Keresés

Részletes keresés

valimami Creative Commons License 2011.07.12 0 0 5797

Az első képen az a szürke szőr Spagi ágya előtt, az pet-bed kutyaágy, az állatorvosunk forgalmazza. Sokszor összekaparják maguk alatt az ágyat, amikor annyira átmelegszik, hogy átnedvesedik, bepárásodik alattuk. Ilyenkor ágyaznak maguknak. Ez meg elvezeti a nedvességet, nagyon szeret feküdni rajta Alexa - kint a kazánházban. Hiába hoztam be neki, nem akart bejönni. Spagi ágya viszont alulról szellőzik, nem tud úgy bemelegedni, mintha a földön feküdne. Ezért jó a kempingágy. Majd télen kap rá egy vastagabb szivacsot.

Előzmény: tunderlala-3 (5795)
tunderlala-3 Creative Commons License 2011.07.12 0 0 5796

Ez a napozás amúgy érdekes.... figyeltem a kutyákat, a legnagyobb rekkenő hőségben is minden nap kiment mindkettő olyan dél körül, és vagy 10-15 percet feküdtek kint a napon.:O MOndtam is a gyerekeknek, hiába döglenek meg a melegtől (csak szédelgett befelé utána mindkettő), de lehet, hogy a szervezetük meg igényli a napot, nem mondanak le róla... D-vitamin miatt, vagy a fene se tudja, de különben miért kínoztatnák magukat önszántukból napi rendszerességgel, és mindig csak napi egyszer negyed órát?

Előzmény: valimami (5794)
tunderlala-3 Creative Commons License 2011.07.12 0 0 5795

Hát, nálad is aztán annyira rossz sora van az ebeknek, megágyazott kempingágy és amit csak akarnak:))))

 

Nálunk nem fekszenek a fekhelyükre, szerintem melegük van rajta, mindig a kövön terülnek el.

Ma egy kicsit mintha enyhült volna, most "csak" 32 fok van árnyékban, és legalább fúj a szél.

Előzmény: valimami (5794)
valimami Creative Commons License 2011.07.11 0 0 5794

Spagikám a kempingágyon tengeti sanyarú életét, a hűvösebb (25 fokos) szobában.

 

  

 

Alexának is készítettem bent helyet, de nem tudom becsalni a kazánházból. Inkább kimegy napozni. Szerencsére csak 6 után ment ki, akkor is csak a fájós izületeit tette a napra.

 

  

Előzmény: tunderlala-3 (5793)
tunderlala-3 Creative Commons License 2011.07.11 0 0 5793

HÁt, most már nincsenek is, nagyon szépséges lett... senki nem gondolta volna.:))

De amúgy meg teljesen igaz, nem csak a szépségük miatt szeretjük őket, ami belül van, sokkal fontosabb:)

 

Hogy bírjátok ezt a meleget? Én tegnap már hideg vizes törülközőt terítettem rájuk, pedig egész nap idebent vannak, fekszenek a kövön, de még így is néha annyira szaporán lihegnek, látszik, hogy szenvednek, már tisztára sajnálom őket.:(

 

Ilyenkor mindig eszembe jut az a sok kutya láncra kötve, oylat is tudok, aki ráadásul egész nap a tűző napon van... hát csoda, hogy túléli egyáltalán, az enyéim egy nap után kész lennének biztosan.:s :((

Előzmény: valimami (5792)
valimami Creative Commons License 2011.07.11 0 0 5792

Hát, én hiába nézem a képeket, most se látom őt csúnyának, hi-hi. Meg aztán, mi emberek se vagyunk mind szépek, mégis mindenkinek akad, aki szeresse. És akit ő szeressen. Mert nagyon nem a külső a fontos. Ez a lényeg, nem? Ő ugyanúgy szeret titeket, mintha nem lennének dumbó fülecskéi. Igenis, ő egy szép hattyú.

