veletlenul leutik? :-)

 

Előzmény: Sharp Shooter (73)
T.A.L. Creative Commons License 2009.01.13 0 0 74
Talán elsőként emberileg kéne tisztáznod magad, és azt követően lehetne hengerelni a szakmai tudásoddal, vagy csak sokat olvastál szakirodalmat, nagyok közt forogtál és akkor már felhatalmazva érzed magad a tudás megosztására.
Persze név nélkül.

Nálam akkor vágtad ki a biztosítékot, mikor a fegyvermestereket ( tévesen megfogalmazva) jogtalanul szádra emelted.

Ezt pedig én nem tűrőm, mert kevés vagy a szakmához, hogy azt becsméreld.
Ha gondod van valamelyik kollégával, azt tessék vele tisztázni !

Hogy engem preciziós lövészetből kóstólgattál, már meg sem említem !
(nem kéne talán)

Preciziós lövészetben nekem nem szükséges villogni, mert aki villog az nem preciziós lövész.

Ha kérdeznek válaszolj röviden, de közben ne jártasd a szád feleslegesen, mert az nem preciziós lövészhez illő.

Na, még van írás tovább ?

Előzmény: Sharp Shooter (73)
Sharp Shooter Creative Commons License 2009.01.13 0 0 73

sosem írok/írtam semmilyen keken MARCO v más néven, ne kekeckedj!

De hogy te is mennyire hasonlítasz valamimre+valakire, az feltűnö!

 

 

felesleges beszélgetnünk,egészen más a szintünk  !

 

 

 

Mindenképp én vagyok a buta, ez egy ilyen.és ti nagyon korrekt és okos emberek módjára beszóltatok, majd ha ezt én sérelmeztem még hasonlítgattok, és butáskodtok tovább.

 

STOP,

szakmailag innen egy kanyi gondolatot nem kaptam, ( ugye semmiből csak semmit lehet kinyerni)  teljes megdicsőülést kívánva én ezt befejeztem!

 

 

adios: Shooter

 

Előzmény: Kavics78 (72)
Kavics78 Creative Commons License 2009.01.13 0 0 72
Nem voltal te veletlenul regebben a keken Marco-neven?
Előzmény: Sharp Shooter (69)
T.A.L. Creative Commons License 2009.01.13 0 0 71
Nagyon jó, gratulálok, jobb nem is lehetne!
Én szakmailag csak egy súlycsoportban lévő emberekkel szoktam beszélgetni, és nekem nem kell bizonyítanom semmit, van mögöttem több tíz év bizonyítéknak és nem vagyok hobbista.
Végezetül, akkor is tisztelet akkor a preciziós lövészeknek ! ( aki az)
Előzmény: Sharp Shooter (69)
Kavics78 Creative Commons License 2009.01.13 0 0 70

Hmmmm!

Tiszltelt Sharp Shooter (eloltoltos vagy szerelt loszeres Sharp?)!

:-D

Talan nezd meg T.A.L. veboldalat, ismerd meg a tevekenyseget, de ha nagyon akarsz szivozni akkor menj el hozza ki a hora!

O pont azon keves forumozokhoz tartozik aki felvallalja a nevet, es nem a nevtelenseg homalyabol osztja az eszt!

"nem nyitottam egy topikot pl a fegyvermesterekről,mert nem akarok sem negatív, sem pozitív befolyásolni senkit egy esetleges döntésben!!!!!" - Mifele dontesekben? Nekem nincs tankom hogy fegyvermesterhez jarjak (de a forumozok tobsegenek szinten nincs)! :-D

Előzmény: Sharp Shooter (65)
Sharp Shooter Creative Commons License 2009.01.13 0 0 69

TAL

 

gyermeteg kérdés?Egy számot kérek, semmi több.

Miután leszóltad azt a pár embert, akiket nem is imersz, és meg merted jegyezni, hogy tény, és állítasz olyasmit, amit nem kéne??

 

Honna van ez a tényed?

 

Ne tévesszük össze a vadászok lőképességi kérdését esetleg versenyzőkével, és senki nem ír neked hasonló kérdéseket!

 

 

Nick?és kitöltése?Minek?Neked?Hogy olvashassam, ki az aki beszólt?hagyjuk már  ezt, dedó.

 

A szakmai beszélgetést kéne erőltetni, nem személyeskedni!És full te kezdted.

 

Én kiszálltam,nem kedvelem az ilyen tagokat.Még ha maga vagy superman akkor sem!Nem beszélgetünk,pont.

