Keresés

Részletes keresés

-Mosquito- Creative Commons License 2018.09.24 0 0 12827

Sziasztok, 

Tudnátok ajánlani 160x200cm kemény táskarugós matracot kb 60-70eft környékén,vagy lehetetlen küldetés? 

Amit eddig néztem a Revotica és az FDM, sajnos az utóbbinak nincs bemutatóterme. 

Alváskultúra (X) 2018.09.24 0 0 12826

Szia Gedikart,

többen is gyártják az ágyat. A fej -és lábvégek minden gyártónál tömör bükkfából vannak. Innentől kétfelé megy az irány:

- az oldalelemek tömörr (ragasztott) bükkből vannak

- az oldalelemek színfurnérozottak

A kettő között szerintem minőségi különbség nincsen, annyi talán, hogy a színfurnérozott elemek soha nem vetemednek.

Az a tapasztalatom, hogy tízből 9 ember nem tudja, hogy mi az a furnér, így szerintem egy-két gondolatot megérne:

- az alapja belső szerkezete, a hordozó általában préselt va, faforgács lemez vagy újabban MDF

- ezek az anyagok nagyon stabilak, nem száradnak, nem vetemednek

- ezek felületére és éleire ragasztják az igazi fa réteget, amit csiszolnak, felületkezelnek

- árban a tömör fa és a furnérozott elem között nem jelentős a különbség

- tehát a furnér nem bútorlap műanyag felülettel, hanem fa igazi fa felülettel

Üdvözlettel:

Pálinkás László

Előzmény: gedikart (12823)
Alváskultúra (X) 2018.09.24 0 0 12825

Szia Stefano,

szerintem nem gondolod jól:-) A Signum alapvetően egy feszes matrac és a normál habok tulajdonságából adódóan ezek merevsége még egy kicsit tovább húz. A HR Ultra matrac (egyébként kifutott) egy nagy rugalmasságú HR hab, ami ugyan feszes, de sokkal rugalmasabb, a felületi komfortja sokkal lágyabb. Jelenleg HR Titanium matracok érkeznek még nagyobb mennyiségben, ezek azonban meglehetősen feszesek, kemények.

Üdvözlettel:

Pálinkás László

Előzmény: stefano33 (12822)
Alváskultúra (X) 2018.09.24 0 0 12824

Szia Zsolesz,

normál esetben a 14-16 léc elég szokott lenni. Ez persze attól is függ, hogy milyen a matrac. Önmagában a nagyon sokrugós (200x) már ad akot aggodalomra, hiszen a legmezeibb zsákrugós matracban is 250db/m2 mennyiségű zsákrugót találunk, mondjuk az Isbir Hypersense matracában ez a szám már 650db/m2, ugyanezen gyártó Cool Flow matracában ez a szám már 860db/m2. Persze egy 250/m2 rugózattal készülő matrac is lehet jó, szépen el lehet a meglévő ágybordán ha a rugók fölött nem 1-2cm párnázó réteg van n(bár ha az minőségi HR hab, akkor azzal sem lesz gond. A termékcsaládot nem ismerem, azt hiszem lengyel...

Üdvözlettel:

Pálinkás László

Előzmény: _Zsolesz_ (12821)
gedikart Creative Commons License 2018.09.22 0 0 12823

Üdv. Bükk ágykeret témában nézelődve, azt az információt kaptam, hogy az Anton ágykéret (bükk) tulajdonképpen préselt bükkből van... Szóval ezért ilyen olcsó.

stefano33 Creative Commons License 2018.09.21 0 0 12822

Sziasztok!

Azt szeretném megkérdezni, hogy szerintetek egy ceriflex selena comforthoz képest mire számíthatok egy signum dual medium, illetve egy swissdream hr ultra esetében. 60-65 kg-os testsúlyról van szó. Jól gondolom, hogy ilyen alacsony súlynàl a HR hab valószínűleg túl kemény lenne?

Előre is köszi, ha válaszoltok!

_Zsolesz_ Creative Commons License 2018.09.21 0 0 12821

Kedves Fórumozók!

Két kérdésben szeretném a segítségeteket kérni (sajnos a forum keresője nálam nem működik, nem sikerült megtaláltatni ezt - és semilyen - topic-ot vele, így nem tudtam az előzmény hozzászólásokban keresni):

1) Meglévő, fix ágyráccsal rendelkező ágyba szeretnék rugós matracot vásárolni. A rács lécei 9 cm szélesek, a köztük lévő közök pedig 8 cm-esek. Azaz a felfekvési arány kicsit nagyobb mint 50%. Elegendő ez egy táskarugós matrachoz?

Megjegyzés: a helyi matracboltaban azt mondták, hogy a jelenleg náluk kapható matracokban lévő viszonylag kis átmérőjű táskarugók (2xx db/m2) miatt inkább egy sűrűbb (26 léces) rugalmas ágyrácsot vegyek náluk. Meg különben is azzal dolgozik jól együtt a matrac rugója.

