Keresés

Részletes keresés

M.T. Creative Commons License 2010.07.12 0 0 376
Jelentés:

Sajnos a szunyoghelyzet nem javult jelentősen. Az árvaszúnyogok megszűntek, de azok nem csíptek. Sajnos a csípők maradtak. Én 24 éve járok ide, ennyi még nem volt.
Bőrre kenhető szereket és füstölőket hozzál!

Átemelés:
Balatonfenyves a legmélyebben fekvő parti település. Az alattunk elhelyezkedő Nagyberek (amely az 1860-as évekig a Balaton része volt) még mélyebben. Ezt a területet csatornázták az 1950-es években. Az itt felgyülemlő vizet erediteleg több helyen emelték át a Balatonba. Jelenleg egy helyen, Fenyvesen működik a szivattyúház. Az átemelt víz a csekély mg-i tevékenység miatt semmilyen szennyező anyaggal nem rendelkezik. A berek tőzegtartalma miatt azonban bizonyos huminsav-tartalommal bír, ez barna. Semmilyen szaga, zavarossága nincs, kizárólag a színe...

A csúszda nem működik, nem is fog, már rég le kellett volna bontani.

A mozi sem működik, nem is fog. Amikor ide kelzdtem járni, még kőmozi is volt, ott van a kertmozi mögött, közös gépházuk volt.

A Coop-boltban (mi falusi abc-nek hívjuk), valamit a Zsoliban (CBA) kizárólag a saját márkatermékek számítanak olcsónak. Idén a Partit is "bekebelezte" a CBA. Mi kerékpárral átjárunk Fonyódra a Lidl-be, ők országosan ugyanazzal az árral dolgoznak.

A parkolásban nincs változás, nnek örülj, mert régebben kaszűltak, sőt egy időben fizető volt a nagystrandon a parkolás.
Az sem változott, hogy a házak oldalán nem lehet parkolni, kivéve az én házam előtti szakaszon, mert ott vagy 10 éve kidöntötték a táblát és ezt azóta sem pótolták.
Itt vidéken valahogy lassabban változnak a dolgok. :(
Előzmény: csabialonzó (375)
csabialonzó Creative Commons License 2010.07.12 0 0 375

 

 Hi, M.T. és üdv, Fenyvest megjártak és oda tartók!! (én már kőkeményen vágom a centit!!!)

 

 Itt csabialonzó, vétel!!

 

 Kösz a helyzetjelentést.

 

 Mi az, hogy átemelés??? Hova emelik át??? Van ott valami tó???

 

 A szúnyogokat csak a parton, vagy kicsit távolabb is irtják??

 

 A kertmozi üzemel??

 

 A szabadstrandnál változott valami a parkolási rendben??

 

 Üzemel a nagycsúszda???

 

 Milyenek az árak és a választék élelem terén??

 

 Tavaly nagyon kellemes meglepetés ért, ugyanis a pesti nagyáruházakhoz hasonló árak fogadtak, pedig azt hittem, hogy sokkal magasabbak lesznek (tej, kenyér, hús, gyümölcs, stb.).

 

 Én a Rózsa utcához közeli ABC-be jártam. Ráadásul a választékkal sem volt bibi, a hatféle sörtől a görögdinnyén keresztül a dobozos fagyiig minden volt...

 

 Jelentést kérek, kikapcs...

 

Előzmény: M.T. (374)
M.T. Creative Commons License 2010.07.10 0 0 374
Ippeg itt vagyok, a t-mobilnet borzasztó, most kiraktam az ablakra, valszeg a tulsó partra kapcsolódott, így most van sebesség.
Helyzet most:

Mivel a Balaton átlagvízszintje ma 121 cm volt, víz van bőségesen. A színe a heti átemeléstől valóban barna, de ezentúl semmilyen más jelenség nincs. Tehát nem büdös, nem zavaros, tökéletes. Persze a fílinghez hozzátartozik a szín, így van, akin ek zavaró.

Szúnyog. Na, az rengeteg van, vagyis volt, de épp ma reggel jöttek a könnyűbombázók, 6 óra előtt 10 méterrel a fejünk felett, de én ezt most mennyei hangnak vettem. Most 7 körül érezhetően kevesebb van.

Sajnos nincs igazi hangulatos vb-kivetítő, de hétfőtől ez már nem probléma.
Előzmény: csabialonzó (373)
csabialonzó Creative Commons License 2010.07.07 0 0 373

 

 Szia!

 

 Mesélj, milyen volt a Balatonnál?

 

 A Híradóban "rémhírek" terjengenek szúnyoginvázióról, tőzeges/iszapos vízről, partot nyaldosó vízszintről, gyér turistaszezonról.

 

 Közelít az igazsághoz???

 

 Két és fél hét múlva mi is Fenyvesre látogatunk. Történt-e emléítésre érdemes változás az elmúlt évhez viszonyítva, pl.a közlekedési rendben, vagy pl. a szabad stranddal, vagy más, a magamfajta nyári turistákat érdeklő programokkal, stb. kapcsolatosan ??

