Keresés

Részletes keresés

Joejoe1974 Creative Commons License 2015.04.23 0 0 3940

Azt töröltem,azóta új,hosszabb videó került fel.

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=ICfvLPIoRWc

 

 

A szivócső harmadik nekifutásra lett jó,mert az első kettő miatt nem fért el a benzintank a karbitól.

Előzmény: MECSI (3939)
MECSI Creative Commons License 2015.04.20 0 0 3939

hol a video, nincs meg!

 

Előzmény: Joejoe1974 (3937)
plzltn Creative Commons License 2015.04.17 0 0 3938

Á! Van még olyanabb is:

 

https://youtu.be/aC9hBTKqPmg

 

vagy:

https://youtu.be/_3hPioX8vMc

Előzmény: MECSI (3936)
Joejoe1974 Creative Commons License 2015.04.16 0 0 3937

Itt a második videó a Babiról.Az elsőn még Mustang karbival járt,de se alapjárat,se normális gázreakció nem volt.Most jobb lett :)

 

http://www.youtube.com/watch?v=4bAA7iXGul8&feature=youtu.be

MECSI Creative Commons License 2015.04.14 0 0 3936

na ez a jó példa a semmire sem jó-ra :-) viszont érdekes

Előzmény: plzltn (3935)
plzltn Creative Commons License 2015.04.14 0 0 3935

" tehát tovább álmodható :) "

 

szerinted belefér? :-)

 

 

 

https://youtu.be/G51rWnnUuZs

 

Új projekt?

 

Előzmény: Trike. (3934)
Trike. Creative Commons License 2015.04.14 0 0 3934

Fórumlakók!

 

Új projekt van a láthatáron, ezért hely hiányában (és a családi béke érdekében) meg kell vállnom szeretett vasamtól (P126 alapú trike). Hivatalosan forgalomban van, 2 év műszaki és ami érdekes lehet itt:

 

Típus: egyedi

Gyártmány: egyedi

 

tehát tovább álmodható :)

 

Részletek privátban: pptrike kukac gmail

Joejoe1974 Creative Commons License 2015.04.13 0 0 3933

Beszéljünk a motorokról is :)

Ki épít mit manapság?Nálam a Babi lassan elkészül,kész a henger,a blokkra lehet feltenni.

Közben meg a Mustangot is pakolom össze.Simson hátsó villát kerestem,de nem igazán akadt helyben.Ami volt az meg drága.Neten volt olcsón,de postával együtt ugyanott vagyok mintha drágán megveszem helyben.Aztán sikerült találni egyet helyben,de Simson vázzal együtt :-D Elhoztam,a helyére került a villa a Mustangon.

 

Aztán járt az agyam.Ott az ép Simson váz,a sráctól meg tudom üzletelni olcsón a többi részét (tank,középdoboz,sárvédő).Januárban kaptam haveromtól egy vizes Yamaha blokkot. Az mehetne a Simson vázba........

 

plzltn Creative Commons License 2015.04.05 0 0 3932

Elnézésedet szeretném kérni, hibáztam. Mindig is tartottam, magam, ha valakiről véleményem van (inkább a negatívra gondolok most), akkor azt nem hangoztatom, legalább is nem nyilvánosan. Eddig ilyen esetekben privátban beszéltem meg azt vele, ha legalább mindketten szükségét láttuk a tisztázásnak...

Esetedben nem tudom mi történt velem, nem voltam részeg (úgy már irkáltam hülyeségeket), nem volt gerjesztő hatású konkrét és közeli előzmény. Ezt olyannyira beláttam, hogy egy óra vívódás után kérdem a moderátor topicban a bejegyzésem törlését: http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=134385405&t=9111535 Nem tették, és ezt reklamáló ócsárlásuk helyett a büntetésemnek fogom fel. (büntet a lelkiismeretem)

 

Lehet, hogy nem fogsz/tudsz, de azért én kérem a bocsánatodat a személyeskedésem miatt.

 

Ha kívánod (és megteremted a lehetőségét), akkor megírom mélben a rólad fejemben lévő negatívumokat, ezek után ez most már igazán megillet...

 

A rólad alkotott képemet kis mértékben formáló, de ide vágó (már csak MECSI szavaira is reflektáló) EMAT színvonal, és az ahhoz való viszonyunkra viszont válaszolnék mindenkinek szólóan és úgy általában.

