Keresés

Részletes keresés

annmr Creative Commons License 2011.06.18 0 0 2699

Szia!

Köszi! Közben találtam a trilak oldalán videókat, nagyon megkönnyítették a dolgomat.

Előzmény: zytasu (2698)
zytasu Creative Commons License 2011.06.17 0 0 2698

Ezek fenyő- butorok...és antikoltak, -nincs most kép,-- de nem is fehérek, hanem 'robin eggs'- szinűek.

nem használtam alapozót, hanem a higitottal "alapoztam'.

Ki kellene próbálnod ott, ahol nem nagyon látszik... minden anyag másképpen viselkedik.. vagy próba-szerencse.... le lehet csiszolni  :))

Előzmény: annmr (2696)
annmr Creative Commons License 2011.06.17 0 0 2697

antikolni nem szeretném csak simán felújítani

Előzmény: PETYUS (2694)
annmr Creative Commons License 2011.06.17 0 0 2696

Köszönöm a gyors választ! Ezeréves bútorlap, nem valódi bükkfa.A Trináttal festett bútorról van valahol kép a fórumon? Használtál alapozót?

Előzmény: zytasu (2693)
zytasu Creative Commons License 2011.06.17 0 0 2695

igen, igy van... :))

Előzmény: PETYUS (2694)
PETYUS Creative Commons License 2011.06.17 0 0 2694

Az sem mindegy, hogy eredetileg mitől büxxínű.

Előzmény: zytasu (2693)
zytasu Creative Commons License 2011.06.17 0 0 2693

Attól függ, milyenre szeretnéd... erre a koptatott stilusra gondoltál...?

lehet vékonylazurt is,-- alatta átlátszik az erezet--, (ugy tudom, van ilyen világosban is), vagy zománcot... én trinát selyemfényűt használtam, első sornál egy picit higitottam...nekem bevált...

de lehet kapni egészen magasfényűt... lehet mattot...

Előzmény: annmr (2692)
annmr Creative Commons License 2011.06.17 0 0 2692

Sziasztok!

Tanácsra van szükségem. Gondoltam, hozzátok fordulok, mert nagyon jó dolgokat csináltatok. Szeretném átfesteni bükk színű bútoromat vajszínűre. Milyen festéket használjak? Ti mit használtok? Köszi előre is a tanácsokat!

 

zytasu Creative Commons License 2011.06.16 0 0 2691

A steampunk-nál ott is ragadtam :))) fantasztikus az antikolt billentyűzet és monitor..., de több minden van, ami nagyon tetszik.

A másik két stilus nem annyira jön be, de azért ott is van bőven fantázia.

 

Talán egy picit hasonló az ötlet, csak szolidabban, az egyik bőrkötéseű könyvemen.. rézből vannak a húrok... mást is csináltam hasonló jelleggel.

Régóta játszom a különböző anyagokkal, mindig kisérletezem.

 

A  vintage, shabby schic, ami közel áll  hozzám... bár nem a habos-babos. hanem keményebb.. vagy a Fifi, préri chic, vagy valami hasonló.... a lakásban gyakorlom is.

 

Ha megcsináltam, amit kitaláltam a tieidet látva, majd mutatom.

Te is hozd az ujabb dolgaidat... nagyon megérdemlik, hogy mutogasd. :))

Előzmény: CWPpeti (2689)
mit_is_ir Creative Commons License 2011.06.16 0 0 2690

Nagyon szép dolgokat csinálsz!

Tetszik a stílusod, mondjuk a panelekből készült lánpa, az nem az én világom, de a nagy része, szuper.

Én nagyon szeretem a Mixet Media-t, amibe tulajdonképpen ez is belefér, de rá fogok keresni az általad írt dolgoknak.

És ha megengeded, feltenném a senga.lapunk.hu oldalamra az "alkotók közöttünk" részbe a weboldalad linkjét.

Előzmény: CWPpeti (2687)
CWPpeti Creative Commons License 2011.06.16 0 0 2689

Köszi szépen! örülök hogy tetszenek.

