Keresés

Részletes keresés

M.Zoli Creative Commons License 2007.06.03 0 0 311
Üdv.

Felreertes lesz. Idezetkent raktam be azt amin fennakadsz. Sajnos nem tudom hogy kell attenni dölt betüre, ezert lehet zavaro a dolog. Az en velemenyem erre es az összes többi esetre, hogy nem lehet bünösnek tekinteni csak egyes szemelyeket. Tudod en is bünös nemzethez tartozok azon orszag alaptörvenyei alapjan, amelyiknek polgara vagyok. Nezd meg mikre reagaltam, es akkor kepben leszel.

Üdv.
Előzmény: Josic Julien (307)
Yosser2 Creative Commons License 2007.06.03 0 0 310
Éerdekes, hogy írod a nagy tömeget! Minden forrás ezt mondja. Ennek ellenére haveromék dolgoztak a Hadtörténeti múzeum pincéjében,  és ott megengedték hogy fogdozzák ezeket. Azt mondta, olyan könnyű, mint egy játék puska....
Előzmény: HUNTERKILLER (291)
Josic Julien Creative Commons License 2007.06.02 0 0 309

Tiszteletem István...

Igy volt, majd elkezdek kutatni én is utánnuk. Amott a képfeltöltés megoldódott....

Üdv... Josic...

Előzmény: Zicherman Istvan (308)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2007.06.02 0 0 308
Blejgburgdan ebbe a 200 ezres számban még az orosz emigránsokból felállított Balkán hadtest emberei és azok családtagjai, illetve a bosnyák SS katonák is benne vannak.

A horvát katonák (és nem csak usztasákat) ráadásul kisebb számban kiadták az albánoknak. Szóval - érdekes egy történelem kerekedik belőle.

nem igaz, hogy nem készültek az esetekről képek és dokumentumok. rengeteg van belőlük. 1997 után a horvátok is több tanulmányt és dokumentum-gyűjteményt adtak ki az esetről. ami számomra példaértékű - ugyan az a történész bizottság adta ki az usztasák történelméről szóló szakkönyveket, mint akik kiadták a horvát nacionalisták rémtetteiről szóló gyűjteményeket. Azért tartom példaértékűnek, ugyanis bemutatják - résztrehajlás nélkül - egy történelmi jelenség fény- és árnyoldalait.
Ebből a tekintetből rengeteget tanulhatunk a horvátoktól!

Tisztelettel:
Z.I.
Előzmény: Josic Julien (307)
Josic Julien Creative Commons License 2007.06.02 0 0 307

Tiszteletem Zoli...

Van egy kevés igazság abban amit Blejgburgra mondasz. Viszont azt meg kell jegyezni, hogy az usztasákra nem jellemző, hogy Jugoszlávia határain kívül harcoltak. A közös annyi volt a nácik és at usztasák között, hogy a parancsnokaikat ők képezték ki. Az egész egy polgárháború volt akkor is a horvátok és a szerb partizánok között, ami sajnos a II:vh. alatt tartott...

Másik, ha 200 000 ustasa katona lett volna sosem alakul meg a báb jugoszláv állam.

A menekültek 70%-a nő, gyerek, öreg és sebesült volt, és mit mondtál azokról akik ezeket lemészárolják?

Sose ne feledjük, hogy az usztasákra olyan mélyen rásütötték a bélyeget a kommunista államok, a propagandájukkal 45 év alatt, hogy ami fehér volt akkor, azt már feketének látjuk ma...

A háború az olyan dolog mint a verekedés, amikor vége van senki sem tudja ki kezdte...

Tehát akár ki állít valamit, belehet az ellenkezőjit is bizonyítani...

Én nem is háborgatnám a már békében nyugvókat, mindegyik saját igazságáért halt meg. A győztesek pedig továbbra is írják a történelmet a politika pedig segíti őket...

Ez a mondás már pár ezer éves, nem véletlenül ismételtem...

Üdv... Josic...

Előzmény: M.Zoli (306)
M.Zoli Creative Commons License 2007.06.02 0 0 306
Üdv.

