Keresés

Részletes keresés

atidas Creative Commons License 2012.06.10 0 0 215
atidas Creative Commons License 2012.06.10 0 0 214

Elég rég foglalkoztatott a gondolat, hogy az országos kéktúrához hasonló, de csak erre a kistérségre korlátozott szép, érdekes, kulturában gazdag útvonal létesüljön a patak mentén.

Igen, én is ilyesmire gondoltam, mint te! Az a baj, hogy nehéz megvalósítani az engedélyek miatt, és a felfestés miatt is. De nem lehetetlen :)

Előzmény: Törölt nick (213)
Törölt nick Creative Commons License 2012.06.07 0 0 213

Alapból nekem tetszik az ötlet.

Egy csomó néprajzi dolgot is be lehetne tenni, tájházak, falumúzeumok, népi építészeti emlékek stb.

Előzmény: atidas (212)
atidas Creative Commons License 2012.06.04 0 0 212

Mit szólnátok, ha lenne a Cserhát alján egy ún. Galga-túra?

 

A patak forrásától indulva Becske, Galgaguta, Galgamácsa, Aszód érintésével érné el a torkolatot Jászfényszarunál, közben végigjárva a falvakat. Megismerve azok kultúrális és természeti adottságaival, szépségeivel.

Belsun Creative Commons License 2012.05.04 0 0 211

Mentsük meg a Csarna-völgyet!

 

Írjuk alá minél többen a Dr. Fazekas Sándor vidékfejlesztési miniszternek szóló nyílt levelet!

 

http://wwf.hu/media/hirlevelek/262/hirlevel.html

atidas Creative Commons License 2012.04.23 0 0 210

Szia!

A Karancs csúcsra a 2002-es térkép nem jó (saját bőrömön tapasztaltam). Azóta változott egy, s más. Somoskőről jó a sárgát követni a piros háromszög jelzésig, onnan azon már el lehet jutni. Útközben lesz forrás is, ha a köves úton mentek.

(Érdemes még a kápolnát is meglátogatni!)

 

A Palóc Grand Canyon nekem sajnos eddig kimaradt, így ebben nem tudok segítségedre lenni.

 

Ha kérhetem, legyél oly' szíves és tegyél be ide is pár fotót a kirándulásról!

Köszi!

 

Szép időt! :-)

Előzmény: mebak (209)
mebak Creative Commons License 2012.03.14 0 0 209

Májusban a Karancs hegységet szeretnénk bejárni. Többek között a Karancs csúcsra is felmegyünk. Hobo-Bobo azt írta, hogy a P háromszög jelzés visz fel a S jelzésről. Nekem 2002-es térképem van azon P jelzés visz a csúcsra. Van ennél talán frisseb térkép ?

Másik célunk a Palóc Grand Canyon bejárása, Nógrádszakáli műút felől a Z+ jelzésen, majd rá a Z jezére , azon vissza Nógrádszakálra. Kérdésem, végig járható-e az út ?

Törölt nick Creative Commons License 2012.03.02 0 0 208

Köszi, közben megtaláltam a Tepkét a Cserhát turistatérképén is.

 

Néhány hsz-szel korábban rosszul mondtam, az Ecskendi-erdő és környéke nem a Cserhát turistatérképén van, hanem a Gödöllői-dombságén, bár földrajzilag az Ecskend a Déli-Cserháthoz (Cserhátaljához) tartozik.

Előzmény: Törölt nick (207)
Törölt nick Creative Commons License 2012.03.02 0 0 207

Garábról lehet talán a legkönnyebben feljutni a Tepke kilátóba, de mi a kéktúra keretében a Bableves csárda felől érkeztünk.

Egy hasznos link a Karancsról (webkamera) ilyenkor estefelé nem élvezhető, de napközben elég jó képeket ad.A kilátó melletti adótoronyra van erősítve.

 

karancs-medves.starjan.hu/cgi-bin/guestimage.html

Előzmény: Törölt nick (206)
Törölt nick Creative Commons License 2012.03.02 0 0 206

Köszi szépen.

Tervbe véve.

Melyik faluból indul a turistaösvény?

Garábból?

Előzmény: Törölt nick (204)
ancsi10 Creative Commons License 2012.03.02 0 0 205

Nagyon köszönöm az információkat Hobo-Bobo!

A Tepke-kilátóban jártál már? 567 m-en van, gyönyörű, imádjuk, oda minden évben felmegyünk, csodálatos látvány!

