Keresés

Részletes keresés

oncogito Creative Commons License 2013.05.09 0 0 146

Szia!

Bocsi, hogy beleszólók, annak ellenére hogy a mi kutyinknak más baja van és tény, hogy minden daganat más természetű és másként reagálnak a kutyák.

A mi ebkénknek a medencecsonton van két daganat, ami nem műthető és a PetCT kimutatott áttétet is a tüdőben.

Nem fiatal kutya, de az orvos mégis javasolt kezelést.

Hat adag sugárkezelést kaptt a medencére és az áttét miatt kemoterápiát. Januárban kezdtük. Azt mondták, a tüdő áttét két hónap alatt végezne vele kezelés nélkül.

Most május van és a kezelések után a kutya remek állapotban van! Nem viselte meg a kemo sem, az étvágya kitűnő, a kedélye remek, imádja a sétákat és érdeklődő, eleven.

 

Én úgy vélem, ha az orvos javasolja a kezelést, a műtétet, meg kellene adni az esélyt, ha anyagilag bírjátok.

Sok szerencsét hozzá!

Előzmény: Pret2013 (145)
Pret2013 Creative Commons License 2013.05.08 0 0 145

Szia! 2 éves németjuhász kutyánknál tegnap szájüregi daganatot állapítottak meg. (A vizsgáló orvost meglepte, hogy ilyen fiatal korában jelentkezett ez a betegség.) A leírásod alapján esélyes, hogy ugyanaz/ugyanolyan problémájuk van. A mi esetünkben a bal oldalon van a kinövés a fogakat körül ölelve. Sajnos most már a fogát is elnyomta. A röntgen alapján megállapították, hogy a csontot is érinti. Nekünk azt mondták, hogy van egy olyan műtéti lehetőség, amely során kivágják/kiveszik az alsó állkapocs bal oldali beteg részét. Ez esztétikailag nem lesz valami szép, de állítólag ezek után is tudna teljes értékű életet élni, habár addig kicsit nehéz lesz neki, amíg rájön, hogy a jobb oldalon rágjon. A doki azt mondta, hogy élnek így más kutyák is. Én bízom benne, hogy az orvos megmondaná őszintén, ha nem lenne értelme a műtétnek. Minket eléggé bántana, ha meg sem próbálnánk. Szerda délutánra elő is jegyezték műtétre. Remélem, hogy minden rendben lesz vele majd utána.

Nektek nem ajánlottak semmilyen lehetőséget?

Előzmény: Devecser74 (132)
Endless_love Creative Commons License 2013.05.08 0 0 144

Sziasztok ! Kiskutyámat ma műtötték egy kis daganattal, ami a bűzmirigyéből alakult ki. Volt valakinél már hasonló probléma? Sajnos nagyon lassú a gyógyulás, emiatt picit aggódom. Válaszaitokat előre köszönöm! A.

redworm Creative Commons License 2013.04.24 0 0 143

Kedves Gazdik, van valakinek tapasztalata a Cushing-szindrómáról (agyalapi mirigy daganata)? Kezelés, lefolyása, kilátások ilyesmi érdekelne.

Kutyusunk szív- és veseproblémái miatt az egyetlen gyógyszer nem adható (Vetoryl)

Mi lesz így velünk???

oncogito Creative Commons License 2013.04.24 0 0 142

Gondolom, vénás altatást kap. Ha beszéljétek meg, másba ne menjentek bele!!!!!

 

Az előző kutyánknál (igaz, annak tíz éve) nagyon rossz volt, mert nem volt még ilyenben tapasztalatunk.

Az akkori állatorvosunk meg egy vadállat volt! Szívbe szúrta a méreginjekciót és az altatás ellenére is rengeteget szenvedett (hányt, vergődött, többször kellett szúrni) és sokáig. Külföldön betiltották ezt a módszert.

És még valamit beszéljetek meg. Mivel ahogy írtam, mi tapasztalatlanok voltuk. A doki este jött és mi előtte még jól bevacsoráztattuk, amolyan utolsó vacsora gyanánt.

De csak utána tudtuk meg, hogy az altatásnál, hasonlóan a műtéteknél, ezt éhgyomorra kell.

