Keresés

Részletes keresés

Dobo77 Creative Commons License 2018.01.04 0 0 24275

Szerintem tetőn való kivezetés azonnal adja a kondenzvíz visszafolyást bármilyen körülmények között, mivel a víz általában lefelé folyik. Nálam oldalfali kivezetés van, soha nem folyt még vissza a lakótérbe semmi. Nem tudom ki tervezte nálad ezt a szellőztetést, de tuti nagyon rossz szakember volt, ha alapvetően nem gondolt kondenzvíz elvezetésre. Én, mint laikus tervezés nélkül is dupla falú csövezést építettem volna be, ahol a külső köpeny a kondenzvíz tervezett elvezetésére szolgál még a lakótérbe bejutás előtt. A kondenzvíz valószínűleg már a szigetelésed felső rétege alatt kicsapódik a csőfalon, mivel egy 110-es átmérő elég nagy ahhoz, hogy használaton kívüli időben visszahűl a szigetelésed alatt harmatpont alá is akár.

Előzmény: Nikolas Pe (24265)
janus53 Creative Commons License 2018.01.04 0 0 24274

Ha már van légbeeresztő és az hatásos is, akkor a pára is kimegy. Nem lehet probléma, legfeljebb akkor, ha páratechnikailag rossz a ház. De ezen is sokat segít a gipszkarton, mert  sok párát felvesz és amikor kevés a pára a levegőben, azt leadja. Van egy nagyon kellemes páraszabályozó funkciója.

Előzmény: duraball (24273)
duraball Creative Commons License 2018.01.04 0 0 24273

Ablakon légbeeresztő, vizes helyiségben elszívás. Így cserélődik a levegő.

Előzmény: janus53 (24272)

janus53 Creative Commons License 2018.01.04 0 0 24272

És, hogy van szellőztetve a lakás? Fél óránként ablakot nyitnak? Egy ilyen lakás egyszerűen élhetetlen. Nem lehet egy ajtót becsapni, mert a légnyomás visszatartja.

Előzmény: duraball (24271)
duraball Creative Commons License 2018.01.04 0 0 24271

Ha jól szigetelt nyilászárók vannak, akkor kell a kivezetés, mert magától nem tud szellőzni, és penészedni fog. Konyhában, fürdőszobában sok a pára. 

Előzmény: janus53 (24269)
SolnesN Creative Commons License 2018.01.04 0 0 24270

Hát igen  két szemlélet csap össze.

Az egyik amely szerint túlsok pára van  egy használt légtérben.

A másik szerint viszont kevés, szerintük túlszáraz a benti levegő.

A párásmániások vesznek mindenféle páramentesítőt  méricskélik a kiszedett párát.

csak egyet felejtenek el, mégpedig azt hogy  rossz a házuk. Elégtelen a hőszigetelés  és bizonyos hideg felületeken  lecsapódik a pára ott pedig megjelenik a penész.

a másik iskola szerint száraz a levegő ( ami sokszor igaz lehet ) ők pedig párásítanak különféle kütyükkel.

Tény hogy  központ fűtéseknél ahol a kazán nem a légtérből veszi az égési levegőt / vagy a zárt égésterűeknél / előfordulhat  a túl száraz levegő, főleg ha  túlságosan  kifűtik a lakást .

janus53 Creative Commons License 2018.01.03 0 0 24269

Ezt a kivezetem a párát még értem egy óvodában, ahol 20 gyerek alszik egy 30 nm-es szobában. Ott tényleg van mit kivezetni. De egy normál lakásban? Honnan ez a nagy ötlet?

Nálunk pont az a probléma, hogy kevés a pára a levegőben, pedig padlófűtés van, nem konvektor, vagy radiátor. És nincs semmiféle gumi tömítés az ajtókon, vagy ablakokon. Valami párásítón, meg egyben porszűrőn gondolkozom.

Előzmény: Nikolas Pe (24268)
Nikolas Pe Creative Commons License 2018.01.03 0 0 24268

Én is ezt találtam Dalp/Domus/Dalp 497 a típusa, egyet nem értek mindhárom gyártó más-más legalábbis nagyon annak tűnik, ugyanakkor a Polypipe Domus "497 100/110mm Condensation Trap with Overflow Connection" vagyis tudja a 110-es vezetéket is.

Jaj de unom...

Nálunk is ki van vezetve a cserépen kívülre vagyis 3 kivezetve 2 tetőn belül..... és jő a víz.......

Nagyon pipa vagyok.......

Előzmény: duraball (24266)
duraball Creative Commons License 2018.01.03 0 0 24267

Ja, és nincs légrés. 

