Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

FunTom74656 Creative Commons License 2016.02.18 0 0 604

Valaki ossza már meg legyen szíves, hogy CommonRail dízel esetén tapasztalt-e bármilyen változást a Spuri hatására? Kevesebb fogyasztás, jobban menés, könnyebb indulás, valamilyen hibajelenség (rángatás, füstölés, stb.) megszűnése, ilyesmire gondolok.

Illetve azt írják az oldalon, hogy az ajánlottnál többet beletenni fölösleges, de nem káros. Ez azt jelenti, hogy akár tele is tölthetem dízel helyett spurival a tankot? :)

Varshi Creative Commons License 2015.12.14 0 0 603

Ja, hogy szerelemből? Akkor mindegy. :D

Előzmény: Törölt nick (602)
Törölt nick Creative Commons License 2015.12.14 0 0 602

Kicsit javítani a minőségen,kedvezni a járműnek költséghatékonyan.

Előzmény: Varshi (601)
Varshi Creative Commons License 2015.12.14 0 0 601

Az attól függ, mit szeretnél.

Előzmény: Törölt nick (600)
Törölt nick Creative Commons License 2015.12.14 0 0 600

Üdv!

Vajon melyik a jobb?Adalékolni a sima üzemanyagot Spurival vagy eleve a Prémiumot használni?Árban nincs nagy eltérés ahogy számolom.

Varshi Creative Commons License 2015.11.25 0 0 599

Atyaég, legyél már műszakibb. :-)

A fél literesnél a jelölések kb. 1 deci, egyszerű osztás.

 

És rá is van írva, mennyi kell. Általában 1-1,5 decit javasolnak, "első kúrának" többet.

Én ezt úgy szoktam értelmezni, hogy ha "koszos" autóba öntöm, akkor elsőnek 2 deci, utána a maradékot megfelezem (tehát 4 adagra elég), általános használatra meg 5 alkalommal 1 vonásnyi adagot töltök be.

Előzmény: winbook (598)
winbook Creative Commons License 2015.11.25 0 0 598

Sziasztok, 50l-es benzines autó tankjába, mennyit kell önteni tankolások előtt ? Van a flakonon valami vonalka, amiből ki lehet következtetni, hogy mennyi alkalomra elég a pirosból ? Köszi.

Törölt nick Creative Commons License 2015.11.18 0 0 597

A lényeg,hogy nem hagyom abba,mert vannak jelek,ami pozitív.Max áttérek / minden második tankolásra.Lakókocsit is vontatok és ott is éreztem javulást.Emelkedőkönk tovább bírom húzni visszakapcsolás nélkül.

Szóval nekem eddig tetszik...(y)

Előzmény: Katana750 (596)
Katana750 Creative Commons License 2015.11.18 0 0 596

Ugye 2 spuri van. A pirosat használtam(használom) én. Pont a kis(1,4 benzines) Seat Ibizámon volt érezhető a dinamizmus növekedése és ezt le is írtam korábban. Az Omegám 2,5TD és mind fogyasztásban, mind dinamikában nem volt semmi változás(MB 124 300D úgyszintén). Lehet, hogy a kék jobb, én azt nem próbáltam. A motorjaimon használom rendületlenül, továbbra is a pirosat.

Előzmény: Törölt nick (595)
Törölt nick Creative Commons License 2015.11.18 0 0 595

Toyota Hiace 2,4 szívódíesel:fogyasztásban nem tudok semmi pozitívumot mondani,mert a hidegebb időszakban elindul az automata szívató és nem látok semmi különbséget.Vagy is úgy látom,mintha kicsivel többet menne a tankolás alatt,de nem vagyok benne biztos.

Viszont érezhetően jobban gyorsul kicsit dinamikusabb!Emelkedőkön tovább bírja.

Füstölés eddig sem volt 320ezernél tartok és szigorúan betartom a gyári csere periódusokat!

Előzmény: Katana750 (593)
Abrash Creative Commons License 2015.11.18 0 0 594

köszi!

