Keresés

Részletes keresés

Pocó Creative Commons License 2004.12.27 0 0 77
A fajtabemutatót írtam én :) Az oldaladat megnéztem, de majd otthonról kérek, mert most Veszprémben vagyok
Előzmény: biglike (75)
biglike Creative Commons License 2004.12.27 0 0 76

Nézd meg az oldalam  és kérj magadnak kutyát!

A kutyák rovat mindent leír ezzel kapcsolatban!

http://dogger.gportal.hu

Előzmény: biglike (75)
biglike Creative Commons License 2004.12.27 0 0 75
És pontosan melyik cikket?
Előzmény: Pocó (74)
Pocó Creative Commons License 2004.12.27 0 0 74
Én az stimmel, de mellette kabalablabla jár ide, Lajost nem tudom :)
Előzmény: biglike (73)
biglike Creative Commons License 2004.12.27 0 0 73

Akkor sem tudom!:)

Te?Zemanek?yo-yopapa?Holovitz Lajos?:)))))))

Előzmény: Pocó (72)
Pocó Creative Commons License 2004.12.27 0 0 72
Pontosítok, nem lelassulva vagy, ez csak a karácsony hatása :P
Előzmény: Pocó (71)
Pocó Creative Commons License 2004.12.27 0 0 71
Le vagy lassulva? lvasd el újra az előző hozászólásomat! :)
Előzmény: biglike (70)
biglike Creative Commons License 2004.12.27 0 0 70
Például?
Előzmény: Pocó (69)
Pocó Creative Commons License 2004.12.27 0 0 69
Nagyon leegyszerűsítve igen.
Az ismerős arcok alatt pedig azt értettem, h akik a cikkeket írtuk, azok rendszeresen látogatják a biglis fórumot :)
Előzmény: biglike (68)
biglike Creative Commons License 2004.12.27 0 0 68

Megvettem:)

Látom rengeteg biglis kép van benne és szöveg, de mit értettél ismerős arcnak?

Talán benne van vki közületek?Hol melyik?

Elolvastam a lényeget!

Attól, lesz neveletlen makacs a beagle-m ha pl:megrág valamit apám meg jól leordítja a fejét, hogy mit képzel ez a kutya magáról!

Én vagy vki más meg odamegyek hozzá, hogy:Jajj, szegény pára, most mért vagy vele ilyen hát tudod nem direkt csinálta!Jajj a kis szegényke!!:)

Előzmény: Pocó (67)
Pocó Creative Commons License 2004.12.27 0 0 67
Majd meglátod :)
Előzmény: biglike (63)
vivi.g Creative Commons License 2004.12.26 0 0 66

Karácsonyoztam!

meg utazgattam!

szóval vagy itthon voltam,de nem értem rá,vagy nem voltam itthon!

Előzmény: biglike (65)
biglike Creative Commons License 2004.12.26 0 0 65

Szia!

Hová tűntél?

Előzmény: vivi.g (64)
vivi.g Creative Commons License 2004.12.26 0 0 64
Szia Biglike!!
biglike Creative Commons License 2004.12.26 0 0 63
Milyen ismerősökre gondolsz?
Előzmény: Pocó (62)
Pocó Creative Commons License 2004.12.26 0 0 62
:)

Az "A kutya" friss száma alatt a januárit értettem, 23-án jelent meg. Sztem meglepődsz ha megveszed, biztos találsz benne ismerősöket :D

Azt, hogy milyen kutyára tudsz felügyelni, felnevelni, neked kell tudnod. A legtöbb kutya igényli a foglalkozást, lakásban tartva pedig a napi 3* min 1 óra sétát. A gazda felelőssége MINDIG a kutya nevelése legyen szó bigliről vagy más fajtáról. A bigli olyan szempontból "rosszabb" választás egy első kutyásnak, hogy önálló munka végzésre tenyésztették és eszméletlen intelligens, tehát a következetlenséget konoksággal hálája meg, ha nem foglalkozol vele azt pedig rosszasággal.

Egyébként szerintem többet tudsz te már a biglikről, mint egy "mezei" első kutyás :P
Előzmény: biglike (61)
biglike Creative Commons License 2004.12.26 0 0 61

Sztem első próbálkozásként-mivel még nemigen van tapasztalatom-jobb egy könnyebben tanítható, kevésbé önfejű kutyával próbálkozni, mint egy bigli!Köztudott h meg lehet tanítani de akadhatnak problémák és egy bigliből nem lesz németjuhász ugyebár!

Szóval sztem első kutyának egy könyebben kezelhetőbb kéne, aztán mikor belejövök:) mindenképp megpróbálom! Ha nagyobb leszek-már leírtam-mindenképp fokok tartani legalább egyet!

Szerintem

Te hogy gondolod?

Előzmény: biglike (60)
biglike Creative Commons License 2004.12.26 0 0 60

A kutya magazint a decemberit olvastam! A legérdekesebb a téli felkészülések féle volt!

Igen tanultam magamból!

És nem akarlak se téged se mást elkeseríten-már ha ez így normális megfogalmazás-de mivel a Roki egy neveletlenebb bigli, inkább hajlunk a border collie felé! Első ,,próbálkozásként,, nekem talán jobb is lenne egy kevésbé önfejű fajta, de ez nem jelenti azt hogy nem szeretem.

Ha nagy leszek viszont, mindenképp ,,kipróbálom,, a biglit!