Előzmény: duraball (24266)
duraball Creative Commons License 2018.01.03 0 0 24266

Szia, na erre én is kíváncsi vagyok, ugyan az a probléma, csak itt ki is van vezetve a cső a tetőből. Szigetelése a csőnek nem ért semmit szintén. Most egy ilyet gondolnék beépíteni a csőbe, a szigetelés fölött:

http://ventilatoraruhaz.unas.hu/shop_seopic/7683/331621/331621.jpg?time=1506579753

Bele a slag, az kivezetve a tető csatornába. Még nem valósult meg, nem tudom, megoldja-e.

A másik vagy kiegészítő lehetőség, a folyamatos üzemű ventillátor. Most csak addig megy, míg ég a lámpa.

Előzmény: Nikolas Pe (24265)
Nikolas Pe Creative Commons License 2018.01.03 0 0 24265

Sziasztok!

Kondenzvízzel kapcsolatosan szeretném a segítségeteket kérni, már nincs több ötletem..... leírom az alapesetet:

Teljesen új építésű ingatlanról van szó, fa födémmel és gipszkarton álmennyezettel.

A gipszkarton felett vastag fólia van, a fém profil fölött 20cm tekercses  üvegszövet található, majd jön 40cm légrés és utána a szarufák között 20cm táblás kőzetgyapot.

Tehát alulról a sorrend az egyértelműség miatt: 20cm üvegszövet-->40cm légrés-->20cm kőzetgyapot.

Remélem nem volt ez hiba, de amennyiben bármilyen légmozgás is van akkor semmit sem ér a légrés, nos ezt hirtelen nem is tudom megállapítani. De majd futok vele egy kört....

Most írom a problémámat:

Az építkezés során úgy döntöttem, hogy az összes páraelvezetést felfelé a tetőn keresztül oldom meg.

A fentiek végett mindenhol ki lett alakítva egy 110-es lyuk a gipszkarton álmennyezeten, majd be lett téve mindenhová egy 110-es műanyag cső.

Kétféle megoldás jön itt a wc-ből a kivezetés csupán a szigetelés fölé ér 50cm-el, mivel itt nincs pára felesleges lenne a tetőn kívülre vezetni, ugyanakkor a vizes, párás helyiségekből a tetőn kívülre vezettem a szabványos tetőkivezető cserépen és flexibilis gégecső segítségével. 

Az alábbiakat vettem észre:

- csöpögött a mennyezetről a kondenzvíz

Ötlet az volt, hogy azért következett be mindez, mivel a felszálló meleg levegőből kicsapódott a pára.

Erre én az összes cső köré tekertem 15cm vastag üveggyapotot, hogy ne hűljön ki a levegő és a párásodást is megakadályozzuk.

De még mindig csöpögött vissza a kondenzvíz.

Most jött a legmeglepőbb.... azon rész ami a tetőn belül marad tettem egy "n" kanyart idomokból és a végére egy lamellás szellőzőrácsot.

Még mindig csöpög a kondenzvíz.

Tegnap feltette a villanyszerelő a páraelszívó ventilátorokat, időzítősek, ráadásul automata lamellákkal rendelkezik, így amikor el van zárva nem megy fel a meleg levegő. Elméletileg...

Az imént szembesültem azzal, hogy a ventilátorok körül vizesedik a gipszkarton... Na bumm! Nem részletezem inkább mit éreztem.....nagy valószínűséggel nem lenne túl konszolidált.

Nekiláttam lecsavaroztam az összes ventilátort, folyt a víz belőlük. A gipszkarton is csupa víz lett.

Szerintem a folt meg is fog maradni, nem hiszem el a frissen elkészült ház.

Abban sem vagyok már biztos ezek után, hogy a kondenzvíz csapda megoldja a problémát, mivel lehet a 40cm légrésben van a probléma.

Összegzésképpen, hiába zártam le, csináltam fordított szifont, tettem rá  lezáró lamellát és 15cm vastag szigetelést körben, mégis dől a víz.

Az egy dolog, hogy a ventilátor sem szereti a vizet, de nagyon zavaró a látvány.

Persze le is zárhatnám és akkor marad az ablak, de akkor minek lett beépítve a tetőkivezető elemek is meglehetősen drágák voltak.

Van ötletetek?

Meglehetősen tanácstalan vagyok......

Előre is köszönöm!

janus53 Creative Commons License 2018.01.03 0 0 24264

Miért, ha belül valami különleges vakolat van, akkor hova megy a pára? Benn marad a lakótérben? Ez miért jó?