A zavar abban lesz, hogy több hsz-ed alapjan irtam neked. Ami a legjobban, hogyismondjam (?) elgondolkoztatott az:

"Persze Blejburgról nincsenenek képek ahol a partizánok mintegy 200 000 usztasának és domobránnak titulált hazafit ( szószerint mert akkor 2 évig fenn állt Horvátország az NDH) mészároltak le főként hideg fegyverekkel, mert takarékoskodtak a lőszerrel."-Bocsi de azok a náci németország csatlósai voltak, fasiszták!

Lehet hogy rosszul fogalmazok, lehet hogy neked rossz a szövegertesed.

Üdv.
Előzmény: HUNTERKILLER (304)
HUNTERKILLER Creative Commons License 2007.06.01 0 0 305
Szerintem aki sok karaktert üt le rövid időn belűl annak elnézhető ha elvét egy egy karaktert.
Előzmény: LizardX-MAG (302)
HUNTERKILLER Creative Commons License 2007.06.01 0 0 304
Szia!
Itt valami zavar lessz!
"Aztan a haboru utan a nemetek lettek kikialtva haborus bünösnek, meg a magyarok, meg a horvatok, meg a japanok, akkor öket is ki kell irtani? Aztan ha megtörtent akkor a vegrehajtokat is? Vagy azok szent eletü emberek? Gondolkozz ember!!!!"-ezek után "Szamomra nem elfogadhato ha barki haborus bünöket tisztara mosni. Barki is követte el azokat. Marpedig te pontosan ezt teszed, hacsak nem ertettelek felre."
A két mondat között némi ellentétet érzek.
Legközelebb idézz a mondandómból ha lehet és akkor látom, hogy mi nem világos.

"Aztan ha megtörtent akkor a vegrehajtokat is?"-ez érdekes dolog. A srebrenicai muszlimok a környező szerb falvakat terrorizálták Naszer Csorics (ez 1 betű híján egyezik a vezetéknevünk :-) ) vezetésével. A nehézfegyverzetüket zárolták a hollandok (pár T-55 ill. löveg).Majd megérkezett a boszniai szerb hadsereg (a fehér sasokkal/Arkan tigriseivel) egyetemben ami lerohanta a muzulmánokat.
Majd következett a "felelőségrevonás" (a kivégzésről készült filmen a muzulmánok teljesen közönyösen mennek a kivégzőhelyre egymás után, ez nekem nagyon furcsa volt).
Én erre nem mondok ítéletet.Nem az én dolgom.
Aztán itt van a szarajevói aknavetős támadás a kenyérért sorba állók ellen.A mai napig az él a köztudatban hogy a szerbek voltak.El is kezdődött a szerbek elleni légitámadás sorozat.
Csakhogy a gránát a bosnyák szektorból jött.
Erre mi az ítéleted?
A Hágai nemzetközi törvényszék úgy ugrál ahogy az USA fütyül.
Az, hogy én mit gondolok az nem számít semmit.

"Ha tovabb megyek ezen a gondolatsoron, akkor eljutunk oda is, hogy a Holocaust nem volt bün, mert a hivatalos naci nemet politika szerint a zsidok okoztak a 2. vilaghaborut, tehat haborus bünösök, tehat ki kell öket irtani."-ezt hol publikálta A.H.?Legfeljebb egy neonáci magyarázkodásának hiszem el.

Üdv!

Előzmény: M.Zoli (303)
M.Zoli Creative Commons License 2007.05.31 0 0 303
Üdv.

Elnezest hogy most valaszolok, de meg nem ertem utol a topicot.

Szavaid szerint a haborus bünösök tömeges kivegzese nem bün. Legalabbis nekem ez jött le. Akkor ezek szerint akit haborus bünösnek talalnak nemre, korra valo tekintet nelkül le kell gyilkolni? Akkor is ha civil?

Ha tovabb megyek ezen a gondolatsoron, akkor eljutunk oda is, hogy a Holocaust nem volt bün, mert a hivatalos naci nemet politika szerint a zsidok okoztak a 2. vilaghaborut, tehat haborus bünösök, tehat ki kell öket irtani. Aztan a haboru utan a nemetek lettek kikialtva haborus bünösnek, meg a magyarok, meg a horvatok, meg a japanok, akkor öket is ki kell irtani? Aztan ha megtörtent akkor a vegrehajtokat is? Vagy azok szent eletü emberek? Gondolkozz ember!!!!

