Keresés

Részletes keresés

armadillo Creative Commons License 2005.07.12 0 0 966
"nincs keret fizetni a fészekrakó programot?"

 

Annyi rá a jelentkező, hogy nem győzi a kv...:-))
Előzmény: Wic (963)
magusman007 Creative Commons License 2005.07.12 0 0 965
nem ertem kinek talaltak ki a feszekrakot ebben az orszagban, meg ugy egyatalan a hiteleket. szinte mindenki minimalberre van bejelentve, annyi, de annyi feltetelnek kell megfelelni, hogy szinte lehetetlen, vagy valami hatalmas mazli szukseges hozza. hiaba keresek annyit, hogy tudnam fizetni a torlesztoreszt, csak minimal berem van, miert nem ezzel kalkulalnak? vagy potingatlan kell, anyu, apu segitsege, vagy 150 netto bejelentve termesztesen. gyakorlatilag el lehetetlenitik a fiatalok helyzetet. kevesen felelnek meg az okos felteteleknek. hiaba minden. mikor mar minden jonak latszik, akkor kiderul, hogy utolso hathavi atlag kell. gyakorlatilag ugy levedik magukat a bankok, hogy iszonyat. plusz 7 m akartam felvenni, 4 m-vel tobbet kell visszafizetni, de meg igy is levonjat a jutalekot az elejen. mocskos fergek. hiaba minden, marad az orok szivas az alberletben, koltozes, foberlo kenye kedvenek kiszolgaltatottan, folyamatos kiszolgaltatottsag, megalazas, undorito orszag ez a magyar. undorito iranyitokkal. de persze alapits csaladot. csaladot akkor alapitok, ha kitudok ugrani a szemetbol, a rohadt alberletbol, erre pedig nincs kilatas. megszuletes utan kezdi az ember a halaltusat, mely tart a halalig. ertelmetlen az egesz let. es meg tudnek irni 50 oldalt, de mindegy. foganatja nincs ennek, sot ha valaki meg ezen irasomat lefikazza, hogy mit sirok, akkor meg plane minek tovabb irnom.
Mrteo Creative Commons License 2005.06.24 0 0 964
Sziasztok! Szerintetek mennyire lehet bízni abban, hogy a választási hadjárat része lesz a 35 éves korhatár bevezetése? Több nyilatkozatban hallottam már, hogy szeptemberben várható, de jó lenne már valami biztosat tudni, mert esetleg letennénk előleget lakásra, és októberben elintéznénk a hitelt... Ma jártam az Erste bankban, és gyakorlatilag a koromon kívül minden adott lenne. Tehetek én arról, hogy 3 évvel korábban születtem?
Wic Creative Commons License 2005.06.15 0 0 963

"A pénzügyi tárca 986,5 milliárd forintos államháztartási deficitet valószínűsített június végére, ami a teljes évre tervezett összegnek több mint a 96 százaléka. Pénzügyminisztériumi forrásból azonban a Népszabadság úgy értesült: ebben a kimutatásban nem szerepel a lakáshitelek után a bankoknak fizetendő kamatkiegészítés. Ezt ugyanis április óta nem utalja át az államkincstár az érintett pénzintézeteknek. Becslések szerint havi mintegy húszmilliárd forintra rúg a lakáshitelek után a bankoknak fizetendő összeg - a tartozás így június végére eléri majd a hatvanmilliárd forintot. A féléves hiány ez alapján 1046 milliárd forint fölé emelkedne. Az éves terv 1023 milliárd forint."

 

nol.hu

 

------------------------------------

 

érdekes.

nincs keret fizetni a fészekrakó programot?

