Keresés

Részletes keresés

Józsi73 Creative Commons License 2017.07.03 0 0 94508

Az 50-ben van antislip (csúszásgátló), az van összekötve a hidroakkumulátorral (rugós erőtároló), ami a munka egy részét végzi, a tekerőkerékkel annak a nyomását állítjuk be. És ezzel lehet a szállításkor zárt állásba helyezni a munkahengert.

A nagyfülkésekben van az erő- és helyzetszabályzó, ami rudazatokkal működteti az ülés alatti vezérlőtömböt, ha kapcsoljuk a megfelelő szabályzási módot. Ezeknél már mechanikusan van megoldva a szállítási biztosító. A kisfülkés 80-82-ben meg mindkettő be volt építve. Ha lesz egy kis időm, bemásolom a könyv idevágó részeit.

Előzmény: alatau (94507)
alatau Creative Commons License 2017.07.03 0 0 94507

Elmondom én hogy tudom, aztán legfeljebb az igazi szakértők kijavítanak:

Antiszlipnek tudtommal a helyzet-erő szabályozó erőszabályozó részét hívják, ami ráemel a munkagépre, ha a vontatási ellenállás egy beállított szint felé megy, ezzel csökkentve a hajtott kerekek csúszását (angolul: slip). Ilyen az ötvenesen gyárilag nincs. Amit te (és még sokan mások) antiszlipnek hívsz, az a "fixáló", aminek az én gépemen három állása van és elég nehezen kapcsolható (kell némi gyakorlat, hogy tudd, éppen melyikben van): A legalsó a fix, ilyenkor egy visszacsapó szelepen keresztül csak emelni tudsz, süllyeszteni nem (szállítási pozíció). A középső a normál munkaállás, minden funkció (emel, zárt, süllyeszt, úszó) működik. A felsőben bekapcsolod a hidroakkumulátort, és a tekerővel beállítható nyomással tudod a hárompontot terhelni, illetve tehermentesíteni.

Előzmény: adamka0523 (94496)
alatau Creative Commons License 2017.07.03 0 0 94506

Szívesen.

Előzmény: claas patrol (94495)
alatau Creative Commons License 2017.07.03 0 0 94505

Én is ellenőriztem, kicsit nekem is kevesebbet mér, mint az infra, de a különbség nem jelentős és az is lehet az oka, hogy az infra a vasat méri, a gomba meg a vizet, ami nyilvánvalóan hidegebb, mint a vas, ráadásul nem is a kilépő vizet méri, ami a legmelegebb.

Előzmény: csoppika (94493)
alatau Creative Commons License 2017.07.03 0 0 94504

Én még azzal soha nem próbáltam, de félnék a hengerbe hulló forgácstól.

Előzmény: kacsaXD (94492)
alatau Creative Commons License 2017.07.03 0 0 94503

Még csak egy kicsit kaszáltam vele, de eddig jónak tűnik. Letakaratlan hűtővel 5 perc alapjárat után már bemozdult az óra, pár perc meló után már 75-80 fokon van a víz, ott benyit a termosztát, el kezd dolgozni az oremburgi hűtő és a hőfokmérő mutatóját mintha kiszegelték volna. Rámértem én is az infrával, jól mér a gomba. Aztán, hogy bálázás, grubberezés, szántás közben mit csinál, meg hogy meddig bírja, az a jövő zenéje.

Előzmény: kacsaXD (94491)
adamka0523 Creative Commons License 2017.07.03 0 0 94502

Ebben a 3 állássú van beépítve tudtommal.

