Keresés

Részletes keresés

krisztina.mexico Creative Commons License 2017.02.09 0 0 4299

Amíg megérkeznek a gidaképek innen-onnan...

ez-Ben Creative Commons License 2017.02.09 0 0 4298

 

 :)) ...hát pediglen Doktorka, jól mutatna a Tincses mezején a sok kis "hógolyó" így télvíz idején.

     ( pediglen... hát-al nem kezdünk mondatot tanítják az oskolában :)

 

  Más : Üzenet Tilták1-2-3, becézve "Tirpák" kedves fórumtársunknak. Tegnap ötórai tea keretében felköszöntöttem Arankát, aki tincses mézes linzerrel kedveskedett. Ezáltal is hangsúlyozva, hogy mélyen beloptad magad a szívébe, mint káposzta a kosár mélyébe. A linzer részedet- egy tepsi-vel elhoztam és a brigádnak szétosztottam. ( Üdvözlettel : Aranka és a mézes brigi !:)

 

Előzmény: khirke (4295)
booerang Creative Commons License 2017.02.09 0 0 4297

Köszi az ajánlatot!:-)

Egy hete még lehet igent mondtam volna,de sajnos nem úgy alakulnak a dolgok,ahogy terveztük.

Elég nagy újratervezés szükséges,abba most nem férnek bele a cumisok.

 

Előzmény: khirke (4294)
sandor0514 Creative Commons License 2017.02.09 0 0 4296

Ez tényleg furcsa hogy Valaki a sok "ronda fehér gidát" megtartja a szép sárgákat meg elajándékozná.

Előzmény: khirke (4295)
khirke Creative Commons License 2017.02.08 0 0 4295

Haha!A sok ronda fehér gidát minek fényképezni, még avatatlan szemek azt hiszik valami szánen keverékek. :)

Még jó hogy néhány páva és sárga azért akad közöttük. :))

Előzmény: sandor0514 (4291)
khirke Creative Commons License 2017.02.08 0 0 4294

Ajándékozd el a bakokat, adok napos gödölyéket! :)

Amik most születnek, már tuti nem tartjuk meg. Bojár gyerekek. Vagyis jórészt sárgák (a végén már csak ő volt a nyájban)

Előzmény: booerang (4292)
khirke Creative Commons License 2017.02.08 0 0 4293

A zöme már megvan :)

Naná, hogy ugyan mikor máskor, természetesen pont akkor voltak a legdurvább fagyok... :/

De az utolsók nagyon váratnak magukra. 180-ból kb 35-en még húzzák az idegeimet... áááá :)

Előzmény: zebra-bara (4290)
booerang Creative Commons License 2017.02.08 0 0 4292

Vagy csak nincs kedv dicsekedni...

Épp most született a negyedik bak,míg gödölyéből 1 árválkodik csak.

Ráadásul eddig meg voltam győződve,az eddig ellett anyák az ezelőtti években is bakokat ellettek,a többiek gödölyéket,úgyhogy reménykedtem,már csak csajok fognak jönni,hát ez a maival megdőlt.A barna anyámtól lett egy kis-Guszti.Már csak kettő van vissza,úgyhogy idén a bakok nyernek:-(

Előzmény: zebra-bara (4290)
sandor0514 Creative Commons License 2017.02.08 0 0 4291

Hát igen, Kedves Khirke az elléseid nagy része már megvolt, ha lehetne szeretnénk látni pár fotót a jövö reménységeiröl !

zebra-bara Creative Commons License 2017.02.07 0 0 4290

Halihó, mindenkinek befagytak a tincsei? Vagy elúsztak az olvadással?

Khirke, nálatok már elkezdődött a gidadömping, jól gondolom? Mi majd csak áprilisban várjuk a kicsikéket.

ez-Ben Creative Commons License 2017.01.19 0 0 4289

 

  :)                                 " Repülj, repülj ! és délen valahol

                                        A bujdosókkal ha találkozol :

                                        Mondd meg nekik, hogy pusztulunk, hogy veszünk

                                        Mint oldott kéve, széthull nemzetünk...!"

 

                                                                                    ( B.U.É:K...! :))

Előzmény: khirke (4250)
booerang Creative Commons License 2017.01.01 0 0 4288

  Más óriástv-t vesz karácsonyra,mi neeem!Nekünk kecske kell!!!

Így került hozzánk Euonymus-tól Mogyoró,aki Guszti mellett fogja ellátni a férfiúi teendőket!