De beszéljétek meg mindenképpen előtte!

Ha nem vénás altatást akar végezni, inkább hívjatok másik orvost!

Sokat fogok rátok gondolni pénteken, mert tudom, milyen nehéz... ;-(

 

Előzmény: armadosa (141)
armadosa Creative Commons License 2013.04.23 0 0 141

Köszi szépen!

Most meg úgy néz ki, kitoljuk péntekre, csak így tudjuk összeegyeztetni, mert természetesen mindenki itthon akar lenni, és a doki sem mindig ér rá.

Pénteken délután lesz, ha minden igaz.

Addig is vele leszek, amennyit csak tudok, és megkap mindent, amit csak kér.

Parizel a kedvence a drágámnak:(

 

Előzmény: oncogito (140)
oncogito Creative Commons License 2013.04.23 0 0 140

Nagyon sajnálom. ;-(

Holnap gondolok rátok!

Előzmény: armadosa (139)
armadosa Creative Commons License 2013.04.23 0 0 139

Sziasztok!

Sajnos nálunk eljött az idő....:(:(:(

Szegénykémnek a kedve most már egyre rosszabb, és folyamatosan a lábát nyalogatja, úgy sajnálom.

Szerdán jön az állatorvos:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(

Nem tudok mit mondani, el kell engedni, de nagyon nehéz.

Simogatom, beszélek neki, és most látom már a szemén is, hogy szeretne Ő is elmenni.

Isten nyugosztalja, első kutyám, soha nem felejtem el!!!

 

Nektem pedig kitartást, a kutyusoknak meg jobbulást!

Chantal! Creative Commons License 2013.04.21 0 0 138
Én is azt remélem, hogy csendben elalszik. De hiszem, hogy látni fogom a szemében, ha eljött az idő és nem akar tovább szenvedni. Most a gyógyszerek hatására újra eszik végre. 45 kg-ról 32-re fogyott le pár nap alatt...
Előzmény: Devecser74 (137)
Devecser74 Creative Commons License 2013.04.20 0 0 137

Sziasztok!

 

Ez a legborzasztóbb, hogy eljön az idő, amikor el kell búcsúznunk TŐLÜK :( Az én vizslám is jól van még, és most hihetetlennek tűnik, hogy pár hónapja van csak hátra... :( Energikus, rohangál, jó az étvágya.. és "csak" annyi a tünet, hogy egy dudor látszik a jobb állkapcsán... Én sem szeretném ha szenvedne... de már most megszakad a szívem, és küzdök a könnyeimmel, ha elképzelem milyen lesz, amikor el kell altatni :( Hogy nézek a szemébe, miközben beaják neki az altatót................ :((((((((((((((((((((((((((((((((((((((( Bár úgy történne, hogy itthon a karjaimban csak elaludna...... :((((((((((((((((

Előzmény: Chantal! (136)
Chantal! Creative Commons License 2013.04.19 0 0 136

Sziasztok!

 

Szomorúan én is csatlakozom hozzátok. 10,5 éves bullmasztiffunknál ma diagnosztizálták a csontrákot.

 

Armadosa, hasonló cipőben járunk!  Szintén idős már az enyém is, így a kemóval és amputációval nem kínoznám. A kedve jó, mindig várja az esti sétákat. Sajnos nem nagyon eszik, de kapott étvágygerjesztőt, talán attól megoldódik, illetve fájdalomcsillapítot fog ezentúl kapni.

Ha azt látom, hogy már kedve sincs, nem fogom tovább kínozni, de addig is próbálunk minél több időt tölteni vele, amíg lehet.

 

oncogito Creative Commons License 2013.04.19 0 0 135

Nálunk a kuttynak sajnos a medencesonton van daganat. Műteni nem lehet, sugarazták, most kemo megy.

Mi Pesten lakunk, onkológus állatorvos kezeli.

Szerintem nézessétek meg másik orvossal is. Ha fel tudtok jönni vele Pestre, megdnám az onkológus címét. Az emailcímem az adataimnál élő.