Előzmény: Józsi73 (94497)
claas patrol Creative Commons License 2017.07.03 0 0 94501

,-)) Köszi...ezt kikulcsoljuk majd.  1 sörre mindig hivatalos vagy itt a végeken !!  xDD :-)) 

A zebra a miggrikel az eu-ba kerül és berakják az állatkertbe..., ahol ismerkedni kezd a védett háziállatoka l. Megkérdezi a hucúl -lótól, hogy ő mit csinál, erre a ló :
- Én húzom a pl. szorgalmasan a szekeret .
  Továbbmegy , meglátja a tarka- tehenet... és tőle is megkérdezi , hogy mit csinál. A tehén ezt válaszolja :
- Én adom a tejet .
  A zebra odamegy a szürke...szilaj bikához és kérdi tőle,... hogy mit csinál . Erre a bika így felel :
- Vedd le a pizsamádat ..wazz...és majd..megtudod  !!

Előzmény: nagytojás (94500)
nagytojás Creative Commons License 2017.07.02 0 0 94500

robur sd2z45 nekem is ez van benn

Előzmény: claas patrol (94499)
claas patrol Creative Commons License 2017.07.02 0 0 94499

Szia az "emailodat" nem tudom megnyitni. Írtam volna 'privibe' .. Emlékszel még, hogy az 50-es tartóba milyen csúcs passzol bele pl. vw ...vagy más  ??  üdv.

Előzmény: alatau (94488)
Arpi 82 Creative Commons License 2017.07.02 0 0 94498

Sziasztok,

Nem MTZ kérdés de remélem tud valaki infót adni.

Egy lochmann permetező szívattyújába kellene nekem membrán. Mivel a gyári elég húzós arra gondoltam gyártatok.

De nem nagyon találtam céget aki ilyennel foglalkozik.

Valaki esetleg gyártatott már?

ha igen hol, kivel

kösz

Józsi73 Creative Commons License 2017.07.02 0 0 94497

Antiszlip vezérlő kétfajta van az MTZ-hez, 3 és 4 állású.  A háromállású alsó helyzetben zár le, középen kikapcsolt, felül bekapcsolt, a négyállású meg a fölső helyzetben zárt, alatta kikapcsolt, lejjebb bekapcsolt, legalul pedig leereszt.

Előzmény: adamka0523 (94496)
adamka0523 Creative Commons License 2017.07.02 0 0 94496

Sziasztok ismét!

Ismét problémám adódott az öreg 50-essel. Hidraulikával nem voltam kibékülve, ezért szétkaptam az antiszlipet, vezérműtömböt és a hátsó munkahengert. Vettem a munkahengerhez felújítót és a vezértömbhöz is, amit tudtam kicseréltem újra. Munkahengernél kicsit érdekesebb volt a dolog, ott a hátsó zárófedelet is ki kellett dobnom mivel szét volt ütve az illeszkedő/tömítő perem kalapáccsal vagy valamivel :)

Viszont annyit eléretem, hogy 1-2 csepp olajam folyik csak el a rendszerben, az meg elhanyagolható már.  Próbaképp tegnap kíváncsi voltam, hogy engedi e magát lefelé, de sajnos igen. Könyvében olvastam, hogy ha munkagépet vagy vontatmányt húzok hidraulika karok segítségével, akkor az antiszlip egységet a legalsó "elzárva" állásra kell rakni. Na most nekem itt engedi le a leggyorsabban, "kikapcsolva" álláson is engedi de bekapcsolva álláson egy éjszakán át se süllyedt még egy centit se a függesztmény. 

Mi lehet a titok nyitja? Elzárva vagy kikapcsolt antiszlippel tekerni kellene valamerre a duzzasztónyomás állító szelepen ? Az okozhat ilyen hibát? Teljesen tanácstalan vagyok már... Legrosszabb esetben kikötöm az antiszlipet valahogyan, hisz nem használtam amúgy sem...

claas patrol Creative Commons License 2017.07.01 0 0 94495

Nagyon köszi.... egy sörre mindig vendég vagy a végeken !!  (tényleg) szív.üdv.

adamka0523 Creative Commons License 2017.06.29 0 0 94494

Ma hozta a futár az új mechanikust, leteszteltem, pontosnak mondtható. Be is szeretlem a helyére,  a mellé rendelt közcsavarral együtt.

