Keresés

Részletes keresés

ZsuR Creative Commons License 2017.08.15 0 0 609

De nem am... attol vagy az amit irsz.

Előzmény: Kologarn (600)
ZsuR Creative Commons License 2017.08.15 0 0 608

Erre pl a zomancos ontottvas labos volt a legjobb, mert a zomanc nelkuliben nem jo savas etelt fozni-sutni.

 

BGE helyett sutoben sutottem - bar a gaz grillen is lehetett volna, szoktam is ha nagy a meleg es nem akarom a hazat felfuteni...

 

 

Szoktam kenyeret is sutni ontottvasban... 

 

Szoval ertekes - es osregi - suto/fozo alkalmatossagok...

 

ZsuR Creative Commons License 2017.08.15 0 2 607

...es rolam mondasz velemenyt, pedig halvany fogalmad sincs rolam, hogy milyen a problemamegoldo kepessegem... sutni-fozni meg biztos sokkal jobban tudok mint te.

 

Van olyan fozesi-sutesi tudas is, magas szintu, ami nem igenyel technikat (BGE, Zepter, mas bovlik), hanem egy vagodeszkat, jo kest - es jo alapanyagot, egyszeru edenyt...

 

A technika inkabb a szakacs tudasara vonatkozik, nem arra amit megvesz mert divat, mert villogni akar vele, ettol erzi tobbnek magat.

 

Ha szerencses vagy, meg fogsz oregedni te is, es remelhetoleg kinovod a vadhajtasaidat.

 

Reszemrol mindegy - nem hagy nyomot bennem, meg csak 1/10 van... marad is ahogy ismerem magam.. :))

 

 

Előzmény: Kologarn (586)
ZsuR Creative Commons License 2017.08.15 0 1 606

...hm... el tudod kepzelni, hogy amim nincs az azert van mert nem kell, nincs ra szuksegem?  Mert ilyen is van...

Előzmény: Kologarn (591)
ZsuR Creative Commons License 2017.08.15 0 0 605

Te most 4/10 vagy? :))

Előzmény: Boarhunter (594)
Hepci Creative Commons License 2017.08.15 0 0 604

Thermomixet használtunk az éttermemben, a többi kütyüt nem ismerem.

A Thermomix elvileg jó eszköz, a gyakorlatban viszont nem működött annyira stabilan, hogy megérné a befektetett összeget a jobb turmix + szűrés verzióval szemben.

Előzmény: Kologarn (582)
Boarhunter Creative Commons License 2017.08.15 0 0 603

Istenem...türelmes vagyok... :-)))

Előzmény: beetee (601)
Boarhunter Creative Commons License 2017.08.15 0 0 602

Ebben a hozzászólásodban sem fordult elő semmi ontopic, trollocska...

Nyertél egy szép nagy x-et...

Előzmény: Kologarn (600)
beetee Creative Commons License 2017.08.15 0 0 601

Én már rég ignoráltam...

Előzmény: Boarhunter (599)
Kologarn Creative Commons License 2017.08.15 -1 0 600

Véleményem szerint attól, hogy én egyedül írok hármótoknak, attól még nem leszek troll.

 

Az 593-as hozzászólás alapján a trollok jellemzői szerintem jobban illek rád, gondolj bele: ki káromkodik egyfolytában, ki dühös, ki idiótázik, ki pökhendi, ki szerint hülye mindenki, a szádat is harapdálod?

 

Előzmény: Boarhunter (599)
Boarhunter Creative Commons License 2017.08.15 0 1 599

Te nem "egyszerű és világos "kérdést tettél fel hanem provokálsz.

Abszolút egyértelmű válaszokat kaptál de nem vagy képes felfogni mert túlságosan buta vagy. Így aztán újra és újra rákérdezel meg nyígsz, hogy nem válaszolnak neked.

Valójában csak trollkodsz mert véletlenül sincs ontopic kérdésed vagy hozzászólásod.

Előzmény: Kologarn (598)
Kologarn Creative Commons License 2017.08.15 -2 0 598

Valami csak van veled, ha feltettem egy egyszerű, korrekt, és világos kérdést (ti kicsit irigyek vagytok?), amire igennel vagy nemmel szokás válaszolni, de te idegtől magyarázkodásba kezdesz....

Valamint a kérdések nagy részére nem válaszoltok érdemben!

Előzmény: Boarhunter (597)
Boarhunter Creative Commons License 2017.08.15 0 0 597

Itt senki sem izgul, hülyegyerek...

Azt a "szakmai" tudást amit a weber egyház tagjai magukénak tudhatnak, bárki összeszedheti a netről ha van egy kis angol nyelvtudása-és ha érdekli a dolog...