 

blkhfc Creative Commons License 2005.06.06 0 0 962
Szerinted? Creative Commons License 2005.06.01 0 0 961
Hahó! pl. Bolond nőszemély, tudsz valami új infót?
Szerinted? Creative Commons License 2005.05.26 0 0 960
Nem látta senki. Szerintem is érdeketelen a téma Magyarországon, kivéve 200 embernek:)
Szerinted? Creative Commons License 2005.05.25 0 0 959
Tegnap volt egy műsor a retek klubbon ezzel kapcsolatban "Nem túl bíztató" jeligével. Látta valaki? Sajnos Én csak a beharangozót hallottam a msáik szobából:)
filiberto21 Creative Commons License 2005.05.20 0 0 958

"A sokak által várt Fészekrakó program eddig nem hozott érezhető változást a lakáspiacon - mutat rá a felmérés. Az érdeklődők magas számából azonban arra lehet következtetni, hogy lenne kereslet, ám a jelenlegi feltételek (30 év alatti életkor, maximált lakásár, megkövetelt jöveledelemnagyság) sokak számára nem teszik lehetővé a lakásvásárlást. Becslések szerint az idén maximum 8 ezer háztartás veheti igénybe a Fészekrakó nyújtotta kedvezményeket. Kérdés ugyanakkor, hogy a feltételek őszre várható változása képes lesz-e beindítani a keresleti oldalt. "

 

" kedvezőtlen lakáspiaci helyzet kialakulásáért a tavalyi reálbércsökkenés, a piaci kamatok megugrása és a kormányzati szigorító intézkedések okolhatók. Problémát okoz az is, hogy a lakáspiaci boom miatt egyre kevesebb a jó helyen fekvő ingatlan. A fentiek eremdényeképp az ingatlanfejlesztők körében komoly változások mentek végbe. A kellő tőkeerővel nem rendelkező társaságok a csőd szélére sodródtak, egyre több a cégegyesülés, módosultak az értékesítési stratégiák is. A lakások eladási ideje a korábbi sokszorosára nőtt, ami jelentősen megnövelte a cégek marketingkiadásait. "

 

Itt a kormány bizonyítványa, minden más csak üres kommunikáció.

Ráadásul az államháztartás hiánya csak nő és nő, pedig a közellenségnek tekintett lakáshiteltámogatást már kinyírták, az adókedvezményeket szintén.

Jéé, mégsem ez volt a probléma forrása.....

 

 

TETŰ MSZP/SZDSZ!!!

Törölt nick Creative Commons License 2005.05.19 0 0 957

nem.

"

2. Az előzőektől eltérően közvetlen támogatás akkor is igényelhető, ha az igénylőnek, házastársának, élettársának, kiskorú gyermekének, valamint a vele együttköltöző családtagjának

együttesen legfeljebb 50%-os tulajdoni hányada van egy olyan lakásban, amely tulajdonközösség megszüntetése vagy öröklés útján került a tulajdonukba, vagy

Előzmény: Goliath (956)
Goliath Creative Commons License 2005.05.19 0 0 956

Nekem van a nevemen a 1/4-ed lakás (sajnos örököltem), akkor én most kiestem mindenből ami első lakásra vonatkozik?

 

kiccicam Creative Commons License 2005.05.19 0 0 955

Bocs, elírtam... 8,7 volt a lakás... Igen, volt önerőnk, 2,5M, és nem lettünk volna más hitelre jogosultak, mert ott 50% önerő kell, vagy rengeteg lakás, amit még terheltethetünk, namost ezt mi nem tudtuk volna... :(

Tehát, mi örülünk a fészekrakónak, bárki, bármit mond :D

Ja, a lakás tényleg jó állapotú, fullosan felújított :D Nekünk arra már nem kell költenünk...ami szintén szempont volt...

A gratulát köszi!

Előzmény: filiberto21 (954)
filiberto21 Creative Commons License 2005.05.19 0 0 954

Nem ártana végigolvasni ld modus moderandi, mert nem ez lett leírva.

 

A fészekrakót úgy reklámozták, hogy önerő nélkül:

Nektek volt minimum 3 millátok. Így az előző évek hitellehetőségeinél is kaphattatok volna hitelt.

 

Többször leírtam - példával is- hogy a panelek esetében működhet a dolog.

A fizetéskérése változó lehet, valahol kérnek valahol nem.

