Keresés

Részletes keresés

Aszpirin Creative Commons License 2018.02.25 0 0 8475

Most is lehet bármilyen kártyát regsiztrálni a Simple-be, nem csak OTP-set.

Előzmény: szocske_ (8474)
szocske_ Creative Commons License 2018.02.25 0 0 8474

nem tudom változott-e de régen lehetett közvetlenül saját nem otp kártyával is fizetni, amíg az OTP egészségpénztár honlapján nem volt kártyás befizetési lehetőség, addig a Simple appal töltöttem fel nem OTP hitelkártyával.

Előzmény: Törölt nick (8473)
Törölt nick Creative Commons License 2018.02.23 0 0 8473

Sziasztok!

Simple alkalmazásban közvetlenül a saját bankkártyával nem lehet fizetni, ugye? Tehát a simple kártyát fel kell tölteni és azzal megy a fizetés?

Az otp-s kártyákkal meg direktben is megy az NFC-s fizetés, gondolom...

 

Csekkautomatában próbálta már valaki a simple fizetést? 5000 Ft felett tudtommal ott nem kér PIN-t, mivel elvileg az alkalmazáson belül volt már hitelesítést.

mzsombi Creative Commons License 2018.02.12 0 0 8472

Azt figyeltem meg, hogy a kis boltokban lévő, felültöltős gépek sokszor megbízhatatlanul működnek, gondolom a felülről nyitott szerkezet miatt, ami porosodásra rosszul reagál.

A nagyobb, elöltöltős automaták 99%-ban sikeresen beolvassák a csekkeket. Itt a kp-s automaták a rosszabbak, mert valamiért tetűlassú sw fut rajtuk. Az elöltöltős csak kártyás terminálok a legjobbak, azok gyorsak is, és be is olvassák a csekkeket jól.

Előzmény: edkedk (8471)
edkedk Creative Commons License 2018.02.12 0 0 8471

Nekem mindig jól beolvasták a kicsik. Kicsit gyűröttebb csekkel a nagynak volt gondja.

 

Sajnos sokszor pattantam le, mert éppen nem működött a gép. Az elég dühítő.

Előzmény: Törölt nick (8470)
Törölt nick Creative Commons License 2018.02.12 0 0 8470

Nekem meg az a tapasztalatom, hogy a kis gépek, amik a cba-ban vagy a rossmannban vannak, azok nem jól olvassák be a csekket. A nagyobbak, amik plázákban vannak, gond nélkül viszik.

Arra jó, hogy pl. hitelkártya számlák között lehet labdázni kb. 150-200 Ft-os díjért, egyúttal 1%-os visszatérítésért, ugyanakkor nincs az átutalás díja (100 ezer forintonként 300 ft).

Mondjuk az erste 200 ezres limitje bekavar, úgyhogy azzal nem is szeretek labdázni.

 

Előzmény: nyman (8469)
nyman Creative Commons License 2018.02.12 0 0 8469

Ebben az is benne lehet, hogy akik valamilyen szinten nyitottak az ujdonsagokra online, atutalassal v. csoportos beszedessel fizetnek. Marika neninek meg hozza a postas a nyugdijat es elmegy a postara. A pultnal meg beszelgetni is tud.

 

Csekket nagyon ritkan fizetek. Mostanaban kezdenek raterni, de par szaz forint visszateritesert mar nem fogok nehany saroknyit elmenni egy postara v. automatahoz.  Nekem inkabb az a bajom, hogy keves helyen van.

Előzmény: Törölt nick (8468)
Törölt nick Creative Commons License 2018.02.12 0 0 8468

https://index.hu/gazdasag/2018/02/12/nem_igazan_jottek_be_a_csekkautomatak/

Nekem bejött:) Összeg nélküli csekket is bele tudok tenni és én adom meg befizetendő összeget, így egy csekket számtalanszor fel tudok használni.

Amúgy KP befizetéses automatával még nem találkoztam.

 

Aszpirin Creative Commons License 2018.01.27 0 0 8467

A kérdésedre, hogy az OTP-nél lehet-e fordulónapot választani: Nem lehet sajnos, megkérdeztem.

Ebben a dologban szörnyen rugalmatlanok.