Előzmény: Katana750 (593)
Katana750 Creative Commons License 2015.11.16 0 0 593

Saját tapasztalatom szerint Diesel motoron nem nagyon csinál semmit. Az Opel Omegámon már régebben kipróbáltam, de most a barátnőm 124es Mercedesét(300D) is megkezeltem 3 teli tankolás alkalmával, de semmi észrevehető nem történt. Részemről a modern "HDI, TDI, CDI" és társai esetében óvakodnék kipróbálni!

Előzmény: Abrash (592)
Abrash Creative Commons License 2015.11.10 0 0 592

Sziasztok,

 

Nissan Xtrail T30 2,2 dCI motorral spurizik valaki?

220e futott, kormol.

Gyöször Creative Commons License 2015.10.06 0 0 591

Bocsi, ritkán tudok jönni mostanában.

 

Olajszűrő aljáben van oldalt egy jel, addig kell lennie. De a tömítés jó legyen, mert még a tetején is nyomja ki. az olajat.

 

Motorolaj cserekor a könyv azt írja, hogy oldalsó filc olajszűrő kupakját ne rakd fel, hanem járasd míg megjelenik az elszívó ág végén az olaj. Még sosem bírtam végig idegekkel, de biztos van kenés egyből mert nem állt még be :)

 

Ha szétszeded a trakit arra írtam régebben, hogy érdemes addig forgatni és olajozni a hengert míg meg nem jön az olaj a nyomócsőbe. Esztergapadon asszem 1 órát forgattuk valami 600 v 800 fordulaton. De ha nyomócsövet nem bontasz (nem kell) akkor nem kell aggódni rajta sokat.

Előzmény: H726 (590)
H726 Creative Commons License 2015.09.28 0 0 590

Üdv!

Köszi a választ először is! A füstölés nem zavar, attól traktor a traktor, hogy füstöl:) főleg egy szórt olajzásos. Akkor tényleg fölösleges a spuri. Azt írod:

"Aztán meg cseréld rendszeresen az olajat a filc szűrőt oldalt (én azt nem szeretem kimosni, cserélem), meg az alsó műanyag/fémrács durvaszűrőt jól mosd át és patyolat tiszta lesz a belseje, valamint az is marad!"

Az alján, ha leeresztem a motorolajat (melegen persze ) és kicsavarom, kipucolom az alsó műanyag/fémrács szűrőt, utánna simán mehet bele az új 15w40 -es olaj és nem állítódik el, nem kell légteleníteni? Légszűrőbe mennyi olaj kell?

Gábor

Előzmény: Gyöször (589)
Gyöször Creative Commons License 2015.09.28 0 0 589

Helló!

 

Igen van egy TZ4K-m és 2db T-16M traktorom is. Mindegyiknél használtam, majd abbahagytam, mert se a füstölés nem csökkent se a fogyasztás, tehát azt mondom, hogy ezekbe a 140-170 bar nyitónyomású porlasztós adagolós régi dieselekbe pénzkidobás a spuri.

 

Ha a burkolt hengeren aggódsz, akkor ne tedd. A burkolat azért van rajta, hogy a hűtőlevegőt precízen körbeterelje a hengeren, pont ez biztosítja tökéletes hűtést. Semmiféle dugattyú besülést nem fog elkerülni a spuri, ebbe a motorba két dolog kell olaj és gázolaj. A levegőt meg behupákolja amennyi kell, na az legyen még tiszta! Ha ezek megvannak akkor nyomhatod neki. Én KYR100al szoktam csutkagázon talajmarózni a szőlőskertemben nyáron 40 fokban. Bejárattam jól, aztán meg is kapta az ívet, semmiféle szorulás nem volt. 15w40 ásványi agip illetve valvoline olajat kapott, de most azt tapasztalom, hogy a 10w40 félszinti agippal kevésbé füstöl.

 

Ha belső tisztítást akarsz akkor szedd szét és mosd át gázolajban! Aztán meg cseréld rendszeresen az olajat a filc szűrőt oldalt (én azt nem szeretem kimosni, cserélem), meg az alsó műanyag/fémrács durvaszűrőt jól mosd át és patyolat tiszta lesz a belseje, valamint az is marad!

