Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2019.09.01 0 0 11285

Na jó, hazudtam ,mert az egyik szoba nem volt használatban, ami 25 négyzetméter. De esküszöm, hogy 30 ezernél egyszer nem volt magasabb a számla szezonban. Inkább a 25 volt jellemző.

Illetve szándékosan túlméreteztem a radiátorokat a hálókban, így ott hamar meg volt éjszakára a 25 fok, a többi helyiséget meg reggel 5 perc alatt helyre raktam. :)

Érdemesebb ezek szerint szimplán könnyűszerkezetesként eladni.

Előzmény: Dunit2 (11284)
Dunit2 Creative Commons License 2019.08.31 0 0 11284

   "135nm-re szezonban fizetek 30 ezer Ft-ot, úgy, hogy 25 fok van állandóan és a szigetelés is csak 5 cm."

  

 Ez egy állítás, de valószínűleg nem igaz.

 

 Ha igaz lenne,  akkor ide  250 m3 gáznak megfelelő fűtőanyag kellene. Az meg olyan   2050 kWó. Fajlagosan 15,2 kWó/nm év. Ez bizony passzív ház kategória lenne.

 

 Az egyéb hibákról.

 

Nem kell törődni velük. Az ilyen  házakra ez jellemző.

 "meg van repedve egy csomóig, olyan 5 centiméteren keresztbe" 

 

A gerendák általában hosszirányban repednek. Ez a bukéjuk, nem tesz semmit. Keresztbe ? Hát ez érdekes.

 A süllyedő gerendákról : Az sem érdekes. De azt azért tudni kell, hogy annak a gerendánk  még két lényeges mérete van. Van egy hossz és van a szelvénynek egy másik mérete is.

 

  Amúgy nincs sok respekje az ilyen házaknak, de ha lakni kell,  lehet egy kitűnő valami.

 

 Ha jó helyen van.

 

 A nagyság majd minden igényt kielégit, a fűtéssel sincs sok baj.... még ha dupla is a valóságban az a fűtési számla. Az is kitűnő.

 

  A többi megszokható.

 

 Ha eladásra kerül, akkor az előnyöket kidomborítani, a hátrányokról hallgatni.

 

Előzmény: Törölt nick (11283)
Törölt nick Creative Commons License 2019.08.31 0 0 11283

Sziasztok!

 

Sziasztok!

Tavaly vettünk egy könnyűszerkezetes házat. Aztán kiderült, hogy ez egy szigetelt gerendaház. Kívülről teljesen olyan, mint egy sima tégla, vagy könnyűszerkezetes a szigetelésnek köszönhetően, belül lambéria.2000-ben épült egyébként.

Szeretem, de pár dologgal nem tudok megbarátkozni; hangszigetelése nulla!, 80-90 kmh-ás szélben recseg, és az emeleten ha megyek, zuhog nagyon. Sőt, a gyerek erősebb lépéseit érzem ha mellette állok, tehát "mozog az emelet". 

Hőszigetelése isteni. 135nm-re szezonban fizetek 30 ezer Ft-ot, úgy, hogy 25 fok van állandóan és a szigetelés is csak 5 cm. Illetve egy régi (kicserélték) 25 éves gázkazánt használunk. 

Lenne egy-két kérdésem a hozzáértőknek:

Az egyik födémgerenda amelyiken az emeleti fal van, meg van repedve egy csomóig, olyan 5 centiméteren keresztbe.  Képet mellékelek. Ezt lehet javítani, vagy cserélni esetleg? Nagyon zavaró, állandóan attól rettegek, hogy körülbelül leszakad az emelet. Tudom, vicces, bután is hangzik, de valahogy mindig benne van az emberben. 

A fenti nagyobb szoba alatti gerendák meg vannak süllyedve  (képet mellékelek,de igazából nem látni rajta,de fent az emeleten eléggé látványos) , gondolom mert vékonyak, kb 10 centisek. Normális ez?

Mennyire jók ezek a szigetelt gerendaházak egy szimpla könnyűszerkezeteshez képest?

Mennyire tartósak?

Eladási szempontból könnyűszerkezetesként (ahogy az előző tulaj is hirdette) érdemes hirdetni, vagy gerenda házként? Többet érhet, vagy esetleg kevesebbet, így hogy kiderült, ez nem "szimpla könnyűszerkezetes", hanem gerendaház?

Előre is köszönöm a válaszotokat! 

