Keresés

Részletes keresés

josag Creative Commons License 2008.01.07 0 0 303
Ràadàsul egyfajta tapasztalati uton.
Előzmény: josag (302)
josag Creative Commons License 2008.01.07 0 0 302
A belsö forràs, mivel mindnyàjan egy vagyunk, minden valaha idézett ember tudàsàt magàban hordja.
Előzmény: josag (301)
josag Creative Commons License 2008.01.07 0 0 301

Jòsàg aszongya, hogy ne akard az agyad megölni, mert jò eszköz, de nem több.

 

Élj a jelenben és a belsö forràs, az agynélküli, màr rendelkezésedre is àll.

Előzmény: Törölt nick (300)
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.07 0 0 300
josag mit mondana? :)))))
Előzmény: josag (299)
josag Creative Commons License 2008.01.07 0 0 299

Nincs abban semmi tetszelgés, ha az ember sajàt belsö forràsàt hasznàlja.

 

Vagy Tolle ur valami màst mondana?

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2008.01.07 0 0 298
gyere át az AHOP-ba...

Előzmény: plumbeus (297)
plumbeus Creative Commons License 2008.01.07 0 0 297

"vagy ne mondj semmit"

ezt beszéljemeg a moderátorokkal úgy döntenek nem mondok:)))

Előzmény: Törölt nick (295)
plumbeus Creative Commons License 2008.01.07 0 0 296

tudja nem mindenki tetszeleg hivatkozás nélkül abban a fényben hogy mindent a saját újjából micsinált))) az adekvát igét mellőzöm, mert csak a maga topikjában lehet mindent ))) illetve egozni az összesben :)))

 

Előzmény: Törölt nick (295)
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.07 0 0 295
ne keverd ide gb-t - - - mondj valamit... vagy ne mondj semmit

vagy tudod mit..?? hehe
Előzmény: plumbeus (294)
plumbeus Creative Commons License 2008.01.07 0 0 294

"a kiút az örületből Ti vagytok!!!"

klassz, viszont:

 

annyit a segítségről, mint gb-től megtudtam)) bár az igaz olyat találni, aki tud segíteni az kisebb csoda))

Előzmény: reekoo (293)
reekoo Creative Commons License 2008.01.07 0 0 293
Egy jótanács annak, akivel hasonló dolgok történnek a jövőben. A nyugtató az öncsonkítás legsúlyosabb módja! Mire jóó??? Beszedhecc belőle egy levéllel, de a problémád nem oldódik meg. Pszichológus? Egy éve járok, pénzkidobás! Csak magadra számíthatsz!!! Irányítsd a figyelmedet befelé, ahogy Tolle is írja. Ott leled meg a kulcsot. Pszichiáter, pszichológus, mindenféle ilyen-olyan tréningek, csak az a lényeg, hogy delázd a lóvét! Nem Te vagy a fontos. A gyógyuláshoz csak TE kellesz, senki más!!! Én kibírtam két hónapot alvás, és szinte evés nélkül.... És most itt vagyok. Nem kell a pszichológus, nem kell a sok hülye süket dumás orvos... Csak az a fontos, hogy naponta tudatosan éljek, és ne az elmém vezessen. Sok sikert mindenkinek! Várom a leveleiteket a szolgar@freemail.hu-ra. Soha ne csüggedjetek, mert a kiút az örületből Ti vagytok!!!
reekoo Creative Commons License 2008.01.07 0 0 292

Újra az éterben! Üdv mindenkinek. Kedves Skomama, azaz Magdi és többi ébredők! Még egyszer, ha vkinek hasonló tapasztalatai vannak, írjanak a szolgar@freemail.hu-ra!