Előzmény: tunderlala-3 (5791)
tunderlala-3 Creative Commons License 2011.07.11 0 0 5791

 

Az első két képen Bella van. A másodikon a tesóival, ő a középső.:)

 

Ez meg Tara. A fülszerkezetet nézd:))), akkora lapát fülei voltak, mindig Dumbónak hívtam, a gyerekek meg rinyáltak miatta, hogy ne dumbózzam:D

 

Na úgyhogy ezért volt ő Dumbó, a kisebb lányom szerint rút kiskacsa, és most ő a legbüszkébb rá, hogy "ugye megmondtam anya, hogy hattyú lesz belőle?":) És amúgy tényleg... nem hittem volna, hogy ilyen szép lesz, és még csak kamasz...:)

tunderlala-3 Creative Commons License 2011.07.10 0 0 5790

Hát, amilyen hűségesen mindig a nyomomban vannak, és amilyen okos szemekkel tudnak nézni, néha komolyan azt várom, hogy megszólal valamelyik. Tara persze még olyan kis szeleburdi kölykös Bellához képest, de ő is olyan kis kedves már most, meg kell zabálni.:)

 

Egészen pici kölyökként volt Tara csúnyácska, de rendesen.:))))) Bella olyan kis bájos pofi volt már akkor is, Tara meg nagy lógó fülű, és az arcocskája se volt olyan bájos, mint Belláé picinek. Ha nem hozhattuk volna el részletre, biztos, hogy otthagyom:D

Majd keresek róla egészen pici kori képeket. A gyerekek mindig mondogatták, de olyan kis sajnálkozós hanghordozással, hogy nem baj, nem a szépségéért szeretjük, hanem mert aranyos:D

Előzmény: valimami (5789)
valimami Creative Commons License 2011.07.10 0 0 5789

Akárki akármit mond, gyönyörű két kutyád van! És ami a legfontosabb, hogy szereted őket. Akárhány láb, vagy akármilyen hosszú szőr is takarja. Ez így a jó. Tara is nagyon szép, már így is, nem is értem a rút kiskacsa dolgot. Csak gondolj bele, az embergyerekek is milyen kajla kamaszok lehetnek, utána gyönyörű szép fiatal lesz belőlük. Tara is ezen az úton jár. Bár nem értem, mert nekem így is nagyon tetszik, dehát az nem mérvadó, nekem minden kutya gyönyörű, mert a lelkük az. A külső csak hab a tortán.:-))

Előzmény: tunderlala-3 (5787)
tunderlala-3 Creative Commons License 2011.07.09 0 0 5788

Harc!:DD

 

         

tunderlala-3 Creative Commons License 2011.07.08 0 0 5787

Az poén volt pedig, az a farokszerkezet anno.:D

 

Nagyon szeretik egymást, mindkét kutyával ilyen nagy szerelem van egyébként:) Az az igazság, hogy ma inkább Tara volt a középpontban fényképezésnél, mert a tenyésztő kért képeket, már rég nem látta...

Olyan rút kiskacsa volt picinek, mostanra hattyú lett, szép ő is, ugye?:)

 

Bellát szegénykémet valahogy olyan furcsán "szabták", már amikor még kopasz volt a műtét után, akkor látszott, hogy valahogy nem oda került a bőre, ahol eredetileg is volt, most is látszik, hogy egy helyen nem nő olyan hosszú szőre, mint egyébként nőne ott, így van egy "luk" oldalt, sajnálom, mert ha ott is nőne hosszúra, még jobban takarna... de hát ez legyen a legnagyobb bajunk az életben, vagy inkább ez lenne....

 

 

Előzmény: valimami (5786)
valimami Creative Commons License 2011.07.08 0 0 5786

Bellának nagyon szépen visszanőtt a szőre, még az oroszlános farkára is. Szépen takarja a szőr a "kis" hiányosságát is. Tara meg ahogy csukott szemmel élvezi a kislány dajkálását, nagyon aranyosak.:-)))

Előzmény: tunderlala-3 (5785)
tunderlala-3 Creative Commons License 2011.07.08 0 0 5785

Mai képek:)

 

Bella. Lassan már nem nagyon lehet megkülönböztetni őket, mármint idegennek, úgyhogy mondom inkább:))))

 

Tara. Azért látszik, hogy neki még nem annyira felnőttes a bundája.