A matracgurun, viszont olvastam, hogy egy rugós matrachoz fix ágyrács "illik", nem keverjük a rendszereket. Egyébként nekem ez utóbbi a logikus.

2) Milyen minőséget képviselnek a lengyel gyártású FDM rugós matracok? Elég kedvező árfekvésük okán szimpatikusak, de nem tudom érdemes-e, szabad-e velük foglalkozni.

Egyébként 14 éves lány-gyermek számára lenne matrac, tehát még némi várható súlygyarapodás után sem 100+ kg terhelésben kell gondolkozni.

Segítségeteket, válaszaitolat előre is köszönöm!

Üdv': _Zsolesz_

Alváskultúra (X) 2018.09.19 0 0 12820

Kedves Ndx,

igen a Váci út. Normál esetben ki lehet próbálni ha előtte egyeztetünk. Mindenképpen a mintához képest keményebbre szeretnénk.

Üdvözlettel:

Pálinkás László

Előzmény: ndx (12819)
ndx Creative Commons License 2018.09.18 0 0 12819

Váci út 168. lenne a cím?

Tehát ha Önnek jelzem, hogy melyik nap mennék, akkor addigra ki tudják készíteni kipróbálható állapotra?

A mintadarabhoz képest összességében keményebbre vagy lágyabbra szeretnék majd módosítani?

köszönöm!

Előzmény: Alváskultúra (12817)
stefano33 Creative Commons License 2018.09.18 0 0 12818

Kedves László!

Köszönöm  a választ!

Valamilyen érthetetlen okból sikerült “körbelőnöm” a Matracgurut, de szerencsére megoldódott a dolog. Már meg is rendeltem a Relaxx signum dual medium-ot.😊😊

Üdv,

Istvàn

Előzmény: Alváskultúra (12816)
Alváskultúra (X) 2018.09.18 0 0 12817

Kedves Ndx,

mintáink most is vannak a Váci úti raktárunkban, ezeken azonban még szeretnénk változtatni, ezért nincsenek még forgalomban. Egyébként kipróbálható, egyeztethetünk is és odamegyek vagy nélkülem is műxik rám hivatkozva.

Üdvözlettel:

Pálinkás László

Előzmény: ndx (12813)
Alváskultúra (X) 2018.09.18 0 0 12816

Kedves István,

a Matracgurunak is van ilyen készlete és a központi raktárunkban is van pillanatnyilag.

Üdvözlettel:

Pálinkás László

Előzmény: stefano33 (12814)
stefano33 Creative Commons License 2018.09.17 0 0 12815

Elnézést, a méretet elfelejtettem megírni: 180x200.

stefano33 Creative Commons License 2018.09.17 0 0 12814

Kedves László!

Nagyobb ágy vásárlàsa miatt kénytelenek vagyunk lecserélni Ceriflex selena comfort matracunkat. Elègedettek voltunk vele, de arra gondoltunk, hogy egy fokkal jobbat szeretnènk, ezért a Relaxx signum  dual medium-ra esett a választásunk. Pár szàmot már felhívtam ezügyben, sajnos sehol nem volt raktáron. Azt szeretném megkérdezni, hogy tudna-e esetleg ezügyben segíteni...

Előre is köszönöm!

üdv,

istván

ndx Creative Commons License 2018.09.17 0 0 12813

Köszönöm a gyors választ.

Ez a csúszás mit jelent időpontban?

Mikor lesz legalább egy-ketto kipróbálható minta?

Nem szeretnék addig mást vásárolni, amíg legalabb ki nem próbálom. Aztán, hogy utána csak fél év múlva érkezne meg a rendelés, az már nem zavar.

Előzmény: Alváskultúra (12812)
Alváskultúra (X) 2018.09.17 0 0 12812

Kedves Ndx,

sajna van egy kis csúszás, ezek az osztrákok a nyári szabadságot tényleg komolyan gondolják. Egyébként van egy jó pár matrac mintánk, de még mindig szeretnénk változtatni az alapanyagokon, hogy a matrac jobban igazodjon a magyarországi kényelmi elvárásokhoz. Ezeket a mintákat megoldani Budapest-Kremsmünster 450km-es viszonylatban nem egyszerű:_)

Üdvözlettel:

Pálinkás László

Előzmény: ndx (12809)
Alváskultúra (X) 2018.09.17 0 0 12811

Szia Antimat,

annyi csak a gond, hogy ha az ember már elkölt ennyi pénzt (ennél azért vannak olcsóbb matracok is), akkor már érdemesebb lenne olyan matracot választani, ahol egy részt vannak ergonómiai zónák és nem csak egy darab vágott hab alkotja a matracot, másrészt meg nem ártana ilyen testsúly-különbség mellett, ha két különböző tulajdonságú oldallal lenne a matrac kialakítva. Lehetne ez a Sleep Hard is 2x90 méretben vagy egy kicsit feljebb, de mindenféle kompromisszum nélkül a Signum Medium és Hard matracok  egy nagy matrachuzatban.