Szóval én minden ok nélkül eccercsak összeomlottam. Egy este leültem, hogy megnézzem a kontroll című filmet. Majd hirtelen fehér foltokat láttam, és ráestem az ágyra, remegtem, mint egy kocsonya, idegimpulzusok szaladtak végig az ereimben. Reszkettem, a húgom odaszaladt, és fogta a kezem, úgy néztek rám a hozzátartozóim, mintha legalább epilepsziás rohamom lenne. Hozzáteszem nincsenek fizikai betegségeim. Aztán valahogy elaludtam... És utána mélydepresszió következett. Két hónapig nem aludtam. Alig ettem. Otthagytam a munkahelyemet. A karrierem felfelé ívelt. Újságíró voltam egy napilapnál. A barátommal eljegyzésre készültünk. És én két teljes hónapig csak sírtam, nem ettem, nem aludtam, remegtem... Elmentem mindenféle orvoshoz, és persze nyugtatókkal akartak tömni, amit én SOHA nem szedek be. A lelki okokat hogyan lehetne gyógyszerekkel megszüntetni????? Hogyan???? Ilyenkor alaposan át kell értékelni az éleünket, hogy mit nem csináltunk jól eddig!!!!!! Nekem látszólag jól ment az életem, hiszen férj-jelölt, izgalmas munka, volt spórolt pénz... És mégis összeomlottam??? Ezerszer, milliószor átgondoltam, hogy hogyan történhetett!!! Ilyenkor csak egy válasz marad: ha az anyagi oldal, a fizikai világ oldala jól megy, akkor el kell indulni a spirituális fejlődés útján... Ahogy Tolle írja, ennek a kezdetén úgy érezhetjük, hogy a Senki földjén járunk. Egyelőre nem tartom magam megvilágosodottnak, sőt! Viszont elindultam egy úton, ahol a hírnév, a pénz már nem számít. Meg kell tanulnom a MOST-ban élni. Ugyan ez nem lehet életcél, hiszen a most most van. Rengeteg könyvet elolvastam az utóbbi egy évben, leszoktam a húsevésről, jógázom, imádkozom, elkezdtem lelki gyakorlatra járni. Otthagytam az újságot. Akit ez bővebben érdekel, az írjon nekem az email címemre.

miki_ng Creative Commons License 2008.01.07 0 0 291
köszönöm, kezdetnek tetszik, már várom, hogy kiderüljön mit "kell" csinálni
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.07 0 0 290

szia miki_ng

 

 

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=74897649&t=9171538

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=74897818&t=9171538

 

itt van két rövid részlet... majd apránként jön a többi

 

 

üdv )))))

b72

Előzmény: miki_ng (287)
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.06 0 0 289
meg...

tudatom veled, hova tettem fel a fórumra
,)
Előzmény: miki_ng (287)
josag Creative Commons License 2008.01.06 0 0 288
Tolle igazsàgai a mi igazsàgaink. Mindig is azok voltak. Jòval Tolle elött is.
Előzmény: miki_ng (273)
miki_ng Creative Commons License 2008.01.06 0 0 287
... ha meg lehet ezt oldani...
Előzmény: Törölt nick (286)
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.06 0 0 286
Leírjam neked a lényeget...?
Előzmény: miki_ng (284)
Biga Cubensis Creative Commons License 2008.01.06 0 0 285
ha már észrevetted, hogy elkalandoztál, jelen vagy!
Előzmény: miki_ng (279)
miki_ng Creative Commons License 2008.01.06 0 0 284
de nem tudok (ennyire) angolul :(
Előzmény: Törölt nick (283)
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.06 0 0 283

E. T. egyébként nagyon sokra tartja ezt:

 

http://www.thework.com/index.asp

 

azért teszem be ide, mert ugyanazt a fílinget közvetíti,  de sokkal praktikusabb megközelítésben.

Tolle nagyon jó, de borzasztóan elméleti... Katie Byron konkrét és praktikus. Pengeéles, bármikor használható. Kézzelfogható. Tehát biztosan tudni fogod "csinálni", ha kipróbálod...

 

Szépen kiegészíti egymást ez a két szerző.

Előzmény: miki_ng (281)
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.06 0 0 282
még ennyit hozzá akartam tenni: önmagában az a tény, hogy önmagunk felé fordulunk és megfigyeljük a tudattartalmakat - egy hatalmas minőségbeli ugrás ahhoz képest, mint amikor teljesen öntudatlanul, mintegy álomban éljük meg a dolgokat.
Ha tudod, hogy nem tudod... az mégiscsak más minőség, mintha nem tudnád, hogy nem tudod "csinálni" vagy "nem csinálni"... aminek nevezzük.
:-)
Előzmény: miki_ng (281)
miki_ng Creative Commons License 2008.01.06 0 0 281
nem segítettél, mert "nem csinálni" se nagyon tudom
Előzmény: Törölt nick (280)
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.06 0 0 280
Biztos, hogy "csinálni" kell...? Nekem úgy tűnik, hogy amiről E. T. beszél... az "nem csinálás"...
Előzmény: miki_ng (279)
miki_ng Creative Commons License 2008.01.06 0 0 279
az jó, hogy részben meg tudod csinálni, amit tanácsol
én is hallgattam őt, megnéztem a filmjeit és látom, hogy jó az amit mond

de hiába, mert úgy érzem képtelen vagyok megcsinálni
nem tudok jelen lenni
mindig elkalandozik a figyelmem, általában arra, hogy nekem mennyire rossz...
Előzmény: skomama (276)
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.22 0 0 278

... az iskolai pszichológus ajánlotta?

 

,))))

örvendetes hír, mert azt jelzi, hogy a hivatásos lélekbúvárok között is terjed ...