 

Bella meg vedlik, úgyhogy ő most kopasz, de nekem így is szép:))

 

 

És ez kérem a valódi szerelem:D Tara és a kisebb lányom.:)

 

tunderlala-3 Creative Commons License 2011.07.07 0 0 5784

Az alkata alapján én nagyobbra tippeltem.

 

Enyéim bent laknak, illetve szabadon választott, hol akarnak lenni, általában ahol mi vagyunk:) Kivétel ez alól az esti házőrzés progi, na azt imádják, sötétedés után ki vannak hegyezve nagyon és hatalmas elánnal őrzik a házat...amíg be nem paterolom őket éjszakára, mert éjjel (a saját biztonságuk miatt is) mindig bent alszanak.

 

Hát meleg van rendesen most, az biztos, enyéim is idebent vannak egész nap, szintén a kövön kiterülve...csak ha valaki kimegy az udvarra, akkor mennek ki vele. De a nagyobbikat szoktam röhögni, megindul kifelé, még esetleg a teraszra ki is megy pár lépést, ott megáll és gondolkozik és már fordul is vissza, hogy "demarhamelegvan"!:D

 

Most jöttünk meg a sétából, 7 előtt el sem lehet indulni, olyan hőguta lett hirtelen.

 

A bolt előtt gondolom ki volt kötve, nem? Akkor meg mindenki befoghatja.:)))

Előzmény: moonlight1984 (5783)
moonlight1984 Creative Commons License 2011.07.07 0 0 5783

Szia!

 

Kb boxer méretű, talán kicsit magasabb is. Súlya 35-40 kg között van, mivel kint lakik- igaz van hőszigetelt háza-, télre kicsit jobb ha hízik, a melegben meg nincs sok étvágya, olyankor fogy pár kilót.

No meg a kint lakik sem igaz teljesen... most pl itt kiterülve hever a járólapon, hűsöl - megint olyan pofát vágott, be kellett engedni :)

Nagyon meleg nap ez nekik kint.

Amúgy a pofája,alkata és a hatalmas fogai miatt egyik gyakran előforduló megjegyzés -"Hú, ez egy harci kutya"- az emberek tudatlansága határtalan...

Egy alkalommal a kisbolt előtt várt -fekve, csendben-, mire rám akarták hívni a rendőrt meg a sintért, mert ez egy veszélyes pitbull, és miért viszem ki az emberek közé...aztán csak néztek, amikor a 3 éves kislányom megfogta a pórázt, szólt a kutyának és az békésen sétált vele hazafelé.

 

Ha a skótjuhásztól is félnek, az is a tudatlanság számlájára írható, sajnos.

Az egyik kedvenc fajtám egyébként :) Gyönyörűek :)

Előzmény: tunderlala-3 (5780)
tunderlala-3 Creative Commons License 2011.07.07 0 0 5782

Szép! MIért van a kép fekete keretben?

Előzmény: makranc0624 (5781)
makranc0624 Creative Commons License 2011.07.07 0 0 5781

Szépségünk ASTOR!!!

tunderlala-3 Creative Commons License 2011.07.05 0 0 5780

Szia!

 

Nagyon a dogra hajaz, mekkora ez a kutya? Nem csodálom, hogy sokan félnek, még az enyéimtől is szoktak, mert olyan "nagyok":D Skót juhász mind a kettő:))))

Előzmény: moonlight1984 (5770)
tunderlala-3 Creative Commons License 2011.07.05 0 0 5779

Nagyon akart ő még élni akkor, ezért is szedte össze magát ilyen gyorsan. Hihetetlen, mennyi erő van bennük tényleg...

