Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2011.04.11 0 0 472

gMax vagy 3DSmax

 

Illetve ajánlom figyelmedbe a trainz.hu honlapot. 

Előzmény: levi112 (470)
Prof63 Creative Commons License 2011.04.11 0 0 471

Megnézem, mit tehetek súgó ügyben. Bevallom, az on-line súgót még nem is nagyon néztem, mert eddig a nyomtatott kézikönyvet böngésztem (többnyire off-line = fotelban, hátradőlve). Na, ez valami ubuntu magyar nyelven van. Tartok tőle, hogy ilyen lesz a súgó is.

 

Ennél már csak a különféle könyvtári elemek neveinek fordítása a pocsékabb. Bennem fel is merült, hogy angol verzióra kéne váltanom, mivel a német nekem sem megy olyan jól. De, ha jól értem amit írtál, ott biztosan lesznek kompattibilitási problémák.

 

A pluginok szerintem nincsenek benne a magyar verzióban. Ha jól emlékszem, az első pluginban van a tűzesetek szimulációja. Ennek én semmi nyomát nem látom. Az meg elég baj is lenne, ha a 3. pluginben emlegetett, javított terepszerkesztó az lenne, ami most van benne, mert az enyhén szólva is nehézkes. Szívesen csinálok valami ellenőrzést erre vonatkozóan, ha megmondod mit nézzek meg konkrétan.

 

A "sok magyar vonatkozású" könyvtári elemről még nem tudok nyilatkozni, mert eddig alapvetően a terep építéséhez szükséges dolgokat nézegettem (bele értve az építményeket, jelzőket, táblákat, egyéb tereptárgyakat, stb.). Ezek között semmi magyar vonatkozású nincs. Lehet, hogy MÁV gép vagy kocsi esetleg van. Tudsz módszert arra, hogyan lehetne ezt legegyszerűbben ellenórizni, ha én nem vagyok járatos a MÁV gép és kocsi típusokban? Lehet a programból valamit kilistázni, amit esetleg te meg tudsz utána nézni?

 

Az első kompattibilitási kísérletet el is végeztem. Letöltöttem és installáltam az EEPshop gratis1 és gratis2 csomagját. Az új könyvtári elemek megjelentek a menüben, és használhatók is, csak a listában, ahonnan ki kell jelölni őket, nincs név, illetve nincs leírás. Most még tudom, hogy mik azok, de ez sok elem hozzáadása után nyilván tarthatatlan állapotokhoz vezet. Tudsz erről valamit?

 

Üdv.

Béla

Előzmény: Blöky2 (468)
levi112 Creative Commons License 2011.04.11 0 0 470

Sziasztok!

 

Esetleg valaki tudna ajánlani a Trainz Simulator 2009 hez valamilyen épülettervező programot mert elkezdtem építeni a 90 es vonalat és az a gond hogy odaillő épületek híján nem a legjobb. Esetleg ha valaki tudna ajánlani akkor előrte is köszönöm!

 

Törölt nick Creative Commons License 2011.04.11 0 0 469

Szerintem egy ideig nem is lesz hozzá rendes jelzőzés. Ami van, azt nem lehet kiadni, a magyar forgalmazó nem engedi. Hogy miért? Nem tudom, talán mert ebből is fizetős kiegészítőt akar csinálni.

Előzmény: Blöky2 (468)
Blöky2 Creative Commons License 2011.04.11 0 0 468

Hát én bűvölgetem néha, de nem vagyok elragadtatva tőle.

Ui. beszerzésével az eredeti szándékom vele vasúthálózat szimulálás volt, de a primitív jelzőrendszere miatt tényleg csak terepasztalnak jó.

Nekem is az 5.0 van meg, de még az "echte deutsch". A magyart nem mertem megrendelni, mert:

  • Mikor 4.0-ról upgradeltem, a 4.0-t szépen eltűntette a gépről, azaz nem lehet újabbat a régebbi mellé telepíteni.
  • Még a magyar verzió megjelenése előtt beszereztem hozzá 2 "plugint", az egyik lehetővé teszi pl. szerelvények automatikus szétcsatolását. Ugyanakkor a honlapon írták, hogy pl. az angol és francia verzióval nem kompatibilisek a pluginok, ezért feltehetően a magyarral sem. Vagyis ha telepíteném a magyart, akkor elvesznének.
  • Elképzelhetőnek tartom azt is, hogy a pluginok funkciói a magyar változatban már alapból benne vannak (minthogy annál korábbi fejlesztések), de hogy így van-e, arra a kérdésre még többszöri e-mail-váltás után se kaptam választ.

Úgyhogy nekem ez zsákbamacska, legfeljebb a sok MÁV-os jármű miatt érné meg a németet lecserélni vele.

Meg a magyar nyelvű súgó miatt - a német pdf-ben ugyanis sok mindent nem értek.

Apropó, kérhetlek olyanra, hogy a magyar nyelvű manual.pdf-et e-mailben elküldjed?

 

Előzmény: Prof63 (467)
Prof63 Creative Commons License 2011.04.11 0 0 467

Sziasztok!

 

Van itt valaki, aki EEP5.0 terepasztal szimulátorban érdekelt? Én nem régen vettem meg a magyar nyelvű változatot, és a tapasztalataimat szeretném kicserélni másokkal.

kiskopi99 Creative Commons License 2011.02.18 0 0 465

kellene 1 kis segitség:van a Kuju Rail Simulatora és ahoz 1 pályát akarok épiteni. kitérőt már tudok csinálni de azt vissza ugyanabba a vágányba nem tudombevezetni valaki segitsen(ha kész lesz fel rakom a netre!!!!!)

Hö! Creative Commons License 2011.02.14 0 0 464

oks kösz a segítséget!!!!