Előzmény: skomama (276)
Biga Cubensis Creative Commons License 2007.12.22 0 0 277
Soha jobb karácsonyi ajándékot, mint egy kis felébredést ;)
Előzmény: skomama (276)
skomama Creative Commons License 2007.12.21 0 0 276
Bocsánat, ,ez valahogy kegyetlenül bekavarodott, pedig most még nyugtató sincs bennem. Nem tudom, hogy történt, csak gyanus lett, hogy ennyire azért nem volt hosszú. Itt utólag javítani már nem tudom, csak újra feladni:

Kedves Reekoo. Én most csöppentem be ebbe a rendszerbe, mikor rákerestem Eckhart Tolle nevére. A kérdésed szíven ütött. Én 47 éves vagyok, és kb másfél hónapja jutottam oda, hogy elég volt. Olyan szinten kimerültem, hogy még az sem érdekelt, hogy mi lesz a munkahelyemen, pedig előtte pár héttel még táppénzről is visszamentem, mert tudtam hogy kellek. Elmentem az orvoshoz, hogy pihenni, aludni akarok, és egy kis csendet a fejemben. Igen erős két hónap állt mögöttem, na meg az a majdnem harminc év. Bár van munkahelyem, ami manapság nagy érték, és még szeretem is, és tudom is csinálni, mégis úgy éreztem, hogy otthagyom az egészet. Még most sem vagyok az ellenkezőjéről meggyőződve. Gyógyszereket, nyugtatókat, altatókat írtak fel, amik nem hatottak. Még dupla mennyiség sem volt elég, hogy lealtasson /napi 3*2 xanax és 2 dormicum/, még ez sem hozta meg a csendet a fejemben. Már közel volt a pszichiátriai beutalás, mikor kedvenc igazgatóhelyettesünk utasított, hogy keressem meg az iskola pszichológusát, és bár nagyon nem szeretem az agykurkászokat jobbnak láttam, mint a pszichiátriát. Nagyon kellemes csalódás ért, és mikor elmomdtam , hogy mi bajom van, a kezembe nyomta Eckhart Tolle Új föld című könyvét, hogy olvassam ki, ha tudom, és legközeleb folytatjuk. Kissé bódultan /gyógyszerek/ fogtam hozzá, és nagyon meglepődtem az ott leírtakban. Nagyon sok esetre ráismertem az életemből, megértettem a cselekvések okát, következményét. Mivel van némi ezoterikus beütésem nem hatottak idegenül a dolgok, sőt a könyvben előre haladva megdöbbenve tapasztaltam ,hogy én bizonyos dollgokat már egy ideje ösztönösen csinálom. Megértettem, hogy honnan van bennem az a néha már eszement kreativitás, és honnan kerülnek az utamba egy pillanat alatt azok a dolgok amire szükségem van olyankor, amikor belefeledkezem az alkotásba. amikor ugymond rákapcsolódom a csatornára. Azóta próbálom tudatosan figyelni magamat, és a családtagjaimat. Érdekes volt felismerni férjem fájdalomtestének a nyomógombját, és külső szemlélőként , szinte szemtelenül vidáman néztem végig tombolását, nem adva meg neki a kívánt energiát. A végén közöltem vele, hogy "szeretlek, és nem vagyok hajlandó veled ilyen marhaságokon veszekedni. Meglepődött, kicsit még duzzogott, majd elnevette magát. Sajnos még nagyon sok minden van, amivel még komoly gondom van, de nem akarlak untatni, így is jó hosszúra sikerült. Ha nem untattalak, legközelebb újra jelentkezem, mert érdekes számomra mások tapasztalata. Köszönöm, hogy meghallgattál: szeretettel üdvözöl ismeretlenül Magdi
skomama Creative Commons License 2007.12.21 0 0 275
Kedves Reekoo. Én most csöppentem be ebbe a rendszerbe, mikor rákerestem Eckhart Tolle nevére. A kérdésed szíven ütött. Én 47 éves vagyok, és kb másfél hónapja jutottam oda, hogy elég volt. Olyan szinten kimerültem, hogy még az sem érdekelt, hogy mi lesz a munkahelyemen, pedig előtte pár héttel még táppénzről is visszamentem, mert tudtam hogy kellek. Elmentem az orvoshoz, hogy pihenni, aludni akarok, és egy kis csendet a fejemben. Igen erős két hónap állt mögöttem, na meg az a majdnem harminc év. Bár van munkahelyem, ami manapság nagy érték, és még szeretem is, és tudom is csinálni, mégis úgy éreztem, hogy otthagyom az egészet. Még most sem vagyok az ellenkezőjéről meggyőződve. Gyógyszereket, nyugtatókat, altatókat írtak fel, amik nem hatottak. Még dupla mennyiség sem volt elég, hogy lealtasson /napi 3*2 xanax és 2 dormicum/, még ez sem hozta meg a csendet a fejemben. Már közel volt a pszichiátriai beutalás, mikor kedvenc