Előzmény: alatau (94489)
csoppika Creative Commons License 2017.06.29 0 0 94493

Az ide tekert mech mérő nekem 10 fokkal kevesebbet mutat... Hogy az óra vagy a hely miatt, nem tudom... Kínai lézeres hőmérővel mértem. A másik 80-ason a gyári helyen van, ott jó...

kacsaXD Creative Commons License 2017.06.29 0 0 94492

Jobb a menetfúró. Nekem van a 80-hoz és a d50-hez is.

kacsaXD Creative Commons License 2017.06.29 0 0 94491

Várjuk a fényképet és véleményt az új típusú termosztátházról.

alatau Creative Commons License 2017.06.28 0 0 94490

Ezt meg tudom erősíteni.

Mióta megfogadtam a tanácsodat és csak finoman húzom meg a gombát nincs vele bajom.

Előzmény: kavicsos64 (94485)
alatau Creative Commons License 2017.06.28 0 0 94489

Üdv! Remélem még nem késtem el a válasszal!

Az ötvenes hűtőjébe én nem kaptam elektromos gombát, a mechanikust pedig túl sérülékenynek tartom, úgyhogy a hengerfej hátsó részére felszereltem azt az alutappancsot, ami a fűtéscső bekötéséhez kell. Annak a menete egy az egyben olyan, mint az elektromos gombáké, a hűtőre meg lehet tenni vakdugót (vagy ki lehet cserélni nyolcvanaséra).

Egyébként az új típusú termosztátházon is van hely a gombának. Ha azt felszereled azzal két legyet ütsz egy csapásra, mert az új típus állítólag sokkal jobb, mint a régi. Ez utóbbit én is itt olvastam, saját tapasztalat majd pár nap múlva lesz, mert holnap teszem fel.

Előzmény: adamka0523 (94482)
alatau Creative Commons License 2017.06.28 0 0 94488

Üdv!

Bocs, hogy csak most írok, de se éjjelem, se nappalom ...

Nem nagy szám a cucc, valamikor nálunk a TSz-ben tucatszám csinálták, nekem is onnan van:

A lényeg, hogy bele kell ütögetni a perselybe, az anyát meghúzva belefeszíteni (ennek a megkönnyítése érdekében a csavar vége le van lapolva, hogy kulccsal rá lehessen fogni), utána rá kell tenni a harangot, és a másik anyával ki lehet húzni. A persely általában nem sérül és vissza lehet tenni.

Előzmény: claas patrol (94484)
claas patrol Creative Commons License 2017.06.28 0 0 94487

Szerbusz Feri, sajnálom a TS dolgot, de a régi NDK..vonal is meg van szólítva részünkről. Azonnal szólok ,ha eredetit (régi gyárira gondolok most) befutna. Dutrancs Józsi bácsit hol találom meg ?  Köszi elöre is. Szív. üdv. ( A nyócvanas fej megmunkálás technikailag,... barátságosabbnak látszik  számomra most. )

Előzmény: mérnökferi (94486)
mérnökferi Creative Commons License 2017.06.28 0 0 94486

Ma pont elkerültük egymást! Állítólag, akkor vásároltál az üzletben, amikor én bent beszélgettem a Csabával!

Tudod, én nem vagyok szerelő/szakember, csak magamnak javítok. Ezért ezt a kihúzatót is eddig, még csak egyszer kellett használnom, lehet hogy van már 20 éve. Az egyik 80-ból (ez a homlokrakodós) kellett kiszednem mind a négy perselyt, mert könnyezett, mikor romos állapotban megvettem. Akkor könnyedén kijöttek a perselyek, tehát még az a kihúzató rész se kellett hozzá, amiről várunk képeket alatu kollégától.

Én kamrákat még csak Szmd14 (Szk, Dt) motorokból szedtem ki, azokból könnyen kijött.