Előzmény: Devecser74 (134)
Devecser74 Creative Commons License 2013.04.19 0 0 134

Szia! Szentendrén diagnosztizálták a MESTERVET Állatklinikán... az orvos Mester György nagyon nagy tapasztalatokkal bír..meg sem röntgenezte.. a diagnózis egyértelmű.. szájüregi daganat:((((((((((( Rohamos leépülésre kell számítnunk a daganat folyamatos növekedésével:(((((((( Képtelenek vagyunk feldolgozni ezt :((((((((((

Nálatok mi a baj?:(

 

Előzmény: oncogito (133)
oncogito Creative Commons License 2013.04.18 0 0 133

Szia!

A mi kutyánknak ugyan más daganata van, de megkérdezhetem, hogy hol, ki a kezelőorvosa? Ha nem akarsz nevet, város is elég...

Előzmény: Devecser74 (132)
Devecser74 Creative Commons License 2013.04.18 0 0 132

Sziasztok! 9 éves magyar vizslánknál ma regisztráltak egy gyors lefolyású szájüregi daganatot. Az orvos nagyon tapasztalt.. pár hónapot jósolt neki :(((((((((((((( Teljesen kivagyunk :((((((((((((((((( Igazából semmit nem tehetünk... ezt meg is mondta... szeressük nagyon... a daganat növekedésének mértékétől függ a hátralévő idő, de max. pár hónap a tapasztalat szerint... Kérem, akinek a kutyája szintén ebben a daganatban szenved, jelentkezzen... hátha tudunk tapasztalatot cserélni..hátha van valami, ami segíthet!!! Köszönöm :(

oncogito Creative Commons License 2013.04.13 0 0 131

Köszönjük mi is Maci nevében:

 

Előzmény: armadosa (130)
armadosa Creative Commons License 2013.04.13 0 0 130

Köszi szépen tényleg mindent, sokat segítettél. 

Remélem, a te kutyád is sokáig veletek marad!

Erőt és kitartást!

 

Előzmény: oncogito (128)
oncogito Creative Commons License 2013.04.12 0 0 129

Még valami.

Azért az embernek való Béres csepp adagolását biztosabb, ha megbeszéled állatorvossal is, mert lehet,hogy neki több is kellene.

De ezt én nem tudom biztosan!

Előzmény: oncogito (128)
oncogito Creative Commons License 2013.04.12 0 0 128

Természetesen, az onkológus állatorvos írta ki, ő rendelte.

Igen, sok ember gyógyszer jó a kutyának. Gondolj bele, állatokon kísérletezik ki végülis a gyógyszereket!

Sőt, a Béres csepp is jobb, ha embernek valót veszel, a kutyusodnak kb 3-5 csepp kellene naponta kétszer, kockacukorra téve. C vitamin nem kell hozzá kutyának!

 

Amíg van étvágya, jó a kedélye és nincsenek láthatóan nagy fájdalmai, addig szerintem adj meg neki minden gyógyszert, ami módodban áll.

Kívánom, hogy még jó sok ideig legyen a családotok tagja!

Előzmény: armadosa (127)
armadosa Creative Commons License 2013.04.12 0 0 127

Ezt megpróbálom, talán kiírja, ez azért mégis barátibb, 30 db van bent, és 1300Ft. 

Neked amúgy ezt az állatorvos ajánlotta? Az ember gyógyszer ugyan olyan jó neki, úgy értem, van rá hatása?

Köszi szépen a segítséged:)

Előzmény: oncogito (125)
S.I Creative Commons License 2013.04.12 0 0 126

Kedves Látogatók!

 

Segítségemet szeretném fölajánlani kutya-macska biztosítás terén!

Lehetőség van több biztosítónál biztosítást kötni, hogy műtétek, kezelések, bármilyen nemű kiadást pótoljon egy jó háziállat biztosítás. Független alkuszként  mindenki akit érdekel, keressen a seprenyi65@gmail.com cimen és a részleteket megbeszéljük.

 

oncogito Creative Commons License 2013.04.11 0 0 125

A Contramal ember gyógyszer, ha jó az orvosotok, kiírja, bár ciki, mert igen nagyon erős. Természetesen állatorvos is kiírja.

Mivel rendszeresen kell szedni a kuttyunknak, amíg él, ezért most 100 mg-osat írattam ki, amiből napi kétszer felet kap. De ebben több van és tovább tart.