Előzmény: erdiember (463)
erdiember Creative Commons License 2011.02.13 0 0 463

xd google a te barátod is! beírod, hogy msts conbuilder nyomsz egy entert első találat XD

Előzmény: Hö! (462)
Hö! Creative Commons License 2011.02.12 0 0 462

Tudja vki hogy honnan lehet letölteni a conbuildert?

erdiember Creative Commons License 2011.02.11 0 0 461

Hello!

 

pl.: letöltöd az árpád sínautóbusz, kicsomagolod. A Trainset mappába tedd be úgy, hogy az adott mappában cabiew, sound és a jármű fáljai legyenek. Az editorban feladat építéssel tudsz létrehozni egy szerelvényt, pl.: árpád sín autóbusz különvonat, ezt kell használnod a feladat járműveként.Ha így nem sikerült vegyél fel msn-nen sodual@msn.com

Előzmény: Hö! (460)
Hö! Creative Commons License 2011.02.08 0 0 460

Üdv! Ha valaki tud segiteni az megköszönöm.

A   con   nélküli mozdonyokat hogy lehet be rakni a játékba hogy müködjön?????????

Elöre is kösz mindenkinek.

erdiember Creative Commons License 2010.12.12 0 0 459

A müködéshez ezt töltsd le: http://vm15.hu/download.php?view.179

erdiember Creative Commons License 2010.12.12 0 0 458

vegyél fel msn-n sodual@msn.com

Előzmény: Hö! (456)
nazareth Creative Commons License 2010.12.11 0 0 457

Hahó! Egészen jól sikerült modell. Bízzunk benne, hogy előbb-utóbb csak ad valaki textúrát a fülkéhez is... :)

Előzmény: opgii (445)
Hö! Creative Commons License 2010.12.11 0 0 456

A cosnts nélküli fájloka hogyan tudom berakni a játékba???

erdiember Creative Commons License 2010.12.11 0 0 455

Változás!!!!

A feladat elkészült, letöltheted a http://www.mstszsolt.atw.hu oldalról

erdiember Creative Commons License 2010.12.11 0 0 454

Holnap 10-től az mstszsolt.atw.hu-ról nohab különvonat néven letöltheted. telepítés előtt olvasd el a leírás.doc-t. jó játékot

Hö! Creative Commons License 2010.12.10 0 0 453

Ok! kösz a segítséget.

Előzmény: erdiember (452)
erdiember Creative Commons License 2010.12.10 0 0 452

hello! a diesirae.atw.hu oldal msts letöltésekre kattintva, balaton 3.1 letöltésére katt, és több 50mb fájlt kell letöltened

Előzmény: Hö! (451)
Hö! Creative Commons License 2010.12.10 0 0 451

a balaton dél 3.1-honnan tudom letölteni. és köszi. 

 

Előzmény: erdiember (450)
erdiember Creative Commons License 2010.12.09 0 0 450

de ha vársz vasárnapig (legkésőbb) a balaton dél 3.1-re csinálok neked egyet

erdiember Creative Commons License 2010.12.09 0 0 449

nincs mit!

készíteni kéne egy feladatot melyben nohabot vezethetsz és kész!

 

Előzmény: Hö! (448)
Hö! Creative Commons License 2010.12.09 0 0 448

Köszi erdiember, ha vaalami gondomlesz majd irok.Nem tudod hogy lehet a nohabbal szerelvényként menni??

 

Előzmény: erdiember (447)
erdiember Creative Commons License 2010.12.09 0 0 447

A www.mstszsolt.atw.hu-ró ha letöltöd az 1. letöltöd,(alföld 4, vagy 5-höz való) és a mappák tartalmát a megfelelő mappába (X:Program FilesMicrosoft GamesTrain SimulatorROUTESALFOLD...)akkor jónak kell lenni. Ha így se jó vegyél fel msn-n sodual@msn.com

Előzmény: Hö! (446)
Hö! Creative Commons License 2010.12.08 0 0 446

Hali mindenkinek!

Nem tudjátok hogy lehet az msts-be berakni az activitiket????

Ha tudjátok irátok meg nekem elöre is kösz.

opgii Creative Commons License 2010.11.29 0 0 445

Szervusztok!

 

Még új vagyok itt és hát mindössze azért írok, mert +3 modellben elkészítettem a classic és a remot bobót...A modellek a Trainz nevű vasútszimulátorhoz készülnek.De van egy kis gondom.Mivel nem igen tudok feljutni ezekre a gépekre, így szeretném a segítségeteket kérni, hogy aki tud küldjön néhány fotót a vezetőállásokról...Legjobb az lenne, h részletesen körbe lenne fotózva.Mivel készül egy vezetőállás, és kidolgoznám szépen...Köszi...

 

IST Creative Commons License 2010.11.27 0 0 444

Virtuális vasúti találkozó december 5-én, Kispesten.

Ha van kedved kipróbálni általad még nem ismert programokat, vagy csak beszélgetnél egyet hasonló érdeklődésű emberekkel, akkor várunk téged is. Bővebb infó: http://www.vonatmagazin.hu/2010/11/virtualis-vasut-talalkozo-2/

Mk48 2024 Creative Commons License 2010.11.19 0 0 443

Hali!

Letöltöttem, de azt hiszem roszúl írtam és nem a 2-t keresem, mert az már telepítve van.

Azt hittem a nemrég kiadott legújjab a 2, de kiderült amit én keresek az, ha mintedn igaz az MSTS 2010 nevet viseli.

Esetleg ahoz is tudsz linket?

Köszönöm!

Mk48 2024

 

Előzmény: erdiember (441)
Mk48 2024 Creative Commons License 2010.11.18 0 0 442

Köszönöm.

Előzmény: erdiember (441)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!