Keresés

Részletes keresés

gregi91 Creative Commons License 2005.06.25 0 0 488
remélem jó
gregi91 Creative Commons License 2005.06.25 0 0 487
Nekem működik a mozgó dolog fotózás, vagy te mozgó makróra értetted?
[image1]
gregi91 Creative Commons License 2005.06.25 0 0 486
Nekem működik a mozgó dolog fotózás, vagy te mozgó makróra értetted?
Előzmény: kobuto (484)
gask Creative Commons License 2005.06.25 0 0 485
"A másik, hogy Full manuális vezérlésnél nincs manuál fokuszálási lehetőség.. :) "
Már hogyne lenne,ezért manuál mód! Manual mód, menübe be, 2.menü, focus mode: manual kiválasz. Ennyi! Ezek után a csillagtárcsa középső gombjával tudsz váltani az exp.idő, rekesz, és a fókusztávolság beállításai között. Nagyon ajánlom hogy mindenki töltse le az igazi 123 oldalas használatit, különben ilyen óriási tévedésekbe esik, és sohasem tudja meg igazán mire is képes a gépe!!!
kobuto Creative Commons License 2005.06.24 0 0 484
A supermacroval én is sokat szívok. Mozgó dolgoknak már neki se veselkedek. :-)
Előzmény: lAlA (481)
mokus5 Creative Commons License 2005.06.24 0 0 483

Köszönöm a válaszokat, mérlegelek:-)!

 

Nézegettem, de csak akkor lenne versenyképes a szememben, ha a Z3-val kb. egy szinten lenne az ára.

Előzmény: kobuto (480)
lAlA Creative Commons License 2005.06.24 0 0 482

A másik, hogy Full manuális vezérlésnél nincs manuál fokuszálási lehetőség.. :) 

 

és a harmadik hogy míndíg remeg a kezem :o)

 

Egyébként én is csak ajánlani tudom a gépet, sokkal több jobb tulajdonsága van mint rossz.., pl a videó: nem tudom a kodak milyen felbontásban rögzít..

(jó ez igazából nem fényképezőgép feladat, de ha van... egy-egy helyzetben nagyon jól jöhet )

lAlA Creative Commons License 2005.06.24 0 0 481

Üdv!

 

Nekem van a Z3-assal egy kellemetlen tapasztalatom... Supermacro módban, mikor már csak pár centire vagyok a kiszemelt áldozattól, 80%-ban míndíg a háttér az éles.., ez sem spot-nál sem a többi beállításnál nem javul pedig a kép nagy részét a nyavajás "cél" tölti ki. Ekkor jön az hogy Zoom a kezemre és akkor átáll a fokusz rövidebb távra... utána vissza.. 

ezt már sokszor tapasztaltam... 

 

 

Előzmény: kobuto (480)
kobuto Creative Commons License 2005.06.23 0 0 480
Én az S1 IS -t is megnézegetném... Amúgy meg a te általad ajánlott kettő közül mindenképp Z3. A képstabilizátor nem tud túl sokat fogyasztani, mivel nagyon rövid ideig megy (videónál érdemes kikapcsolni, fényképezésnél meg érdemes csak expo-ra elindítani). Az LCD mérete se olyan vészes, napsütésben úgyse látsz belőle egy hangot se. Az AA elem vs. Li-Ion vitáról van már topik :-) Én 2000 expónál tartok, és szinte semmi bajom nem volt vele. Nem voltak elveszett képek (ha lefagyott, akkor is mindig ott volt az összes), mindig pontosan megtalálja a fókuszt (NAGYON gyorsan) és a használata is nagyon könnyű (programozható gomb, stb)
Előzmény: mokus5 (478)
gregi91 Creative Commons License 2005.06.23 0 0 479
Szerintem azért van egyi hiba összesorakoztatva, mert akinek hibája van leírja ide, de akinek nincs az nem írja le, és azért ez elég kevés z3 tulajdonosok számához képest.
Szerintem az lcd mindeggy, úgyis gépen nézed a képeket(de azért jó lett volna egy 1,8"-os lcd). Elem azért fogy ki gyorsan mert be van kapcsolva a képstabilizátor és amikor bekapcsoljuk a gépet vagy zoomolunk akkor is sok fogy, mert akkor optikát nehéz mozgatni. Bár nem ismerem a másik gépet amit kinéztél, de jó döntés a Z3.
Ja és a hibákra visszatérve, van egy típushiba: képvisszanézéskor amikor nagyítjuk a képet 3.2x-esből 3.6x-osba(?) nagyítás közben fekete slesz az lcd egy századmásodpercre.
Előzmény: mokus5 (478)
mokus5 Creative Commons License 2005.06.23 0 0 478
Sziasztok!
Ide is berakom, több szem többet lát.:-)