Szamomra nem elfogadhato ha barki haborus bünöket tisztara mosni. Barki is követte el azokat. Marpedig te pontosan ezt teszed, hacsak nem ertettelek felre. Ha igen elnezest.

Ha katonak, vagy civilek gyilkolnak meg önmagat mar megadott katonakat, foglyokat vagy civileket, az haborus bün, barmelyik oldal is kövesse el. Egyebbkent erre vannak nemzetközi egyezmenyek, amik eleg pontosan definialnak.

Haborus bünösök pedig vannak. Egyenek, akik haborus bünöket követtek el. Haborus bünös nemzetek, nepcsoportok viszont nincsenek, bar nehany orszag alaptörvenyeiben ez meg mai napig szerepel. Lasd Csehorszag, Szlovakia.

Üdv.
Előzmény: HUNTERKILLER (145)
LizardX-MAG Creative Commons License 2007.05.31 0 0 302

Szia!

Ez miért van így, a "jó szokást" = netes etikettet kivéve?

Köszi!

Előzmény: HUNTERKILLER (301)
HUNTERKILLER Creative Commons License 2007.05.31 0 0 301
Esküszöm csak vicceltem! :-)
Valójában a létező legnagyobb sudribunkóság egy nyilvános fórumon a helyesírással baszkolódni.
Előzmény: Zicherman Istvan (295)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2007.05.31 0 0 300
Tiszteletem, Julien.

Igyekszem minél hamarabb átmászni a fórumra, mindössze jelenleg annyi minden szakadt a nyakamba, hogy még ide is csak elvétve jövök be írogatni:(((

De majd igyekszem!:)

Üdvözlettel:
Z.I.
Előzmény: Josic Julien (299)
Josic Julien Creative Commons License 2007.05.31 0 0 299

Tiszteletem István...

Amoda javasolhazsz új témákat is, amik neked jobban megfelelnek...

Üdv... Josic...

Előzmény: Zicherman Istvan (298)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2007.05.31 0 0 298
Mauser lőszert tüzelt a Királypali.:)

Fjodorov viszont a japán Arisaka 6,5 mm-es töltényét vette alapul, és abből csinált egy ,,köztes" lőszert.
Előzmény: belic (297)
belic Creative Commons License 2007.05.31 0 0 297
Szia!

Te mindig tudsz ujat mondani.

Szerintem a korai gepkarabelyok koze tartozik a 39M kiraly "geppisztoly" is, mivel az elterjedt pisztolyloszereknel erosebb loszert tuzelt (825 J), 650 m-ig volt skalazva az iranyzeka (az elterjedt geppisztolyoknak legfeljebb 200 m-ig).
Persze az igaz, hogy az M1 carbine loszerenel is gyengebb (ami 1190 J).

leiras

Bel
Előzmény: Zicherman Istvan (293)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2007.05.31 0 0 296
Bár itt OFF, de berakom ide.
A páncélkocsizó orosz roham-egységek sofőrje, Fjodorov gépkarabélyával. Délyugati-front, 1916.

Fjodorov 6,5-mm-es, 1912 mintájú gépkarabélya.

Éppen most fejeztem be egy Kalasnyikovról szóló könyvet, benne szerepel egy fejezet erről a fegyverről, illetve most készülök egy cikkel róla.

Üdv:
Z.I.
Előzmény: HUNTERKILLER (294)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2007.05.31 0 0 295
Pardon:) Elütöttem - Manlicher!!!...
Mondjuk jogos volt a rugdosás:)
Előzmény: HUNTERKILLER (294)
HUNTERKILLER Creative Commons License 2007.05.31 0 0 294
Na ezt eddig nem tudtam! :-)
Bár "Manicher" cégről sem hallottam eddig. :-D
Előzmény: Zicherman Istvan (293)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2007.05.31 0 0 293
Téves!:)))
Az első köztes lőszer a Manicher cég 1906-os lőszere volt, az első gépkarabély pedig (sorozatban gyártottak közül) Fjodorov 1912 mintájú gépkarabélya, még az I. világháborúban:))
Előzmény: HUNTERKILLER (291)
Pisti4 Creative Commons License 2007.05.30 0 0 292

Tiszteletem mindenkinek.

