Keresés

Részletes keresés

Catella Creative Commons License 2016.08.27 0 0 1384

Azt én nem tudhatom:) Vagy csak most adták át ünnepélyesen? Mindenesetre szép.

Előzmény: Törölt nick (1383)
Törölt nick Creative Commons License 2016.08.27 0 0 1383

Nem teljesen értem. Mi mintha láttuk volna tavaly télen. Esetleg van egy másik kert is?

 


Előzmény: Catella (1382)
Catella Creative Commons License 2016.08.26 0 0 1382

Most nyitották meg a látogatóknak a  Palazzo Medici Riccardi kertjét.

anblock_italia Creative Commons License 2016.05.26 0 0 1381

Bár ezen a képeden sem látok erre utalást, de a kedves topictárs biztos nem találta ki. Hogy 8-24-ig mutatja a tarifát, vagyis az éjszakai 8 óra ingyenest, az érthető, de sehol nem látom a napijegyet a képeden.

Előzmény: FLaci (1379)
anblock_italia Creative Commons License 2016.05.26 0 0 1380

:-)

 

http://toszkana.info/parkolas-firenzeben/

 

Fura, hogy elfelejtettem ide betenni, de a kép is jó!:-) És persze a fenti sem teljes, mert ami itt a topicban leíratott az éjszakairól, az itt nincs benne.

Előzmény: FLaci (1379)
FLaci Creative Commons License 2016.05.26 0 0 1379

1€/óra, de minimum 1€ és maximum 2 óra, ha jól értem.

Kicsit szelfisre sikerült a kép, de olvasható... ;-)

 

 

Fél tízkor még sok hely volt, 11 körül más csak néhány.

Előzmény: anblock_italia (1378)
anblock_italia Creative Commons License 2016.05.24 0 0 1378

Nem tapasztalta még senki a Michelangelo tér jelenlegi parkolási rendszerét? Gondolok itt arra, hogy óránként mennyi a tarifa, van-e elég hely... Nem találtam időszerű linket, ha valaki tud, megoszthatná velünk! :-)

anblock_italia Creative Commons License 2016.05.22 0 0 1377

Én úgy gondolom, másodjára jegyzetelek majd..., ágyban fekve elég nehéz lenne! Persze több infót is felhasználtam már a Firenzés blogban, de persze nagyon messze nem annyit, amennyit lehetne. Ott van bőven hely, nekem a jegyzetelés majd azt fogja jelenteni.:-) Én is csak jövő télre tervezem ez a szórakozást.

Előzmény: vélemény (1376)
vélemény Creative Commons License 2016.05.22 0 0 1376

Én úgy jegyzetelek bármilyen útikönyvet, hogy először minden könyvet elolvasok és csak a másodszori olvasásnál jegyzetelek.

Firenzét még 2005-ben jegyzeteltem ki, azóta sokkal részletesebbek a jegyzeteim. Valószínűleg újra írom az egészet, télen Firenzében fogok "élni".

Előzmény: anblock_italia (1373)
vélemény Creative Commons License 2016.05.22 0 0 1375

Ennyire előre.   Azért többnyire nem ennyire előre, általában 6-7 hónap.  De pl az idén márciusi római útra tavaly júniusban foglaltam.

OFF de ennél is előrébb veszem pl. a Wagner bérletet a Müpaba. Idén áprilisban vettem a jövő júniusi jegyeket.

Előzmény: Törölt nick (1374)
Törölt nick Creative Commons License 2016.05.22 0 0 1374

Ja, azt nem gondoltam, hogy ennyire előre... 

Előzmény: vélemény (1372)
anblock_italia Creative Commons License 2016.05.22 0 0 1373

Lefekszem este, és kigondolom, hogy aznap miről szeretnék olvasni..., és esetleg olvasok valami másról is, ha nem vagyok túl fáradt. Egy nagy hátránya van ennek, fekve nem tudok jegyzetelni..., de majd annak is talán eljön az ideje.

Előzmény: vélemény (1367)
vélemény Creative Commons License 2016.05.22 0 0 1372

Jövő március.

Előzmény: Törölt nick (1371)
Törölt nick Creative Commons License 2016.05.22 0 0 1371

Március??? Nem május? Mert az mindjárt itt van...