Üdv.: Koncsag

 

 

Rchárd89 Creative Commons License 2019.08.21 0 0 11282

Beregszászi most Berger házak néven fut...és ha jól tudom nem foglalkozik már faházakkal csak ilyen könnyűszerkezetes, panelos félékkel.

Előzmény: számüzött (11280)
WRC_555 Creative Commons License 2019.06.30 0 0 11281

Szia!

Google keresőbe beírtam, hogy beregszászi gerendaház és azonnal meglett amit keresel.

http://gerendahaz.hu/kapcsolat/

Nem értem miért nem találtad. Vagy nem ezt kerested?

Előzmény: számüzött (11280)
számüzött Creative Commons License 2019.06.29 0 0 11280

Üdv! Régen írtam. Most az a gondom, hogy az erdélyi építő, aki Szántódon épített nekünk rönkházat, - többször váltottunk anno pár sort - tönkrement.2009-ben kezdett, amúgy szép munkát végeztek, de lenne javítani való, de itt Mo-n akkoriban a Beregszászi cég volt menő, aki főleg gerendaházban volt érdekelt, de rönkhöz is szólt. Nem találom a hozzáférési lehetőséget eme céghez. Hátha tudsz róluk. Amúgy Zsermi voltam, most száműzött. Megköszönném, ha bármi jelét vennéd a tudomásomról.

Előzmény: WRC_555 (11217)
raszafari Creative Commons License 2019.06.04 0 0 11279

Köszi az infót.

Előzmény: WRC_555 (11278)
WRC_555 Creative Commons License 2019.06.04 0 0 11278

Egy törölközőszárító van a fürdőben. Ugyan azt a hőmérsékletű vizet kapja, mint a padló.

Előzmény: raszafari (11277)
raszafari Creative Commons License 2019.06.03 0 0 11277

Szerintem nem kellene mert a galéria nem lakótér,igazából dekorációs szerepe van,nem hiszem hogy órákig ott fogunk tartózkodni,pár fok eltérést nem jelent gondot.megkérdezhetem hogy a vizes helységekben van-e radiátor v törölközőszárító?

Előzmény: WRC_555 (11276)
WRC_555 Creative Commons License 2019.06.02 0 0 11276

Nekem is ilyenekkel jöttek, de maradt a csak padlófűtés. Bőven elég! Nincs is kihasználva a maximális előremenő hőfok. Igaz, nincs galéria. Nem tudom mennyire menne fel a meleg és mennyit fűtene fent egy átlagos lenti padló hőmérséklettel. Lehet, hogy fentre kell valami.

Előzmény: raszafari (11273)
raszafari Creative Commons License 2019.05.31 0 0 11275

Köszi az információt.lesz kandallónk,de esetleg hangulati begyújtásra.én inkább a padlófűtést szeretnék külső helységben vegyes tüzelésű kazán+puffer.egyenletes a  hőelosztása és nem macerás,jól gondolom?

Előzmény: effiksz (11274)
effiksz Creative Commons License 2019.05.31 0 0 11274

nálunk is hasonló volt a 'gond', nem szerettünk volna semmiképp radiátorokat látni a falakon.

a tervezővel egyeztettünk, végül fatüzelésű 'sima' kandalló mellett döntöttünk, egyelőre úgy tűnik hogy jól

~90nm alapterület, tetőteres ház. A ház kb közepén helyezkedik el, így nagyrészt mindent rendesen kifűt (van 1-2 hely, ahova egy menyezeti ventillátor elkelne, csak hogy mozgassa a levegőt, de így sem vészes...)

M-box Aero 15 kandalló betét (túl van tervezve, kisebb is elég lett volna), emelti szintet légfűtéssel tolja (előző szezonban volt, hogy -5ben ablakot kellett nyitni, úgy megraktuk a kandallót :) )

2. telet húztuk vele ki, nem volt rá panasz. Persze tüzifa vásárlás (5-7m3 egy szezon), hamuzás és üveg tisztítás naponta az van...