 

Üdv: Shooter

 

ui: te sem ismersz...mégsem ismerkedéssel kezdtél, hanem beszólással, alaptalan tények állításával.Ez a full profi szolgáltatás része?Abszolút téma lezárva, nem kívánok semmilre válaszolni Neked!

Előzmény: T.A.L. (68)
T.A.L. Creative Commons License 2009.01.13 0 0 68
Van 30 hozzászólásod, van egy ki nem töltött nick-ed, akkor most mi van ?
Én vállalom nevemmel, foglakozásommal, stb, azt amit mondok, ez másnak is megtehető, ha már beszélgetünk.
Előzmény: T.A.L. (67)
T.A.L. Creative Commons License 2009.01.13 0 0 67
""Csak ezért nem nyitottam egy topikot pl a fegyvermesterekről,mert nem akarok sem negatív, sem pozitív befolyásolni senkit egy esetleges döntésben!!!!!""

Szerintem ezt nagyon helyesen tetted, mert ha nem vagy köztünk, akkor ezt meg Te nem tudhatod.
De kiigazítanálak.
Jelenleg jogilag nincs olyan Mo-on, hogy fegyvermester.
Az csak a fegyveres testületeken belül van és katonai végzettség, beosztás, nem rendelkezik OKJ számmal, tehát civilben nem dolgozhat.
Ma jelenleg Mo-on csak Fegyverműszerész, Puskaműves és Puskaműves mester van.

De ha van gondod pld. a fegyverjavítói társadalommal, akkor hajrá meg kell nevesíteni.
Ha gondod van valakivel, akkor talán a forrásnál kéne azt tisztázni.
Előzmény: Sharp Shooter (65)
T.A.L. Creative Commons License 2009.01.13 0 0 66
Nézd, az utolsó gyermeteg kérdést talán másnak kéne feltenned, engem ezzel nem célszerű sértegetni, mert nem tudhatod ki vagyok.
Másik kérdésedre a válaszom, hogy a fejnél kéne keresgélni, mert ha valamit nem tudunk, az még lehet, hogy van.
Téged nem ismerlek, nem is kívánok vitatkozni, csak megjegyeztem, azt amit val.szeg nem tudhatsz.
Semmi gond.

Sajnos mikor azt is kijelentem, hogy a vadászok 70-80%-nak nem megfelelő a lőkészsége, az sem nyer tetszést ( ami marhára nem érdekel), de, hogy igaz, arra én vagyok a bizonyíték, és azt nem lehet megkérdőjelezni.
Egyszerű, mint az 1x1.
De tisztelet a preciziós lövészeknek !
Előzmény: Sharp Shooter (61)
Sharp Shooter Creative Commons License 2009.01.12 0 0 65

Kavics 78

 

A mélyebb értelmét látod annak amit írtam, vagy magán a mondáson akadtál fenn?

 

Mindennek ellenére sztem ne parasztozz:én sem tettem ezt senkivel.ha megbántottam valakit akármilyen aspektusban: tudok bocsánatot kérni!És ezt komolyan gondolom!

 

 

A mondandóm lényege viszont változatlan, értsd meg amihez kapcsolódóan írtam.Minden magyar sportlövész annak a halmaznak a része, akik nevében felhorkantam.( oda nincs hozzászólásod, de egy mondásra felkapod a fejed, ezek szerint nem sportolsz?!)

Sorry ha stílusban félreérthető voltam, és ez TAL nak is szól.Nem a megbántása a célom, hanem hogy állítsunk tényeket, valósat,pl igazolhatóan olyan csoportról, akikkel legalább ismerősi szinten vagyunk.Sokan olvassák a fórumot, ne vezessünk félre részinfók alapján senkit sem!Olvasatok alapján , egyszerűen nem lehet megmondani, hogy ki milyen valójában!( pl a szakmai szintek látatlanban való becsmérlése számomra vérlázító, akárki is teszi ezt, van köztünk orvostól profi vadászon keresztül villamos-gépész mérnökig minden szintű gondolkodó,korrekt ember!senki se savazzon látatlanban,én se teszem, ezt is várom el mindenkitől:pl a tényként megíródott dologban )

 

Csak ezért nem nyitottam egy topikot pl a fegyvermesterekről,mert nem akarok sem negatív, sem pozitív befolyásolni senkit egy esetleges döntésben!!!!!Csak a  saját magam által tapasztaltak hihetetlen szélsőségeket mutatnának, nem rontom vagy javítom senki üzletét, mert nem ez a cél.Optikáig el sem jutottam, csak a "hard" részekről szólnék.......és már megállt a dolog itthon.Marad a külföld.....mint minden igazán fincsi dologban az élet legtöbb területéről.