 

Ezt írtad, emlékszem, hogy Spagi megrémült, amikor elvittétek Alexát. Biztosan szegény arra gondolt, hogy most már egyedül marad, mert Alexát sem látja viszont, honnan is tudhatta volna, hogy nem így lesz?

 

Más téma. Barátnőmék elmentek nyaralni 9 napra. A 8 hónapos kiskutyájukat meg otthon hagyták egyedül.:O

Anyósa jár le etetni, virágot locsolni,  na de hát ez napi 1x5-10 perc, nem fog leállni a kutyát tutujgatni.

Szegény. TEgnap elvittük őt is sétálni, hát még azt az örömet, amiben volt, hogy végre ismerős fejeket lát csóri.:)))

 

Én nem tudnám így itthon hagyni őket magukra.:( Vagy olyan helyre megy az ember, ahová viheti a kutyát is, vagy ha nem, akkor legalább egy jó kutyapanzióba adja be, ahol foglalkoznak is vele, nem egyszál magában van szerencsétlen kutya egy hétig, vagy tovább. Próbálok az agyával gondolkozni, ő is honnan tudná, hogy a gazdái majd egyszer valamikor hazajönnek? Most csak azt látja, hogy mindenki eltűnt körülötte, ő meg tök egyedül van.... szegényke.:(

Előzmény: valimami (5774)
tunderlala-3 Creative Commons License 2011.07.05 0 0 5778

Hát nem kell erőltetni, ez a kutya egész nap pörög, állandóan a labdáját hozza, addig nem nyugszik, míg nem rugdossuk el neki, olyankor rohan utána és ezt órákig lenne képes, mindig a "nyakunkban van" a labdájával.:s :D

Tara meg csak heverészik, "fordítva működik" a két kutya, de hát ez van.:)))

 

NÁlunk néha a gyerekek dugják el a labdát Bella elől, hogy nyugtunk legyen tőle. A héten két napig nem került elő a labda, hát itt olyan nyugalom volt....:p :D

 

Gyomorcsavarodás téma

 

Én úgy tudom, hogy nem a megevett kaja milyensége okozza, hanem az, ha evés után, tele gyomorral nagyon ugrálnak, játszanak.... sajnos az enyéimre mindig akkor jön rá a legjobban, ahelyett, hogy lefeküdnének heverészni, elkezdenek rohangálni, tele vannak energiával a kajától biztosan:))) Én meg frászban vagyok...

 

Másik, amitől még előfordulhat, így olvastam, ha nagyobb testű kutya földről eszik. Ha mohón, úgy még rosszabb, de egyébként is...

Ilyenkor több levegőt nyel evéskor, ettől felpuffad és ilyenkor megcsavarodhat a gyomor. Ezért a nagyobb termetű kutyákat nem szabad földről etetni, a tálat magasabbra kell tenni, hogy ne "fejjel lefelé" egyenek.

 

Enyéimnek is mindig egy-egy sámlira teszem a táljukat, úgy kapnak enni, emiatt.

Előzmény: valimami (5773)
tunderlala-3 Creative Commons License 2011.07.05 0 0 5777

Szerintem ez a normális hozzáállás, ezért verte ki a biztosítékot az, amit leírtam....

Előzmény: vértes (5771)
valimami Creative Commons License 2011.07.04 0 0 5776

Jaaajjj!!!

Előzmény: vértes (5775)
vértes Creative Commons License 2011.07.04 0 0 5775

Hát elég egyszerű, reggelre úgy felfujodott mint egy léggömb.

Nem vicc.