 

Előzmény: vélemény (1370)
vélemény Creative Commons License 2016.05.22 0 0 1370

Egyrészt az a gond, hogy képek nélkül elég nehéz . Pedig én sok mindenre jól emlékszem pl. Santa Croce, Uffizi. Másrészt nagyon száraz a stílusa. Sok. Pedig én ritkán érzek ilyet.

Vettem március végére jegyet Pisaba jegyet.

Előzmény: Törölt nick (1369)
Törölt nick Creative Commons License 2016.05.22 0 0 1369

Csatlakozom Bonnitához. Ez nem úgy könyv. Csak ami érdekel. (Halkan jegyzem meg, hogy mint írásmű sem kiemelkedő. És akkor kifejezetten finoman fogalmaztam. Ezért nem lehet olvasni. Múltkor belecsaptam én is, le is tettem néhány oldal után.)

Előzmény: vélemény (1367)
bonnita Creative Commons License 2016.05.22 0 0 1368

Szerintem csak részletekben lehet olvasni, épp ami érdekel, uram bocsá' nem is biztos, hogy minden.

Előzmény: vélemény (1367)
vélemény Creative Commons License 2016.05.22 0 0 1367

Elolvasta már valaki a Feuer könyvet vagy most olvassa? Elkezdtem de nagyon fárasztó, szinte két oldal után le kell tennem. Van valami jó módszer? Bennem van a hiba??

anblock_italia Creative Commons License 2016.04.16 0 0 1366

Sajnos Firenzéről leginkább a Toszkána saját szemünkkel topicban szoktunk írni, de ott sokat. Elújságoltam a híredet, tudomásul vették a topictársak, köszönik, sejtették, hogy nem marad ingyenes az idők végezetéig. :-(

Előzmény: rezeda9001 (1364)
anblock_italia Creative Commons License 2016.04.16 0 0 1365

Király! Bódékból sosincs elég...:-(

Előzmény: rezeda9001 (1364)
rezeda9001 Creative Commons License 2016.04.16 0 0 1364

Igazán nincs mit :) A téren felére csökkentették a parkolóhelyek számát, sejthették, hogy nem lesz majd púpon, lánc osztja két részre jelenleg a teret. A fehér felfestések még látszanak, de kiegészültek friss kékkel. Ahová nem lehet behajtani, ott bódék állnak napközben. 

Előzmény: anblock_italia (1363)
anblock_italia Creative Commons License 2016.04.15 0 0 1363

Erre mondják, ha lúd, legyen kövér..., eddig ingyen, mostantól brutális árral. Biztos van ennek is oka, túl nagy lehetett a forgalom a hegyen, lenn meg üres helyek lehettek a fizetős parkolókban. Régóta várható ez a döntés! Köszönet az infóért!

Előzmény: rezeda9001 (1361)
rezeda9001 Creative Commons License 2016.04.15 0 0 1362

Szia, a múlt szombatot és a vasárnapot a városban töltöttük. Mindkét napon sokan voltak mindenhol a délelőtti óráktól. Érdemes odaérni kora reggel, mondjuk úgy 7 órakor, akkor még akár kettesben is fotózkodhattok a Ponte Vecchio közepén :)

Előzmény: bulis22 (1357)
rezeda9001 Creative Commons License 2016.04.15 0 0 1361

Sziasztok! Szerdán jöttünk vissza Toszkánából, és mivel Firenzében a parkolóhelyes infókat a netről néztem össze, jelezném azoknak, akik a Piazzale Michelangelo téren szeretnének majd ingyenesen parkolni, hogy a parkoló fizetős lett, bár nem 24 órában, de reggel 8-tól estig az (a teljes nap 15 euró).

 

Az Uffizi, Accademia jegyeket a neten vettem meg, mindkettőt a legelső, reggeli időpontra itt: http://www.b-ticket.com/b-ticket/uffizi/ . Sajnos jegyenként 4 euró a "foglalási díj", de a kinyomtatott foglalással az összes megvásárolt jegyet egy helyen megkaptuk, így az Akadémiához már úgy érkeztünk, hogy kezünkben volt a jegy. Nyitásra már felfejlődött a sor mindkét helyen, de szerintem nem volt vészes egyik sem, 11 órakor viszont be nem álltam volna sehová jegyért, annyian voltak mindenfele.