 

Ha nagyjából kaptál képet a "parasztságomról", és átléped az igazi mélyebb értelmű mondandó felé vezető ajtót, én nagyon szívesen bármilyen lövészettel kapcsolatos dologról kommunikálok.

 

 Shooter

 

ui:pl megszólítás, elköszönés, stb stb.én megtiszteltelek.

 

Előzmény: Kavics78 (64)
Kavics78 Creative Commons License 2009.01.12 0 0 64

Ejha!

Es meg en tartom magam parasztnak!!!

Előzmény: Sharp Shooter (62)
Sharp Shooter Creative Commons License 2009.01.12 0 0 63

Szia Steve5

 

Igen , ez banánisztán, ahogy egy másik lapon olvashatjuk.Ez van, itt élünk...

 

Ha az tetszett, ez tuti mégjobban fog!

:-))

 

 

 

Vannak jobb pilalnatai az embernek! :-)))

szintén 300 méter!

Előzmény: STEVE.5 (60)
Sharp Shooter Creative Commons License 2009.01.12 0 0 62

Akkor ez lenne az , pontosan hány moa a csoport szórása, megállapítanánk pontosan?( 300 méterről van szó, és a kieső 8 ast például hagyjuk figyelmen kívül egy számításban, és vegyük egybe egy másodikban, a vonalzó szabványos cm es osztású, minden OK vele)

Full nem kötözködés, csak annyi minden elhangzott pár levélben, lássuk mi a gyakorlat/van e a szókimondó száj mögött tudás!!

 

 

Apám egyszerű lakatos, de van egy kiba jó dumája: "annak van énekóra, aki megcsinálta a melót!"

Várom a megfejtést! 

 

 

Shooter

 

 

ha tévedtem volna is egy jótanács: ne sz@rj az asztalra, nemtudod, mikor kell letakarítanod magadnak!

Sharp Shooter Creative Commons License 2009.01.12 0 0 61

TAL

""""és konkrét helyről is közölt az a tény, hogy jelenleg Mo-on a preciziós lövészek 70-80% -a csak hobbista,"""

 

IGAZ! azonban kérlek ezt a konkrét helyet add meg nekem, szívesen elolvasnám,meghallgatnám a forrás álláspontját mondjuk olyasvalakinek aki látja, hogy az a max 30 ember kikből tevődik össze.Tényekről azt gondolom akkor beszéljünk, ha azt bizonyítani tudjuk!Kérlek bizonyítsd, amit állítasz! Hol hallottad ezt?Ki a forrás, amit internetes közönség elött te tényként kezelsz?(szavahihetőség 1.pont )

 

 

Nagyon szívesen tanulok szakértőktől,egy nyílt versenynapon pl ismerj meg .

Szívesen bennlennénk jópáran akár egy 30 lövéses fekvő versenyben pl 100-200-300 méteres célokkal.elöl rizs zsákról, hátul pedig kézről, vagy max lövészkesztyűről.

Kiértékelés sportlövészet szabályai szerint,mehet, bennevagy egy hobbistával?

 

 

Mégvalami: egy dokumentált 300 méteres szórásképem, meg tudnád mondani, ez mennyi MOA?

 

 

 

 

 

az egyik hobbista

Előzmény: T.A.L. (57)
STEVE.5 Creative Commons License 2009.01.12 0 0 60

"...ha nem magad csinálod ..."

Ez van, ezt kell szeretni:-(

Az más kérdés, hogy én meg lennék elégedve egy-egy ilyen szórásképpel:-)

Előzmény: Sharp Shooter (59)
Sharp Shooter Creative Commons License 2009.01.12 0 0 59

Steve5!

 

köszi a tetszést, nekem ugyan jobb kellene, de azért nem rhalálosan rossz sztem sem.

 

Az van, hogy ha nem magad csinálod /mert az illegális a jelenlegi magyar törvények szerint/, akkor a drága gyárit nyomhatod a tárba.

Annyit tudok tenni, hogy egyes esetekben tudok olyan mennyiségben és árban lőszert venni egy nagyobb sorozatban, amivel valamilyen szinten még követhetem a trendet , ami a pontos lövéshez szükséges.

Egy 10 mm es "eldobott" lövés annyira picin múlik 200 méteren( gondolj bele, 7,82 egy lövedék..), hogy nagyon nehéz elkezdeni kianalizálni a problémát. 

