Keresés

Részletes keresés

ZsuR Creative Commons License 2010.07.11 0 0 558
Ez nem hit kerdese, hanem gyakorlate. Masok sertegetese soha nem szorakoztatott, nem is fog.
Előzmény: rajongo05 (548)
joy Creative Commons License 2010.07.11 0 0 557

Nos, van kis különbség.

Én pölö 33 éve vagyok nős, az asszonyt sem, nickem sem cserélgetem /már ez is 40 éves becenév/, regisztrációja is megvan 16 éves.

:o)

 

Igen, látjuk, hogy ott folytattad, pedig kár volt...

:o

Előzmény: rajongo05 (551)
joy Creative Commons License 2010.07.11 0 0 556

Mivel nem tudod, mit beszélsz, eltekintek jellemzésedtől, minősítésedtől.

Tudásom nem képzelet szülötte hit, mint a tied.

 

Az általad "legagyizott utánzat"ról:

Az AMC, Zepter akkor még fémbetétes /aluöntvényes/ edényeket gyártott, amikor az általam megvett készlet gyártója a kerámiabetétessel rukkolt elő.

 

Tudod fiatal úr/hölgy.

Valóban jóval idősebb vagyok már annál, hogysem hanyadt essek 1-1 jólreklámozott, vigécelt márka előtt, főként nem hat meg az extramagas ár!

Ami meghat:

Célszerűség, igényesség, jó forma, használhatóság, könnyű kezelhetőség, emberséges ár, kulturált értékesítés.

 

A nagyarcú fennhéjázás ..néző félmosolyra késztet.

Írásodon is +láccik, nem vagy a gyermekem.

:o/

Előzmény: ara25 (540)
joy Creative Commons License 2010.07.11 0 0 555

Sütéshez írtam az előmelegítést, nem párolás-főtéshez!

:o)))

A pároláshoz, főzéshez jó a rági zománcos lábos is födővel!

 

Hőmérő nélkül is műxik a dolog, csak rá kell pillantani, és némi gyakorlat sem árt.

Pölö tejberizs:

Fölteszem a tejet, bele a harmadanyi rizst, csipetnyi sót, citromhéjat, lefedem Mikor forr, takarékra teszem, +kavarom. 2*5 perc 2 kavarás, végül cukor bele, kavarás, lefedés, elzárás. 15-20' pihenés után kész a tejberizs. Nem kap le, tökéletesen megfő, és a gázt/áramot sem fogyasztja fölöslegesen.

 

Minden ételhez más-más főzés-sütés technológia kell!

Pölö egy vénmarhának rimánkodhat a AMC, akkor is legalább 4 óra, mire ehető pörkölt lesz belőle!

:o)

Előzmény: ara25 (538)
joy Creative Commons License 2010.07.11 0 0 554

Nagyon fontos tanács mindenkinek:

 

A tapadásmentes bevonattal bíró edényekbe /vármit is állítanak mások/ soha ne nyúljon bele fém eszközzel!

Vegyen szilikon-teflon eszközöket, vagy még jobb a fakanál-favilla-falapka!

joy Creative Commons License 2010.07.11 0 0 553

Szerencsés vagy, jó vigéccel találkoztál, a többség olyan, amilyennek leírták -tuk.

 

Hogy ki milyen alapon nyilatkozik, azt te nem tudhatod!

Én pölö az edényeket megismerhettem, kipróbálhattam családtagoknál, ismerősöknél. Többen kértek, mutassam meg, hogyan kell használni, mert egy dolog a leírás-reklám, más a tapasztalat. Tudják, hpgy régóta vagyok a jóminőségű konyhai eszközök híve és használója.

Az AMC és ZEPTER edényeg valóban jó minőségűek, meg kell tanulni használatukat.

Csakhogy aránytalanul drágák!

Sok más kiváló minőségű márkás főzőrendszer létezik, amelyek ára gyakran fele, sőt 1/3-a a boltokban, mint a terjesztett kotláké.

Pláne, ha valaki kiszúr egy pontgyűjtőakciót, és jóval olcsóbban jut hozzá egy-két remekül használható darbhoz!

 

Most épp a TESCO pontgyűjtő akcióiban lehet igen kedvező áron venni csócsminőségű THOMAS szendvicstalpú nemesacél edényeket, serpenyőket üvegfedővel.

