Keresés

Részletes keresés

astreno Creative Commons License 2018.01.06 0 0 2791

Na, haladtam előre a problémával. Leírom, hátha valaki hasonló cipőben jár. Az előző hozzászólásomban az alsó jelölőnégyzeteket bepipáltam, így ha más színprofilt érzékel a PS, megkérdezi, hogy mit tegyen. Így:

 

 

Itt az alsót választottam, így már megegyezik a színkezelés az egyéb programokkal, ergo, nem látok különbséget.

 

A LR-ban viszont nem jöttem még rá a problémára. Mivel korábban a PS és a LR képe megegyezett (megjegyzem, a fényképezőgépem kijelzője is azt hozta), a probléma gyökere azonos lehet. Most eltér a két program által vetített kép és a LR-nál nem is jöttem még rá a megoldásra. Viszont az exportálás során van lehetőség kiválasztani, hogy milyen színprofilt szeretnénk használni. Ezeket végigpróbáltam, akár hozhatott is volna megfelelő eredményt (ilyenkor az exportált képnek kellene megegyeznie a LR-ban látottal), de végig próbáltam egy csomó színprofilt, de mind különbözött egy kicsit legalább. Próbáltam az Adobe RGB-t, SRGB-t, a monitorom profilját, Apple RGB-t meg még egy-kettőt, de egyik sem volt megfelelő. De mivel a PS és a LR képe sem egyezik, így szerintem nem itt kell keresnem a megoldást.

 

Felvetődött bennem egy kérdés: mi értelme van exportálás során módosítani a színprofilt? Úgy értem, használod a LR-mot, látsz benne valamit, ahhoz állítod a színeket, majd exportálásnál direkt elrontod?

 

Csak hogy összefoglaljam: a LR-nak hol találom magára a LR-ra vonatkozó színkezelési beállításait? A preferences-ben csak a PS-ra és egyéb külső programokra lehet beállítani, hogy milyen színteret használjon.

Előzmény: astreno (2790)
astreno Creative Commons License 2018.01.06 0 0 2790

Na, a karácsony kicsit zsúfolt volt, de újra felizzítom a témát.

 

Nekem nem egészen így néz ki a menü. Próbáltam a különböző beállításokat ott, ahol most az egyedi áll, nem nem vettem észre különbségeket. A lementett file-okban sem jelentkezett különbség. 

 

 

Viszont amit észrevettem: a memóriakártyáról megjelenített kép is a túlszaturáltak táborát erősíti. Azt tudom elképzelni, hogy a fényképezőgép készít egy képet a maga színprofiljával, amit én eltérően látok a monitoromon, mert nem színhelyes annak a képe. A LR meg a PS meg valahogy figyelembe veszi a monitor beállított színprofilját, meg a fényképezőgépét és ezért tűnik helyesnek. Ja, a fényképezőgép kijelzőjén lévő kép a LR/PS képéhez hasonlít.

 

Tehát ha elállítom teljesen a színprofilját a monitoromnak, elvileg az adobe termékeknek akkor is helyes képet kellene adniuk. Na, mindjárt kipróbálom, aztán ha nem működik, ideiglenes monitorcsere lesz.

Előzmény: TJoee (2788)
Willhelm_ Creative Commons License 2017.12.27 0 0 2789

Üdv!

 

A következő problémával találkoztam: Ligtroomban és PS-ben is egyaránt. A sárga elszíneződés!

 

Kérlek segítsetek! Előre is köszönöm :)

 

TJoee Creative Commons License 2017.12.27 0 0 2788

Javaslom, hogy ezt ellenőrizd!
Nekem gyanús, hogy a valami itt csúszik el!

Előzmény: astreno (2774)
Abrash Creative Commons License 2017.12.20 0 0 2787

edit in fotosopot használsz, vagy sima exportot?de a PS használja bármi profilt teszel, az jó.

 

az edit in-t sose használom, ha ez volt, tedd srgbre ideiglenesen (ágyúval verébre profotózni, ha utána srgb, illetve ha sokat basztatod PSbn,akkor kell, de arra meg ott a LR)

Előzmény: astreno (2786)
astreno Creative Commons License 2017.12.19 0 0 2786

A LR meg ilyen...

 

Előzmény: astreno (2785)
astreno Creative Commons License 2017.12.19 0 0 2785

Erre gondoltál?

 

Előzmény: Abrash (2784)
Abrash Creative Commons License 2017.12.18 0 0 2784

monitort max hardverből tedd srgb módna, minden más esetben a mért profl legyen!!!

 

srgb a kép, mindenhol egyformának kéne lennnie!

 

ott tudna tarkulni, ha egy srgb képet megerőszakolsz argbre (azaz szándékosan kicseréled a profilt)

 

ugye gamutban argb  > srgb ; azaz igy érthető, hogy ez széthúzza a gamutot. 

 

muta a color referenciát a PSben

Előzmény: astreno (2783)
astreno Creative Commons License 2017.12.18 0 0 2783

...és a kép is SRGB-ben készült.