A stílusokról nem igazán tudok mit mondani mert én leginkább a gyakorlati oldaláról közelítem meg a munkám, aztán természetesen olyasmi sül ki belöle ami hajaz arra a stílusra amit szeretek.

De ha ilyesmi dolgokat akarsz találni a neten, csak pötyögd be gugliba hogy steampunk meg hogy vintage stile , vagy hogy trash art és kapsz egy csomó ilyesmit.  De mondjuk az én dolgaim ezeknek keverékei.

majd mutasd meg mit hoztál össze a te kacatjaidból. Kiváncsi vagyok!

Előzmény: zytasu (2688)
zytasu Creative Commons License 2011.06.15 0 0 2688

Nagyon ötletes minden darabod, egyediek és fantáziadúsak. Szépen összehoztad őket.

Különösen a keretek tetszenek. Ha nem baj, ellopizom az ötletet, igaz, hogy nem szerszámokkal :))) fogom alakitani, de kacatgyűjteménnyel.

Lámpáid is tetszenek, de azok igazi fius darabok...

Képkeretes kollázs is super.

Festéseid is nagyon kifejezőek..

 

További jó ötletelést, alkotásokat... nagyon ügyes vagy...

 

A stilusokról mondanál valamit? esetleg képet a jellemzőikről feltennél? Köszi

Előzmény: CWPpeti (2687)
CWPpeti Creative Commons License 2011.06.15 0 0 2687

A blogomon a design menüben találhattok lámpákat  meg mindenfélét amit ócskavasból csináltam.

Itt a link:

 

http://clockworkpigeon.blogspot.com/

 

 

ZöldBandi Creative Commons License 2011.05.10 0 0 2686

TeleFÓN

azért meghallgatnám, de szép:)

 

http://www.zoldenergiavilag.hu/regibol-ujat-telefon-hangszoro

ZöldBandi Creative Commons License 2011.05.02 0 0 2685

Újrahasznosítás több szinten. Golyórágó automatából..."zöld bomba" automata.

 

Zöldbomba automata! Hatalmas ötlet! Jöhet Magyarországra is!
http://www.zoldenergiavilag.hu/greenaid-zold-bomba-automata

 

erzsimami Creative Commons License 2011.04.27 0 0 2684

Kop-kop!

 

Látom itt mindenféle újrahasznosítással foglalkoztok. Én ugyan még nem próbálkoztam, de nagyon érdekelnek az ilyen dolgok.

Épp ezért bukkantam erre a linkre, és gondoltam megosztom veletek:

http://translate.googleusercontent.com/translate_c?hl=hu&ie=UTF-8&sl=ru&tl=hu&u=http://www.liveinternet.ru/users/3560830/post162985126/&prev=_t&rurl=translate.google.hu&twu=1&usg=ALkJrhhoE06bYnG9Dig2hPnj0i0SlhQdwA

 

Remélem sikerült jól beszúrnom a linket.

Szpidi99 Creative Commons License 2011.04.20 0 0 2683

Mivel hozzám szólt, az én hsz.ra válaszolt, azért gondoltam hogy nekem szól. De legalább előkerültél:)

Én sem szívesen vágom le  a virágot, de a letört tényleg jól eláll a tűzőhabban. Lesz majd másik virág amivel kipróbálhatod.

Előzmény: stigglinnc (2682)
stigglinnc Creative Commons License 2011.04.20 0 0 2682

 

Szpidiiiiiiiiiiiiiii.... érdekes, én nem értettem félre:-))))))))))))

Mikor hiszed már el, hogy senki nem téged akar bántani?????????

:-)))))))))))))

 

pl. én se :-)))))))

 

Kár, hogy már elnyíltak nálunk a nárciszok, pár szállal kipróbáltam volna, hogy így (nedves tűzőhabban) hosszabban bírják-e, mint vázában, hosszú szárral. Tulipánt se szívesen vágok le, mert bent olyan hamar meghal ...