 

Vettem is kettőt, a nagy grillserpenyőt, és a VOK-ot.

Mindkettő tapadásmentes bevonattal bír.

A VOK üvegfedője pont jó a szeletsütőre is.

Valóban tökéletes a bevonat, nem ragad le csemmi, melegvizes szivaccsal könnyen tisztítható még a bordázott grillserpenyő is.

Mint minden edényt, ezeket is célszerű nagyon vékonyan zsiradékkal megkenni, fölforrósítani, és akkor beletenni a sütni szánt húsokat.

Nagyon remek a hőelosztásuk, 1-2 perc, fordítás, újabb 1-2 perc, fedő rá, és lehet takarékra tenni.

Előzmény: ara25 (537)
sue19 Creative Commons License 2010.07.11 0 0 552
No és egy jó recept elfér a sok "észosztogatás" között?

Zöldséges csirke

Hozzávalók:

1 kg, (kb 8 db) csirke felsőcomb
1 kg vegyes mirelit zöldség
Só, bors, majoránna

A mirelit zöldséget beleöntjük egy 3,5 l-es, 24 cm-es AMC alapelembe. Enyhén sózzuk, és közepes hőfokon a visiotherm középső állásáig melegítjük. A megtisztított, megmosott csirkecombokat sózzuk, és szorosan egymás mellé a zöldség tetejére rendezzük. Tetejüket borssal, majoránnával ízesítjük és az Atmosferát az edényre fordítjuk. Közepes hővel addig sütjük, amíg a csirkecombok szépen megpirulnak. Kb. 35 perc alatt kész.

Persze, az a legjobb, ha friss zöldségből készül, akkor sárgarépa, borsó, kukorica a legjobb hozzá, répát apró kockára vágva, de a mirelitből is nagyon finomra lehet készíteni.

rajongo05 Creative Commons License 2010.06.02 0 0 551
Te ezért tetted volna? Én azért változtattam meg, mert már egy évvel ezelőtt meg akartam változtatni a nickemet, aztán elfelejtettem, de mivel megvolt az egy éves házassági évfordulónk, és egyéb változások is történtek az életemben, ezért úgy gondoltam, itt az ideje, hogy változzon a nickem is!
Az én szempontjaim ezek szerint teljesen másak, mint a tieid!
Mellesleg az ara25 is maradt, mert most felajánlja a gép a változtatás lehetőségét. Nem kellett újra regisztrálni.
De mindenkinek mondom: ara25 = rajongo05. Ezért folytattam a hozzászólásomat ott, ahol abbahagytam.
Előzmény: Otto Normalverbraucher (549)
Hepci Creative Commons License 2010.06.02 0 0 550
Ejnye, Otto, annyira szopatod a magasíkújú űrbili árusokat, hogy az már nekem fáj... :)
Előzmény: Otto Normalverbraucher (549)
Otto Normalverbraucher Creative Commons License 2010.06.01 0 0 549

Ehhez képest új nicket regisztráltál, hogy ezt ide beírd...?

 

LOL

 

 

Előzmény: rajongo05 (548)
rajongo05 Creative Commons License 2010.06.01 0 0 548
Na persze! Jó egy éve olvasgatok, írogatok itt, pontosan tudom, miért jártok ide!!! Igaz, az elején én is azt hittem, ami te....
Előzmény: ZsuR (546)
ágika1 Creative Commons License 2010.05.31 0 0 547
Otto biztos pont.
ZsuR Creative Commons License 2010.05.31 0 0 546
Ertelek... a tobbi ember velemenyt cserelni jar ide - es masik topikokra is, nem provokalni, cukkolni :)). Az is tud szorakoztato lenni! :))
Előzmény: ara25 (544)
ara25 Creative Commons License 2010.05.31 0 0 545
Írtam valahol ilyen hasonlatot? Erre nem emlékszem... Homályosíts föl, légy szíves! Persze lehet, hogy te emlékszel rosszul, pedig még csak most változtattam meg nickemet, 60 perc múlva már majd azon írok.
Előzmény: Otto Normalverbraucher (541)
ara25 Creative Commons License 2010.05.31 0 0 544
Ahogy Hepci mondja: szórakoztat! :)
Előzmény: ZsuR (542)
Hepci Creative Commons License 2010.05.31 0 0 543
Mazochista, nyilván. Meg elég szórakoztató is, pl. Otto igyekszik kitenni magáért rendszeresen. :)
Előzmény: ZsuR (542)
ZsuR Creative Commons License 2010.05.31 0 0 542
Ara25 szeretnem megkerdezni, miert is olvasod a topikot?
Előzmény: ara25 (540)
Otto Normalverbraucher Creative Commons License 2010.05.31 0 0 541

Lemaradt a Trabi - Mercedes hasonlat!

