Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

shaggy86 2 napja Creative Commons License 86546

Most egy nagyon fogós kérdéssel fordulok hozzátok!

Valaki mondja el nekem miként tudnék úgy végig menni a szőlősoron hátul takaró eke, hogy ne csúszkáljak jobbra-balra vagy csak minimálisat.

Elég lekváros a terület de a nyom egy kis csík az kemény azon valameddig lesüllyed de elviszi.

Eddig 3 voltam kint és mindig segítség kellett a kijövetelhez.

Érdekes módon sosem ott vagyok bajban ahol a lapos rész van a sárosabb vizesebb rész, hanem ahol kicsit homokosabb és dombon felfelé mindig elviszi egyik irányba a gépet.

Szerintetek kis vagy nagy kerekűvel kellene kipróbálnom legközelebb?

Igaz annyira nincs hideg, de oltvány a szőlő és be kellene takarom.

GABI033 3 napja Creative Commons License 86545

Remélem érthetö,egy kört keressél a kuplung körül 4 vagy valamennyi csavar fogja!

Azt leveszed,és látol egy kontra anya van rajta mint egy ventilátor,azt kell meghuzni,mert le van lazulva,nekem is csak csinálták,mert ha mész és nem csinálod meg akkor többit se fogja venni elöre sem,vagy be sem tudod tenni,ez egy t-25 betegség,hogy lelazul!

Kulcs ami rámegy vagy 27 vagy 32,!

Nem emlékszem ,már mert eladtuk 2012ben 2-3 éve ,ha nem akkor valami van a irányvátoval az már szaki kell ezt csinálnám meg elsöbe,hátha ki van lazulva

Előzmény: endzsi73 (86542)
GABI033 3 napja Creative Commons License 86544

Van ,egy kör alaku négy csavar fogja a kuplungnál ,az a kontra anya van  lecsuszva!

Nálam ugy volt hogy 6kelett vetni mert nem vette be csak azt nézz meg ,remélem jól mondom ott van ahol kiszálsz kör alaku 4 vagy 6 ha jól emlékszem csak eladtuk,nálam 91es volt elsögazdás 5holdon dolgozott és 1800 üzemórás,ugy elvitték mint a huzat!

Néztem egy képet de nem találtam

Előzmény: endzsi73 (86542)
MTZ Betyár 3 napja Creative Commons License 86543

Hát sajnos igen, akkor is mikor nem kéne. :-))

Előzmény: geryke89 (86538)
endzsi73 3 napja Creative Commons License 86542

Szia!

Igen, jól tettem be a sebességet, csavar biztos nem esett bele.

Kb. 85-ös a traktor, egy öreg papáé volt, szőlőben használta, 3500 üzemóra van benne. Amúgy olyan a traktor, mint a doxa. Nálam 4 éve van, igazából amióta megvettem, állandóan ezzel kínlódok, hogy hátramenetbe 100X kell kapcsoljak, mert kidobja.

Van valami ötleted?

Előzmény: GABI033 (86541)
GABI033 3 napja Creative Commons License 86541

Szia jól teted bele?

Mert,nekünk is volt ilyen gép,és ha nem jól teszed be akkor kilöki a  irányitókart,meg a nagy sebességváltót!

Vagy nem eset bele valami csavar azis tud rossz dolgot csinálni vele?

Mennyi idös és mennyi üzemóra van benne,És milyen munkát végez?

Előzmény: endzsi73 (86540)
endzsi73 3 napja Creative Commons License 86540

Sziasztok!

Ki tudna segíteni nekem abban, hogy a T-25 Vladimirec traktoromnál az irányváltó mikor hátramenetbe kapcsolok, az indulás után rögtön kidobja. Mi lehet a gond? Javítható-e váltószéthúzás nélkül?

geryke89 3 napja Creative Commons License 86539

homokosabb földekre lehet 2 is

Előzmény: GABI033 (86537)
geryke89 3 napja Creative Commons License 86538

Van benne valami :) nem kell azt a kormány mozgatni mozog az magától ha rögös föld :D

Igen a jót tényleg hamar megszokja az ember.