 

NEM hobbiból csinálják az usa és akár az összes európai országban a lőszert maguk a versenyzők:

Össz ár, minőségi összeállítás a feladathoz-puskádhoz-lövészhez kitenyésztve: vadászni pl évi 40 lőszerhez full felesleges,de aki elkezdi komolyan a puskás versenyzést, az tudja, hogy esetenként 50 ....80 lövést is le fog adni, mert nagyon pontos lövéshez felemelt lövésszám nélkül nem tudod kitapasztalni a fegyver rendszered:mit szeret a puskád- hogy mennyire stabil a távcső-szerelék-jó e a ballisztikai táblázat, szoftver teszt,lövedék szélérzékenység, és ezer féle lőszer kombinálódik.

 

Shooter

 

Előzmény: STEVE.5 (54)
T.A.L. Creative Commons License 2009.01.11 0 0 57
Hát mivel nem vagyok látnok, de már van egy kis rálátásom, ezért mondhatnék igen, lehetséges.
Nem kívánom a saját fajtámat bántani, még ha nem is Mo-on űztem ezt a sportágat, de nagyjából ismert az összeállítás, és konkrét helyről is közölt az a tény, hogy jelenleg Mo-on a preciziós lövészek 70-80% -a csak hobbista, tényleges tudás mögötte nincs, csak megvásároltatott technika.
Természetesen a nagyok ismertek, és le a kalappal előttük, csúcson vannak, nem róluk beszélek, de Ők tudják, hogy fenntartani ezt a sportágat is csak akkor lehet, ha vannak akik ezt fenntartják....
Szép egy sportág, olvasom az eredményeket folyamatosan, sőt van akit anno még én beszéltem rá, és ma jelenleg ha nem is csúcson ténykedik, de fel tud mutatni valamit, nem kell hobbistának neveznem.
Előzmény: STEVE.5 (56)
STEVE.5 Creative Commons License 2009.01.11 0 0 56
Akkor lehetséges, hogy jó a meglátásom és az "ötödik" a hibás lőszer?
Előzmény: T.A.L. (55)
T.A.L. Creative Commons License 2009.01.11 0 0 55
Ezt a szórásképet szerintem "kiegyenesíteni" csak akkor lehet majd, ha a jogszabályunk engedélyezi a Mo-i újratöltést.
Nekem szerencsére ilyen gondom nincs, már 7-8 éve csak a saját töltést használom.
Gyári lőszerrel soha nem lehet kiváló eredményeket elérni, csak egy szintet, ennek bizonyítéka, hogy a preciziós lövészek 90%-a csak a saját kikisérletezett lőszert használja.
Na, nem Mo-on ! ( illetve nem tudhatom...)
Előzmény: Sharp Shooter (51)
STEVE.5 Creative Commons License 2009.01.11 0 0 54

Nagyon szépek a "négyek"!

...csak az az ötödik...

Válogatott lőszerrel lősz?

Tökéletesen egyfomák?

Előzmény: Sharp Shooter (51)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2009.01.08 0 0 52
Interkontinentális ballisztikus rakétáknál igaz az állítás.
Előzmény: Sniper OZ (46)
Sharp Shooter Creative Commons License 2009.01.08 0 0 51

sziasztok

 

precizios versenyző vagyok, ( remingon 700 police mod/built, nightforce, lapua lőszer) egymillió részlet van.és keveset mondtam...

sebességmérésben, edzéslehetőségben,a hardver elképzelésében- a kívánt peremfeltételek rossz meghatározásában,ballisztikai táblázat készítésében rengeteg a buktató.

pl az a szoftver, amiből a legelfogadottabban jó adatok jönnek: egy sort nem olvastam itt róla, pedig innen indul a történet.

 

Kb 20 000 lövést adtam le 3 kategóriában eddig szerelt lőszeres fegyverrel, és semmit sem tudok!Értsd most jövök csak rá, mennyi minden van még...

0.22 puska-pisztoly, NK sport pi, NK versenypuska számokat lövök-lőttem egészen az utolsó 15 évemben.Kisgyerekkorom óta....és a kérdések egyre mélyebbek, a válaszok meg egyre nehezebben jönnek.Exponenciális a probléma megoldhatósága a precizitás kívánalom növekedésével.

 

Aki tudja miről írtam,v érdekli: beszélgethetünk!

 

Shooter

 

pl a mai napi edzésemen gondolkodom most is éjjel 2:23 kor: miért jön be hiba mindíg egy egy lövéscsoportba?????205 méter, 18 mm es a négyzet.

egyszer elmondtam egy fórumon, elnézést, ha ismétlem magam:

Kérdeztem a régi edzőmtől: Mikor leszek jó?Honnan tudom majd, hogy nem én hibáztam?

