Keresés

Részletes keresés

Fecyke007 Creative Commons License 2011.07.25 0 0 334

Üdv mindenkinek!!

Nagyon örülök, hogy él a fórum és remélem így is marad.

Keresek pár képet, igaz csak 2 fajta növényem van.

 

 

garass Creative Commons License 2011.07.24 0 0 333

Ezek a csillagok élményszámba mennek.

A magoncok pedig jó karban vannak, pedig ezek nem a gyorsan növőkhöz tartoznak. Főleg a Trichocaulon.

Az első teleltetés nehézségeit többen a minél koraibb vetéssel igyekeznek áthidalni, hogy őszre már kellően megerősödött állomány kerüljön a telelőbe.

Előzmény: ascleps (332)
ascleps Creative Commons License 2011.07.23 0 0 332

Sziasztok!

A magvetésben valóban nincs semmi ördöngösség, nagyon gyorsan és majdnem 100%-osan kelnek a magok, ha frissek. A magoncok megfelelő teleltetése elsősorban ami gondot okozhat.

1 éves Trichocaulon-ok,  

 

másfél éves Tridentea magonc

 

és pár kép a mai virágzóak közül:

D. vestita

 

R. macrolobum

 

S. schinzii x S. flavopurpurea

 

S. flavopurpurea

szaguaro Creative Commons License 2011.07.22 0 0 331

Kösz, én ismerem, a tel.számát is, rendszeresen levelezünk, meg sűrűn találkozunk.. Tavasszal érdemes hozzá elmenni, szaporítúládából kiszedett növényeket nagyon olcsón adja!

Előzmény: mare2011 (329)
garass Creative Commons License 2011.07.22 0 0 330

A Tavaresiák nálam megvárták a hűvösebb időt.

mare2011 Creative Commons License 2011.07.21 0 0 329

Nem tudom hányféle van neki, mert én kaktuszt akartam venni, ezeket csak futólag néztem meg.

Ha érdekel, beszélj vele, nagyon segítőkész! Tel: 73/413-507, a délutáni órákban elérhető.

 

 

Előzmény: szaguaro (328)
szaguaro Creative Commons License 2011.07.21 0 0 328

Sokféle van neki? Mióta? Írok neki, h. tegyen nekem félre, és hozza el Keszthelyre... Amúgy, ha netán valaki mondjuk augusztus elején a Balcsin nyaral, Keszthelyen a VSZK-ban aug. első hétvégéjén kaktuszkiállítás lesz!

Előzmény: mare2011 (327)
mare2011 Creative Commons License 2011.07.21 0 0 327

A "bácsi" Szigetváron lakik, Pécstől nem nagy távolság!

Egy héttel ezelőtt még igen sok dögvirágot láttam nála...

Előzmény: Fecyke007 (320)
Fecyke007 Creative Commons License 2011.07.09 0 0 326

Nem tudom ki, de biztos vagyok benne, hogy elküldene amilyen temperamentumú és örökmozgó!! Én is ilyen akarok majd lenni, de először érjem meg ezt a kort!

 

Zsolt Sándor Hóbor képeit meg nem tudom megnézni a f.bookon, mert nem vagyok az ismerőse, vagy nem tudom milehet még az oka.

 

Tegnap hazajöttem és mustrát tartottam: a magtok szépen nő, a másik meg szépen hajt és mindkét oldalágon bimbók is vannak már. Holnap képet is teszek fel róla.

 

Előzmény: szaguaro (322)
Alma Kee Creative Commons License 2011.07.08 0 0 325

Sziasztok!

Van pár eladó,de inkább kaktuszra cserélendő dögöm. Mellé pár magonc.

Ariocarpus, Echinocereus, Turbinicarpus érdekel semmi más.

A dögök Kispesten vannak.

szaguaro Creative Commons License 2011.07.07 0 0 324

Összesen kb. 2 láda eladó növénye volt, nem kereskedik velük. Én, mint szervező, megértem félrelöködni a többieket, h. nekem is legyen vmi... :-)) Na, szal összesen 2 kicsi növényt hoztam tőle, de majd leveszem a Lukoczkit sarjakra!