 

Közepe--> Szóval jómagam indultam volna Zágrábba,de már nem indultam,bemondta a rádió hogy rakétákkal lőtték a várost.És a vége 2 nappal az amcsi bombázás előtt még Belgrádban voltam.Ja igen hálókocsin dolgozom,ami egyébként az egyetlen szállítóezköz volt ami összekötötte BP:-Szabadka-Ujvidék-Belgrás-Nis vonalat az embargó alatt!És egyébként is!

HUNTERKILLER Creative Commons License 2007.05.30 0 0 291
Ez a fegyver volt a második(asszem a G43-után) ami az új un. köztes lőszert tüzelte (7,92x33mm).Tulajdonképpen ez volt az első gépkarabély.Az előd öntöltő puskákhoz képest képes volt sorozatlövésre is.Hátránya volt a nagy tömeg.
Bővebben itt:"http://www.world.guns.ru/assault/as51-e.htm"
Mindenféle csapathoz került nem csak kizárólag a waffen SS-hez.
Szeretik terjeszteni hogy az oroszok erről koppintották a kalasnyikovot de valójában egészen más szerkezet.
Üdv!
Előzmény: Josic Julien (290)
Josic Julien Creative Commons License 2007.05.30 0 0 290

Tiszteletem...

Pisti konkrétabb, kimondta a nevet amit vártam...

Commander Te meg mindent elmondtál róla, csak a nevét nem:)

Én őszíntén nem ismertem...

Nem ugrassz be a honlapra?

Üdv... Joosic...

Előzmény: Pisti4 (289)
Pisti4 Creative Commons License 2007.05.30 0 0 289
Sturmgewehr44
Előzmény: Josic Julien (287)
commandeer Creative Commons License 2007.05.30 0 0 288

Szia Julien!

MP44 A második világháborúban a Német Birodalom gyártatta sajnos elég kevés került belőle forgalomba. A nagyobb lőtávo nem túl pontos MP40-et akarták leváltani. Ha jól tudom csak a Waffen SS-hez került. A háború után a JNA Padobran alakulatai használták, még képem is van róla.

Üdv: Zsolt

Előzmény: Josic Julien (287)
Josic Julien Creative Commons License 2007.05.30 0 0 287

Üdvözletem Mindenkinek...

 A képen látható fegyvernek mi a neve? Elnézést, hogy kérdéseket teszek fel, de én félre nyeltem mikor megláttam...

Josic Julien Creative Commons License 2007.05.30 0 0 286

Tiszteletem István..

Előbb utobb agyon hajtod magad:), hidd el kár volna érted...

Várunk... Nagyon várunk... Nagyon nagyon várunk...

Üdv... Josic...

Előzmény: Zicherman Istvan (284)
wolfline Creative Commons License 2007.05.30 0 0 285
Üdv Zoki itt találod:

http://www.nzyang47portal.hu/zolo/index.php
Előzmény: -Zoki- (283)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2007.05.30 0 0 284
Tiszteletem, Julien!

Hamarosan jövök át én is hozzátok, csak aludnom kéne pár órát (több, mint 48 órájatalpon vagyok):

Üdvözlettel:
Z.I.
Előzmény: Josic Julien (282)
-Zoki- Creative Commons License 2007.05.30 0 0 283
Köszönöm a gyors választ! Küldtem levelet.
A nevezett honlapot merre lehet megtalálni?
Előzmény: Josic Julien (282)
Josic Julien Creative Commons License 2007.05.30 0 0 282

Tiszteletem Zoki...

Természetesen lehet, Elég Volt és Idegenlégiós is van nevemre kattintva látod az e-mailemet írjál és küldök a postadíj és egyéb kedvezmény van.

"Gyalogság über allesz" címen pedig van egy új honlapunk ott is talalálhatsz érdekes témákat...

Üdv... Josic... 

Előzmény: -Zoki- (277)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!