Ha valamiért mégsem volna elég, akkor pár elektromos panellel lehet segíteni a helyzeten - de úgy néz ki, nem lesz rá szükség :)

 

Galériás rönkházba (ha jellemzően egy légtér van) bőven jó egy ilyen kandalló (már csak a hangulata miatt is)

 

https://epitsunkokosan.blog.hu/2018/08/22/kepek_und_tuzifa

Előzmény: raszafari (11273)
raszafari Creative Commons License 2019.05.29 0 0 11273

Sziasztok!tud vki segíteni fűtéssel kapcsolatban?A gêpésztervező tök értetlen,mindenképp meg akarja szórni a galériás rönkházunkat radiátorokkal.szerinte nem fűti fel csak padlófűtés.ki mivel oldotta meg a fűtést?köszönöm a segítséget,bocsi a tudatlanságért,de nem értek a fűtéshez...

effiksz Creative Commons License 2019.05.14 0 0 11272

Szia!

Nekünk tőlük vannak az ablakok, 2 év alatt nem tapasztaltunk negatívumot

http://www.farobert.hu/

Előzmény: Polopo (11271)
Polopo Creative Commons License 2019.05.10 0 0 11271

Helló Mindenki!

 

 

Nem tudna esetleg valaki egy épkézláb nyílászáró céget?

Köszönöm előre is!

Misooó+ Creative Commons License 2019.04.19 0 0 11270

Csak nem a woodvill/ Tőke Tünde a kiviteleződ?

a címem publikus

Előzmény: texo (11233)
Galambok01 Creative Commons License 2019.03.31 0 0 11269

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni. Pár hete vettünk egy 13 éves rönkházat, sajnos nem fordítottak kellő figyelmet a karbantartásra és vannak rajta rések. Tudtok ajánlani esetleg olyan anyagot amivel ezeket lehet szigetelni? A Permachinket olvastam, arra esetleg egy beszerzést ajánlani? Vagy valakinek információja van a woodchink termékekről? Köszönöm előre is a jó tanácsokat.

damo11 Creative Commons License 2019.03.31 0 0 11268

Köszi, sikerült megnézni milyen típusszámú?

Üdv

 

Előzmény: vkombi (11265)
Torökk sZultaan Creative Commons License 2019.03.31 0 0 11267
Törölt nick Creative Commons License 2019.03.23 0 0 11266

Tűzgátló festékkel is le szokták kenni a faházakat?

Előzmény: vkombi (11265)
vkombi Creative Commons License 2019.03.22 0 0 11265

Szia!

 

Építés után és újrafestésnél is Milesi  márkájú használtunk.

Este megnézem pontosan melyik típust és beírom a kódját is.

 

Illetve azt a festőt aki elkezdte magyarázni, hogy lazuránnal kell festeni és majd marad annyi festék, hogy mindig tudjuk javítgatni azt nem kértem fel a munkára.

 

 

 

 

 

Előzmény: damo11 (11249)
kisalfoldi Creative Commons License 2019.03.17 0 0 11264

És te miért szólsz be?

Előzmény: miszterszmissz (11263)
miszterszmissz Creative Commons License 2019.03.17 -1 1 11263

...topik...

 

...és annyira nem off a hozzászólás, hogy be kellene szólni miatta.

Előzmény: kisalfoldi (11262)
kisalfoldi Creative Commons License 2019.03.17 -1 0 11262

Ez rönkház-gerendaház fórum...

Előzmény: Törölt nick (11261)
Törölt nick Creative Commons License 2019.03.17 -1 0 11261

Illetve ami még  lényeges szempont  a ruszki csavar cölöpök mellet szól az az áruk .

 

Például egy 50négyzetméteres alaphoz kb 64 darab csavarcölöp szükséges és egyáltalán nem mindegy hogy az összes csavarcölöp megvásárlása kétszázötvenhatezer forintba kerül vagy kétmillióötszázhatvanezer forintba ,ez azért lényeges különbség .

 

- A "krinner talajcsavar" darabonkénti ára  a leghosszabb talajcsavarból ami magyarországon kapható az  1.3méter hosszúságú a G és az M szériából  az 15/16 ezer forint körül mozog 

http://www.talajcsavarok.hu/useruploads/files/k%C3%A9zi_telep%C3%ADt%C3%A9s%C5%B1_talajcsavarok_%C3%A1rlist%C3%A1ja.pdf

 

1300as hosszúságú taljcsavarra nem lehet házat épiteni max lakókonténert, teraszt kertibútort kiülőt keritést  napelemtartót kutyaházat gyerekbútort stb-t

 

-A "paalupiste oy"  darabja magyarországon 40-ezer forint  és a krinner hez hasonlóan többnyire csak ilyen pergola kerités kutyaól terasz  esetleg mini vadászles vagy talán stég meg ilyen és ehhez hasonló kisebb szirszarok alapozására alkalmas.Házépitésre nem.