Addig jó, míg vannak ecsettel pingálók is a 1x millás vasak közt, így a belőlük átlagolható színvonal nem esik messze a mi alkotásainktól. Azaz nekünk is van esélyünk ott megjelenve NSU-inkal, dízelszarainkkal, stb legalább egy átlagos színvonalat hozni. Ha ez a színvonal jelentősen megy felfelé, mi leszünk a "pingálósok". Ezt is kellene látni, mikor egyrészt lenéznénk a nálunk gyengébbeket, másrészt véleményezzük a szervezőket. Van elég más baj a szervezéssel, szerintem...

Előzmény: California E.V. (3929)
tapsony Creative Commons License 2015.04.04 0 0 3931

kérdés yamaha ismerőkhöz:

xv 920 hátsó agy ugyanolyan e, mint az xj 650 és 750-é, csak 16 helyett 18-as?

 

Ha igen, akkor olyat vennék... van valakinek?

 

MECSI Creative Commons License 2015.04.02 0 0 3930

szerintem semmi baja csak egyszerűen vannak emberek akiket egy ecsettel festett polgárpukkasztó jawa mustang nem ilyeszt el. egyébként a szinösszeállítás jó volt. szerintem jó poén volt. ha ismered az ecsetes motor hátterét meg a tulaját akkor nem csodálkoznál :-)

BB Kapitány barátnőjéé. BB aki az a fajta művészlélek aki nekiindult egy dongóval a Dunadeltának pár 10ezer Ft pénzel a zsebében. egy évvel előtte meg hasonló költségvetésből egy másik jawa mustanggal Prágába. dacolva az előítéletekkel, rendőrökkel, elemekkel, csórósággal csak azért mert kalandvágyó.

Ezt hányan vállalnák be manapság? igaz a kiállítás nem erről szól, viszont a WILD magazin rendszeresen lehozta BB kapitány kalandjait. Ja és a Barátnője szokott motort büykölni :-)

Előzmény: California E.V. (3929)
California E.V. Creative Commons License 2015.03.30 0 0 3929

Bocsi de mi bajod velem?

Csak nem az,hogy le mertem írni mennyire alacsony színvonalú volt az egész kiállítás,vagy micsoda?

Előzmény: plzltn (3928)
plzltn Creative Commons License 2015.03.29 0 0 3928

Viszont ha te nem élvezted a tartalmat, akkor azt is mondhatjuk, kár volt azért a megnyerhető belépőért. Elpazarlódott rád! Nyerhette volna meg az is, aki élvezte volna az érte kapott tartalmat. (és esetleg még az anyagi könnyítés is jó helyen volna nála...bár ez majd mindenkire igaz)

Javaslom, ha jövőre is nyernél, ajánld fel valakinek valahol! (akár itt is megteheted, itt eséllyel találni megfelelő alanyokat..bár te vagy az ellenpélda)

Előzmény: California E.V. (3927)
California E.V. Creative Commons License 2015.03.29 0 0 3927

Mivel nyertem a belépőt,így csak az időért volt kér amit ott eltöltöttem.

Annyira alacsony színvonalú volt az egész rendezvény,hogy ezért is kár volt.

Előzmény: plzltn (3926)
plzltn Creative Commons License 2015.03.28 0 0 3926

És ha hazamentél, akkor nyilván egy részét nem is láttad a felhozatalnak...megérte a belépőt...

Előzmény: California E.V. (3925)
California E.V. Creative Commons License 2015.03.28 0 0 3925

a véleményedre a felhozatalról.

 

A privát véleményem a felhozatalról az,hogy amikor megláttam,hogy egy ecsettel lekent Jawa Pionir is szerepel mit épített motor,akkor sarkon fordultam és hazamentem.

Előzmény: plzltn (3917)
Joejoe1974 Creative Commons License 2015.03.28 0 0 3924

Elkészült az kipufogókönyök is.Mivel az alapanyag vacak volt,így sok jót nem lehet remélni,de talán egy ideig jó lesz még.Tettem a tankra matricát,igaz nem gyári,de ez volt otthon :)

Joejoe1974 Creative Commons License 2015.03.27 0 0 3923

A Babit már raknám össze,de mindig akadnak gondok.Kinéztem a neten az eredeti sárgához hasonló árnyalatot,de a városban nem szerezhető be.Ami ajánlottak helyette az sem rossz színű,de nem fed eléggé.Muszáj spray-el festeni,mert kompresszorom nincs.Most itt tartok.