Előzmény: Baracklekvár (319)
szaguaro Creative Commons License 2011.07.07 0 0 323

Mér' ne lehetne? Ott vannak..

Előzmény: Fecyke007 (321)
szaguaro Creative Commons License 2011.07.07 0 0 322

Kolovics Jóskára gondolsz? Ha lebácsizod, elküld melegebb vidékre...

Előzmény: Fecyke007 (320)
Fecyke007 Creative Commons License 2011.07.07 0 0 321

Kár, hogy nem lehet a facen megnézni a képeit.

Ide kellene feltölteni párat, hogy a fórum is gazdagodjon.

Előzmény: Fecyke007 (320)
Fecyke007 Creative Commons License 2011.07.07 0 0 320

Üdv!

Gratulálok a kiránduláshoz! Meg is fogom keresni a képeket. Vasárnap a pécsi vásárban meg hátha megint kint lesz a kaktuszos bácsi, hátha van dögvirágja is. Úgyis veszek megint valamit, pedig van elég:S

 

Előzmény: szaguaro (318)
Baracklekvár Creative Commons License 2011.07.07 0 0 319

mázlisták

oszt mit hoztál haza?

Előzmény: szaguaro (318)
szaguaro Creative Commons License 2011.07.06 0 0 318

Az elmúlt hétvégén végre összejött, sikerült zalai meg fehérvári kaktuszb.zi társaimnak összeszervezni egy szlovén kirándulást. Voltunk Iztok Mulejnél is, aki Eu viszonylatban is szép dögvirág gyűjteménnyel rendelkezik. Na, ennyi fajt egy helyen még nem láttam! Többön se... Akit érdekel, a f.szbukon Zsolt Sándor Hóbor képei közt van néhány innen. Amúgy a manyus is fent van, vannak fotói.

nyubocs Creative Commons License 2011.07.02 0 0 317

Ha az "általánosságban"-t odaírod az előző hsz-be is, nem is szóltam volna semmit.

Csak már megtanultam, hogy veszélyes dolog az általánosítás,  hogy tartásnál és módszereknél mindig hozzátaeszem azt, hogy "nálam", mert ami nálam működik az másnál nem biztos, egyes növényeknél meg tutira nem (most nemcsak a dögvirágokra gondolok.

Előzmény: garass (316)
garass Creative Commons License 2011.06.29 0 0 316

A Selyemkórófélék szerintem nem tartoznak a nehezen nevelhető növények közé. Csak mivel pozsgások, más. Persze kivételek mindíg akadnak, egyes fajok, vagy csak egyedek nevelése eltérő igényeik, életritmusuk alapján más feltételek között történhet.

Ilyen lehet az Edithcolea is, aminek az élőhelyi, kelet-afrikai körülményeinek biztosítása a mi lehetőségeink mellett több tapasztalatot, odafigyelést igényelhet. De én már találkoztam minden nagyobb gond nélkül szaporított, nevelt példányaival is. Kihívás lehet, de nem őrdöngőség.

Azonban a stapéliafélék gondozása általánosságban nem okoz nehézséget, kis odafigyeléssel a hihetetlen változatos virágaikkal sok sikert és élményt nyújtanak a gyűjtőnek. Gondolom ezt nem kell bizonygatnom, a fórum képanyaga magáért beszél.

Előzmény: nyubocs (315)
nyubocs Creative Commons License 2011.06.28 0 0 315

Azért kiváncsi lennék, hogy egy Edithcolea grandis-t hogy tartasz életben babusgatás nélkül :)

Előzmény: garass (314)
garass Creative Commons License 2011.06.27 0 0 314

Köszönöm a válaszodat. Tanulságos. A te példád is azt bizonyítja, hogy nem kell agyon babusgatni ezeket a növényeket. Normál körülmények között is lehetünk eredményesek. Most már csak a virágzásig kell eljutni. Sok siker hozzá.

Előzmény: Alma Kee (313)
Alma Kee Creative Commons License 2011.06.26 0 0 313

Szia!