Előzmény: nyman (8465)
svedmalac Creative Commons License 2018.01.27 0 0 8466

Az Amex-nél 14. nap volt a forduló, ez a Bonus-nál is megmaradt...

nyman Creative Commons License 2018.01.26 0 0 8465

Ezt akartam mondani/kerdezni. 

 

Az OTP-nel nem lehet ezt valtoztatni? A citinel lehetett, a CIB-nel ugy emlexem, hogy igen. Mashol is lattam. Van ahol dija van, van ahol korlatozva van, hogy mennyi idonkent lehet kerni.

 

Akkor is jol jon, ha az egyik hitelkartya tartozast szedeted be egy masikkal, mert cash-flow-ban lehet tolni.A hatarnapok mozgatasaval meg ki lehet maxolni.

 

Igaz kamatozni mar nem nagyon kamatozik a penz sehol, akkor erte meg, amikor a megtakaritasi szamlan is jott 8-10%. Azert a havi tiz-husz forint kamatert mar nem eri meg a egtakaritasi szamlara sem atteni a penzt, mert ido bejelentkezni az internetbankba :)

 

Van CIB hitelkartyam. Jan 1-tol visszahoztak megint a visszateriteseket, amit fel evvel korabban szuntettek meg. Par eve bevezettek a havi 250 Ft-os zarasi dijat, ami csak akkor van, ha van tartozas. Jelenleg par szazezret megeri zaras elott visszafizetni, mert a kamat nem lesz ennyi.  Ez a 250 Ft, mar egy "fajdalomkuszob" :)

Előzmény: edkedk (8464)
edkedk Creative Commons License 2018.01.26 0 0 8464

K&H-nál három lehetőségből választható a zárás napja.

Előzmény: Aszpirin (8462)
mzsombi Creative Commons License 2018.01.26 0 0 8463

BB-UPC? 53 nap kamatmentes periódus, zárás hó végén, visszafizetni 23-áig kell. Flatrate 2% mindenre (kivéve kincstár), max havi 20e Ft visszatérítés. UPC számlákra 6% visszatérítés a 20e Ft-os kereten felül. 1M Ft-nál kisebb hitelkeret esetén hó közben is visszatölthető, és jár visszatérítés, nem limitál felülről a hitelkeret nagysága. Éves 1320 Ft-os kártyadíj, havidíj nincs, csak ha kérsz sms-t, netbank/mobilbank ingyenes. Ennél nincs most jobb a piacon szerintem. Igényléshez UPC előfizetés kell, de elég egy hűség nélküli mobil előfizetés, akár egy olyan ismerős címére, de a saját nevedre, ahol szolgáltatnak. Ha megvan a kártya, ez le is mondható, csak az igényléshez feltétel a UPC előfizetés megléte.

Előzmény: Aszpirin (8462)
Aszpirin Creative Commons License 2018.01.25 0 0 8462

Na közben meglett az OTP-s MC BonusGold, az előző év utolsó napjaiban küldték ki). És gyorsan rájöttem, hogy nem mind fénylik, ami arany ☺ 

Az OTP elég cseles, egyrészt 14.-én zárnak és hónap végén van a visszafizetési határidő... Hogy ez miért szar, arra mindenki egyből rájön, ha - mint általában - a hónap elején érkezik a fizetése a folyószámlájára: figyelni kell, hogy a hónap végére biztosan legyen elegendő pénz a folyószámlán a teljes összeg visszafizetésére... amire egy fizetés utáni határidőnél nem kell figyelni.  Vagyis tarts jó sok pént a folyószámlán, ami ugye ”tuti” befektetés... ÁÁÁ, biztos nincs ebben semmi szándékos számítás az OTP részéről... Ehhez képest a Citinél (és a tőle átvett Erstés hitelkártya-számlánál) 17.-e volt a zárás, köv. hónap 8,-10. volt a határidő. Egyszerű volt a képlet: megjön a fizu, kifizetem az utalásos számlakat, kiegyelnítem a hitelkártyatartozást, a többi mehet valami kamatozó számlára. Hóközi költések, és hóközi határidővel rendelkező számlák meg hitelkártyáról kiegyenlítve. Nem kellett figyelni, számolgatni, nullkamatozású folyószámlán tartani a pénzt. Ezzel a BonusGold-dal viszont csak a hitelkártya lényege veszik el számomra... Simán érződik, hogy arra játszanak, hátha tartozás marad a hitelkártyán.

