Keresés

Részletes keresés

Arth_ur Creative Commons License 2010.04.06 0 0 288
Hát... Óvatosan! ;-)

Vedd tudomásul, hogy szinte biztosan sérülni fog. Ha nem elkerülni, hanem elfogadhatóra mérsékelni próbálod, már nyert ügyetek van.
Úgy próbáld kiszedni, hogy a két nagy sziklevél (a mag) közelében lévő gyökérrészek minél kevésbé sérüljenek. Ha marad belőlük elég, rendbe jön, majd hoz újabb gyökeret.
Én fognám a cserepet és a Datura kiültetése előtt elkezdeném vízsugárral kimosatni a földet az avokádó magonc körül, és ha már sikerült elég sok gyökeret szabaddá, hozzáférhetővé tenni, akkor már bátrabban húznám szét a gyökereket. Így mindketten simán túlélnék a "társbérletet", és mindhárman jól járnátok.

Én egyébként a saját angyaltrombitáimat már kiültettem a hétvégén.
Előzmény: martinel (287)
martinel Creative Commons License 2010.04.06 0 0 287
Sziasztok!
..én azt a hibát követtem el hogy az avokádó magot egy datúra fácska alá dugtam le..lassan de biztosan a datúrát szeretném kiültetni, a szépen fejlődő avokádót pedig egy külön cserépbe ültetni. A kérdésem pedig annyi hogy nem fog baja történni ha én kiszedem a mostani helyéről? ..azaz hogy ültessem át az avokádót hogy biztosan jól érjen véget ez az átültetési történet! ...gondolom az avokádó gyökere már összefonódott a datúráéval és félek hogy mikor kiszedem megsérül a gyökere! Nos...hogyan csináljam??

Köszi
nanne Creative Commons License 2010.03.20 0 0 286
Kösz a tanácsot. Levettem róla, iszonyú gyorsan nő, nem mintha bánnám... :)
Előzmény: Arth_ur (285)
Arth_ur Creative Commons License 2010.03.16 0 0 285
Szerintem már nyugodtan leveheted (természetesen egy kis szoktatással, fokozatosan). Mire a hajtása kijön ennyire, addigra már komoly gyökere fejlődött.
Előzmény: nanne (284)
nanne Creative Commons License 2010.03.16 0 0 284

Végre kikelt a hétvégén az avokádóm! Kb. 1,5 centire van kint a magból. A "burát" még nem vettem le róla.

:)

vica46 Creative Commons License 2010.03.10 0 0 283

Szia

Én mindig földbe ültetem azonnal mikor megettük oldalra szoktam a magot cserépbe tenni és egy centi földdel letakarom ,sokszor rakom más virág mellé hogy el ne felejtsem locsolni mert soká kel ki.

Előzmény: Arth_ur (275)
Inki1989 Creative Commons License 2010.02.27 0 0 282
Igen egyből a földbe dugtam. Nyugi van olyan magom is ami 2 hónapja most nyílt ki. Már neki is kukucskál a buksija:)
Előzmény: nanne (280)
nanne Creative Commons License 2010.02.27 0 0 281
*macerásnak
Előzmény: nanne (280)
nanne Creative Commons License 2010.02.27 0 0 280
Az enyém holnap lesz 2 hete a cserépben, de eddig semmi mozgás. Gondolom azért nem megy ilyen gyorsan. Egyébként te is földbe ültetted? Mert sokan először vízben csíráztatják. (Azt én most macerácnak tartottam :) )
Előzmény: Inki1989 (279)
Inki1989 Creative Commons License 2010.02.21 0 0 279
Nem is szabad feladni:)
November 20-án ültettem el, úgy hogy 3 hónapos. Örülök, hogy végre kisütött a nap így egész nap csak napoznak az ablakban.
Előzmény: nanne (278)
nanne Creative Commons License 2010.02.20 0 0 278

Azért én sem fogom annyiban hagyni, később biztos megkóstolom majd valamikor.

Nagyon szép az avokádód. :) Mennyi idős ezeken a képeken?