Előzmény: Kologarn (596)
Kologarn Creative Commons License 2017.08.15 -2 0 596

Azért 19 napig jól bírtam nem? ;)

 

Szerintem ez idő alatt próbáltalak benneteket ész érvekkel és a saját ellentmondásaitokkal is meggyőzni, dehát nektek csak ugyanazt sikerül ismételgetni, jó volt az úgy azzal 20 éve, jó lesz akkor úgy és azzal most is....

 

Természetesen az irigységnél nem magamra vagy valamilyen tárgyra vagy szolgáltatásra gondoltam, hanem a lent nevezett 2 úr szakmai tudására...igen akiket le sznob faszoztatok és le reklámmatyiztatok.....

 

Csak nehogy ti is kórházba kerüljetek, itt a nagy izgalom miatt, mint a kortársatok Lacibá!

Kb ilyennek képzelem a ti tudományotokat is:

https://444.hu/2017/01/07/gyonyoru-film-keszult-laci-bacsi-legetvagygerjesztobb-leginycsiklandozobb-pillanatairol

 

 

 

Előzmény: Boarhunter (594)
Boarhunter Creative Commons License 2017.08.15 0 0 595

:-)))

Előzmény: ZsuR (593)
Boarhunter Creative Commons License 2017.08.15 0 4 594

Azon nem gondolkoztatok, hogy ti kicsit irigyek vagytok?

 

Erre vártam...mikor húzod elő az adu ászt... :-)

Amikor valakinek nincsenek érvei egy vitában, legegyszerűbb megoldás a vitapartner irigységével magyarázni azt, hogy nem borul térdre nagyságod előtt. Minden szánalmas pöcs eljut ide előbb-utóbb.

Tudod, olyan emberekre akik azt hiszik, azzal, hogy messze erejükön felül összekuporgatták valamilyen tárgynak vagy szolgáltatásnak az árát és ezek után hatalmas kényszert éreznek, hogy a világ de legfőképp önmaguk előtt bizonygassák, ezzel egy fensőbb létsíkba kerültek, olyanokra nem irigykedünk. Inkább sajnáljuk őket. Egy darabig. Aztán, ha kezdenek nagyon idegesítőek lenni, elküldjük őket a retkes picsába.

:-)))

Előzmény: Kologarn (591)
ZsuR Creative Commons License 2017.08.14 0 1 593

Hm... ideje egy kis vizualis segitseget hozni...

Előzmény: Boarhunter (590)
ZsuR Creative Commons License 2017.08.14 0 0 592

Hogy te mire vagy nyitott... meg mi milyen osdi modon sutunk-fozunk...

 

Szevasz! :))

 

 

Előzmény: Kologarn (585)
Kologarn Creative Commons License 2017.08.14 0 0 591

Ezzel megint nem tudok vitatkozni, eddig az volt a problémátok, hogy nem a "betett cikk nem a gyartotol valo"

Most a gyártó hivatalos Mo-i forgalmazóját meg le reklámmatyizzátok....

 

Értem azt amit írtok, hogy nagyon belterjesek vagytok "Ha nem vetted volna észre ez a fórum nem túl aktív", de így szerintetek kinek van kedve idejönni, attól hogy nem írnak szerintetek ezt mások nem olvassak?

Mindenki idióta és hülye, sznob fasz, Máriusz is, Fehér András is én is... 

Azon nem gondolkoztatok, hogy ti kicsit irigyek vagytok?

Előzmény: Boarhunter (588)
Boarhunter Creative Commons License 2017.08.14 0 0 590

Az 577-es hozzászólásodban."semmit nem ad az ételhez a grillsütővel való vacakolás, de valamivel el kell adni az "indirekt sütőkövet" is." írtad ezeket:

De nehezen megy...

Az általad erőltetett, öntöttvas lábosban való sütéshez nem ad semmit... arról beszéltünk ugyanis...

A BGE  nem erre való de ahhoz, hogy eladjanak egy baromi drága kiegészítőt hozzá, megpróbálnak minden hülyeséget ráhúzni...nem is eredménytelenül, mint kapálózásod mutatja...

Előzmény: Kologarn (589)
Kologarn Creative Commons License 2017.08.14 0 0 589

Az 577-es hozzászólásodban."semmit nem ad az ételhez a grillsütővel való vacakolás, de valamivel el kell adni az "indirekt sütőkövet" is." írtad ezeket:

-grillsütővel való vacakolás = 4-5* többi idő a bbq, mint a grill.

-indirekt sütőkö (afféle hőpajzsként védi a készülő ételt a hőforrással való közvetlen kapcsolattól), amit szerinted "valamivel el kell adni" = tök felesleg.