Üdvözlettel:

Pálinkás László

Előzmény: Antimat (12808)
Zeki_ Creative Commons License 2018.09.15 0 0 12810

Nálunk ennek az elődje van, a HR Ultra, bitang jó egy matrac. Ez keményebbnek van írva, szóval kipróbálós.

Előzmény: Antimat (12808)
ndx Creative Commons License 2018.09.15 0 0 12809

Üdvözlöm László,

Látni esetleg, hogy a Levital mikor lesz kipróbálható?

köszönöm

Előzmény: Alváskultúra (12710)
Antimat Creative Commons License 2018.09.14 0 0 12808

Üdvözlök mindenkit!

Matracvásárlás előtt állunk a párommal, kis tanácsot szeretnék kérni, kipróbáltunk pár matracot.

Ami tuti:

- 180*200 cm méret (vagy jobb lenne a 2* 90*200-as? Párom 65-70kg, én 90-95)

- rugósat nem akarunk

- "árérzékenyek" vagyunk, a legjobb ár/érték arányút keressük

Eddig azok közül, amiket kipróbáltunk, a legjobban a Best Dream Perfect Fusion tetszett (bár eredetileg memóriahabosat akartunk).

Vélemény? Tanács? Ötlet?

Minden segítséget nagyon köszönök!!

Tom1939 Creative Commons License 2018.09.10 0 0 12807

Köszönöm az információt. Üdvözletem!

Előzmény: Alváskultúra (12803)
Alváskultúra (X) 2018.09.10 0 0 12806

Szia Zeki,

azért szép az a vidéki élet:-) 

Üdv,

Pálinka

Előzmény: Zeki_ (12805)
Zeki_ Creative Commons License 2018.09.09 0 0 12805

Ha fővárosi lennék, érdekelne az ajánlatod. 

Sajnos nem vagyok az. :(

Előzmény: Alváskultúra (12804)
Alváskultúra (X) 2018.09.09 0 0 12804

Sziasztok,

egy kicsit off, de mégis:

Keresnék a Matracguru üzletbe egy tanácsadó/értékesítő kollégát, egyik kollégánk ugyanis megunta a városi életet és vidékre költözött. Semmi diploma, semmi formaság. Egy szimpatikus értékesítő kollégát keresünk hosszú távra. Ha valakinek esetleg felkeltette az érdeklődését, akkor a

barkimaslaszlo (kukac) gmail (pont) com email címen sok szeretettel várom!

Üdvözlettel:

Pálinkás László

Alváskultúra (X) 2018.09.09 0 0 12803

Kedves Tom,

fényezni nem szeretném a matracot, mert az én termékem, de ca 9 éve fut úgy (lehet, hogy 10), hogy nem kellett semmit változtatni rajta (huzat változott) és még mindig egy korszerű ár-érték arányban jó matracot kapunk. Motoros ágyráccsal szépen elműködik.

Üdvözlettel:

Pálinkás László

Előzmény: Tom1939 (12802)
Tom1939 Creative Commons License 2018.09.09 0 0 12802

Üdvözletem!

Csak kis segítséget kérnék (megerősítést vagy lebeszélést). Elmentünk végigpróbáltunk egy pár matracot bemutatóteremben, és a Relaxx SenZone Memory Hard tetszett a legjobban. Nem egy olcsó darab (90 ezer per darab a 80*200), ezért kérdezném hogy értékarányos, ajánlott e ez a matrac.

Plusz kérdésem hogy ez elég rugalmas avagy megfelelő e ez a matrac motoros ágyrácshoz (ezen csak filózom, kicsi szobában lesz, olvasni tévézni kényelmesebb lenne, alapvetően csak a fejrészt emelném vele).

Köszönöm!

Alváskultúra (X) 2018.09.09 0 0 12801

Kedves Attila,

az én kisebbik gyerekeim )-12) Signum Medium matracon alszanak (akkor még nem volt HR Climatic) -nem panaszkodnak:-)

Üdvözlettel:

Pálinkás László

Előzmény: Waldemar1 (12800)
Waldemar1 Creative Commons License 2018.09.08 0 0 12800

Kedves László!

Igazából a Signum Dual Medium és a Signum HR Climatic matracra gondoltam előzőleg is. Jómagam is az utóbbit használom teljes megelégedéssel.

Egyedül attól tartottam, hogy a HR Climatic talán kemény lesz a kis gerincének, bár ezek szerint feleslegesen aggódtam.

Üdvözlettel:

Attila

Alváskultúra (X) 2018.09.08 0 0 12799

Kedves Attila,

én valamiyen HR hab matracra szavaznék, viszonylag kicsi a választék, mert alacsony a kereslet is. Pl. a Signum HR Climatic lehetne egy befutó, két különböző komfortoldal (lehet a lágyabbal kezdeni és később a testsúly gyarapodásával fordítani a másik oldalra.)

Üdvözlettel:

Pálinkás László

Előzmény: Waldemar1 (12797)
Baranyai. Creative Commons License 2018.09.08 0 0 12798

Kedves László!

Megrendeléssel kapcsolatban írtam Neked e-mailt pár napja. Remélem, megkaptad.

Üdvözlettel:
Tamás

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!