Ejnye-ejnye, nem figyeltél a kifogáskezelés tréningen!

 

:DDDDD

 

 

Előzmény: ara25 (540)
ara25 Creative Commons License 2010.05.31 0 0 540
Úgy látszik, reggel figyelmesebb vagyok, így máris elnézést kell kérnem a második válaszomért. (Az elsőért nem, mert az a hozzászólásod, amire azt írtam, teljesen alaptalan az amc esetében.)
De valóban nem vettem észre, hogy a továbbiakban nem az amc-ről írsz, hanem valamelyik gagyi utánzatáról. Abban tényleg lehet, hogy úgy kell főzni, ahogyan írod, vagyis kell a pároláshoz folyadék és a műanyag részek is tönkremehettek.
Viszont az, hogy 15 éve használod, nekem azért mégsem jelent sokat, mert lehet, hogy színes tévéd is van már vagy 30 éve, de azért ha nem baj, mégsem tőled fogok tanácsot kérni, ha az enyémmel valami gond lesz, hanem inkább egy képzett szakembertől, még akkor is, ha ő csak pár éve foglalkozik vele.
Az a baj sok idősebb emberrel, hogy ha rögtön szakértőnek érzik magukat, csak mert régen használnak valamit. Még jó, hogy az én szüleim nem ilyenek!
Előzmény: joy (531)
ara25 Creative Commons License 2010.05.30 0 0 538
Látod, én ezt is másképp tudom, és úgy is használom. Ha zöldséget akarok párolni, akkor nem melegítem elő az edényt, hanem belerakom a megmosott zöldséget és együtt melegítem föl egészen kis hőfokon, aztán amikor elérte a főzési részt a kijelző, akkor el is zárom alatta a lapot. Sohasem ég le és azt is tudom már szabályozni a melegítési idővel, hogy mennyire legyen puha a zöldség.
Előzmény: joy (533)
ara25 Creative Commons License 2010.05.30 0 0 537
Arra a hozzászólásodra válaszoltam, amelyik jelezve van. És csak annyit akartam vele elmondani, hogy nekem egyáltalán nincsenek rossz tapasztalataim az amc munkájáról, sőt, inkább nagyon jó és kényelmes, sohasem zaklatnak, meg erőltetnek, csak tájékoztatnak. Nem is jönnek, ha nem hívjuk őket. Az utcán is eddig csk zepteresek szólítottak meg, ők hívtak föl egyszer telefonon, hogy nyertem valamit, de megmondtam, hogy az csak tévedés lehet, mert nem vagyok velük kapcsolatban. Ezért nem értem, hogy miről beszélsz, amikor erőszakosnak, szégyenletesnek nevezed, meg hazudozásnak. Amit elmondanak, azt az edények tudják, sokkal többet is, mert sok dolgot csak akkor tanultam meg, amikor már többször beszéltem a tanácsadómmal. Mondjuk, biztosan nem vagyok olyan szakképzett, mint te.
Előzmény: joy (536)
joy Creative Commons License 2010.05.30 0 0 536
Figyeltél arra amiket írtam, vagy csak kötöszködni jöttél?
Előzmény: ara25 (535)
ara25 Creative Commons License 2010.05.30 0 0 535
Akkor mi idevaló? A te ellentmondást nem tűrő kinyilatkoztatásaid? Ne haragudj, de nekem meg ezek nem szimpatikusak. Legfeljebb elképzelni tudom, hogy lehetnek rossz tapasztalataitok, nekme nincsenek, pedig gyerek korom óta használja anyukám az amc-t és most már én is, soha, senki nem erőltetett ránk semmit. Meg is kérdeztem az anyukámat, hogyan került kapcsolatba az amc-vel, mondta, hogy egyik rokonunk hívta meg bemutatóra, akit egy másik ismerőse és így tovább, végül is nem tudtam kinyomozni, ki volt az első, aki ajánlotta. Ettől még előfordulhat, hogy más nem ezt tapasztalta, nem vitatom, csak azért azt nem értem, miért lenne egy termék, bármilyen termék rossz attól, hogy nem áruházakban vagy a piacon lehet megvenni?
Előzmény: joy (530)
joy Creative Commons License 2010.05.30 0 0 534