Előzmény: Szpidi99 (2681)
Szpidi99 Creative Commons License 2011.04.19 0 0 2681

Tényleg félreérthető volt:)

Előzmény: Törölt nick (2680)
Törölt nick Creative Commons License 2011.04.19 0 0 2680

Nem is Rád céloztam, hanem arra, aki a faládában max. tüzifát lát. És én is az építő kritika meg a szabad vélemény nyilvánítás híve vagyok, már csak ezért sem szóltalak volna le - bocs, ha félreérthetően írtam :)

Előzmény: Szpidi99 (2672)
Szpidi99 Creative Commons License 2011.04.19 0 0 2679

Nagyon guszta:)

Előzmény: 5tunde (2678)
5tunde Creative Commons License 2011.04.19 0 0 2678

Tűzőhabot is használtam rövid szárú virágokhoz. Egy kis újrahasznosítás ebben is van, az alap kicsorbult tányér (az éles részt ragasztóval fedtem be). S gyári tartópeckek helyett kupakokkal van rögzítve az oázis.

 

 

Előzmény: Szpidi99 (2677)
Szpidi99 Creative Commons License 2011.04.19 0 0 2677

Esetleg szivacskockába dugdosva szép kompoziciókat lehet a töröttekből készíteni. Mint a tojásos is. A széna mindenképp jó dekoráció.

Nálunk a virágos nem adná a törötteket sem, de ő ügyeskedik belőle mindenfélét. Na meg a marokcsokrok sem véletlen lettek divatosak.

Előzmény: 5tunde (2675)
5tunde Creative Commons License 2011.04.19 0 0 2676

Nagyon szép foltmunkák, külön-külön is, de így együtt egészen különleges.

Előzmény: elizaniko (2668)
5tunde Creative Commons License 2011.04.19 0 0 2675

Köszönöm szépen a hozzászólásaitokat. Nem gondoltam hogy a gyümölcsmintás láda ennyire megosztja a véleményeket. IOkaste nagyon tetszik az ötlet, én nem gondoltam a szalmára. Szpidi, sajnos nálunk akad ennyi törött nárcisz idén, és a tulipánokról még nem is beszéltem ;(. Egybefoglalva, minta nélküli régi kopott ládában, szénával vagy szalmával, tényleg sokkal karakteresebb lehetett volna a dekoráció, jövőre kipróbálom.

Előzmény: Törölt nick (2671)
Evicke Creative Commons License 2011.04.19 0 0 2674

.... vagyis hogy passzol. (de jó is :-)

Előzmény: Evicke (2673)
Evicke Creative Commons License 2011.04.19 0 0 2673

sima, minta nélküli faládát én is bárhova felhasználnék, de ez a gyümölcsmintás max. gyümölcsös dekorációhoz passzol jó sztem is. :-)

és persze körülötte inkább szalmával, az is van mindig, ha fű van a kertben....

Előzmény: 5tunde (2666)
Szpidi99 Creative Commons License 2011.04.19 0 0 2672

Kertem nekem is van, de ennyi kálóm nincs.

Sok mindent lehet mondani, de hogy nekem csak a bolti tetszene...azt nem. Én is újrahasznosítok, azért is járok ide. Csak ez az újrahasznosítás sokszor elszzáll olyan irányba ahol többe kerül mint amiért csinálják. Nem erre a tárgyra gondoltam, és bocs hogy merek véleményt mondani, nem tudtam hogy csak dicsérgetni lehet.

Előzmény: Törölt nick (2671)
Törölt nick Creative Commons License 2011.04.19 0 0 2671

Akinek kertje van, annak egy vihar után sajna, nem olyan nehéz. (Meg a virágárusoknál is elég sok a káló..)

Tünde, mindig beleakadsz majd olyan emberekbe, akinek csak a bolti és az új a szép, mégha kétszer olyan silány is, mint a régi dolgok. Dehát mindenkinek más a szép.

Én is szeretem a faládákat, bár a régieket (amiben még anyag is volt) sokkal jobban.

Szerintem is nagyon ötletes, és még autentikusabb lett volna, ha szalmával béleled.

Előzmény: Szpidi99 (2667)
4Hópihe Creative Commons License 2011.04.18 0 0 2670

nagyon jóóóóóó

Előzmény: elizaniko (2668)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!