Előzmény: astreno (2782)
astreno Creative Commons License 2017.12.18 0 0 2782

Igen, ilyen monitorom van. Erre felé lesz a gond. Lehet butaságot kérdezek, de ha ezeket a képeket elő szeretném hívni nyomdában, akkor a printer melyiket veszi figyelembe? A széles színterűt, vagy az SRGB-t? Vagyis valójában milyen a kép?

 

Ha átállítom a monitort, hogy SRGB-t használjon, a különbség akkor is szembetűnő. Vagy ez nem ilyen egyszerű?

Előzmény: Degeczi (2780)
astreno Creative Commons License 2017.12.18 0 0 2781

Ezen a PrintScreen-elt képen látszik a különbség. A LR-os képet visszább kellett vennem, hogy az exportált kép jó legyen, de látom én is hogy fakó.

 



Előzmény: astreno (2779)
Degeczi Creative Commons License 2017.12.18 0 0 2780

A LR és a PS egyaránt alapban is kezel színprofilt, míg a képnezegetők csak akkor, ha azt külön bekapcsolod, egyébként SRGB-t feltételeznek - és itt valszeg nem abban, nem arra konvertálva kerültek mentésre a képeid (a monitorod pedig nyilván széles színterű, ezért látszik is a különbség)

Előzmény: astreno (2778)
astreno Creative Commons License 2017.12.18 0 0 2779

Feltöltöttem a színprofilt... Hát elég foscsi lett... Nem tudom miért, de nagyon sárgás lett minden, mint egy avítt kalóztérkép :-( Világos, hogy most ez tuti nem jó. Viszont az is látszik, hogy megmaradt a programok közti különbség, szóval máshol kell keresnem a probléma forrását. Ötlet?

Előzmény: astreno (2778)
astreno Creative Commons License 2017.12.18 0 0 2778

A kalibrálást az Oazis Computer -nél csinálták kb fél éve. Szerintem az még jó lesz. Megvan a színprofil, azt fogom betölteni. A második pontban írtakkal egyet értek, de mivel amúgy is illő lenne betennem a karibrált színprofilt, nem akadékoskodtam, gondoltam meglátjuk. A LR és a PS azonos módon jeleníti meg a képeket. Irfanviw és Fast Stone azok, amik meg túlszaturáltak. Meg a naptárszerkesztőm is. 

 

Beteszem a színprofilt, aztán írok.

Előzmény: Abrash (2777)
Abrash Creative Commons License 2017.12.17 0 0 2777

1)  a klibráló autmatikusan beállitja. Mivel és hogyan kalibráltad?

 

2) ha rossz a profil, akkor semmit nem látsz jól, de programok közt nincs eltérés, egyformán rsszat mutat

 

3) LR és PS képernyőn azonosnak kéne lennnie minden esetben

 

4) a legapróbb részleteket is pontosan mondd el, mit és hogyan csinálsz, vagy vedd fel hangalámondással videóra

Előzmény: astreno (2776)
astreno Creative Commons License 2017.12.17 0 0 2776

Bekalibráltattam, csak nem állítottam még be a PC-men. Viszonylag új gép. Szóval egyszerű lesz kipróbálni. Jelentkezem, hogy sikerült-e, ha megvagyok.

Előzmény: Degeczi (2775)
Degeczi Creative Commons License 2017.12.17 0 0 2775

Kalibráld be a monitorodat, mert a rossz színprofil okozza.

Előzmény: astreno (2774)
astreno Creative Commons License 2017.12.17 -1 0 2774

Sziasztok!

 

Olyan problémám van a Lightroommal kapcsolatban, hogy feldolgozok egy képet, majd kiexportálom; az exportált kép beállításai megváltoznak. Azaz nem egyezik a Lightroomban látott kép a kiexportálttal. Jellemzően magasabb szaturációval és vibrance-el látom az "előhívott" képeket. Így gyakorlatilag vakon dolgozom, mindig a kiexportált képből kell visszakövetkeztetnem, hogy min változtassak :-( Az exportálás során nem adok hozzá semmit a képhez, nem méretezem át, javarészt jpg-ket dolgozok fel, de van raw is és több képnézegetővel is megnéztem, az említett problémák mindnél jellemzőek voltak.

 

Találkoztatok már ilyen problémával? Mit lehet tenni ellene?

o0-0o Creative Commons License 2017.12.11 0 0 2773

Nekem is volt hasonló problémám, ha jól emlékszem a lemez egyik alkönyvtárából indítottam el a setup-ot ami működik.

Előzmény: px2013 (2772)
px2013 Creative Commons License 2017.12.10 0 0 2772

Sziasztok!

 

Vásárolt Lightrom 6-os telepítéskor az írja hibaüzenetnek, hogy Windows vistára nem telepíthető.
A gépemen windows 7 prof van.
(adobe ID-m van én csak akkor enged telepíteni, ha bejelentkezek)

van ötletetek?

 

Köszönöm!