Előzmény: Pocó (59)
Pocó Creative Commons License 2004.12.26 0 0 59
Nem így kellene felfogni :( Persze lehet mondani, hogy pofonok voltak, mikor rendre lettél utasítva, mert a fórum iratlan szabályait nem tartottad be, de sztem ezen túl kellene lépni, nem szerencsés folyton erre emlékezni és emlékeztetni. Ahogy elnézem, tanultál a dologból és ez helyes, sőt ha az én lányom lennél, igen büszke lennék rád :) Vissza olvastad már az akkori és a mostani hozzászólásaidat? Tanulságos. Lehet, h kezdesz megkomolyodni és felnőni? Remélem hamarosan megkapod a biglidet.

Jut eszembe, olvastad a friss "A kutya" magazint? Érdemes megvenni, komolyan.
Előzmény: biglike (58)
biglike Creative Commons License 2004.12.25 0 0 58
Elég pofont kaptam már...
Előzmény: Pocó (57)
Pocó Creative Commons License 2004.12.25 0 0 57
Mond, miért idegesítenél minket? Most úgy őszintém, ha a témánál maradsz? :) Kellemes ünnepeket neked is.
biglike Creative Commons License 2004.12.22 0 0 56
vandabanda válasz | megnéz | könyvjelző 2004.12.22 13:31:08 (7533)

Szia,

sztem teljesen értelmetlen most befedeztetni a kutyád,korai még.

A dokit üdvözlöm!Ez nem neked szól,te nem tudhattad.Az a jó,h kérdezel.

Ha-és jó lenne így csinálnod-törzskönyveztetni szeretnéd a kicsiket kell tenyészszemle,képességvizsga a te Kajládnak és a kiválasztott kannak is,aki 15 v.18 hónapos korától fedezhet-azt hiszem a beagle 15-től,a nagytestűek 18-tól.

Persze valószínűleg képes rá már most is és baja sem lesz tőle.

Szóval sztem várj még,szép Karácsonyt,szia!

Előzmény: kajlagazda (52)
Zemanek Creative Commons License 2004.12.22 0 0 55

2 éves kortól ajánlott fedeztetni, de elvileg már 18 hónapos kortól már lehet. Az nem elég, hogy szép a kan, ahhoz kell tenyészsemle és képességvizsga minimum, hogy kölykei lehessenek és törzskönyvezzék őket.

Mi ez a hülyeség, hogy a 3. tüzelés a vízválasztó? Még bőven ráér az a kutya elleni, első elléssel 4-5 éves korig bőven ráérsz, nem sürget senki.

Miért akarsz mindenképpen kicsiket?

Előzmény: kajlagazda (52)
Pocó Creative Commons License 2004.12.22 0 0 54
Ez a linkje a bigli topiknak :)

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9040804
Előzmény: kajlagazda (52)
biglike Creative Commons License 2004.12.22 0 0 53
Sajnos ez a topic nem valami forgalmas, és nekem nincs kutyám. Ajánlom neked, hogy próbálkozz a beagle topicban.:)
Előzmény: kajlagazda (52)
kajlagazda Creative Commons License 2004.12.22 0 0 52

Sziasztok Biglisek!

Új vagyok, most regisztráltattam magam, de nekem is van egy lány Beagle kutyusom, akit még tavaly kaptunk nászajándékba 10 hetes korában, most 1,5 éves. A nagy fülei miatt a Kajla nevet kapta, de nagyon illik hozzá ez a név. Igaz, hogy azóta hozzánőtt a füleihez, de  kajlasága megmaradt. Majd teszek fel róla képet. Jövő tavasszal fog harmadszor tüzelni, az állatorvos szerint ez a vízválasztó ahhoz, hogy kölykei lehessenek. Találtunk is neki egy gyönyörű kan kutyát ahol lakunk, Kőszegen, de ő még csak  11 hónapos. Kedves kutyatulajok! Tudtok nekem arra válaszolni, hogy egy kankutya mikortól fedezhet?  Van erre vmiféle állatorvosi ajánlás?

Pocó Creative Commons License 2004.12.15 0 0 51
Nekik sem jó, a kövér kutya szenved ugyan ugy, mint az ember. Rengeteg betegséget megkap, amit egyébként nem.
Ja, és az én vadász ismerőseim /van egypár/ nem csinálnak szobakutyát a vizslájukból. Kint vannak télen is, szélvédett helyen lévő jó kis meleg házukban :) Tavaly mértük, mikor röpködtek a minusz tizenhúsz fokok, akkor is legalább 10 fok volt a házukban. Ahol mellékesen csak éjszaka voltak, uis napközben járták az erdőt :)
Előzmény: biglike (50)
biglike Creative Commons License 2004.12.15 0 0 50

A vizslások beviszik!

Az elhízott vadászkutya tényleg nem jó, de lásd be egy elhízott bassetnél vagy tacsinál, mégis jobb egy elhízott bigli vagy vizsla!

Elvégre nekik valamivel hosszabb lábuk van!!!

Előzmény: Pocó (48)
Pocó Creative Commons License 2004.12.15 0 0 49
Ha folyamatosan kint van tartva és a háza megfelelően van kialakítva /hőszigetelt, bélelt, ne adj isten még fűtött is egy picit/ az ég világon semmi bajuk nem lesz.
Előzmény: Pocó (48)
Pocó Creative Commons License 2004.12.15 0 0 48
Kimondtad a lényeget: naponta legalább 3* és jól megmozgatni! nincs szomorúbb, mint az elhízottt vadászkutya, akár vizsla, akár más fajta /beagle, tacskó, basset, stb/ pontosabban egy azért van: a lutsa panellakó kutyája, aki hiánybetegségektől szenved, mert sétáltatásra nincs idő, de hogy el ne hizzon kevés kaját adnak neki.

Egyébként ki mondta azt, h a vizsla fázós kutya és télire be kell vinni a házba????
Előzmény: biglike (47)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!