Előzmény: Inki1989 (277)
Inki1989 Creative Commons License 2010.02.19 0 0 277
Emlékszem az első kóstoláskor majd kiköptem, de utána még mindig nem hagyott ez a dolog, így én is tettem még egy próbálkozást. Kiderült, hogy előző nem volt teljesen megérve. Azóta már én is rengeteg Avokádót ettem pirítóssal és salátában.Őt oldal fekve ültettemel,és így is csírázott ki.Őt pedig széles végével lefeleültettemel és ugyanúgy kinőtt.
Előzmény: nanne (272)
nettomazsola Creative Commons License 2010.02.19 0 0 276
tavasszal, ha mar van feny vagd vissza erösen!
Előzmény: Csumpi (274)
Arth_ur Creative Commons License 2010.02.18 0 0 275
Talán át kellene ültetni új földbe, nagyobb cserépbe. Csak abba gondolj bele, hogy természetes helyén ez őszibarack-mandulafa méretű fa!
Előzmény: Csumpi (274)
Csumpi Creative Commons License 2010.02.18 0 0 274

SZiasztok!

 

Már van egy kb. két éves avokádóm, de egy méteres magasságnál, 5 evélnél stagnál egy éve és nem tudom mit tegyek, egy centit sem nőt, de lassan barnulnak a levelei. Mit tegyek?

ruja67 Creative Commons License 2010.02.16 0 0 273
Csao az ize valami borzaszto,egy jo füstölt csülök az igen.
nanne Creative Commons License 2010.02.16 0 0 272

Igen, láttam, hogy rengeteg receptet leírtak a többiek. Én is megkóstoltam, bár elsősorban nem ezért vettem, de sajnos nem igazán ízlett fűszerezve sem, talán később még ez alakulhat. Maga a növény viszont nagyon érdekel.

8-at... nem aprózod el. :) De ha van alapanyag, akkor miért ne.

Én egynél megálltam, otthonról már lassan ki fognak tenni, ha több növényt viszek haza, már ezen kívül is van jó néhány ilyen kísérleti "alanyom", mangó, mandarin, citrom datolya... amiben csak magot találok. :D

Előzmény: Arth_ur (271)
Arth_ur Creative Commons License 2010.02.14 0 0 271
Így, hogy földbe raktad, elég sokat számít, ugyanis nem fog észrevétlenül kiszáradni, ami egy fedetlen, földes cserépnél elég könnyen előfordul, ha az embernek más dolga is van, nem csak egy "üres" cserepet pátyolgatni. ;)))

Én most 8 vasat tartok a tűzben (azaz avokádó magot vízben), köszönhetően annak, hogy a család nőtagjai rákaptak rendesen az evésére.

Egyébként lassan, apránként alakult ez a topik. Ha megnézed, a Konyhaasztalban vagyunk, és kezdetben tényleg az avokádós kajákról szólt, aztán sokáig alig-alig volt élet benne, és akkor pendült meg újra, amikor elkezdtünk a csíráztatásról, növénynevelésről írogatni benne. Lehet, hogy érdemes lenne betetetni a topikot a kertészkedősek közé is.
Előzmény: nanne (270)
nanne Creative Commons License 2010.02.14 0 0 270
Sziasztok! Én is elültettem életem első avokádómagját. Tökjó, hogy lett ez a topik, minden lényeges alapinformációt megszereztem, míg végigolvastam. :) Végülis én a virágföldes változatot választottam annyi plusszal, hogy egy kettévágott flakon alsó felét használtam és a tetejét is ráborítottam. Nem tudom, mennyit számít, de elvileg sokminden jobban csírázik párásabb környezetben. Innentől kezdve már csak drukkolok neki. :)
nettomazsola Creative Commons License 2010.01.29 0 0 269
en mindig vizben csinaltam es sosem rohadt. 10-böl 9 megeredt.
a lapos felet kell földbe - vizbe rakni onnan jön a gyöker.
Előzmény: Inki1989 (268)
Inki1989 Creative Commons License 2010.01.29 0 0 268
Üdv!
Milyen csendes ez a topic...
Na most már nekem is van némi tapasztalatom az ügyben. A poharas módszer nekem nem jött be. Próbáltam lefele a széles végét, próbáltam felfelé = rothadás még rendszeres takarítással is.
Aztán arthurra hallgattam és belenyomtam félig a földbe és sokat locsolgattam. 3-4 naponta. Van egy másik bevált módszer, ugyanúgy a földbe teszed csak a széles végével lefelé. Mindkettő csírázik.....
8 magoncot ültettem el hasonlóképpen és már repedeznek, nem sokára kibújnak a kis növénykék belőlük.
Aki egy pohár vízben csíráztatta, az nem tudom, hogy mit csinált vagy nem csinált de nekem nem jött be.
De ezek csak az én észrevételeim, tapasztalataim.
Arth_ur Creative Commons License 2010.01.23 0 0 267
Egy kis karc nem gond, sokat kibír a magja.
A 250-es hsz.-ben elolvashatod, hogy én hogy szoktam csinálni.
Most is így csíráznak nálam, a 2-3 hónapja lerakott magokból egynek már hajtása is van, kettő kigyökerezett, kettő még "gondolkodik".
Előzmény: NagyneKiki (266)
NagyneKiki Creative Commons License 2010.01.22 0 0 266
Sziasztok!