 

Így néz ki kb 20 év után olajcsere nélkül csak rátöltéssel egy TZ4K blokk:

Egyébként semmi baja nem volt de ezt a spuri nem szedi le! :D Hacsak nem csinálsz neki fürdőt belőle, de úgy meg drága :D

 

A hajtókar is csak biztonság kedvéért lett cserélve, a csapágyakat lehetett volna rakni vissza, a dugattyú illesztés 0,3mm volt nem tudom mennyi a gyári de a bácsi 0,15re fúrta mert azt mondta, hogy olyan vastag a dugó öntvény, hogy nem meri szorosabbra. Nagyon frankó lett a gép egyébként.

 

Előzmény: H726 (588)
H726 Creative Commons License 2015.09.24 0 0 588

Gyöször!

 

Üdv!

 

Az "ezeréves trakik" alatt a TZ4k-14-re gondolsz? Én abba gondoltam a Spurit használni belső motortisztítás végett, és mert azt írja a leírás, hogy a kopó alkatrészek jobb kenése miatt csökken a motor "nyári fűtő hatása".  Magyarán nem forrósodik föl annyira szerintük. Ez ugye a burkolt hengerű Tz4k-ál nagy melegben nem egy elhanyagolható tényező, mert könnyen besül a motor.

Gábor

Törölt nick Creative Commons License 2015.09.19 0 0 587

Köszönöm a választ!

Előzmény: Katana750 (586)
Katana750 Creative Commons License 2015.09.16 0 0 586

Lassan 1 éve használom a piros Spuri folyadékot 2 és 4 kerekű gépeimbe egyaránt. Tapasztalataim: Opel Omega 2,5td 130Le semmi az égvilágon. Ugyanannyit fogyaszt, ugyanúgy meg, szóval semmi. Abba is hagytam. Seat Ibiza 1,4-16v 75Le, itt már más a helyzet. Virgoncabb lett kicsit, rugalmasabb, később kell visszaváltani, szóval kellemesebb lett a motor karakterisztikája. Suzuki Katana 750cm3 90Le, semmi érezhető hatás. Yamaha Virago 750cm3 54Le, szintén semmi érezhető. Mindkét motor 2-3 deciliterrel kevesebbet fogyaszt Spurival. Ezért nem is erőltetném, de a karburátorok színtiszták amióta használom a Spurit. Nincs eldugult fúvóka a téli pihenő után, nincs zöld takony a karbikban ami nagyon pozitív. Ezért használom én. 

Előzmény: Törölt nick (582)
Gyöször Creative Commons License 2015.09.15 0 0 585

Nem azt kérdezte, hogy tőLÜNK, hanem hogy tőLÜK!

De ha tőlünk vársz valamit, akkor én azt mondom, hogy vegyél 200-200 flakonnal mindkettőből és autózd el; aztán oszd meg a tapasztalataidat!

Előzmény: Törölt nick (584)
Törölt nick Creative Commons License 2015.09.14 0 0 584

Segítséget,véleményt,hogy mit javasoltok,vagy mit nem,ennyi!

Előzmény: Varshi (583)
Varshi Creative Commons License 2015.09.14 0 1 583

Mit vársz tőlük??

Előzmény: Törölt nick (582)
Törölt nick Creative Commons License 2015.09.14 0 0 582

Sziasztok!

Metabond Megasel Diesel Plus vs Spuri!

Ki mit ajánl?

Véleményeket szeretnék.

Én egy 250 ml-s Metabondot elhasználtam,szinte csak városi használat mellett,de semmi különöset nem tapasztaltam,pedig 6800ft volt,a Spuri meg kevesebb,mint a fele árban.

Nem is ez a lényeg,hanem,higy jók-e?

 

Varshi Creative Commons License 2015.08.14 0 0 581

Nekem két tank között is van néha érzetbeli különbség. :-))

De komolyan, a legdurvább, mikor a vékonytalpú cipőm és a bakancs között váltok, majdnem egy nap megszokni,

 

Viszont "új" pick-upba önteni lehet hitből és megszokásból, de hogy összehasonlítani nem tudja, milyen lenne nélküle, az biztos.

Előzmény: cssanyika68 (580)
cssanyika68 Creative Commons License 2015.08.14 0 0 580

Él még ez a fórum?

 

Nagyjából végigolvastam, úgy látszik itt kevesebb a pozitív ajánlás, mint fórumon kívül élőszóban.