A lakásbecslésnél nem jellemző a 100%, de volt olyan ismerősöm ahol 120%-ra értékelték és volt olyan ahol 60%-ra. (Lehet ,hogy olcsón és jó lakást vettetek!-:) )

 

 

A fidesz lakáshitelénél mindenki forintban vette fel a hitelt, most mindenki chf-ben adósodik el, mert az államilag támogatott forinthitel drágább mint a chf hitel, kicsit durva.

 

Amúgy gratulálok az első lakásotokhoz.-:)

Előzmény: kiccicam (952)
kiccicam Creative Commons License 2005.05.18 0 0 953
Ja, mégvalami, ami kimaradt... fizetés... állítólag nem is fizetés alapján megy a fészekrakó, hanem az értékbecslés alapján mondják meg, hogy megkaphatod-e a hitelt (ezt is az ügyintéző mondta), de nálunk én minimálbér, baratom br. 120 körül...
kiccicam Creative Commons License 2005.05.18 0 0 952

Sziasztok!

 

Én nem igazán olvastam végig a topicot, csak a végét, és én is azt a következtetést vontam le a szavaitokból, hogy nem lehet megkapni... mi is megkaptuk! Lakás ára 8,9M, felvett hitel 6,2 (a többi önerő, mindenféle támogatás nélkül, mivel nem vagyunk jogosultak semmire...) Havi törlesztés az első 5 évben 39e ft/hó körül (mivel CHF ez változhat), utána 45 körül...

 

Nálunk is ugyanannyira felbecsülték a lakást, mint amennyi a vételár volt! Semmi ismerettség, mi ott sem voltunk... ja, és OTP-s, ingyenes volt az értékbecslés... Nálunk semmibe sem kötöttek bele, kb. 1 hónap alatt ment végig a hitel, és megkaptuk...

 

Tények: Budapest, panel, emelet, 50 egynéhány nm, 2 szoba... 2-en vagyunk, élettársi kapcsolat...

 

ja, és mégvalami... nem tudom, hogy nem fészekrakóban hogy van, hány lakásod lehet már, de velünk vagy 2-3 papírt aláírattak, és x-eltettek, hogy nincsen semmilyen egyéb ingatlanuk, tehát ELSŐ ingatlanra kérjük a hitelt...

 

Velünk az ügyintéző végtelenül rendes volt... Ja, mégvalami... ugyanez a hitel HUF-ban havi 65 körül mozgott volna, és mondta is az ügyintéző, hogy annyit nem váltohat az árfolyam, hogy ez megérje... Tehát ezért kértük a frankot...

 

 

filiberto21 Creative Commons License 2005.05.17 0 0 951

Engem is érdekel hol kapsz 10 millát ilyen törlesztőrészletre!

Ugyanis 10 millla 20 évre az 80eFt körüli törlesztőrészlet.

 

Illetve a CIB-nél van olyan konstrukció ,hogy a kezelési költséget évente egyösszegben törlesztheted, akkor a havi részlet lehet 53eFt de a tényleges törlesztés jóval magasabb.

 

 

Miért kell hülyíteni a topictársakat, különösen 6 hsz után!?

 

Valakinek nem mindegy, hogy mennyi az annyi!

Előzmény: mephysto (949)
Törölt nick Creative Commons License 2005.05.17 0 0 950

kedves Kerékpár,

először is: leírtam, hg ynem banknál dolgozom, de ugy látszik nem zavar abban, hog ytovábbra is ezt állitsad.

Nem igaz, hog ynem igaz sem a kamat, sem semmi: egyetlen dologban tévedtem:

nem ők vállalatak két gyermeket, mert ők nem vállalhattak használtlakásra,

emlékeztetőül

4,5 milliós lakáház, udvar, gazdasági épület megvételéről van szó falun.

kapnak hozzá 200 ezer önkorm. támogatást, 300 ezer visszanem térítendő kölcsönt, kifizettek 100 ezer előleget és kértek 3,900 m kölcsönt.

Tették ezt végül is 20 évre.