 

  Rá egy napra Tilták-tól hoztuk ezt az anyát,akit a gyermekeim egyetértésben Virág névre kereszteltek.Szelíd jószág,hamar megszokott nálunk.

Tegnap összeengedtem a többiekkel,rövid ismerkedés után békén hagyták,mindenki ment a maga útjára.

 

A bakoknál is gyors volt az ismerkedés,Guszti ugyan próbálta elmagyarázni,ő a főnök,de egy rövid csörte után Mogyoró úgy döntött,őt ez nem érdekli,inkább legel egy kicsit.Guszti mérgében,hogy ott hagyták,megkergette még a velük lévő kisbakot,de aztán mindenki megnyugodott.

A behajtás érdekes volt,eddig pórázon volt csak kint,hogy szokja a környezetet,kifelé úgy kellett húzni,befelé már két nap után könnyedén jött.Tegnap először nem akart bejönni,de kicseleztem,beengedtem a csajokat,így ő is beszaladt utánuk.

liliomtanya Creative Commons License 2016.12.28 0 0 4287

Üdv mindenkinek!

4 db tincses anyát vagy gödölyét keresek február-márciusi átvétellel, Csongrád megye előnyben. Akinek van eladó, kérem jelezze.

Köszönöm!

tilták3 Creative Commons License 2016.12.21 0 0 4286

Ha esetleg valakit érdekel. Van egy eladó 6 éves nagytestű jó tőgyállású vemhes tincses anyakecském. Az idén a napi max tejmennyisége 2,5liter volt. Nagyon szelíd csak továbbtartásra adnám el.

 

   

khirke Creative Commons License 2016.12.16 0 0 4285

Ha netán valaki érez magában elhivatottságot, és kipróbálná a cumis gidanevelést:

januárt második felétől potyognak a gidák, pár naposan vihetők.

 

Bakok ingyen. saccperkábé 150-160 db lesz.

Gödölyék 1000 Ft/db. Kb. 100-110 db lesz.

   Ennek bő fele árutermelő mix anyáktól lesz (némi lógófülü beütés van némelyikben, amúgy mindenfélék)

   Másik fele magyar parlagi törzsanyáktól, mert saját célra max 50 marad, a többit nem neveljük.

 

A fedező bakok magyar parlagiak voltak.

khirke Creative Commons License 2016.12.10 0 0 4284
tilták3 Creative Commons License 2016.12.09 0 0 4283

 

tilták3 Creative Commons License 2016.12.08 0 0 4282

Ha valakit esetleg érdekel vannak eladó kecskéim most hoztam őket egyik haveromtól de nekem nem kellenek 30eFt a kettő.

 

tilták3 Creative Commons License 2016.12.04 0 0 4281

Valaki nem tud eladó pumi vagy mudi kölyköket zala somogy baranya vonzáskörzeteiben? Köszönöm előre is a válaszokat!

khirke Creative Commons License 2016.12.01 0 0 4280

Legnagyobb bánatomra az egyik bakom, aki eddig hófehér volt, mostanra úgy döntött (immáron 1,5 évesen), hogy a Te kisbakodhoz hasonlóan elkezd szürkülni... (apáról féltesók) 

Ettől függetlenül ennek nem örültem különösebben. Az egyszínű fehéreket jobban szeretem...

Előzmény: krisztina.mexico (4279)
krisztina.mexico Creative Commons License 2016.11.28 0 0 4279

 

Nálunk is "érnek" a színek, ahogy korosodnak a gidák. Mint a dalmata kölyköknél :))

 

 

 

Előzmény: booerang (4278)
booerang Creative Commons License 2016.11.26 0 0 4278

  Guszti,a főnök!

Az idei ellés február végén,március elején volt,most 9 hónaposak.Az idei termésből,akik még velünk vannak:

Vendel,idei kisbak,ő a fekete-fehér anyánktól van.

 

  Babóca,ő van Baracktól.

 

  Pihe,az ő anyja a legtincsesebb.

 

 Milla,aki születéskor inkább fekete volt,most,mintha ikrek lennének az anyjával.  

 

 

  Ő pedig nem a büszkeségünk,de érdekes volt visszanézni,milyen volt még tavaly nyáron,és mi lett belőle.Egyébként ő Pihe 2 évvel idősebb testvére,de még egy búr baktól volt vemhes az anyja,úgy hoztuk.