Megfogsz lepődni,az ég-világon semmi extra nincs ezekben a vetésekben. A januári vetés,és a márciusi is ugyan abba a földbe került,amiben tartom a gazokat. Fele kétszer szitált sóder, fele "B" minőségű föld. A januárit ugye nem takartam,de a magokat valamilyen ötlettől vezérelve, állítva a földbe nyomtam, de csak félig. A márciusit, lefektetve betakartam egy kevés földel.

Mind a kettőt letakartam egy fóliával,és alulról szivattam fel vízzel. Gombaölőzés nem volt! Amikor kikeltek,még egy hétig takartam őket,és utánna már nem. Aztán már felülről kapták a vizet. Mind két vetés a szobában történt,és ott is nevelkedtek áprilrs végéig,aztán mentek ki a kaktuszok közé. Nagyjából ennyi a történet.

Előzmény: garass (312)
garass Creative Commons License 2011.06.25 0 0 312

Ezek a magoncok nagyon jól néznek ki. Elmondanád a vetési, illetve tartási körülményeket?

Előzmény: Alma Kee (308)
Baracklekvár Creative Commons License 2011.06.23 0 0 311

rendben van, köszönöm

Előzmény: garass (307)
Fecyke007 Creative Commons License 2011.06.23 0 0 310

Nagyon szépek a magoncok!!

Én is elvetem jövőre a magokat amiket terem az enyém. Csak azt nem tudom miért, mert már ágat sem szaporítok mert elég ami van. :))) De ez nem lesz akadály azt hiszem...

Előzmény: Alma Kee (308)
Alma Kee Creative Commons License 2011.06.23 0 0 309

Most nyílik.

Alma Kee Creative Commons License 2011.06.23 0 0 308

Sziasztok!

Itt van a két idei magvetés fotója. Amelyik egyedül van,azt januárban vetettem,takarás nélkül. 3 hete tűzdeltem szét őket.

A sokadalom márciusban lett vetve takarással. Szerintem túl sok külömbség nincs köztük.

 

garass Creative Commons License 2011.06.23 0 0 307

A dögvirágoknak nyáron a szabadban a helyük. A mostani kánikula persze óvatosságra int. Előbb árnyékos helyet adj nekik, amit fokozatosan lehet félárnyékos, teljes napos állapottá fokozni. Még így is előfordul a növényeknél a 'bepirosodás'. Ez természetes jelenség. Ha nem viszed túlzásba, semmi bajuk nem lesz. Októberig napos helyen legyenek és most viszonylag sok vizet, akár hetenkénti öntözést is elviselnek a fejlődésük érdekében. Csak két öntözés között száradjon ki a talajuk.

Példaként felteszek egy élőhelyi képet Fokföldről, amin látszik, milyen körülmények között élnek hazájukban. Lehetőségeinkhez képest valami hasonlót kell nekünk is biztosítani számukra, ha gyönyörködni akarunk bennük. 

A dögvirágok nem igényelnek annyi babusgatást, csak természetes tartásmódot kérnek.

Előzmény: Baracklekvár (306)
Baracklekvár Creative Commons License 2011.06.22 0 0 306

köszönöm a hozzáértő, okos válaszokat

kihordtam őket, szoktatás van, vagyis rohangálás ide-oda a cserepekkel:)

ámde, képzeljétek, a grandiflórámon bimbó van! és a teleltetőben hozta össze!

egyébként meg azért ijedtem meg, mert az egyik dögvirágom, a nevét nem tudom,  olyan hengeres formájú a teste, bepirosodott a napon, na akkor, vissza

őt még nem is mertem kivinni, mehetne ő is?

Előzmény: garass (298)
Alma Kee Creative Commons License 2011.06.22 0 0 305

Szia!

Szerintem nyugodtan vethete a dög magokat. Nagyon jól kelnek,szinte 100%. Én vetettem csak a talaj tetejére is,és vetettem úgy,hogy egy pici talajjal betakartam a magokat. Mind a két vetés gyönyörűen kikelt,és már áttűzdeltem az egyik vetést cserepekbe.

Minden cserépben 1-1 magonc van szerintem jól érzik magukat. Holnap teszek fel fotót,hogy lássátok.

Előzmény: Fecyke007 (303)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!