 

Gyönyörű hely, szerencsésnek mondhatja magát aki legalább egyszer láthatja :)

 

 

 

 

anblock_italia Creative Commons License 2016.04.14 0 0 1360

Köszönöm mindenki nevében az infókat.! Igaz, utoljára talán 2011-ben voltunk Firenzében, de már akkor is mindenki a nagy tömegről beszélt, én meg valahogy sosem éreztem nagynak a tömeget, csak az Uffizinél. Talán fel voltam erősen készülve és ahhoz képest nem éreztem nagynak. Illetve nem jellemző, hogy a főtéren sokat időztünk, amúgy meg szétszóródik a nép. Talán a Dóm téren is sokan voltak, de én már mindent megnéztem korán reggel.

 

15 euróért nem drága (sőőőőt!) az a a sok lehetőség a Duomo körül, és ugye akkor a hab a tortán, hogy nem kell sorban állni. 

Előzmény: dalma53 (1359)
dalma53 Creative Commons License 2016.04.14 0 0 1359

Hétfőn este jöttünk haza Firenzéből, rengetegen voltak a Dóm, a Signoria, San Lorenzo és a Ponte Vecchio környékén. Szerintem Olaszország összes diákja ide jött kirándulni, zavaró volt, hogy csoportokban álldogáltak, nehezen lehetett őket kikerülni. Azt tapasztaltuk, hogy már csütörtökön jóval többen voltak mint az előző napokban. Nem tudod kiszámítani, Firenzénél arra kell számítani, hogy tömeg van. (mint Velencében) Hétvégén pláne és még csak szezon eleje van! Mi ezeket a helyeket a hét első napjaiban megnéztük, így csak át kellett verekednünk magunkat, mert a környéken laktunk.

Érdekes viszont, hogy pl. a Palazzo Vecchioban szinte majdnem egyedül voltam, kényelmesen tudtam nézelődni, az Uffiziba du. fél 3-kor simán, várakozás nélkül besétáltak a társaim a múzeumba, ahol

11 órakor irtózatos sor állt, a Bergelloban is kevesen voltak (ami szintén nem jellemző). A templomok is jól nézhetőek voltak.

Ja és egy infó, azoknak akik még most áprilisban mennek, a Dóm Opera Múzeum minden pénteken este 9-ig van nyitva. Egyébként a Dóm ingyenes, kombinált jegyet lehet csak venni 15 €-ért, ami viszont érvényes a Battisteroba, a Campanilébe, a kupolákba, a Dóm Operaba, a Santa Reparata-ba, az első érvényesítéstől számított 48 óráig érvényes, de meg lehet venni 6 nappal előbb.

 

Előzmény: bulis22 (1357)
szofi762 Creative Commons License 2016.04.08 0 0 1358

Hát, én egyszer jártam Firenzében tavaly október elején, vasárnap, szakadó esőben. Azt hittem legalább az időjárás miatt kevesebben lesznek,  de nem. Én még életem nem voltam olyan helyen (pedig jártunk sokfelé) ahol ekkora tömeg lett volna.... De kötve hiszem hogy szombaton másként lenne! Szóval, ebből a szempontból mindegy.

 

Előzmény: bulis22 (1357)
bulis22 Creative Commons License 2016.04.07 0 0 1357

Sziasztok!

 

Úgy alakul, hogy májusban járunk párommal Toszkánában. Május 14 vagy 15-én, azaz szombaton vagy vasárnap tudunk beiktatni egy teljes nap Firenzei kirándulást. Azt szeretném kérdezni, hogy szerintetek melyik nap lenne a megfelelőbb? Értem ezalatt a tömeget vagy bármi más szempontot. Vagy igazából mind1:

 

Köszönöm!

Üdv,

LAci

anblock_italia Creative Commons License 2016.02.08 0 0 1356

Főleg nem a Boboli miatt gondoltam, arról eleget lehet olvasni, hanem a többi link miatt!

Előzmény: anblock_italia (1355)
anblock_italia Creative Commons License 2016.02.08 0 0 1355

http://www.regione.toscana.it/-/giardino-di-bobo-1

 

Bár ez nem csak Firenze, de azt hiszem hasznos lehet, és nem vész el egykönnyen a hozzászólások között.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!