Még új vagyok és kezdő az avokádó termesztésben.Először vettem ilyet és nem akarom kidobni a magot.Szeretném csíráztatni,de nem tudom hogyan fogjak hozzá.
Amikor a gyümölcsöt körbe vágtam kicsit megkarcolódott a mag,ez gondot fog okozni a későbbiekben?
Nem olvastam vissza,megkérhetnék vmit hogy röviden tömören írja le hogy mit tegyek a maggal?Simán földbe dugjam vagy befőttes üvegbe vízbe vagy nedves vattába vagy mi? :)
Előre is köszönöm!
Kriszta
Inki1989 Creative Commons License 2010.01.14 0 0 265
Hát én is októberben dugtam félig földbe és már mint írtam meg is hasadt. Na már ki is dugta a buksiját. Azonnal átültettem az összes többi magoncot így,mert nekem nem jött be ez a pohárba lógatós módszer....Imádom az avokádót, így ha veszek, sajnálom kidobni a magját. Legfeljebb elültetem aztán pár év múlva elajándékozom barátoknak, rokonoknak.....
martinel Creative Commons License 2010.01.13 0 0 264
Üdv!
Az én avokádóm kb 14 hónap alatt csirázott ki!
Kb mikor már 1 évig ázott szegényke fogpiszkálós módszerrel..meguntam hogy semmire se akar haladni és simán kiültettem a kertbe a magot!
Ősszel a fagyok előtt megnéztem mi a helyzet vele,és hát elkezdett a gyökere hajtani...na akkor felvettem és beültettem egy datura(dudavirág) alá...azóta már ki is hajtott és most olyan 10 centis a hajtása! Tavaszra átültetem,majd kirakom a teraszra!
Úgy vettem észre hogy nem egy extra igényes növény...
Mindenképp odafigyelek rá ha már eddig eljutottam,hátha majd egyszer öregkoromra saját termésű avokádót majszolhatok! :)
Inki1989 Creative Commons License 2009.11.30 0 0 263
Amit félig földbe dugtam pár hete, meghasadt. Alig várom már, hogy kibújjon valami...
szempill Creative Commons License 2009.11.15 0 0 262
Már csinálom is. :)
Előzmény: Arth_ur (261)
Arth_ur Creative Commons License 2009.11.15 0 0 261
Nem, dehogy.
Tegyél először földet a cserép aljára, utána lógasd csak bele a csemete gyökerét, és ha csinált egy kört a hosszú gyökér, akkor szórj rá megint 1-2 centi földet, és jöhet az újabb kör a tekergő gyökérből.
A lényeg, hogy a gyökérzetet sérülés nélkül úgy helyezd el a földben, hogy a gyökerek ne egy kupacba, egymásra feküdve kerüljenek a földbe, hanem elosztva a mindenfelé, de ne a cserép széléhez (oda úgyis kinőnek pillanatok alatt).
Előzmény: szempill (260)
szempill Creative Commons License 2009.11.15 0 0 260

Akkor jól sejtettem, hogy eljött az ideje. :) A gyökerét sem kell visszavágni előtte?

Előzmény: Arth_ur (259)
Arth_ur Creative Commons License 2009.11.14 0 0 259
Ültetés cserépbe, jó minőségű virágföldbe. De már tegnap! :)
Előzmény: szempill (257)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!