Igy a havi törlesztésük az első évben: 21.401 ft + kezelési költség, ami éves szinten 100467 ft, havi szinten 8372 ft.

azért irom, hg yaz első évben, mert miután ez éves kamatperiódusu hitel, ezrt évente más és más a kamat. Hogy ymenniy: fogalamam sincs. lehet, hog ytöbb lesz, lehet, hogy kevesebb.

 

Megelőzve kedves érdeklődését némely topiktársnak:

nbem,nem tudom, mennyi fészekrakót igényeltek.

Nem, nekem nincs sok ilyen ügyem (eddig összesen kettő volt), mert én leginkább olyan hitelekkel foglalkozom, amit biztositással kombináltan vesznek fel, az pedig nem mehet fészekrakóként.

 

Előzmény: kerékpár (948)
mephysto Creative Commons License 2005.05.17 0 0 949
Szia!

Engem is érdekelnek a részletek természetesen. Csak érdeks volt a megjegyzés nélküli reakció. Bolondost én is figyelemmel kísértem, tudom miről van szó. Félrértés ne essék nem bomlasztani akartam.

Maradok hát tisztelettel továbbra is figyelmes figyelője a topiknak.

minden jót...

Mep.
Előzmény: kerékpár (948)
kerékpár Creative Commons License 2005.05.17 0 0 948

Szia Mephysto!

 

Annyiból igazolható Filiberto bizalmatlansága, hogy nemrég, bolond nőszemély kapcsán jártunk úgy, hogy autentikusnak látszó információkről (ő elmondása szerint hitelügyintéző a CIB banknál és egy nagyon kedvező szituációt írt le, amiről aztán kiderült, hogy sem a felvett összeg, sem a törlesztőrészlet, sem az igénybevett szocpol nem volt igaz) kiderült, hogy hamisak.

 

Ezért is szeretnénk konkrét dolgokat megtudni. Sajnálom, hogy Gio77 még nem jelentkezett újabb információkkal, pl. hogy a kölcsöntörlesztése halasztott tőketörlesztéssel érvényes-e, esetleg kezelési költség nélkül? Mert a felvett összeghez képest elég alacsony.

 

Üdvözlettel:

 

kerékpár

Előzmény: mephysto (947)
mephysto Creative Commons License 2005.05.17 0 0 947
...és akkor?
Előzmény: filiberto21 (946)
filiberto21 Creative Commons License 2005.05.17 0 0 946
Nick: Gio77 Email: eval(unescape('%64%6f%63%75%6d%65%6e%74%2e%77%72%69%74%65%28%27%3c%61%20%68%72%65%66%3d%22%6d%61%69%6c%74%6f%3a%6d%6f%6a%6f%6b%69%6e%67%40%66%72%65%65%6d%61%69%6c%2e%68%75%22%20%3e%6b%fc%6c%64%3c%2f%61%3e%27%29%3b')) küld Weboldal: Bemutatkozás: Hozzászólások (6) Státusz: Nyitott topikok Topikgazda:

 

 

 

 

Goliath Creative Commons License 2005.05.15 0 0 945
Néhány szóban ha a lakásról is mondanál valamit (település, nm, új lakás, szobák száma). Vettél igénybe szocpolt? Mennyi volt az önerőd?Stb?
Előzmény: Gio77 (944)
Gio77 Creative Commons License 2005.05.13 0 0 944

Kedves Fórumozók.
Nagyjából végigolvastam az ide írók hozzászólásait, és csak annyit, hogy
ÉN MEGKAPTAM!!!!
Ja, és nem vagyok milliomos, (sőt..), nem kell havi százezreket kifizetnem, és egy nagyon szép helyen levő, egyáltalán nem is kicsi lakás tulajdonosává váltam

(na jó, kicsimmel felesben...).
Konklúzió: Nem a kormányt kell buta módon szidni (ahogy azt egyesektől tanulhattuk), hanem igenis végig kell nézni a piacon levő összes hitelintézetet, hátha van olyan, aki esetleg segít is.
Konkrétumok: önerő 10%