Nekem belső hőszigetelés van, igaz, csak 2 cm vastag, szuterén és a föld alatti részt lusta voltam kiásni, kívülről és betenni xps-t, de így sincs semmi gondom. A fal 30-as zsalukőből van. Nagyon sok minden függ attól, hogy mennyire vizes területen van a ház. Nálunk fűtés nélkül is van a legnagyobb hidegben is 15 fok. Nyilván, miután ez a hőszigetelés kevés, nehéz 23 fokot csinálni a szuterénben. De azt a részt nem használjuk lakóterületként. De se penész, se vizesedés nincs.

Előzmény: Dragan1 (24256)
Dragan1 Creative Commons License 2018.01.03 0 0 24263

Akkor egyből kiviteli tervet csonáltassak és azzal be is lehet jelenteni?

Előzmény: Töck Jenő (24261)
Dragan1 Creative Commons License 2018.01.03 0 0 24262

A ház körül a tetőről stb mindenképpen elvezetjük a vizet ,elöl ugye térkő lesz az elviszi a vizet állni nem fog,de mindenképpen kihívunk egy szakit előtte ,első szervuszra tető bontás,belső falak bontása ,bővítés ( falazás ) ,beton koszorú,új tető,ázás megoldása.

Azt pihen a projekt ,mert hitelt nem veszünk fel,2-3 évet szánunk rá míg kész nem lesz teljesen ,van a háztól egy belvárosi lakásunk kb 200 méterre ,időnk az van ,nem sürget a költözés ,jól körül járom ..köszi megnézem a youtubon miről van szó.

Előzmény: digium (24260)
Töck Jenő Creative Commons License 2018.01.03 0 0 24261

Nagyobb lesz a ház? Ha igen, akkor nem felújítás. Sokan benyalják a bejelentést. Valóban, kivitelezni kiviteli tervből kell. A tervező felel azért, hogy a bejelentett épület megfelejen az előírásoknak. Ha nem, megnézheti magát. Tartószerkezethez statikai terv, számítás is kell. Régen is kellett, most is kell. 

Előzmény: Dragan1 (24245)
digium Creative Commons License 2018.01.03 0 0 24260

Ha nem csináltatod meg a vízszigetelést, akkor kidobott pénz ennek a résznek a felújítása, mert úgyis le fogja dobni a vakolatot és idővel tutira penészedni fog.

A falvágáson kívül vannak még injektálós módszerek is. Van a folyadékos és krémes is. A krémest házilag is meg tudjátok csinálni: Sika sikamur injectocream 100 vagy a Dryzone. Úgy emlékszem, mindkettőhöz van magyar youtube videó is. Hívj ki egy ezekkel foglalkozó szakit pár ezresért szakértésre és nedvességmérésre. Piti összeg a teljes beruházáshoz képest.

Előzmény: Dragan1 (24258)
Émile Creative Commons License 2018.01.03 0 0 24259

Mint utánad írták, nyugodtan szigeteld le... kívülről. Belülre viszont valóban van  egy  különleges vakolat.

Pórúsképzővel oldják meg hogy kevésbé legyen vizes !

Dragan1 Creative Commons License 2018.01.03 0 0 24258

Azért mondta mert ezeket a régi kőházfalakat nem szigetelték alá és ha ázik alulról akkor inkább kifele mennyen a nedvesség ne befele ...nem tudom nem értek hozzá ..meghallgatok több építészt ,persze a padlóra megy szigetelés + beton ,szintezni is kell,de a meglévő kőfalak alá nem tudunk szigetelést tenni.Hallottam hogy bevágják és lemezeket tolnak alá,de nehezen elképzelhető számomra hogy végigvágják a kőfalak alját ami 70 cm vastag ,elég horror összeg lehet .

Az újabb házrész már szigetelve van az alap ,ott nincs gond meg persze a bővítés is korszerü lesz ,csak a kőfallal vagyunk meglőve mert valószínű ázik :(

Előzmény: digium (24257)
digium Creative Commons License 2018.01.03 0 0 24257

Kiszámolták, vagy csak mondták? Van méretező program több is. Ezeket az ”okoskákat” még az elején sürgősen engedd el!

99%, hogy simán mehet rá a nikecell, minél több, annál jobb a páraháztartás szerint, mert nem a falban csapódik ki a pára, tehát nem lesz penész. Ráadásul a már megfelelő belső szigetelésnél van lényegesen olcsóbban páraáteresztő külső szigetelés is (kőzetgyapot, baumit open...). A belső hőszigetelést hagyd meg a műemlék házaknak méregdrágán, meg az “okosnak”, hagy penészedjen ő.