igazgatóhelyettesünk utasított, hogy keressem meg az iskola pszichológusát, és bár nagyon nem szeretem az agykurkászokat jobbnak láttam, mint a pszichiátriát. Nagyon kellemes csalódás ért, és mikor elmomdtam , hogy mi bajom van, a kezembe nyomta Eckhart Tolle Új föld című könyvét, hogy olvassam ki, ha tudom, és legközeleb folytatjuk. Kissé bódultan /gyógyszerek/ fogtam hozzá, és nagyon meglepődtem az ott leírtakban. Nagyon sok esetre ráismertem az életemből, megértettem a cselekvések okát, következményét. Mivel van némi ezoterikus beütésem nem hatottak idegenül a dolgok, sőt a könyvben előre haladva megdöbbenve tapasztaltam ,hogy én bizonyos dollgokat már egy ideje ösztönösen csinálom. Megértettem, hogy honnan van bennem az a néha már eszement kreativitás, és honnan kerülnek az utamba egy pillanat alatt azok a dolgok amire szükségem van olyankor, amikor belefeledkezem az alkotásba. amikor ugymond rákapcsolódom a csatornára. Azóta próbálom tudatosan figyelni magamat, és a családtagjaimat. Érdekes volt felismerni férjem fájdalomtestének a nyomógombját, és külső szemlélőként , szinte szemtelenül vidáman néztem végig tombolását, nem adva meg neki a kívánt energiát. A végén közöltem vele, hogy "szKedves Reekoo. Én most csöppentem be ebbe a rendszerbe, mikor rákerestem Eckhart Tolle nevére. A kérdésed szíven ütött. Én 47 éves vagyok, és kb másfél hónapja jutottam oda, hogy elég volt. Olyan szinten kimerültem, hogy még az sem érdekelt, hogy mi lesz a munkahelyemen, pedig előtte pár héttel még táppénzről is visszamentem, mert tudtam hogy kellek. Elmentem az orvoshoz, hogy pihenni, aludni akarok, és egy kis csendet a fejemben. Igen erős két hónap állt mögöttem, na meg az a majdnem harminc év. Bár van munkahelyem, ami manapság nagy érték, és még szeretem is, és tudom is csinálni, mégis úgy éreztem, hogy otthagyom az egészet. Még most sem vagyok az ellenkezőjéről meggyőződve. Gyógyszereket, nyugtatókat, altatókat írtak fel, amik nem hatottak. Még dupla mennyiség sem volt elég, hogy lealtasson /napi 3*2 xanax és 2 dormicum/, még ez sem hozta meg a csendet a fejemben. Már közel volt a pszichiátriai beutalás, mikor kedvenc igazgatóhelyettesünk utasított, hogy keressem meg az iskola pszichológusát, és bár nagyon nem szeretem az agykurkászokat jobbnak láttam, mint a pszichiátriát. Nagyon kellemes csalódás ért, és mikor elmomdtam , hogy mi bajom van, a kezembe nyomta Eckhart Tolle Új föld című könyvét, hogy olvassam ki, ha tudom, és legközeleb folytatjuk. Kissé bódultan /gyógyszerek/ fogtam hozzá, és nagyon meglepődtem az ott leírtakban. Nagyon sok esetre ráismertem az életemből, megértettem a cselekvések okát, következményét. Mivel van némi ezoterikus beütésem nem hatottak idegenül a dolgok, sőt a könyvben előre haladva megdöbbenve tapasztaltam ,hogy én bizonyos dollgokat már egy ideje ösztönösen csinálom. Megértettem, hogy honnan van bennem az a néha már eszement kreativitás, és honnan kerülnek az utamba egy pillanat alatt azok a dolgok amire szükségem van olyankor, amikor belefeledkezem az alkotásba. amikor ugymond rákapcsolódom a csatornára. Azóta próbálom tudatosan figyelni magamat, és a családtagjaimat. Érdekes volt felismerni férjem fájdalomtestének a nyomógombját, és külső szemlélőként , szinte szemtelenül vidáman néztem végig tombolását, nem adva meg neki a kívánt energiát. A végén közöltem vele, hogy "szeretlek, és nem vagyok hajlandó veled ilyen marhaságokon veszekedni. Meglepődött, kicsit még duzzogott, majd elnevette magát. Sajnos még nagyon sok minden van, amivel még komoly gondom van, de nem akarlak untatni, így is jó hosszúra sikerült. Ha gondolod legközelebb újra jelentkezem, mert érdekes számomra mások tapasztalata. Köszönöm, hogy meghallgattál: szeretettel üdvözöl ismeretlenül Magdi
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.21 0 0 274
nem lennének nemzetközi bestsellerek a könyvei, ha "nem értékelné senki"

akkor meg hol a probléma?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!