A másik, hogy az OTP-nél a BonusGold-ra kötelező a csoportos beszedéses kiegyenlítés. Két lehetőséged van: egyik, hogy  a minimum összeget inkasszóztatod, akkor viszont a zárás napján azt rögtön be is terhelik (mivaan?.. hol van a 45 napos kamatmentes költés?). A maradékot meg csak számold ki, és fizesd be határidőre (nyilván nem ez a céljuk, de ki akar majd 40%-os kamatot fizetgetni... A másik lehetőség, hogy a teljes összeget terhelik be a határidő napján, ennek viszont 990 forint a költsége!!! Ez ugye még rádob durván 12ezret az éves kártyadíjra. Cseles. Az ügyintézőm kedvesen azt ajánlotta, hogy válasszam ezt, és a határidő előtt pár nappal fizessem be a záráskori teljes tartozást. Ezt választottam, és akkor most még erre is figyelnem kell. Ennyit a 45 napos kamatmentességről, ami így mondjuk valójában 40 nap. .és figyelni, figyelni, figyelni. Bassszameg. (bocs!)

Kivárok egy kicsit, hogy mennyire válik ez ben nálam, de azt már sejtem, hogy hamarosan megint keresésben leszek egy normális hitelkártya-konstrukció iránt.

A jó a dologban, hogy egy hónap alatt picit kevesebb, mint 6000 forint előjegyzett visszatérítést gyűjtöttem be, bár itt nem kicsit árnyalja a képet, hogy ebből 4000 forint 2 Kika-beli vásárlásból jött össze, ahol jan31-ig minden 10ezer forint feletti vásárlásból 2ezret visszatérítést kapsz OTP-s bankkártyával. Talán ezek az időszakos bankkártyás akciók a legvomzóbb dolgok az OTP-nél, rengeteg van belőlük (pl Teco-nál is 500 Ft visszatérítés 15ezres vásárlás fölött, Praktikerben 2% mindenre, de még vagy 150 hasonló mindig... persze aktiválni kell őket, de a mobilbankban és Smartbankban is van “összes kedvezmény aktiválása funkció).

Na.

Ajánljatok nekem hitelkártyát, ahol:

- minél hosszabb a kamatmentes periódus

- de a határidő a hónap első harmadának végére esik (7.-e vagy később).

A Citis hitelkártyák ilyenek voltak. (mért szidták annyian a Citit, nem értem...)

Előzmény: Törölt nick (8461)
Törölt nick Creative Commons License 2018.01.15 0 0 8461

Otthon, elektronika kategóriában kaptam 4%-ot okmányirodai befizetésre:D:D:D

Előzmény: 521478963 (8458)
nyman Creative Commons License 2018.01.13 0 0 8460

vagy ki kellene iratni, mint az AP szamot a penztargepnel.

 

Akkor is mas lehet a kod, ha ugyanazon uzlet online oldalan fizetsz, vagy a boltban, atvetelkor.

 

Amivel viszont lehet trukkozni, hogy pl. benzinkutra, mint atveteli pontra kered a termeket, es ott benzinkut kategoriaban fizetsz.

 

Egyedul a Cibnel latom azt, hogy, hogy kiirja a szamlatortenetben a kereskodi kodot. Viszont a szamlakivonaton mar par eve nem jelenik meg. Gondolom vmi tintatakarekossagi fejlesztes volt.

Előzmény: djmythos (8459)
djmythos Creative Commons License 2018.01.13 0 0 8459

Itt látnék rést a piacon egy mobil applikáció formájában, ami tudja, hogy milyen kódokat ad kedvezményét a bank, és tudja hogy az adott helyen a terminál milyen kód alatt fut. 

Előzmény: 521478963 (8458)
521478963 Creative Commons License 2017.12.23 0 0 8458

Az IKEA éttermi fogyasztás a szórakozás kategóriába esik, jár a 4% az Erste Max-ra,

viszont a SZAMOS curászda terminálja ugyanerre a kártyára a Hegyvidék Bevásárlóközpontban csak 1 %-ot adott!

bounty112 Creative Commons License 2017.12.04 0 1 8457

Én a Nemzeti mobilfizetés appot használom, 50Ft a kényelmi díj, parkolásra is tökéletes. Simple nekem nem jött be, az a mindent akar de amire használnám arra van jobb megoldásom érzés volt.