A Contramalról:

http://www.hazipatika.com/gyogyszerkereso/termek/contramal_100_mg_retard_filmtabletta/8682

 

A Béres cseppet a helyedben én azért adnám neki. Az adagolást, a mennyiséget beszéld meg állatorvossal.

 

Előzmény: armadosa (124)
armadosa Creative Commons License 2013.04.11 0 0 124

Mienknek Candiryl-t, vagy valami ilyesmit írt, és 100mg-os. 3xfél naponta. 

Elég húzós az ára, 8000 ft, és sztem nem tart ki 2 hétig.  Amit nektek írt, annak menniy az ára?

Kap még mellé azt a gyógygomba kivonatot, hátha.... 

Máshova sztem kár elvinni, egyrészt itt a környéken ez az egyetlen, és nagyon jó állatkórház. Ultramodern, meg az orvosok is kiválóak.

Előzmény: oncogito (123)
oncogito Creative Commons License 2013.04.10 0 0 123

Ja, és a fájdalomcsillapító roppant fontos, mert a csontrák igen nagyon fájdalmas.

A mi kuttyunk Contramalt kap, hasonló súlyú, mint a tiétek és 50 mg-osból napi két szemet kap.

Előzmény: armadosa (121)
oncogito Creative Commons License 2013.04.10 0 0 122

Még mindig azt mondom, próbáljatok meg mási sebészt is meghallgatni.

Ha nincs más, adjatok neki Béres cseppet.

Előzmény: armadosa (121)
armadosa Creative Commons License 2013.04.10 0 0 121

Itt voltunk éppen... Sajnos itt is azt mondták, hogy menthetetlen... 

Előzmény: oncogito (120)
oncogito Creative Commons License 2013.04.10 0 0 120
Előzmény: armadosa (119)
armadosa Creative Commons License 2013.04.09 0 0 119

Szia!

Köszi szépen a választ, sajnos Budapest-től nagyon messze, Vas megyében vagyok. 

Az amputálást elvetettem már az elején, lévén, hogy a kutya 11 éves, és kb. 40 kg, tehát nagytestű. Doki sem erőltette ezt nagyon, azt mondta, nem biztos, kibírná.

Üdv

Előzmény: oncogito (118)
oncogito Creative Commons License 2013.04.09 0 0 118

Szia!

Szerintem vidd el másik orvoshoz is, kérd ki több orvos véleményét.

Mindig van lehetőség.

CT vizsgálat megmutatja, hogy van-e áttét, ha nincs, érdemes amputálni.

Én a helyedben mindenképpen elvinném máshova is.

Nem tudom, merre laksz, Budapesten az Állatorvosi Egyetemen remek sebészek vannak.

Vagy onkológust tudok még ajánlani, ha pesti vagy.

Megadom a címét, ha írsz emailt. Az adataimnál az email cím élő.

Előzmény: armadosa (117)
armadosa Creative Commons License 2013.04.09 0 0 117

Sziasztok!

Kérlek, segítsetek nekem!

Van egy 11 éves, keverék kutyám. Imádnivaló, nagyon aranyos teremtés. Sajnos a lábán daganat van, ami már lassan elérte egy kisebb ököl méretét.  Állatorvos azt mondta, műteni már nem érdemes, amputációt sem javasol (a kutya kora és súlya végett).

Mit csináljunk vele? Bal első lábán van, a könyökénél. Azt a lábát egyáltalán nem használja, tehát 3 lábon közlekedik. Viszont nagyon életvidám, és nagyon jó az étvágya is.

Doki írt fájdalomcsillapítót, azt adom neki, meg vettem neki azt a gyógygomba kivonatot, és azt is adom neki. Sajnos azt a doki sem tudta megmondani, hogy vajon milyen fájdalma lehet...

Szerintetek mi legyen vele? Én addig hallani sem szeretnék az altatásról, amíg a közérzete és az étvágya jó.

Sokan kérdezik tőlem, miért szedvedtetem a kuytát, miért nem altatjuk már el, de ők ezt nem értik, mási far****val könnyű a csalánt verni.

Most is hallom, hogy ugatja a kenyeres autót:)

Köszi a segítségeket!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!