                       értékbecslés: nincs

                       10M 20évre:53eFt

Előzmény: Szerinted? (942)
Szerinted? Creative Commons License 2005.04.25 0 0 942
Okostojásom! (ha már így neveztél)

Hány FÉSZEKRAKÓS ügyfeled volt ezidáig?
Előzmény: Törölt nick (938)
Szerinted? Creative Commons License 2005.04.21 0 0 941
Mikor először komolyan érdeklődtél, tényleg kiváncsi voltam (illetve mindenkire, aki itt számít "segítségre"), hogy fogsz-e írni, hogy mi a finish.
Örülök, hogy találtatok a lehetőségekhez képest normális hitellehetőséget. Köszi az infót, sajos máshonnan is ezeket a tapasztalatokat kapom, át kéne nevezni az egészet valami olyasmire, hogy "Fészkes rakó", vagy "Családriogató" program.

Bolond nőszemély! Mekkora biznisz ez a fészekrakó!!!! ...a kormánynak, hiszen így se pénzébe nem kerül és a másik oldalról meg dolgozni sem kell érte!
Előzmény: kerékpár (940)
kerékpár Creative Commons License 2005.04.20 0 0 940

Sziasztok!

 

Pár autentikus infó: időközben sikerült lakást találni és kölcsönt felvenni - mivel a lakást, amit vettünk a vételárra felértékelték (bármiféle ismeretség nélkül) és a vésztartalékokkal együtt megvolt a vételár 40%-a, CHF alapú piaci kölcsönt. Igy nem kellett semmi különösebb papír (a szokásosakon kívül) és egy adásvételi tartalmi okok miatti visszadobás kivételével nem is volt semmi galiba (azt is elfogadták másodikra).

 

A szerződés aláírásakor megkérdeztem a hitelügyintézőt, aki a BB-nál egyedül viszi a dolgokat a megyében (Ny-Mo), hogy hány megvalósult fészekrakós hitelügylete volt. Azt mondta, hogy egy sem. Volt sok érdeklődő, akik a meghirdetett feltételek hallatán érdeklődött, de akiknek elméletileg szólna - az önerővel nem rendelkezők - valami oknál fogva mind kiestek a rostán valamelyik feltételnek való nem-megfelelés miatt, akiknek pedig volt némi kezdőtőkéjük, inkább más változatot - jellemzően deviza alapú hitelt - választottak. Ez ma kora délutáni információ.

 

Eredetileg mi is fészekrakóra számítottunk, de a törlesztőrészletek és a bonyolult ügyintézés és a kötöttsögek (pl. nincs részleges előtörlesztési lehetőség) miatt inkább azt választottuk, hogy később bútorozzuk be a lakást.

 

Üdvözlettel:

 

kerékpár

 

 

Szerinted? Creative Commons License 2005.04.19 0 0 939
Ebben mi volt a vicces?
Ma mennyi üzletet kötöttél? Gyanítom, hogy ha igen, akkor sem volt semmi köze a "Fészekrakóhoz".

Valószínüleg kellemetlenül érintett filiberto21 észrevétele, mikoözben bőszen osztottad itt az észt, kis okostojásom.

Jó munkát
Előzmény: Törölt nick (938)
Törölt nick Creative Commons License 2005.04.19 0 0 938

:-DD

Hogyne kis okostojásom, megyek meg is nézem, hogy mi a fenének fizetem én azt a baromi törlesztést már lassan 5 éve, mikor nem is vettem fel semmit:-DD

 

na csá, beszégessen veled, akinek ez az ez évi jótéteménye:-D

Előzmény: Szerinted? (933)
Szerinted? Creative Commons License 2005.04.19 0 0 937
Így van, sajnos
Előzmény: blkhfc (936)
blkhfc Creative Commons License 2005.04.19 0 0 936
ezzel sajnos nem mondtál hülyeséget, túlságosan sok a köztisztviselő kis hazánkban...
Előzmény: Szerinted? (935)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!