Gép vásárlás előtt állok, de nagyon nehéz a választás. Olyan gép kéne ami 1 analóg fotózásban már kicsit tapasztaltabb embernek is jó, de olyan is használná aki kicsi kompakt gépeken kívül mást nem használt, és nem is akar megtanulni. Én a Minolta Z3, és a Kodak 7590 es gép között vacillálok. Több pénz nincs rá így a kissé drágább Panák szóba sem jöhetnek:-(. Elsőnek a Z3-ast választottam volna, de kissé utána olvasva elég sok hibát írnak automata üzemmódban, és negatívum a kicsi LCD, és az AA elem, de van képstabilizátora. A 7590-esről jobbak a vélemények, de nincs képstabilizátora. Persze ez csak nagy fókusztávolságnál érdekes, és ekkor ki lehet támasztani a gépet.
Nos, mond te mit választanál?
Köszönöm előre is.

Mókus
Csigabiga 1 Creative Commons License 2005.06.22 0 0 476
Ja, még annyit, hogy az elöző masinámban én is 2200 mAh-s Hama akkukat használtam. Amikor megvettem a Z3-at, azokkal akartam tovább használni, de nagyon rosszak voltak! Még 100 képet sem tudam velük csinálni, úgyhogy a régi fotomasinával együtt eladtam a Hamákat is.
Előzmény: lAlA (474)
Csigabiga 1 Creative Commons License 2005.06.22 0 0 475

Szia IAIA itt is! :o)

 

Én a Z3-asomhoz eleinte 2300 mAh-s GP-ket használtam, de nekem nem váltak be, mert nagyon hamar (150-200 kép) lemerültek, többnyire olyan hirtelen, hogy a gép még az obit sem tudta behúzni! :o(

Aztán jött a 2300 mAh-s Sanyo! Na ezzel kb 300-400 képet tudok ellőni. Az utolsó néhyány percben már jelez a masina, hogy gyenge az akku, de azért még néhány fotót el tudok késziteni, azután kikapcsol - rendesen behúzva az obit is. :o)

 

Azóta van már 2500 mAh-s Sanyo is!

(nekem nincs, de lehet kapni)

Előzmény: lAlA (474)
lAlA Creative Commons License 2005.06.22 0 0 474

Üdv!

 

Akkumlátort szeretnék venni..

 

És érdekelne hogy valakinek van e Hama aksija.

Nekem most 2100-as GP-eim vannak és nagyon jók, de a Hama termékei szinte fél áron vannak (nem mindegy) ez egyenesen arányos a minőségével? Főleg tapasztalat érdekelne....

 

Valaki a Sanyo-t ajánlotta...

 

Energizer, Duracell, Ansmann, Uniross, Varta... ezekkel mi a helyzet

 


mondom főleg tapasztalatok érdekelnek, élettartam, megbízhatóság tényleges kapacitás..

 

thx

gask Creative Commons License 2005.06.16 0 0 473
Itt van néhány olcsóbb fényképezőgéptok amit találtam a neten:
Addel Store System;Hama Bluesky DFV45 belső méretei15x12x8 3120- Ft
Optiform ; Tamrac 5696 Digital 6 a tok belső méretei 15x 9x15
külső méretei 16x14x18 5160-Ft
Tamrac 5682 Digital zoom 2 ------II-------- 14x 9x12
------II--------19x13x16 6650-Ft
Pixmania ; Deal Cléo Revolver -------II-------18x11x? 4173-Ft
slacko Creative Commons License 2005.06.13 0 0 471

Sziasztok!

 

Minolta Z20 és Fuji s5500 között szeretnék dönteni, melyiket vegyem. A z20-hoz tudna valaki magyar használati utasítást küldeni? Letöltési cím is jó lenne.

500KB-nál nagyobb leveleknek: s.laszlo!freestart.hu

500 KB alatt s.lacko!posta.net

A felkiáltójel helyére @ kell, azért írtam így, hogy címkereső programok ne gyűjtsenek be.

Köszönöm, üdv.