 

 

Abu F Creative Commons License 2017.12.02 0 0 2771

Miért kell a szerkesztéshez a Before/After? Nem tudod, hogy mit akarsz kihozni a képből? Beállítod ahogy szerinted jó és exportálod.
Ha mindenképp szükséged van az összehasonlításra akkor csinálhatsz egy Virtual Copy-t és azt módosítod, így megmarad az eredeti állapotú kép is, hogy hasonlíthasd.

Előzmény: photobalazs (2770)
photobalazs Creative Commons License 2017.12.02 0 0 2770

Sziasztok! 

 

A segítségetekre volna szükségem. Előfizettem a lightroom-ra, így néhány éves kihagyás után ismét használni szeretném.

Sajnos az elején elakadtam, úgy tűnik, hogy a program nem működik megfelelően (avagy valami teljesen egyszerű beállításra nem jövök rá).

 

A LIBRARY fülön kiválasztva a szerkesztendő fotót, átlépek a DEVELOP fülre, de a BEFORE/AFTER-t kiválasztva az after fotót nem látom. Így ugye nem tudom szerkeszteni a fotót.

 

Nem tudom, hogy sikerült-e érthetően leírnom, ha igen, megköszönöm, ha segítséget kapok a megoldásban.

 

Köszi, üdv, István

CB650 79' Creative Commons License 2017.10.19 -1 0 2769

Hát az új Lr sem lesz a haditudósítók kedvenc programja.... :D

Turi Sándor Creative Commons License 2017.08.11 0 0 2768

Nem lehet, hogy régi az a Lightroom? Nem tudom, de lehet, hogy a régebbi verziók még nem ismerték az ARW formátumot.

Az Adobe CameraRaw-t (illetve annak megfelelő eljárást) használja a Lightroom is a nyers képek feldolgozásához. Ebből az újabbak ismerik a Sony ARW formátumát.

A Lightroom frissítése biztosan megoldja a problémát.

Amennyiben nem lehet a Lightroom-ot frissíteni, szerintem megoldás az Adobe DNG Converter (ingyen letölthető az Adobe honlapról) használata. Ez az Adobe által kialakított nyers formátum. Ismeri az ARW-t. Át lehet tenni vele DNG formátumba a nyers képeket.

Nem lesz veszteség ha a beállításokban a megfelelő értékeket jelöli ki az ember.

A DNG-t pedig már feldolgozzák a régi Lightroom-ok is.

Előzmény: Achef (2767)
Achef Creative Commons License 2017.08.11 -1 0 2767

Sziasztok!

 

A problémám a következő: Régóta Canon gépeket használok, de most elérkezettnek láttam az időt, hogy belekóstoljak a SONY képi világába is.

 

Minden szép és jó, amíg el nem jutok a raw képek Lightroomba való betöltéséig. Itt kezdődnek a gondok.

A sony raw formátuma ARW. Ezt a Lightroom egyáltalán nem ismeri fel.

 

Olvastam/kutattam itt ott amott, de egyik megoldással se jutottam előrébb.

Van valaki, aki tud segíteni, illetve informálni, mi lenne a járható út?

 

Köszi

Attila

Vajrazen Creative Commons License 2017.07.12 0 0 2766

Köszönöm szépen

 

Péter

Előzmény: Degeczi (2765)
Degeczi Creative Commons License 2017.07.12 0 0 2765

Szerkesztés (vagy exportálás) közben hogyne!

Utána azonban csak albumot böngészgetve már nem a file-okat nyitja meg, hanem adatbázisból szedi elő a kisebb előnézeti képeket (ezért tudja, ahogy a videón is látható, kérdőjelezve mutatni azokat, amik éppen elérhetetlenek - mert átmozgattad őket, vagy mert egyszerűen épp nincs bekapcsolva, fölcsatolva a külső meghajtó)

Az adatbázis meg a gyors meghajtón van, ahol a program is.

Előzmény: Vajrazen (2764)
Vajrazen Creative Commons License 2017.07.12 0 0 2764

Szia!

 

Köszönöm szépen, segített a videó.

 

Ha a c meghajtó gyorsabb, mint D, értelemszerűen a program a C-re lett telepítve, akkor lassúságban számít az, hogy honnan hívja be a képet a program? ÍA gyorsabb C-ről, a lassabb D-ről, vagy egy esetleges külső vinyóról?

 

Köszönöm:

 

Péter

Előzmény: Degeczi (2763)
Degeczi Creative Commons License 2017.07.10 0 0 2763

Google első találata közvetlenül az Adobe oldalán ez a szépen elmagyarázott, jól érthető tutorial, bemutatva először a rossz módszert, utána kb. 5 perctől a jobbat

Előzmény: Vajrazen (2762)
Vajrazen Creative Commons License 2017.07.10 -1 0 2762

Sziasztok!

 

Hogyan lehet a lightroom-ban a c meghajtóról áthúzni egy teljes mappát a d meghajtóra?

ugyanis a c sokkal gyorsabb, mint a d, de véges a hely rajta, ezért a már feldolgozott képeket át szeretném rakni egy másik meghajtóra, hogy a c-be új feldolgozatlan képeket rakhassak.

 

Segítségeteket előre is köszi:

 

Péter

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!