 

Előzmény: valimami (5772)
valimami Creative Commons License 2011.07.03 0 0 5774

Igen, szegény Mayácskám, amikor kidobta a gazdája az emeletről, először csak a láb sérülését kezelték. Hallottuk, hogy néha kattog valami a hátán-csípőjén, de gondoltuk ez már a kora miatt van, aztán addig kopott az elmozdult csigolya, míg becsípődött és teljesen lebénult, egyik pillanatról a másikra. Ráadásul annyira megijedhetett, hogy nem tud felállni, hogy még egy kisebb agyvérzést is kapott. Jó pár hétig féloldalas volt a pofija, szája. Pár napig elhúzódott a műtét is, mert a vizsgálatok közben találtak valami árnyékot a gyomránál, amiről úgy gondolták daganat és akkor fel se nyitják. Szerencsére "csak" gyomorfekély volt. Az orvosok se bíztak abban, hogy valaha még talpra áll egy gerincműtét után egy ilyen idős kutya. Úgy írták a záróba is, hogy egy ilyen műtét után optimális esetben 3-6 hét múlva áll fel, de ez lehet 6 hónap is. Két hét múlva mentünk varratszedésre, akkor még a hámmal segítve, de már felállt, 3 héttel a műtét után meg már önállóan is, minden segítség nélkül. Hihetetlen akaraterő volt benne, nem is tudom, honnan szedte egy 16-17 éves kutya azt a sok erőt.

Ezért volt elkeserítő, hogy most a végén már ennyire elhagyta magát...

 

Már nem látom, hogy keresnék Mayát a többiek. Igaz, Alexa azóta se ugat, de nem tudom, ez kapcsolatban van-e Maya halálával, vagy egyébként is csendben lenne. Nemrégen még hatalmas perpatvarok voltak Alexa és a szomszéd kiskutyák között, de az utóbbi időben csak lenéző tekintettel végigméri a hörgő-acsarkodó apróságokat és odébbáll. Már Spagi sem rohanja körbe a lakást és nem álldogál ott, ahol Maya ágya volt.

 

Viszont aranyos volt, mert amikor először vittük Alexát a vitamin szurira, Spagi utánunk kiabált, hogy aztán őt visszahozzátok nekem, nem úgy mint Mayát. Amikor hazaértünk, össze-vissza puszilgatták egymást, és a második szurinál már utánunk kiabálás se volt, megértette, hogy hazahozzuk, nem kell félni.

Előzmény: tunderlala-3 (5767)
valimami Creative Commons License 2011.07.03 0 0 5773

Nahát, csak 23 kiló? Sokkal nagyobbnak tűnik, gondolom a gyönyörű szőre miatt.

 

Nem akartalak megijeszteni ezzel a szív dologgal, nem biztos, hogy igazam van, nem vagyok orvos, én csak azért gondoltam, merthogy ugrál, amihez nagyobb lendületet kell venni, nagyobb erőkifejtés, erősebb szívműködés kell. Dehát gondolom nem erőltetitek játékra, futásra, csak amennyire neki kedve van.

 

Spagi súlyos diszpláziás, nem lépcsőzhet, nem terhelhetem. Imád labdázni, de amikor megunta, már nem hozza vissza nekem, hanem eldugja. Akkor tudom, hogy nincs tovább erőltetés. Ő nem tud felmászni az ágyra, a kocsiba is be kell emelni a popsiját. Amióta megtaláltuk az ócska kempingágyat, azóta az a kedvence, arra a magasságra még fel tud lépni. Szóval, mozgás problémák nálunk is vannak.

Előzmény: tunderlala-3 (5766)
valimami Creative Commons License 2011.07.03 0 0 5772

Szia!

Milyen tünetei vannak a gyomorcsavarodásnak? Csak annyit tudok róla, hogy nagyon veszélyes. Nekem meg van egy olyan boxerem, aki nem kapott enni és 20 kiló volt, amikor elkobozták a gazdájától. Most 30 kg, de nem tudok mit csinálni vele, mindent megeszik, amiről ő úgy gondolja, hogy ehető. Mindig attól rettegek, hogy valami ilyen gyomor problémája lesz. Kirámolja a komposztot, megeszi belőle a rohadt gyümölcsöt, a nyers krumplihéjat, közelharcot kell vívnom vele, ha elgurul a gyógyszerem, ő előbb ott van, hogy megegye. Felnyalja a konyhát a lehullott kenyérmorzsák miatt. Karácsonykor megevett egy ajándékba kapott piros díszgyertyát, utána napokig piros gyertyával volt tele a végtermék. A csúcs volt, szintén karácsonykor, megevett egy cukorral kikeményített horgolt harangot. Aki nem ismer, azt hiszi éheztetem azt a szegény kutyát.