.Persze ki lehet próbálni ezt is könnyüszerkezetes házalapként mondjuk (20/40feet shipping container) konténerház alá de az alá is kell egy  kb húsz darab ami úgy  is költséges és nem önthető ki betonnal illetve ha betonalap kerül a cölöpökre nem biztos hogy elbírja az acél u-gerenda zsaluszerkezetét meg beleöntött betont 

https://www.emag.hu/talajcolop-alapozasahoz-toldhato-315-cm-magas-3365-kg-db-teherbirasu-pro-szerias-tuzihorganyzott-acel-colop-ao3150-150-60/pd/D67Z9LBBM/#product-gallery

 

 

-A "винтовые сваи"  (108as átmérő 3 méter hossz 3.5mm anyagvastagág) darabja ukrajnában 10-ezer forint és ezek már kimondottan házalap építéséhez valók

 

https://www.olx.ua/obyavlenie/odnovitkovaya-vintovaya-svaya-s-shirokoy-lopastyu-108mm-300mm-2500mm-IDCZmF9.html#35438d4f7c

 

oroszoknál a 114es átmérőjű 6.5mmes anyagvastagságú 3méter hosszúságú csavarcölöp darabja 3-ezer forint

 

https://kingisepp.tiu.ru/p319083129-vintovaya-svaya-d11465.html

 

Оголовок (záró kupak)darabja meg körülbelül ezer forint

 

https://prom.ua/search?search_term=%D0%9E%D0%B3%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D0%B2%D0%BE%D0%BA&category=421407

 

Ezekre a háromméteres 108 vagy 114 es átmérőjű házépítésre alkalmas betonnal feltölthető vagy csömöszölhető csavarcölöpök biztosan telepíthetők hegyoldalba hegytetőre domboldalba völgybe árterületre sík terepre kövestalajra, erdőbe ,vagy akár a dunába  stégnek házalapnak egyszóval bármire jó .

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (11260)
Törölt nick Creative Commons License 2019.03.14 -1 0 11260
Előzmény: Palási (11259)
Palási Creative Commons License 2019.03.14 0 0 11259

 Még mindig ez a ruszki reklám a tajgából !!

Előzmény: Törölt nick (11252)
effiksz Creative Commons License 2019.03.12 0 0 11258

A tető 45 fokos, betoncserepes, érzésre éppen telibe kapta a nagy szél pár napja...

Látványos sérülést nem fedeztem fel se kintről se bentről - a padlástérbe majd valamelyik nap felugrok, megnézem a dolgokat.

Az biztos, hogy közvetlenül a költözés után (2 éve) volt pár nagyon duuurva reccssenés, amit talán be is azonosítottam (lambéria feszülhetett nagyon, az engedett el 1-2 helyen), azóta szerencsére 'csak' recseg ropog a szélben - a szél lökéseire válaszolva reccsentek a dolgok a minap is.

2 különböző ács is megnézte pár hete, mindkettő szerint helyén kell hogy maradjon a tető, de a biztonság kedvéért titeket mint tapasztalt faházasokat is bevonlak :)

 

Így azért megnyugtatóbb a helyzet :)

Előzmény: WRC_555 (11256)
bmalag Creative Commons License 2019.03.11 0 0 11257

Párat reccsent, de ezt csinálta a hullámpalás téglaház is viharos szélben. Pedig az laposabb tető volt. Ez meg meredekebb és betoncseréppel fedett. Inkább az udvar átrendezése miatt nem tudtam aludni.

Előzmény: effiksz (11255)
WRC_555 Creative Commons License 2019.03.11 0 0 11256

Szerintem ez sokmindentől függ. Egy kis lejtésű tetőt nem fog úgy a szél, a meredekebbet jobban. Függ a szerkezet vastagságától.

A két év meg még épphogy az összeérés, legalább is a rönk a 3. évben még picit mocorog.

Összességében szerintem normális, ha nem csavarja ki valahol a szerkezetet. (láttam már olyat, ahol sikerült neki, az egy vékony gépi rönk volt, emeletes kivitelben)

Nálam a földszintes kézi rönk 25 fokos tetővel teljes csendben volt, igaz, nem is vagyok szélnek túlzottan kitett helyen, viszont ahogy néztem reggel a széltérképet, ezen a környéken volt a legerősebb szél.

Előzmény: effiksz (11255)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!