 

 Üdv minden nyarlni vágyónak!!

Előzmény: anilac (372)
anilac Creative Commons License 2010.07.06 0 0 372


















Sziasztok!

Ízelítőnek pár kép a Balatonról!

Jó pihenést mindenkinek, legyen szebb időtök!!!
Bubbble Creative Commons License 2010.06.25 0 0 371
Mindenképp viszem a fényképezőm :D Te is fotózz ám, meg mindenki, aki megy Fenyvesre! :) Összefutni viszont biztos nem fogunk, mert mi 17-én már jövünk haza.
Előzmény: csabialonzó (370)
csabialonzó Creative Commons License 2010.06.25 0 0 370

 

 Szia Bubble!

 

 Két hét,...hm, az már itt van a nyakunkon.

 

  Ha jól emlékszem, tavaly a júniusi kánikula után július közepétől hűvösebb, csapadékosabb időjárás volt a jellemző.

  Tavaly augusztus első két hetében voltunk Fenyvesen, akkor is csak pár nap volt igazi, hamisítatlan verőfényes nyári idő, a többi borongós, sok széllel, esővel.

 

 Remélem, idén fordítva lesz és a július meghozza végre az igazi nyarat.

 

 Kérlek, idén se feledd otthon a fényképezőgépedet. A tavalyi képeid remekül sikerültek, de a többiek (pl. Anilac, Owanty) is kitettek magukért.

 

 Mi július 24-én utazunk Fenyvesre, egy hétre. Lehet, hogy összefutunk???

 

 

Előzmény: Bubbble (369)
Bubbble Creative Commons License 2010.06.25 0 0 369
Mi jövő szombaton megyünk 2 hétre. Nagyon remélem, hogy jó idő lesz! :)
Előzmény: csabialonzó (368)
csabialonzó Creative Commons License 2010.06.24 0 0 368

 

 

 Huh, sziasztok!!

 

  Kérdés: lesz idén Fenyvesen nyár???

 

 Válasz: NANÁHOGY!

 

 Bár sajnálom a most nyaralni igyekvőket, mert a látványon kívül sokra nem mennek a tópartnál, ráadásul kíváló szúnyogszaporító hely hírében áll; így is sokat gondolok már a hőn szeretett magyar tengerre, iszapos fenekére, szélborzolta medencéjére, nedves öbleire... 1, azaz egy hónap múlva hulám-karjaiban szeretnék ringatózni, bele-bele merülni.....

 

  Ki hogy áll ezzel??

 

  Írjatok, pezsdítsük fel újra a blogot.

 

  Ja, és hajrá Új-Zéland!!!!

 

 

Pannnikaa Creative Commons License 2010.04.28 0 0 367
Rossz helyre ment...bocsánat.
Előzmény: Pannnikaa (366)
Pannnikaa Creative Commons License 2010.04.28 0 0 366
Sziasztok!

Nemtudja valaki, hogy hol találom a magyar himnuszt latinul?
Fontos lenne.

Segítségeteket elöre is köszönöm!
kazy19 Creative Commons License 2010.04.14 0 0 365
Boccccsssssssss azt elfelejtettem, hogy este 8 után...
kazy19 Creative Commons License 2010.04.14 0 0 364
Szép estét mindenkinek
Május elsején a fonyódi kikötőben Szabadesés és Awarock koncert lesz...
Aki arra vetődik vagy valami véletlen folytán tudatosan jár arra, természetesen örülünk és szívesen látjuk. Balesetmentes álmokat mindenkinek K.G.
Rebeka1 Creative Commons License 2010.04.13 0 0 363
Szia Babynéni!

Fenyvesi program kevés van, de a kistérség 2010-es programjai ezen a linken elérhetők:
http://www.fonyodikisterseg.hu/ftp/dokumentumok/rendezvenyek/kistersegi_programok_2010_hajt.pdf

Üdv, Zsuzsa
Előzmény: Babynéni (353)
Rebeka1 Creative Commons License 2010.04.13 0 0 362
Szia!

Én most szabadultam meg egy gáztűzhelytől, mert valakinek kellett egy üres albérletbe. Ha adsz valami elérhetőséget, akkor össze tudlak hozni velük.

Üdv, Zsuzsa
Előzmény: brigantin07 (358)
kaktuszka67 Creative Commons License 2010.04.07 0 0 361

Tűz ütött ki egy balatonfenyvesi műhelyben kedd este; egy középkorú nőt égési sérülésekkel mentőhelikopter szállított a pécsi kórházba. A tűzoltókat egy családi ház melléképületében keletkezett tűzhöz riasztották, ahol egy PB-gázpalack is felrobbant.

A műhelyben lévő autó teljesen kiégett, a robbanás következtében a melléképület tetőszerkezete megsemmisült.

Mivel a lángok a közeli épületeket is veszélyeztették, húsz tűzoltót riasztottak, akik mintegy másfél óra alatt oltották el a lángokat. A tűz okát szakértők bevonásával vizsgálják.