Hőhídmentességre figyelj (mindenhol teljesen körbezárt vastag külső hőszigetelés) és biztosan nem lesz pára/penészgondod.

Dragan1 Creative Commons License 2018.01.03 0 0 24256

70 cm-es kőfal nem javasolták a külső nikecelt csak az új részen mert ,nem szellőzne a fal és belül gombásodna ..így belül valami új különleges vakolatról beszélt .... azt a részt nem jártam körül

Előzmény: digium (24255)
digium Creative Commons License 2018.01.03 0 0 24255

Remélem, hogy a régi részen nem belső hőszigetelést látok. Azt felejtsd el gyorsan!

Előzmény: digium (24254)
digium Creative Commons License 2018.01.03 0 0 24254

Ez sokkal jobb, mint a kockás papír. Keress pár építészt, ezeket meg szkenneld be, és már küldheted is nekik néhány meglévő állapot fotóval meg egy helyszínrajzzal.

A garázst kihagynám a helyedben a tervezésből, vagy külön kérnék rá árat.

Előzmény: Dragan1 (24250)
Dragan1 Creative Commons License 2018.01.03 0 0 24253

Köszönöm szépen

Előzmény: digium (24251)
Dragan1 Creative Commons License 2018.01.03 0 0 24252

A régi paraszt ház első kép ,a ház hátsó újjabb építésű része szélesedne még 20 nm-ert ,grillező nincs oldalfal ,alul térkő,mellette a dupla garázs ez összekötve egy tetővel ,de nem beton födém lenne ,hanem fa ,belső térben látszanának a gerendák ( most is stukatúrós ,persze a régi tető + födém megy a tűzre )

Rokonunk már meg tervezte ,de ő már régen visszaadta az engedélyét,mással foglalkozik ,kész elképzelésünk van megrajzolva ,csak tervezőnk nincs egyenlőre ,azt hittem könnyebb találni :(

Előzmény: Dragan1 (24250)
digium Creative Commons License 2018.01.03 0 0 24251

Építész kamara névjegyzék. Itt kereshetsz a környékeden párat. Ők már ismerik a helyi építési szabályokat/ügyintézőket és azok lesznek a legolcsóbbak is (kötelező már az többszöri ellenőrzés a kivitelezés alatt). Elmész néhány már telefonban is szimpatikushoz a kockás papíroddal, megnézed a referenciáit, megkapod az árajánlatot. Ráérsz ez után dönteni, ne előre rugózz az áron, úgyis ők mondják az árat.

Azon még gondolkozz el, hogy a garázsra nem kötelező a tervezés, ha nettó 100m3 térfogat alatt marad a mérete...

https://eugyintezes.mekon.hu/index.php?u=nevjegyzek#Nevjegyzek

Előzmény: Dragan1 (24238)
Dragan1 Creative Commons License 2018.01.03 0 0 24250

Előzmény: Dragan1 (24249)
Dragan1 Creative Commons License 2018.01.03 0 0 24249

Ebből szeretnénk

Ezt

Előzmény: Dragan1 (24248)
Dragan1 Creative Commons License 2018.01.03 0 0 24248

Akkor kell egy bejelentési terv és egy kiviteli?

Akkor a bejelentési nem egy nagy szám ,azt viszik fel pdf-ben elektronikusan?

Gondolom a kiviteli tervnek lehet az ára 500 ezer ft mondjuk nem a bejelentésinek ,vagy ez egy csomag amit egyben kel kifizetni a tervezőnek és ő ismerve a jogszabályokat végig viszi ?!

Előzmény: Zöldár (24247)
Zöldár Creative Commons License 2018.01.03 0 0 24247

Jenő ez érdekes  :

"használatba vételhez kiviteli terv is kell tudtommal."

Ezt az állítást honnan veszed ?    Minek és kinek kell használatba vételnél kiviteli terv ?

Valami  bürokrata irodakukacnak.   ?

Azt kell mondani neki, hogy dugja fel.

Amikor a használatbavételi eljárás zajlik,  elviekben majd mindennek készen kell lenni.

Kiviteli terv a kivitelezéshez kell.

Előzmény: Töck Jenő (24243)
Zöldár Creative Commons License 2018.01.03 0 0 24246

"Nekünk bejelentési terv kell ,amiről dolgozni is tudnak ... "

Hát tudnak, ha akarnak. De abból sok minden  félreértés származhat.

Amúgy  Bp. híres felkapott helyén is  dolgoztak  bejelentési tervből. Na a munka olyan is lett !! 

Előzmény: Dragan1 (24239)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!