Keresés

Részletes keresés

magnum13 Creative Commons License 2006.01.28 0 0 16
nagyon jol tetted,ha tudsz valamit ez ugyben ne sajnald kozolni velunk.
Tegnap delben hirtelensult pulykaszeleteket csina;tam es az olaj ugy frocsogott,hogy azt mondtam,ennyi ezutan csak grillezek es ami jo benne,hogy kicsit megolajozom a serpenyot es eleg,bar azt hiszem,nem artana egy teflon serpenyot venni.Az enyemnek olyan vastag az alja es olajozva teszem el,gondolom jol csinalom.
Előzmény: tuutuu (15)
tuutuu Creative Commons License 2006.01.28 0 0 15
Remélem. Megláttam a másikban a felhívást táncra, és kíméletlenül lecsaptam..:}}}
Előzmény: magnum13 (7)
magnum13 Creative Commons License 2006.01.27 0 0 14
itt az egyik ismerosunk a legfelso emeleten laknak es a konyhabol nyilo zart teraszon csinaltak egy kis kemencehez hasonlo valamit,a kemeny pedig a teton megy ki.Csak tudjatok,hogy itt a kemeny nem gyakori jelenseg.
Előzmény: zsuzsu001 (10)
TTAMAS Creative Commons License 2006.01.27 0 0 13

Igen. Így sütni csak fedél alatt szoktak.

Előzmény: zsuzsu001 (12)
zsuzsu001 Creative Commons License 2006.01.27 0 0 12
Mondjuk kétoldalra kihúzod a parazsat és középen sütsz, remélem jól értelmezem.
Előzmény: TTAMAS (11)
TTAMAS Creative Commons License 2006.01.27 0 0 11

Közvetlen: A parázs fölött sütsz.

Közvetett: A parázs mellett, csak a fedél alatti meleg levegővel.

Előzmény: zsuzsu001 (10)
zsuzsu001 Creative Commons License 2006.01.27 0 0 10
Mondjuk esetleg egy konyhából nyiló fedett teraszon lehetne próbálkozni. Egyszer láttam a spektrumon hogy a grillezésnek azt hiszem Svédországot mutatták, mekkora kulturája van. Ott a teraszon sütegettek ilyen kemény minuszokban mint most nálunk van a sütő faszenes volt. Még kenyeret is sütöttek benne. És szó volt az aktív és passziv grillezésről de sajnos már elég homályos, ha valaki tudna róla mesélni szívesen venném.
Előzmény: magnum13 (9)
magnum13 Creative Commons License 2006.01.27 0 0 9
az ilyen faszenes sutok szerintem csak kintre jok es nem is lenne egeszseges telen csukott ablakok mellett.
Előzmény: lypy (3)
magnum13 Creative Commons License 2006.01.27 0 0 8
pontosan arra,bar az elozo hsz-ban mar vannak otletek.A sajat keszitesu hamburgert szoktam igy sutni.Nekem ontott vas serpenyom van es bizony rendesen leragadt,pedig olajoztam.Ki tudja mi az oka?es mit lehet csinalni,hogy ez ne tortenjen meg?
Előzmény: tuutuu (1)
magnum13 Creative Commons License 2006.01.27 0 0 7
de csak ebben a hsz-ban,igaz?:))
Előzmény: tuutuu (0)
zsuzsu001 Creative Commons License 2006.01.27 0 0 6

Az előbb nem nagyon volt időm, úgy hogy most egy kicsit részletesebben.

Én leggyakrabban csirkemellet vagy pulykamellet szoktam grillezni. Ha van időm pácolok , ha nincs akkor fűszerezek, teszek rá egy kis olajat és mehet a grillre.

Kotányi dobozos grill fűszerei jönnek be a gyors munkához leginkább mert nagyon jó az ízhatás ezeknél.

A pácolásnál olaj+ fűszerek sót ilyenkor nem használok. Szeretem a mustáros pácokat, szoktam belerakni bort vagy kevés balzsam ecetet bár az utóbbiakat inkább a vörös húsokhoz lehet ajánlani.

Fűszerek: Bors, borskeverék, zöldfűszerek frissen vagy szárítva. Nagyon jó például a csirkemell zsályával, csak rá szoktam tenni a zsályalevelet és az így nagyon fincsi.

A másik kedvencünk a nyárs, mindenféle kombinációt szoktam csinálni. Csirkemell kockázva+gombafejek bacon szalonnába tekerve+hagyma negyed cikkek+ cukkini+ min mozarella.

Nagyon jó még a grillezett paradicsom, cukkini és gomba (laska különösen) oregánóval kicsi oliva olajjal, sóval és borssal vagy a kotányi  grillezett zöldség fűszersójával izesítve.

Amiket leírtam bennt is gyakran megcsinálom. Az eszközeim egy Tefal grillsütő és egy kontakt grill az utóbbival az a baj, hogy kicsi a felülete. pedig nagyon jó gyors és a csirkemell szuper benne.

Ami eszköz nagyon szuper a Tefal Astucio. Karácsonyra vettünk ilyet ajándékba egy kicsit irigykedtem. Én most egy grill serpenyőre vadászok. Halat még csak ritkán grilleztünk.

 

zsuzsu001 Creative Commons License 2006.01.27 0 0 5
Nem tudom, mert én azt még soha nem próbáltam.
Előzmény: lypy (3)
kemese Creative Commons License 2006.01.26 0 0 4

Nekem a grillezés mindig ritka élmény volt, mert nincs kertünk.

Most végre van egy grillezős serpenyőm. Nagy gyakorlatom még nincs, csak 3x használtam, de imádom máris. Engem a szag se zavar, mert azt is szeretem :o)

 

Várom ám a sokat tapasztaltak műhely titkait, receptjeit.

 

A legjobb az egészben az, hogy a tél közepén nyári illatokat izeket varázsol az ember a lakásba!

lypy Creative Commons License 2006.01.26 0 0 3

Zsuzsu!

Ez megoldható szerinted a készen kapható faszenes egyszerhasználatos grillel is? Én még nem próbáltam,de egyet vettem én is, csak még nem próbáltam,mert azt mondták,eléggé füstöl.A lakásban pedig nem nagyon örülnék a füstnek 

Előzmény: zsuzsu001 (2)
zsuzsu001 Creative Commons License 2006.01.26 0 0 2

Szerintem az eszközök közül az elektromos grillek (én ezt próbáltam), grill serpenyők jöhetnek számításba. Szerintem bármit amit nyáron kinnt megsütsz azt végül is bennt is megcsinálhatod. Személy szerint a grillezőt a páraelszivó alá teszem és így a szagok rögtön ki is mennek.

 

Előzmény: magnum13 (-)
tuutuu Creative Commons License 2006.01.26 0 0 1
Konkrétabban: arra gondolsz, hogy bent a lakásban?
Előzmény: magnum13 (-)
tuutuu Creative Commons License 2006.01.26 0 0 0

0 ötletünk van..:{{

 

Előzmény: magnum13 (-)
magnum13 Creative Commons License 2006.01.26 0 0 topiknyitó
Grillkedvelok ide!
Csontozzatok ki ezt a temat,mit lehet,hogyan,milyen fuszerekkel,milyen eszkozokkel?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!