 

  A Tepke kilátóból: kilátás a Mátra vonulatára

 

  Háttérben valahol Hollókő A Tepke kilátó

 

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2012.03.02 0 0 204

Azt írtad hogy a Tepke kilátó is érdekel, ha gondolod ahhoz is csinálhatok neked némi kedvet!:-)

A Tepkén pontosan ugyanolyan kilátótorony van mint a Karancson, ezek egykor olajfúrótornyok voltak, abból lettek kilátónak megcsinálva.A kilátás a Tepkéről is nagyon szép, érdemes ide is felmenni, és hát könnyebb is.

háttérben messze a Szanda kettős (egykor hármas) csúcsa

Előzmény: Törölt nick (203)
Törölt nick Creative Commons License 2012.03.01 0 0 203

Kedvet csináltál ezekkel a képekkel a Karancshoz.

Erre az évre betervezzük a barátokkal.

Köszi.

Előzmény: Törölt nick (201)
Törölt nick Creative Commons License 2012.03.01 0 0 202

Még annyi hogy ha Somoskőújfalu felől mennétek fel a sárgán vagy ezen az úton jönnétek le, akkor több helyen előfordul hogy a határkövek mentén a határsávban jobban járható az út, ez több helyen találkozik a szlovák piros jelzéssel.

 Szubjektív vélemény: a Karancs kilátóból van szerintem a legszebb körpanoráma az országban, tiszta időben déli irányban a Mátra, északon a Magas-Tátra, keleten a Bükk, nyugaton pedig a Börzsöny zárja a látóhatárt.

 

a határsáv, jól járható

tábla tót módra :-)

 

Előzmény: Törölt nick (201)
Törölt nick Creative Commons License 2012.03.01 0 0 201

A legkönyebben úgy tudnátok menni hogy felmentek kocsival a régi Karancsi kőbányáig, itt letennétek az autót.

Onnan egy picit meredek erdészeti földút jön pár száz méteren, majd utána balra a sárgán indultok neki a csúcsnak, majd egy jobbos hajtűkanyarban sárga háromszög lesz a jel a kilátóig.Ez így összesen max másfél km lehet, végig autóval (NIVA!) is járható erdészeti földes út, talán ez a legkönyebb, így ívesen megkerülve a csúcsot a legenyhébb emelkedővel érnétek fel. 

(a piros háromszög jelzés rövidebb, de iszonyú meredek)

Annyi a kérdés hogy a kőbányáig a régi aszfaltút most mennyire járható, két éve még nagy nehezen felmentem ott kocsival.

 

"B" terv: Somoskőújfalu elején a Határ Büfé parkolójában hagyva a kocsit a sárga sáv jelzésen fel a kilátóig, ez találkozik a fenti útvonallal a vége felé.Ez kb 3-3.5 km lehet,de végig emelkedő, néhol elég erős.

 

A Határ Büfé.Ezen a gyalogoshídon kell elindulni a sárgán a Karancs felé.

Salgó (625m) a Karancs kilátóból, a távolban a Bükk a Bélkővel.

A Sátor-hegy (660m) Somoskő és Somoskőújfalu.

Előtérben Salgótarján, háttérben a Mátra.

 

Előzmény: ancsi10 (200)
ancsi10 Creative Commons License 2012.03.01 0 0 200

Sziasztok!

 

Tudna nekem valaki abban segíteni, hogy hogyan lehet megközelíteni a legkevesebb fáradsággal a Karancs kilátót (ami Somoskőújfalu közelében van)?

 

Azért lenne fontos, mert a párom gerincbetegsége miatt nem tudunk sokat gyalogolni, viszont a betegség kialakulása előtt sokat túráztunk, és nagyon szeretnénk oda felmenni. Csodálatos lehet a látvány!!

 

Köszönjük a segítséget előre is!

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2012.03.01 0 0 199

Ha a Karancsot és a Naszályt nem számítjuk, akkor a Nyugati-Cserhátban lévő ún. Tepke-hegyek "csúcsai" a legmagasabbak:

 

Purga: 575 m

Macska-hegy: 574 m

Tepke-hegy: 567 m.

 

A Tepkén kilátótorony is van, ahonnét állítólag gyönyörű a kilátás.

Sajnos még nem voltam.

 

Nekem Csővár, Szandavár, Ecskend már megvoltak, a Naszály, Karancs és a Tepke-csoport még hátravan.

 

De már tervbe vannak véve:-)

Előzmény: Törölt nick (198)
Törölt nick Creative Commons License 2012.03.01 0 0 198

Most akkor a Karancs az a Cserhát része vagy nem?

Mert az Ipolyerdő Zrt. honlapja azt mondja, hogy a Karancs földrajzilag tkp. a Cserhát része.

Ez esetben viszont a Sserhát legmagasabb pontja a Karancs (tszf. 729 méter) és nem a Naszály (tszf. 652 méter).

Törölt nick Creative Commons License 2012.03.01 0 0 197

A Rózsakúttól nem messze a jéghideg vizű Céklás-patak vize fel van duzzasztva egy kis mesterséges tóvá.