Előzmény: MTZ Betyár (86536)
GABI033 3 napja Creative Commons License 86537

Értem,mert mi is gondolkozunk,egy mélylazitóban,csak annyi van és nem tudja az ember melyik a jó,amelyik nem szakad szét,ha leengeded 40-50cm mélyre!

Ja még annyit a nyolcvankettes után kéne csak nem tudom egyes vagy kettes mélylazitó 150eft-megy 300eft körül!

Ami tetszik a Bivaly csak nincs kettesbe

http://www.schriffert.hu/talajlazito/talajlazito-1.html

152000 huf

Előzmény: geryke89 (86533)
MTZ Betyár 3 napja Creative Commons License 86536

Akkor meg nehogy úgy járj vele majd, hogy megszokta az öreged a kormányt, hogy kell ide-oda mozgatni mindíg kicsit, aztán az orbitnál is csinálja, akkor meg azért megy majd görbén. :-))

Amúgy a jót könnyű megszokni. :-))

Előzmény: geryke89 (86535)
geryke89 3 napja Creative Commons License 86535

Igen lassan az egész belsejét kellesz, mert vannak ebben is kopások, és ezért beszéltem rá az öreget, na meg az hogy neki igy nehezebb az egyenes tartás :)

Előzmény: MTZ Betyár (86534)
MTZ Betyár 3 napja Creative Commons License 86534

Neked az egészet kell, akkor már megéri átalakítani, feltéve hogy a hídon nem kell kialakítani a tartó helyét.

Nekem meg pár ezres tétel ez, bár fél év múlva megint pár ezer és így tovább a végén ott a teljes orbit ára. :-))

Na azért, nehogy csak dísznek tekerje a kardán azt a kereket.

Előzmény: geryke89 (86532)
geryke89 3 napja Creative Commons License 86533

Ez nem az enyém. Linkeltem egy videót amin van egy bizonyos típusú kés.

Előzmény: GABI033 (86530)
geryke89 3 napja Creative Commons License 86532

Azért is szeretném az orbitot meg csinálni, mert kb ugyan ott vagyok ha cakk újiton ezt fel vagy ha rá rakom az orbitot.

Rá sem ismerni a gépre, most már nem csak imitálja az eleje a kaparást hanem kapaszkodik is :)

Viccet félre téve igen érezhetően javult az első kerekek tapadása.

Előzmény: MTZ Betyár (86529)
geryke89 3 napja Creative Commons License 86531

Igen azok vannak rajta. Hát itt a környéken ez a garden lazító nincsen nagyon, de az hogy itt hozna fel rögöt az tuti. igaz ennek a késnek sokkal barátibb az ára is mikor kérdeztem 38e+fa voltAmit én néztem az ehhez hasonló:

Előzmény: ferri72 (86528)
GABI033 3 napja Creative Commons License 86530

Jó kis mélylazitót csináltál!

Sokba van egy ilyet csinálni,nekem 82 után kéne elalább egy kettest?

Látom nem nagyon birja az ötvenes a hármas mélylazitót ha leteszed 40-50cm ?

Előzmény: geryke89 (86525)
MTZ Betyár 3 napja Creative Commons License 86529

Ilyen lökés szerűt amit írsz, az enyém is produkál néha. Mi okozza nem tudom.

Enyémbe megint van valami, mert a kerekek tudnak kótologni a kormánytól függetlenül valamennyit. Szokásos Mtz betegség... Szerintem a munkahenger szár csapfurata van kikopva. A többi részét tudom, hogy jó, mert mikor eltört a pitmann tengely, akkor átnéztem mindent, csak pont a fogaslécet hagytam a helyén és meg sem néztem.

Ja meg a holtjáték kicsit több mint kellene. Bordáshüvelyt meg tengely kellene cserélni.

Azért 23 éves korára már ki kell cserélni ezt azt, mert elkopott.

Azóta, hogy fentvannak a plusz súlyok, érezhetően többet fog az eleje?