Nekem már úgy 6 éve ajánlotta egy ismerős aki az új diesel pickup-jába öntögette. Most én is kipróbáltam 26 E km-t futott diesel autóban. Én sem kifejezetten a fogyasztáscsökkenés igérete miatt, hanem az egyéb igért előnyei miatt.

 Két bekevert tank üzemanyag elautózása után arról fogalmam sincs, hogy mennyire keni/védi stb a motort, de az TÉNY, hogy eddig minden tankkal 750 +/- 30 km-t mentem, most a legutóbbi spurizottnál 800-nál kezdett világítani az üa visszajelző lámpája és még kiírt 100 km megtehetőt. Azt tapasztalatból tudom, hogy valójában az már nincs száz csak 60-70, de akkor is 100 km-rel többet ment mint ugyanolyan körülmények, út és forgalmi viszonyok stb között korábban ami több mint 10 % !!

A motor tényleg csendesebb és jobban "harap". 

Csacsiterelő Creative Commons License 2015.04.02 0 0 579

Tavaszi fáradtság... :-)

Előzmény: FrankParker (575)
Octi19 Creative Commons License 2015.03.29 0 0 578

Nekem van egy 2T szegélyvágóm és egy 6-7 éves 4T (Birggs) fűnyíróm, pénteken mindkettőt beüzemeltem és rendbe szedtem. (a fűnyírót sajnos nem nagyon tudom fedett helyen tárolni és már évek óta arra sem nagyon fordítok energiát, hogy betakargassam, szóval kapja a napot, esőt, havat, port ami van) Mindkettő az első rántásra indult! A szegélynyíró le is állt, mert zárt állapotban volt a pillangószelepe, de utána félig nyitott helyzetben 2-3 rántás után már ketyegett, de a Briggs szépen ketyegett félgázon az első rántás után és 1-2 perc után amikor visszavettem alapjáratra, már akkor sem fulladt le...

Előzmény: Gyöször (576)
FrankParker Creative Commons License 2015.03.29 0 0 577
Fúvóka. :D
Előzmény: Gyöször (576)
Gyöször Creative Commons License 2015.03.26 0 0 576

Mi van abban a "rendszerben"? Semmi. Egy olyan benzincsap általában, hogy elszorítja a gumicsövet, karbi: úszótű alapjárati kb 45ös meg főfúvóka kb 110es. Nézd meg magad, hogy elindult-e a dzsuva, vedd le a karbi alját. Ha retkes lé áll benne akkor vagy ott volt addig is, vagy most lett, de igazából kétlem, hogy a spurinak köze lenne ehhez. Elkezdtem öntögetni a hagyományos ezeréves dízel trakijaimba csak mert egy páran állították, hogy igazából a dízelbe jó. Nyilván nem ilyen dízelre gondoltatok, de ebbe a 3 trakiba SEMMIT nem csinál. Pedig ha valamiben akkor ezekben az üzemanyagtankokban van retek. Az egyik trakim 15 évet állt csillaggarázsban. Küllőre beindult azzal a gázolajjal ami a tankban volt..

 

Egy páran javasolták más fórumokon, hogy téli álláshoz kell a tankba önteni valami csodaszert, mert tönkre megy a benzin 3 hónap alatt. Na a rotám a tavalyi évet megúszta, 2013 őszén betettem a fészerbe úgy ahogy volt a kapák nem látszottak ki a fűtől. 2014ben ott állt végig arrébb se raktam. 2 hónapja kivettem, hogy megtuningolom volt az alján egy kis benzin 4edik rántásra beindult. 187cc briggs motor 4Lóerő. 1984es gyártmány.

Előzmény: FrankParker (575)
FrankParker Creative Commons License 2015.03.26 0 0 575
Újabb tapasztalat: kínai 4T teleltetés után. Sima benzin semmi extra. Pöccre indult hónapokkal után. Kapott spurit, járattuk mentem vele. Majd leállítottuk 1 napra. Akkor jött a meglepi amikor be akartuk indítani. Megadta magát, nagyon nehezen beindult, de össze vissza járt, leállt folyton. Olyan fél óra játék után, meggyógyult! Azóta is jó. A költői kérdés: elindult a redva a rendszerben?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!