Előzmény: Aszpirin (8456)
Aszpirin Creative Commons License 2017.12.04 0 0 8456

Viszont most kaptam egy 500 Ftxos parkoló-kupont (ugye Simple-lel parkolni i lehet, sőt talán ez a legjobb funkciója), ezzel a parkolási díjat lehet csökkenteni legközelebb...

Ez viszont egy időszakos akciója a Simple-nek, vagyis nem mindig jar ilyen kupon az autópalyamatrica-vásárláshoz.

Előzmény: Aszpirin (8455)
Aszpirin Creative Commons License 2017.12.04 0 0 8455

Igen, az autópálya-matricak esetében 150 Ft a kényelmi díj a Simple-ben. (pár hónapja emelték korábban kb fele volt ennek, emlékeim szerint)

Előzmény: Törölt nick (8453)
Törölt nick Creative Commons License 2017.12.04 0 0 8454

Kipróbáltam az új bb applikációt a tesco kártya miatt, nagyon csecse, van ujjlenyomat érzékelő is.

Törölt nick Creative Commons License 2017.12.04 0 0 8453

Bocs, oké, elnéztem:)

 

Kíváncsi vagyok rá, én még csak most ismerkedek a simple-vel. 

A simple kér kényelmi díjat? Mert akkor lehet a kúton veszem meg, az +4%.

 

Előzmény: Aszpirin (8451)
bounty112 Creative Commons License 2017.12.04 0 0 8452

A szórakozásnál is működik a paypal fizetés, cinema city jegyvásárlás a saját oldalukon a megfelelő kategóriában van elkönyvelve. Simple-el nincs tapasztalatom.

Előzmény: kivi000 (8449)
Aszpirin Creative Commons License 2017.12.04 0 0 8451

Itt valami keveredik. 

Nem NFC-s vásárlásról van szó autópályamatrica esetén, vagyis mit is töltesz fel?

Ezzel az alkalmazassal veszed meg. a pályamatricát, a végén meg megkérdi, melyik regisztált kártyaval szeretnél fizetni. Tehát kártyás fizetés van, nem valami egyenlegfeltölts.

Most (pér perce) vettem egy autólálya-matricát a Simple-lel, Erste-kártyával fizetve, és akapott smsben ennyi van: Erste hitelkartya vásárlás blabla, összeg, új egyenleg, Hely: BUDAPEST SIMPLE. Semmi utalás arra, hogy utalás arra, hogy ez egy autópálya-matrica ára volt. Persze ez csak az sems, meglátjuk majd, mi van a számlakivonaton...

 

Előzmény: Törölt nick (8450)
Törölt nick Creative Commons License 2017.12.04 0 0 8450

Igen, de mivel az erste kártyáról feltöltöd, szerintem csak a feltöltés lesz az erstén, a vásárlás nem....

Előzmény: djmythos (8447)
kivi000 Creative Commons License 2017.12.02 0 0 8449

Nemrég vettem flibco buszjegyet, PayPallal fizetve. A kivonaton Paypal*flibco van, de utazásnak számolták, jött a 4% max-ra. Ez persze nem jelenti azt, hogy más relációban is igaz.

Előzmény: djmythos (8447)
nyman Creative Commons License 2017.12.02 0 0 8448

Az online fizetes elegge furcsa. Az elfogadolhely kodja szamit, ok tovabb ertekesitenek szolgaltatast.

 

Sajnos a CIB kivetelevel meg nem lattam hogy kiirna a szamlatortenet a kereskedoi kodokat.

 

Anno elektronika kategoriaban volt nagyobb visszaterites es pl. az e-digitalnal az online fizetes mar nem esett bele, csak ha boltban fizettem atvetelkor.

 

Uzemanyag kategoriaban meg tudod venni benzinkutnal.

 

 

Előzmény: djmythos (8447)
djmythos Creative Commons License 2017.12.01 0 0 8447

Visszatérítések kapcsán gondolkoztam, hogy vajon minden számít, ha a Simple vagy hasonló szolgáltatón keresztül veszek pályamatricát, vagy jegyet. Ami amúgy utazásnak, vagy szórakozás kategóriának számítana. Van erről tapasztalatotok?

nyman Creative Commons License 2017.11.30 0 0 8446

ja igen,

 

nem tudok szamolni.

Előzmény: edkedk (8445)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!