Ezekben a szendvicstalpú nemesacél edényekben is hasonlóan kell bánni minden étellel, mint a megszokott konyhatechnikáknál, és számolni az étel-adalékok minőségével, a konyhatechnológia "aranymetszésével:

 

Jó étel csak jó alapanyagokból, gondos előkészítéssel készül!

joy Creative Commons License 2010.05.30 0 0 533

Különleges receptekről:

Bármilyen finom étel elkészíthető ezekben az edényekben legyen akár régi, magyar vaskos, különleges keleti-nyugati-déli-északi konyha étele, akár kímélő-diétás étel, amely hőkezelésen kívül nem kiván egyéb mikrotechnikai konyhabűvészetet.

 

Legalapvetőbb:

- Zsiradék-folyadék nélkül csak felforrósított edénybe szabad tenni a párolni-sütni valót, különben leragad és leég.

A forró edénylap összerántja a rostokat, megakadályozza, hogy a sejtnedvek kifolyva ragasztóként működhessenek.

Amint az elősütés megtörténik /1-3 perc/ a hús szinte magától, kis rázással, böködéssel elválasztható az edény aljától, utána sült oldala már nem tapad le.

 

- A párolást-főzést minden ételnél a neki szükséges mennyiségű folyadékkal mindig fedő alatt végezzük!

Amint az edényben forr a lé, vegyük takarékra, és főzzük a beletett ételféleségnek megfelelő ideig "ressre", majd zárjuk el a tüzet alatta, és hagyjuk békén puhulni.

 

Egyre nagyon ügyeljünk!

- A vastag talp szendvics-szerkezetű, ami a jó hőelosztást, és tárolást segíti.

Ettől energiatakarékosak ezek az edények.

Ez azonban azt is jelenti, számolnunk kell az utófőzés-sütéssel!

joy Creative Commons License 2010.05.30 0 0 532

Nem kell fetisizálni.

Ezeknek az edényeknek legnagyobb előnye:

Könnyen, tökéletesen tisztíthatóak még brutális leégetés eseténn is hoszabb-rövidebb áztatással följön a leragadt-égett kaja.

joy Creative Commons License 2010.05.30 0 0 531

'95 óta használok szendvicstalpú, nemesacél edénykészletet. A 6+6-s szet ára anno 25 eHuF volt, mikor egy AMC serpenyő+fedő 45 eHuF.

 

15 év /nem 4!/ nagyon sok jó-rossz tapasztalatot hozott.

- Rosszal kezdem: Fülek, hőmérős gombok javarészt elvéreztek.

 

Máris a jóra térek, mert minden rosszban van valami jó:

Fületlenül, gomb nélkül sütőben is használhatóak!

:o)

 

A hőmérő csupán az első időben kellett, míg megtanultuk kezelni a kotlákat, régen nem kellenek már.

joy Creative Commons License 2010.05.30 0 0 530

Miért ez az ellenszenv az AMC és Zepter ellen?

1*ű:

A terjesztés módja szégyenteljes, soxor erőszakos, fölháborító.

 

Valóban nem kellene mindenhol pocskondiázni, főként egy ilyen, receptes topicban.

A nagyképű, személyeskedő hitterítés, hazudozás sem ide való!