A TS125 láncvédő dekni nem jön össze!!! Úgyhogy továbbra is várom a felajánlásokat  :-)

Ui:Nem tudom megállni, hogy ne jegyezzem meg, hogy a szememben a szakember szó úgy le van járatva, hogy a hideg kiráz tőle, ha meghallom!!! Nálam a szakember a Dutrancs bácsit, a Jancsár Józsi bácsit, meg a hozzájuk hasonlókat jelenti, a szakszervizekben csak alkatrészt (azt is csak komplett egységben) cserélgető, nagyarcú emberek arra se méltók, hogy a fent nevezett, nagy öregek saruját megoldják (Keresztelő Jánostól plagizálva)!

Előzmény: claas patrol (94483)
kavicsos64 Creative Commons License 2017.06.28 0 0 94485

Bármilyen 12 voltos órát vehetsz bele de csak is olyan helyről ahol az óra együtt van a gombájával ,mert nem mindegy, és csak az isten tudja hogy melyik órához melyik gomba tartozik ! Ráadásúl a gombák közt csak árnyalatnyi a különbség menetileg meg egyformák ! Állandóan szívtam a tszben ezekkel a gombákkal ! Erősen nem szabad a gombát meghúzni mert csalni fog az óra tőle ,épp csak hogy szoruljon !

Előzmény: adamka0523 (94482)
claas patrol Creative Commons License 2017.06.27 0 0 94484

Szia, várom a képeket...csúrgó nyálas pofival !   xDD   :-)) Köszi előre is.  üdv.

Előzmény: alatau (94478)
claas patrol Creative Commons License 2017.06.27 0 0 94483

Szia Fercsa-bá , ez klasz ...metódus ! !...nem is gondoltam erre a megoldásra a hétköznapi stresszek alatt. És hidegen kijön így a bronz persely a fejből ??.. A kamrákat, hogyan cseréled ki és rögzited a gépmunka elött (köszörülés elött) ??  Van jó hírem, és pedig,hogy meg van a láncvédőd (vadi új lesz ), és 2 rugó alatti áron. Csabinál Lentiben összehozzuk. A régi törött mintaként kellene majd.   ,-))  A napokban meg csörgethetjük egymást ...ha gondolod és van 1-2 óra időd. üdv. Patrol papi és Mg Peti

Előzmény: mérnökferi (94474)
adamka0523 Creative Commons License 2017.06.27 0 0 94482

Sziasztok!

Problémám a következő. 

Adott egy öreg 50-es, aminek gatya a mechanikus hőfok jeladója. Ezt kidobnám belőlem de több sebből vérzik jelenleg a dolog. előző tulaj szerintem más menetes csavart tekert bele a hűtőbe, egy darabig jó volt, de a kitekerést nem bírta és eltörött. Darabjait ki tudtam szedni szépen a hűtő menetéből, azzal nincs probléma. De.. ha már csere, érdemes lenne elektronikusra cserélni? És ha igen, akkor milyen gépé jó hozzá? A hűtőbe lévő menet mekkora lehet vajon? Mert ide most ugye nekem egy közcsavar kelleni fog majd, de eddig külön nem találtam ilyent. Segítsetek légyszi!!

mérnökferi Creative Commons License 2017.06.27 0 0 94481

Én még ilyet nem láttam, csak a saját fejem után találtam ki. Sima 1/2"-os vízvezeték csövet fűrészelgettem be. A célnak nekem eddig megfelelt, de kíváncsian várom alatau kolléga komolyabb szerkezetéről készült fotót!

Előzmény: dutrancs (94479)
mérnökferi Creative Commons License 2017.06.27 0 0 94480

Köszönöm, akartam is kérni a fényképet!

Előzmény: alatau (94478)
dutrancs Creative Commons License 2017.06.27 0 0 94479

Nekem is hasonló van ,csak az kívülről be is van recézve!!

Előzmény: mérnökferi (94474)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!