Nem nagy az egész, akkora kb. mint egy uszodai úszómedence.

Régebben a fiúkkal minden tavasszal húsvét körül elmentünk a Rózsakúthoz tavaszköszöntőt tartani, a bátrabbak meg is mártóztak a jéghideg, kristálytiszta vízben.

 

Én különben nagy Cserhát-kedvelő vagyok, ami nem is csoda, hiszen itt születtem.

Pontosabban a hegységet délről szegélyező hegylábi dombvidéken, az ún. Cserhátalján.

Előzmény: Törölt nick (196)
Törölt nick Creative Commons License 2012.02.29 0 0 196

A csővári és a szandai várhegyről is gyönyörű a panoráma.

Az Ecskend tetejéről is elég szép, de itt az a probléma, hogy a gödöllői erdészet zárt vaddisznóskertet alakított ki, amelynek a kerítése pont lezárja a domb tetejét, ahonnan nagyon szép kilátás nyílik észak felé.

Kár, nagy kár:-(

 

Érdemes az Ecskenden a Rózsakúti-forráshoz kirándulni, van ott kristálytiszta vizű forrás és tűzrakó hely, kevesen ismerik, nem túl felkapott, aki nem szereti a turistatömegeket, azoknak kifejezetten ajánlott.

A Cserhát turistatérképe tartalmazza az odavezető turistaösvényt.

Szarvasokban és vaddisznókban gazdag cseres-tölgyes erdőségeken át vezet az út odáig, a nyíltabb térségeken nagyon szép mezei vadvirágok nyílnak.

Törölt nick Creative Commons License 2012.02.29 0 0 195

Egy jó kis összefoglaló leírás a Déli-Cserhátról, más néven Cserhátaljáról (egy bizonyos Galga Környezetvédelmi Egyesület honlapjáról):

 

http://www.galgakor.hu/taj.html

 

ill. egy másik az egész Cserhát-vidékról az Ipolyerdő Zrt. honlapjáról:

 

http://www.ipolyerdo.hu/index.php?op=category&id=004002

Törölt nick Creative Commons License 2012.02.29 0 0 194

Tények, adatok, érdekességek a Cserhátról:

 

http://cserhat.lap.hu/

szorospaci Creative Commons License 2012.02.09 0 0 193

valaki nem volt a legutóbbi nagyobb hómennyiség leesése (múlt hétvége) óta túrázni a Börzsönyben? (Csóványos pl.)

érdekelne, hogy milyenek az útviszonyok? mennyire nagy a hó és milyen (megfagyott vagy minden lépésnél beszakad)? milyen tempóban lehet haladni?

köszi!

J a a t Creative Commons License 2012.01.16 0 0 192

szia

 

ha nincs más megoldás, küld át privátba a postai címed, elküldöm a Karacs-Medves térképemet, szerencsére feltalálták már a fénymásolót, és visszaküldöd postán a térképet. 

a tuhu.hu oldalán Cserhát térképről görgetve is megtalálod a Heves-Borsodi dombságot.

 

janatt@freemail.hu

Előzmény: Pingvin87 (191)
Pingvin87 Creative Commons License 2012.01.16 0 0 191

Esetleg a Cserhát (+ Karancs, Medves) turistatérkép [8] (új kiadás), megvan valakinek? Azon szerepel a Heves-Borsodi-dombság?

J a a t Creative Commons License 2012.01.09 0 0 190

sajnos nincs :(

 

Előzmény: Pingvin87 (189)
Pingvin87 Creative Commons License 2012.01.07 0 0 189

Kösz a választ, de nekem a Heves-Borsodi-dombság miatt kellene, ezen a térképen az is rajta van.

Előzmény: J a a t (187)
J a a t Creative Commons License 2011.12.12 0 0 187

szia

 

szerintem sehol, esetleg mást, október végén voltam Salgóbányán és a helyi kisboltban szert tettem erre a két tájfutó-és turistatérképre:

 

- Salgóvár Medves magasa

- Karancs Kercseg-lapos

 

méretarány1:15000 alapszintköz 5 m

 

nem szeretnék reklámozni, ezért ha érdekel ,pivátban írj, szívesen megadom az eladó nevét, ill. mobilszámát. janatt@freemail.hu.

 

jaat

Előzmény: Pingvin87 (186)
Pingvin87 Creative Commons License 2011.12.09 0 0 186

Honnan tudnám beszerezni a Karancs, Medves 11-es Cartographia turistatérképet? Kiadónál már nem lehet. Neten is próbálkoztam több webáruházban, sehol sem elérhető. :(

atidas Creative Commons License 2011.09.29 0 0 185

No, majd sorra kerítem ezt is! Tervbe vettem a bujáki várat is. Persze nem egy napra :))

Előzmény: Törölt nick (184)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!