Alapjába persze csak irodalmilag tudom, ezek is különböztetik meg a 2 sütési módot.

Előzmény: Boarhunter (587)
Boarhunter Creative Commons License 2017.08.14 0 0 588

A kereskedő süket reklámdumája mint érvelés?

Jobbat nem tudsz?

Lefotózhatod amit elkövetsz. Őszintén szólva a kutyát nem érdekli. Nem arról van szó, hogy NEM ALKALMAS a tojás a "főzésre" hanem arról, hogy NEM ARRA VALÓ.

Főzés céljára, pláne zárt edényben sok más is alkalmas, ahhoz nem kell faszénparázson füstölni, kormozni az edényt.

Pizzasütésre meg jobb a kemence de ez a reklámmatyikat nem zavarja.

Előzmény: Kologarn (585)
Boarhunter Creative Commons License 2017.08.14 0 0 587

Almát a körtével hasonlítod össze. Sehol nem írtam olyat, hogy nincs köztük különbség.

De hogy jön ez ide?

Előzmény: Kologarn (580)
Kologarn Creative Commons License 2017.08.14 0 0 586

Rendben egyetértek!

Csak hogy tudjam magam tartani az általatok megszabott házirendben, szabad majd az új öntöttvas edényemet és a benne készült ételeket lefotózni és büszkén megmutatni nektek, vagy az már villogásnak számít?

 

Akkor köszönöm nektek az eddigi segítséget.

 

Pedig a vita: alkalmas olyan technikák tanítására is, melyekkel nő a problémamegoldó képesség, a tervezésünk tudatossága, fejlődik a problémaérzékenységünk és a kreativitásunk...

 

Előzmény: ZsuR (584)
Kologarn Creative Commons License 2017.08.14 0 0 585

Valóban én is úgy érzem, hogy nem fogjuk ez a generációs különbséget megugrani.

Nem értek viszont egyet, mer szerintem az új dolgokra sütési technikákra én vagyok nyitott,

és nem én hanem ti hülyéztetek és idiótáztatok le, vagy most ezeket direkt csinálod, hogy félremagyarázod a dolgokat?

A BGE hivatalos magyar weblapján is használnak öntöttvas edényt http://www.greenegg.hu/etelek az ételek elkészítéséhez, de gondolom csekkoltad, mielőtt beírtad, hogy ne kerülj ismét ellentmondásba magaddal?

 

Előzmény: ZsuR (583)
ZsuR Creative Commons License 2017.08.14 0 0 584

Nem en vagyok a topik gazdaja - es mar erosen eltertunk a tematol (meg nekem is sok, pedig... en szoktam)...

 

Szeretsz villogni, hogy mi van neked, es mit tudsz (meg amit nem azt is eloadod mint tudast), es ha valaki segit (mit valaki, en) azt cikized...   

 

Maradjunk a vita nelkuli ontottvas edenyek megvitatasanal - tojas nelkul.  Jo?

Előzmény: Kologarn (579)
ZsuR Creative Commons License 2017.08.14 0 1 583

...es nem fogadod el a velemenyunket, tapasztalatunkat, mert nem azt mondjuk amit hallani szeretnel... igy aztan inkabb lehulyezed a tarsasagot...


Csak azert mert lehet rajta ontottvas edennyel fozni, nem jelenti azt, hogy kell mert jo.   A betett cikk nem a gyartotol valo - igy egyetertek a "valahogy el kell adni" velemennyel.

Előzmény: Kologarn (579)
Kologarn Creative Commons License 2017.08.14 0 0 582

Egyvalami mégiscsak az eszembe jutott a http://www.vorwerk.hu/ is ebbe a kategóriába esik?

Előzmény: Hepci (578)
Kologarn Creative Commons License 2017.08.14 0 0 581

Ez olyan jól sikerült, hogy ehhez sem hozzárakni sem elvenni nem tudok belőle....

Előzmény: Kologarn (579)
Kologarn Creative Commons License 2017.08.14 0 0 580

Csak, hogy nehogy ismét elbeszéljünk egymás mellett, akkor véleményed szerint nincs különbség a grillezés (közepes, magas hőmérsékleten, fatüzeléssel nyert parázs vagy faszénnel képzett direkt hő  fölé helyezett, forró grillrácson elkészített hús. Ezért a hőmérséklet, illetve a direkt/ indirekt sütési technika tekintetben a grillezés a barbecue ellenpontja), és a bbq (lassú tűzön, hagyományosan 230-250F (110-120C) tartományban, de mindenképpen 150C-on belül, fatüzeléssel vagy természetes faszénnel képzett indirekt hőn, hosszan elkészített hús) között???

Előzmény: Boarhunter (577)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!