sue19 Creative Commons License 2010.05.30 0 0 529
Rég jártam ezen a topicon, most is csak azért jöttem, mert egy ismerősöm szólt, nézzem már meg, mi történt itt. Kicsit visszaolvasgattam, nem teljesen, ezért bocs, ha valamire nem reagálok, de ezt az utóbbi néhány hozzászólást elolvastam, ami a kolléganő "leleplezéséről" szólt.
A nick névből nem sikerült kiderítenem, ki lehet a kolléganő, ezért konkrétumokkal nem szolgálhatok, csak általánosságban tudom elmondani a véleményemet.
Amikor én évekkel ezelőtt rátaláltam erre a topicra, még csak felhasználója voltam az AMC-nek, s mivel fűnek-fának ajánlgattam, felajánlották a munkatársi lehetőséget is. Tekintve, hogy a világon semmi kötöttség nem volt, nem kellett hálózatot építeni, nem kellett bemutató készletet vásárolni, időm volt, és úgyis bele voltam habarodva az AMC-be, gondoltam, kipróbálom magam ezen a területen is.
Így, közel 4 év távlatából azt kell mondanom Nektek, hogy egy egészen egyedi, különleges világot ismertem meg, aminek semmi köze sincs ahhoz, amit itt néhány ellendrukker próbál habzó szájjal ráerőltetni. (Megjegyzem, a mai napig rejtély számomra, miféle defektusok, fóbiák késztethetik az embereket arra, hogy a frusztrációikat az önmaguk lejáratása árán is megpróbálják kiélni, de ez legyen az ő problémájuk.)
Összességében az a véleményem, hogy nem az elvvel van itt a probléma, hanem azokkal az emberekkel, akik az elvet megvalósítják. Tehát ha valakinek rossz tapasztalata lenne az AMC munkamódszerével kapcsolatban, akkor annak az oka a sztereotip gondolkodás. Elsősorban a társadalmi sztereotípia, ami a közvetlen értékesítést az MLM kalózok munkamódszerével azonosítja (csak a félreértések elkerülése végett: az MLM sem a rendszerében hibás, hanem abban a szemléletben, amit enged eluralkodni a megvalósítóiban! Ma már szerintem ez is sokat változott, de mivel az AMC nem MLM cég, ezért ezzel most nem foglalkozom.), másrészt a munkatársak sztereotípiája, amivel ők maguk is hozzáállnak a feladathoz. Pedig a lehetőség benne van - mint minden más típusú munkában is -, hogy elegánsan, magas színvonalon végezzék a munkájukat.
A kolléganő tehát mindenképpen hibázott, amikor úgy szólt hozzá, mintha felhasználó lenne. Egész nyugodtan felvállalhatta volna, hogy egy világcég megbízottja és nem olcsó bóvlit, hanem a kategóriájában egyedülálló technológiát mutat be. Nem tudom, miért nem ezt tette, de két dolgot tudok elképzelni: mondjuk, ő is csak közben lett munkatárs, mint jómagam, vagy pedig egyszerűen tartott a primitív letámadásoktól.
No és akkor valljátok be, hogy ez utóbbitól okkal tartott, hiszen azonnal neki is estetek, pedig egyetlen szóval sem említette, hogy eladni kíván Nektek valamit!!!
Azt gondolom, ez a fórum arra lenne jó, hogy egy különleges elv, egy egyedi termék használatához nyújtson segítséget, tapasztalatokat és nem utolsó sorban jó, kipróbált recepteket. A munkatársak megjelenése a fórumon nem baj, hiszen egy gyakorló munkatársnál jobb információval, technikai tanácsokkal senki sem tud szolgálni. Attól meg ne féljetek, hogy eladni akar valamit, az AMC-nél még csak nem is tanítják a munkatársakat eladni, mi csupán bemutatni, tájékoztatni tudunk - azt viszont nagyon! Tehát inkább kérdezzetek tőle - ne árakat -, kérjétek a segítségét, ha valami nem megy tökéletesen. Ide ő nem ügyfeleket keresni jön, hanem fórumot keres, ahol az ismereteit átadhatja Nektek. Logikátlan is lenne itt ügyfeleket keresni, hiszen elvileg ezen a topicon olyan embereknek kellene beszélgetni, akik az AMC felhasználói, rendelkeznek AMC termékkel, nem pedig irigykedő kívülállóknak, frusztrált lúzereknek, akik csak fantáziálnak az AMC-ről.
Szó, szó, Jóskakata vállalja bátran, hogy AMC munkatárs, akik pedig szeretnék minél jobban használni a készleteiket, forduljanak hozzá tanácsért nyugodtan. A többiekről meg: "mi gondom ezekkel....." (J.A.)
Hepci Creative Commons License 2010.05.25 0 0 527
Senki se kötelezte az AMC és Zepter "tanácsadóit", hogy itt suttyó módon össze-vissza hazudozzanak magukról...
A magam részéről egyébként kissé sajnálom a droidokat, mert azt a belépő edényszettet már feltehetőleg féláron is odaadnák bárkinek. Ha lenne rá vevő.
Előzmény: Sylvice (526)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!