 

 Szerintem nem így néz ki egy éheztetett kutya.:-))

Előzmény: vértes (5771)
vértes Creative Commons License 2011.07.03 0 0 5771

Nyolc éve a szobatársam,nemis kérdeztem mennyibe kerül.Itt kivarták a gyomrát

pont azért,hogy ez ne történjen meg mégegyszer.

Előzmény: tunderlala-3 (5769)
moonlight1984 Creative Commons License 2011.07.03 0 0 5770

Sziasztok!

 

Hoztam 2 képet a mi kedvencünkről, ha nem haragszotok meg. Nem fajtatiszta,anyukája boxer-vizsla keverék volt, apja dog. Utolsónak maradt az alomban, mert harapáshibás-ha nem hozzuk el, már nem élne...

Sokan félnek tőle, pedig fegyelmezett kutya közterületen, imádja a gyerekeket, bárki megsimogathatja. Ellenben ha az autónkhoz vagy a gyerekekhez nyúlnak, akkor viszont nincs pardon. Anyukámat pl. hiába szereti nagyon, az ajtónkon őt sem engedi be-mint ahogy mást sem, míg én be nem engedem. Nyugodt lehet az álmunk mellette.

Kint lakik, de persze a melegben és télen-vagy akár máskor is- úgy tud nézni...hogy aztán pár perc múlva a nappali szőnyegén heverészve vigyorog :)

Nagyon szeretjük, nyaralni és kirándulni is jön velünk mindig, már 4 éve.

Előtte egy ónémetjuhászunk volt, őt sajnos 3 éve el kellett altatni, diszpláziája és sorozatos agyvérzései miatt megsüketült, megvakult, bénulálos tünetei voltak.Sokáig küzdöttünk érte, de egy nap feladta, nem evett, nem ivott, nem örült semminek csak csendesen sírdogált a házikója előtt állva,és éreztem, el kell engedni...kihívtuk az orvost, és megerősített ebben...18 éves volt.

 

tunderlala-3 Creative Commons License 2011.07.03 0 0 5769

De legalább megműttetted. LÁtszik, hogy szereted.

 

Pont a napokban volt szó a "gazdaságossági szempontok"-ról, csak nem írtam le konkrétan, ami kiverte ezzel kapcs. a biztosítékot... most leírom, mert pont ua. az eset, mint nálatok. Csak a végkifejlet lett teljesen más.:(

 

8 éves bernáthegyi, gyomorcsavarodás. Elsőt túlélte, második elvitte. Kérdezem a gazdától, hogy az első után nem műtötték meg? Mert hogy ilyenkor szokták, ne forduljon elő megint...

Azt mondta, hogy nem, mert "már nem érte volna meg", 8 éves volt, ki tudja, lehet, hogy már csak 1-2 évet élt volna még, nem költöttek rá már ennyit.:s

 

Aztán felmerültek bennem olyan "praktikussági szempontok", hogy ugyan mit csináltak azzal a böhönye nagy kutyával, mert az állatkórházból még hazahozták, itthon pusztult el aztán. Ekkora gödröt ásni? Vagy elhamvasztatták, mi lett vele? Rákérdeztem pár nap múlva és szemrebbenés nélkül mondták, hogy elvitték a dögkútra.:O :(((((((

Előzmény: vértes (5768)
vértes Creative Commons License 2011.07.03 0 0 5768

Szia!

 

Eltaláltad,már nyolc éves ,dobinál ez már idős kor.

Előzmény: tunderlala-3 (5765)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!