:(

tomasso88 Creative Commons License 2010.04.06 0 0 360
Sziasztok!


Ha szereted a Balaton-t és regisztrálva vagy facebook-on, vagy a jövőben szeretnél, akkor egy újonnan alakult oldalt ajánlok most neked!


Csatlakozz te is a most indult A legforróbb balatoni nyár 2010 nevű oldalhoz, és színesítsd balatoni élményetekkel!


Kössük össze a legjobb évszakot a legszebb hellyel Magyarországon!


Segíts nekem RAJONGÓKAT SZEREZNI!!!

http://www.facebook.com/#!/pages/A-legforrobb-balatoni-nyar-2010/101019569939952?ref=mf
anilac Creative Commons License 2010.04.06 0 0 359




brigantin07 Creative Commons License 2010.03.31 0 0 358
Szia! 50 éves bútoroktól szabadulnék,de biztos van még egyéb lom is.
Előzmény: Rebeka1 (357)
Rebeka1 Creative Commons License 2010.03.30 0 0 357
Szia!

Lomtalanítás Fenyvesen mindig csak ősszel van. Idén szeptember 23-26 között lesz. Mitől szeretnél megszabadulni? Most hétvégén jártak lovas kocsival felénk is, és szerintem bármit elvisznek, ami használható valamire, vagy van benne fém.
Üdv,
Zsuzsa
Előzmény: brigantin07 (355)
M.T. Creative Commons License 2010.03.28 0 0 356
1. Lásd az előző hozzászólásomat.

2. Hívd fel a községházát telefonon, mindig felveszik, és készségesek.
Előzmény: brigantin07 (355)
brigantin07 Creative Commons License 2010.03.28 0 0 355

Kedves Fórumozók!

 

Szüleimnek a 70-es évek óta van kicsi nyaralója Fenyvesen.Minden nyaramat ott töltöttem,szép emlékeim fűznek oda.

 

Esetleg nem tudjátok véletlenül,hogy lomtalanítás csak ősszel szokott lenni,vagy erről csak aközségházán tudnak pontos tájékoztatást adni?

 

Köszönettel:

brig

M.T. Creative Commons License 2010.03.23 0 0 354
Ne viccelj, ilyenkor még semmi. A addig még a Balaton is kiönthet, és az is pénzben kerül.
Olvasd a Fenyvesi Újság-ot!
Előzmény: Babynéni (353)
Babynéni Creative Commons License 2010.03.23 0 0 353
Kedves Fórumozók!

Tudja-e már valaki, hogy milyen programok lesznek Fenyvesen 2010. nyarán?

Üdv.:
B.
anilac Creative Commons License 2010.02.24 0 0 352
Üdvözöllek közöttünk!!!

Örülök minden Fenyvest szerető embernek.

Üdv!
FL
Előzmény: Rebeka1 (351)
Rebeka1 Creative Commons License 2010.02.22 0 0 351
Kedves Fórumozók!

Szeretnék csatlakozni hozzátok. Gyerekkoromban nagyon szerettem Fenyvest, de sajnos 40 évet ki kellett hagynom ennek a helynek az élvezetéből. Amikor újra lehetőségem nyílt Fenyves látogatására, körülnéztem kicsit a neten, és először is végig olvastam a fórumot. Sok hasznos infót szereztem tőletek, Főleg a strandról és környékéről. Én a régi kis állomás környékén fogok leginkább előfordulni (a strand innen 1500 m), és majd igyekszem a továbbiakban én is hozzájárulni az érdeklődők tájékoztatásához.
Amikor utoljára nyaraltam itt, akkor alig voltak ebben a körzetben nyaralók, most meg már szabad telek nincs. :-)
Hétvégén is voltam lenn, és a néptelennek tűnő környéken nagyon sok sétálót láttam a hideg idő ellenére. Természetesen lelátogattam a partra is, ami ezen a helyen az utca végét jelenti, és megnéztem kedvenc látképemet. A déli part előnye az északival szemben, hogy itt sokkal szebb a kilátás. Próbáltam fényképezni is, ha sikerül, akkor majd teszek fel ide is fotót.
Sziasztok,
Zsuzsa
bendediver Creative Commons License 2010.01.24 0 0 350
Tegnap este a Szabadesés zenekar balatofenyvesi bázisára kaptam meghívást, mint műkedvelő cimborát. A srácoknak köszönöm a fogadtatást és a vendéglátást.
Élmény volt hallani, hogyan készül a műsor a pécsi nagy napra.


anilac Creative Commons License 2009.12.31 0 0 349
Minden Fenyvest szerető fórumozónak Nagyon Boldog Új Évet Kívánok!

anilac Creative Commons License 2009.12.23 0 0 348
Minden kedves fórumozónak Kellemes karácsonyi ünnepeket kívánok!

zjakabfi Creative Commons License 2009.12.08 0 0 347
Jó hír Fenyvesnek: megmarad a kisvasút.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!