 

Joejoe1974 Creative Commons License 2015.03.27 0 0 3922

Köszönöm,de nem az igazi.A satupad,meg a szerszámtartó fal még néhai nagyapám műve,tőle került hozzám.A műhely alja sem az igazi,földes rajta linóleummal.Ha majd párommal sikerül venni saját házat,akkor lesz rendes műhelyem is :)

Előzmény: MECSI (3916)
plzltn Creative Commons License 2015.03.26 0 0 3921

"voltunk, de nem volt dízel motor egyáltalán :-)"

 

Ja, mert nem neveztem semmivel... :-)

 

Komolyba: 2017-re szeretnék versenyképes valamivel előállni! (ha a sors kereke másként nem rendeli)

Előzmény: MECSI (3919)
plzltn Creative Commons License 2015.03.26 0 0 3920

Íme a tavalyi összefoglalómra reagálva az idei.

Hál istennek az első ponton pozitív visszarendeződés látszott. nem volt tömeges nevezés egy építőtől. Szépen arányosan oszlott el a mennyiség építők közt. (Talán 4-et számoltam legtöbbnek egy műhelytől.) A "tákolástól" a 10millás gépekig nagyjából egyenletesnek láttam felhozatalt, ez is rendben van. És talán, bár ezt nem számoltam meg konkrétan, kicsit többen is voltak a versenyzők, főként a magányszemély szegmensben. Ha így volt, akkor ez is rendben van.

 

Szummázva: nekem tetszően rendben mentek a a világ dolgai...

 

 

Előzmény: plzltn (3580)
MECSI Creative Commons License 2015.03.23 0 0 3919

voltunk, de nem volt dízel motor egyáltalán :-)

mivel két éve nem voltam arra meg már szinte nem emléxem így nehéz nyilatkozni, viszont ami feltűnt kevés volt a csilivili drága motor. mivel az ember ízlése folyamatosan változik most a guzziknál időztem kicsit, de leeginkább a szpojleres pannónia racer tetszett, annak nagyon rendben voltak az arányai. ja és BB kapitány+dalma gépei, de ott inkább a srác teljesítménye nyűgöz le. viszont a mustangja is jól néz ki. meg volt egy BMW boxer is ami bejött. meg az a csilivili V2 es a sarkon, az már szonte ékszer nem is motor. meg volt egy faragott gép is, meg a sága betétes spori...

majd inkább képekben

Előzmény: plzltn (3918)
plzltn Creative Commons License 2015.03.21 0 0 3918

"Ha mész EMAT-ra holnap, kíváncsi lennék a véleményedre a felhozatalról."

 

 

Ha ma voltál, akkor is..... :-)

Előzmény: plzltn (3917)
plzltn Creative Commons License 2015.03.21 0 0 3917

Végleges, mitöbb, átadva használatra, 1-2 hét múlva megy műszaki vizsgára. (időjárásfüggő)

Az anyagát írom, videóját vágom...

 

Ha mész EMAT-ra holnap, kíváncsi lennék a véleményedre a felhozatalról.

Előzmény: MECSI (3915)
MECSI Creative Commons License 2015.03.20 0 0 3916

király a műhelyed, a nagypapám kamrájában volt hasonló hangulat a műhelysarokban, ott volt az az igazi asztalos satu is. már nincs meg semmi belőle :-( az épületet lebontották a cuccok meg mentek szana széjjel már csak emlék. Nem tudom megmagyarázni miért de azt a hangulatot vagy összhatást keresem valahogy az ilyen hangulatú műhelyekben mintha még mindig ott lennének az öreg szakik...

Előzmény: Joejoe1974 (3912)
MECSI Creative Commons License 2015.03.20 0 0 3915

a repülőváz most már végleges?

Előzmény: plzltn (3908)
MECSI Creative Commons License 2015.03.20 0 0 3914

:-) apja fajta :-)

 

gratulálok, sajnos nem tudtalak felhívni, sok a meló, ma este 8 ra értem haza. elég is volt. de bepótolom megigérem. 

Előzmény: plzltn (3908)
Joejoe1974 Creative Commons License 2015.03.08 0 0 3913

 

 

Joejoe1974 Creative Commons License 2015.03.08 0 0 3912

A képek lemaradtak.

Előzmény: Joejoe1974 (3911)
Joejoe1974 Creative Commons License 2015.03.08 0 0 3911

Mivel nagyon megállt a topik,kicsit én mutatok valamit.Írtam a Babetta projektről,most tudok képet is mutatni,mivel elhoztam a másik vázat hozzá.A régi még préselt lemez lengővillás volt,ezért hajlott mint nád a szélben.Gondoltam rá építeni bele másik hátsó villát,de a költségek és az idő aránytalanul sok lett volna a projekt eredeti terveihez képest.Mivel a blokkot (még)nem akartam megbontani,így nem lesz főtengelycsere,de tűgörgősítve lesz.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!