Előzmény: booerang (4277)
booerang Creative Commons License 2016.11.26 0 0 4277

Nálunk kb 25 kg körüliek,igaz az anyáim sem óriások.

Ha sikerül,én is csinálok képeket,már csak a szín öröklések miatt is,megér egy misét:-)))

Nemsokára eldől,fogunk-e bővíteni,ha igen,akkor megpróbálunk néhány nagyobbat beszerezni,persze,ha találunk kedvünkre valót.

booerang Creative Commons License 2016.11.26 0 0 4276

Megvárjuk a következő őszt,nem sietünk.Ivarzás volt náluk tavasszal,hallottuk a hangosabbakat.

Azt hogy milyen befolyással van a tejelésükre,szerintem egyede válogatja,ha amúgy is jobban tejelő a rokonság,akkor valószínűleg így is,úgy is lesz teje,ha meg nem,csinálhatsz,amit akarsz.:-) De ezt Khirke jobban el tudná mondani.:-)))

Előzmény: zebra-bara (4266)
zebra-bara Creative Commons License 2016.11.26 0 0 4275

Ezek az enyéim nyolc hónapos korukig szoptak (a legkisebb nem, az ő anyukája kb 6 hónapos után elapadt). Nálam nincs hely szétválasztani az állományt, szóval éjjel mindig együtt vannak, nappal ha nem esik az eső, akkor tudom külön legeltetni az anyákat.

De nekem sem cél korán fedeztetni, egyedül ami visszatart, az az, hogy ha nagyon elhízik a nyáron, akkor az a további termelésére nehogy negatív hatással legyen. Az enyéim is legelnek, éjszakára kapnak kb 3 hete, most egy pár napja nappal is egy villa szénát, egyéb nuku.

Előzmény: khirke (4274)
khirke Creative Commons License 2016.11.26 0 0 4274

És tudom, hogy más vélemények szerint megéri évesen elletni, mert addig sem áll üresen, haszon nélkül a fiatal állat, de nekem az a tapasztalatom, hogy az évesen megellett anyák -lévén nem intenzív fajta- nem adnak annyi tejet, hogy érdemes legyen feji őket. Személy szerint az alig 1,5 literes kecskéket nem szeretem a fejőálláson látni. Akkor meg minek? :))

Persze más a helyzet egy olyan fajtával, amit elletnek 12-14 hósan, ad intenzívben 3 litert, de nálam ilyen nincs :)))

 

Előzmény: khirke (4273)
khirke Creative Commons License 2016.11.26 0 0 4273

Én nem fedeztetem a születésük évében őket. De nincsenek is akkorák, hogy érdemes lenne. Az átlag 30 kg alatti.

Nem is gyúrok különösebben erre. Relatív korai választás, abrak nélkül a legelőn nőnek, ahol is főleg most, már igen sokat kell gyalogolni a betevő falatért, így tuti nem lesznek 8-9 hósan 30 kg felettiek. Tavasszal ha lehetne is, azt meg kihagyom, hisz nem megyek semmire az augusztus-szeptemberi ellésekkel, helyette kénytelenek megvárni az augusztus- szeptemberi fedeztetést. :)

Előzmény: zebra-bara (4271)
tilták3 Creative Commons License 2016.11.25 0 0 4272

 

Az enyémek is kb akkorák mint a te nagyod nekem ez a kisebb a 34kilós. Ha minden igaz akkor április 12-16között fog elleni.

Előzmény: zebra-bara (4271)
zebra-bara Creative Commons License 2016.11.25 0 0 4271

Igen, az a kicsi azt direkt úgy próbáltam fotózni hogy látszódjon a különbség. Igazából ez az egy nagy dög, amin vacillálok. Lehet hogy akkor várunk velük kora tavaszig, aztán majd meglátjuk.

Előzmény: tilták3 (4270)
tilták3 Creative Commons License 2016.11.25 0 0 4270

Nálam a két idei akkora kb mint nálad a legelső képen lévő talán kicsivel nagyobbak. Azt még be merném fedeztetni de van egy kép amin 2 kecske van egymás után az utolsó az még elég kicsi hozzá. Ha vársz velük március áprilisig az sem nagy probléma. Volt olyan kecském amit véletlen befedezett a bak 7hónaposan akkora volt mint nálad az a fehér kecske és szépen leellett 1 gidát és volt nála 1,5liter tej és következő fedeztetésre volt 44kg. Kecskéje válogatja.

Előzmény: zebra-bara (4269)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!