Ha ellősz egy sarokháznyi lőszert, tudni fogod a választ!

 

 

És ez abszolút így van: aki csinálja, tudni fogja, nincs pardon : repülnek az évek-gyakszi gyakszi gyakszi, és mindíg lesz egy egy találat ami az egymást szakító találati csoportból ezért vagy azért kilóg! Ezen a lapomon az illusztris példa: 3 helyen egymást szakító 5 találatot lőni nem tudtam.4 ek mennek, de egy mindíg zabigyerek lesz...a lap fekszik, clockwise értendő, azaz fordítsd jobbra.

azt mondják a hiba analizálható, és el kell gondolkodni rajta.Nincs itt egy pszichológus???:-))

 

uui: az ország leg leg legjei 35-40 de akár 50 felettiek, 30 000 puskalövésen túl..........nem tudod pótolni az edzéseiket semmivel csak edzéssel ha lépést akarsz tartani!Megelőzni nem biztos hogy egyszerűen menne, hidd el.

 

 

egyvélemény Creative Commons License 2009.01.01 0 0 50

épp azért van cm-es eltérés meghatározva, hogy azonos mértékegységek legyenek ezáltal összeadhatóak...

a végén valószínűleg vannak korrekciós szorzók, melyeket sokszor figyelmen kívül hagynak, mivel azoknak vagy minimális a behatásuk, vagy csak igen nagy távok esetén érvényesek

Előzmény: Sniper OZ (49)
Sniper OZ Creative Commons License 2009.01.01 0 0 49


A következő kérdés ami felmerült bennem, a coriolis erő által okozott eltéréseket hogyan kell figyelembe venni.

Például ha egy 0,5 m/s -os szél 44 cm a coriolis erő pedig 10 cm eltérülést okoz mondjuk ugyanabba az írányba, akkor ezt összeadom vagy másképp kell figyelembe vennem ?
Sniper OZ Creative Commons License 2009.01.01 0 0 48
Köszönöm Gekkoka!

Ez a link nekem kicsit magas, de azóta sok információt találtam erről máshol is.

A Coriolis (vízszintes) eltérés függ a Föld forgási szögsebességétől, ami különböző szélességeken ugye eltérő, valamint arányos a megtett úttal négyzetesen és mozgó test sebességével fordítottan.

Az Egyenlítőnél (0 fok) nincs eltérés és az Északi sarkkörön (90 fok) a maximális.
Az eltérés a szélességi fok színuszával arányos.

A Föld 24 óra azaz 86400 másodperc alatt fordul 360 fokot azaz 2 PI radiánt. szögsebessége az Egyenlítőnél 2 PI / 86400 s azaz kb 7,268 százezred 1/s.

a megtett távolság 1000 m

a lövedék kezdő sebessége 739 m/s
átlagsebessége ezen a távolságon kb 526 m/s

a lövés a 47,7 szélességi fokon történik ennek színusza 0,7396

az eltérés tehát as szögsebesség színuszos összetevője X a távolság négyzetével és az átlagsebesség hányadosa.

7,268 X 10 X 0,7396 / 526 = 0,102 m azza 10,2 cm.

Az eltérés az északi féltekén mindíg jobbra, a délin mindíg balra térít el.


A Coriolis erő függőleges eltérést is okoz (Eötvös-hatás) és keleti irányba haladó testeket emeli a nyugati írányban süllyeszti. Északi és déli lövésekre nincs ilyen befolyással. Fenti képletet alkalmazva a Föld forgási szögsebességének azon vetületét kell alkalmazni mely a szélességi fok koszinuszával arányos. A vertikális eltérés pedig arányos még az északi iránytó való szögeltérés színuszával.

A fentilövést ÉK 40 fokban leadva koszinusz 47,7 fokkal azaz 0,673 és színusz 40 fokkal azaz 0,6428 szorzóval számolhatunk.


7,268 X 10 X 0,673 X 0,6428 / 526 = 0,059 m azaz 5,9 cm az emelkedés

Ugyanezt a lövést ÉNY 40 fokban leadva azaz színusz 320 fokkal számolva - 5,9 cm süllyedést kapunk.


A fenti számítások nem lehetnek teljesen pontosak, mert az alkalmazott képletek egyenes vonalon egyenletes sebességgel mozgó testre vonatkoznak és a lövedék ugye nem ilyen.

Ezért a 739 m/s kezdősebességű és 1000 méteren 313 m/s -al becsapódó lövedék erős túlzással mondható csak 526 m/s átlagsebességgel mozgónak.


Előzmény: gekkoka (47)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!