Előzmény: geryke89 (86527)
ferri72 3 napja Creative Commons License 86528

Üdv. ezen a kisebb 40cm-ig való kések vannak? De különben ennek amit a gyerek csinál nem sok értelme van, annak az 50-nek sok a 3 kés. Még annyit hogy ezek a kések eléggé "agresszívan" előre állnak , kötöttebb talajon nem rögel ez nagyon, nem sok elevent hoz ez föl?Egyenesebb késállás ilyen szempontból lehet szerencsésebb lenne, jól gondolom?

geryke89 3 napja Creative Commons License 86527

El is felejtettem válaszolnia kormányos kérdésre, nem lett nehezebb a kormány csak stabilabb nem hajlamos így a szitálásra. csak valami oknál fogva van egy pici lökés ha meg akarom mozdítani valamelyik irányba a kormányt.

Azért gondolkodok rajta, meg legalább vissza zárja valamelyest a felszínt.

Előzmény: MTZ Betyár (86526)
MTZ Betyár 3 napja Creative Commons License 86526

Meg, meg akasztotta az 50-est. :-))

Jó száraz a föld amit csináltak, hát ha vizesebb lenne az alsóbb rétegekben, kicsit könyeben vinné.

Rögtörő az jó dolog rajta, mert úgyis fog felszaggatni nagyobb darabokat, azt kicsit nem árt megtörni.

geryke89 3 napja Creative Commons License 86525

Rögtörőt akarok rá csinálni ha sikerül.

ezen a videón meg a másik kés van rajta :)

Előzmény: MTZ Betyár (86522)
MTZ Betyár 3 napja Creative Commons License 86524

Üdv!

Gondolkozni már gondolkozam rajta, hogy jó lenne, ha lenne benne, de nem akarom.

Sokba kerül nagyon.

Főtengely súlyt, ha jól emlékszem a keletagronál láttam. Nézd meg.

Én egy törött 80-as főtengelyről szereztem őket, gyári csavarjaikkal és lemezbiztosításokkal.

Előzmény: Mtz 550E (86523)
Mtz 550E 3 napja Creative Commons License 86523

Üdv Mtz Betyár!

Te nem gondolkoztál rajta valamikor hogy beleteszed a gépedbe az első hajtást? A főtengely súlyokat azt hol vegyem? Te újakat vettél vagy volt neked otthol?

MTZ Betyár 3 napja Creative Commons License 86522

Jó lesz majd! :-)

Mélységhatároló kerék is lesz rajta?

Kormányhoz még, csak nem nehezebb lett tekerni a többlet súlytól? :-))

Előzmény: geryke89 (86520)
geryke89 3 napja Creative Commons License 86521

Ő lesz az áldozat:

Előzmény: geryke89 (86520)
geryke89 3 napja Creative Commons License 86520
Van otthon egy 4 es lajta eke vázan 3pontal mindennel :) 2db uvas van össze fordítva, nem hinném hogy valaha is megszakítja a 82 es.
Emlékszek rá azért is akarok 160ast
Előzmény: MTZ Betyár (86519)
MTZ Betyár 3 napja Creative Commons License 86519

Nem lehet rossz és még a hegyet is lehet forgatni ami előny.

Szerintem bőven megteszi, meg leszel vele elégedve. A vázat azt ti csináljátok, vagy kompletten veszitek?

Ha mindenből a legnagyobbat teszed nagyon nem lősz mellé. :-)

Munkahengert a hídra valót és rendben lesz. Abból ne a nagyobbat mert avval lassabb lesz. Amúgy 130-as jugoszláv gyártmányú orbit volt a 820-ason gyárilag!

Erre tisztán emlékszem ,mikor felfedeztem írtam is ide a fórumba. 2001-ben elfekvő cuccot építettek bele...

Előzmény: geryke89 (86517)
geryke89 3 napja Creative Commons License 86518
Akarom mondani 160-as:)
Előzmény: geryke89 (86517)
geryke89 3 napja Creative Commons License 86517

www.agrowolf.hu/gallery/kozepmely_lazitok-katalogus_2012_6342.pdf

Itt a lazítókés az első az amit akarok.

Nézegettem ha 106 as orbit megyen fel az ns 14 es szivattyúval akkor talán olyan lesz :D

Előzmény: MTZ Betyár (86516)