Csigabiga 1 Creative Commons License 2005.06.10 0 0 470

Nem is aggódok! :o)

Előzmény: kobuto (468)
Csinki Creative Commons License 2005.06.09 0 0 469

Szereték tanácsot kérni Dimage z2 256-os kártyával 60ezerért 2.5 garanciával sok?

Üdv.Kunné

kobuto Creative Commons License 2005.06.09 0 0 468
Akkor nem aggódnék. Lehet, hogy csak a kereső pixelhibás. Én annak örülnék a legjobban (mármint az én esetemben)
Előzmény: Csigabiga 1 (467)
Csigabiga 1 Creative Commons License 2005.06.09 0 0 467

Akkor Nálad más a jelenség, mint nálam!

Az én gépemen csak a keresőben láthatóak a pöttyök, a nagy kijelzőn már nem.

Valamint, ha zajszűrés nélkül, feltett objektív-sapkával ellövök egy képet és átteszem a sz.gépre, nekem akkor sincsenek fehér pixelek a nagy feketeségben.

Előzmény: kobuto (466)
kobuto Creative Commons License 2005.06.08 0 0 466
Az tuti, hogy az nem az LCD hibája (ha előhozok pl. egy menüt, akkor már nem látszik --> ccd)
Előzmény: Csigabiga 1 (465)
Csigabiga 1 Creative Commons License 2005.06.08 0 0 465

A "kukucskáló" LCD-jén nekem is van 2-3 fehér pötty, de ez az LCD hibája, nem a CCD-é.

A CCD hibáját csak a letöltött kép teljes (vagy még annál is nagyobb) méretű kinagyításán lehet meglátni a sz.gép monitorján.

Előzmény: kobuto (464)
kobuto Creative Commons License 2005.06.08 0 0 464
Nem akarlak megnyugtatni, de nekem is van egy ilyen pöttyöm, ami az elkészült képen már nem látszik, csak az lcd-n áll egy helyben. Gondolom a beépített zajszűrés figyel ezekre.
Előzmény: DömDöDöm (463)
DömDöDöm Creative Commons License 2005.06.08 0 0 463

Gépvásárlás előtt állok és tanácsotokra csináltam teszt képet a CCD ellenőrzésére és látok 3-4 db fehér világos pontot a nagy feketeségben. Ezek lennének a pixel hibák? Ezek a gyártáskor keletkeznek vagy az idő múlásával "sokasodnak"? Ebben a témában lámer vagyok, de biztos van tőlem okosabb tasztaltárs aki fel tudna világosítani.

köszönettel_D:om

okos67 Creative Commons License 2005.06.08 0 0 462
hi Övre fűzhető nincs emil címem
Előzmény: HL7538 (461)
HL7538 Creative Commons License 2005.06.08 0 0 461
Milyen táskára gondolsz? Engem az Optiformnál rábeszéltek egyre, miközben az UV-szűrőt vettem. Csak az nem tűnt fel, hogy ha ráteszem az UV-szűrőt a kamerára, cseszhetem a táskát, nem fog beleférni, én pedig mindig rajtahagyom a gépen. Ha érdekel, privát emailben megbeszélhetjük, sértetlen a táska, egyáltalán nem használtam. :o|
Előzmény: okos67 (459)
okos67 Creative Commons License 2005.06.06 0 0 460
Tegnap néztem az extrembe 79,900,- de nem volt
okos67 Creative Commons License 2005.06.06 0 0 459
sziasztok Z3-hoz milyen táskát tudtok ajánlani? Ha mondanátok tipust esetleg tipusszámot megköszönném.
DömDöDöm Creative Commons License 2005.06.06 0 0 458
kitől vetted?
Előzmény: gask (457)
gask Creative Commons License 2005.06.05 0 0 457
Nos uraim én is magamévá tettem őt! Már nekem is megvan, és csak dicsérni tudom! A legfontosabb amivel kezdeném, ahol javulás, javítás tapasztalható az elődökhöz képest itt a fórumon olvasottak alapján. Valóban a legújabb 1.02E -s a firmware, a videó felvételbe semmi nem hallatszik bele (zoom, giroszkóp, autofókusz stb.)és nem akad nem áll meg, mehet amíg a kártya bírja.(Kingstone 256 Mb Elite pro high speed) A gyenge fényviszonyok között készült képeknél nincsenek csíkok, az órával sincs semmi probléma. Ja, és az ára 79000.- áfával 2 év garival. Erről ennyit. Ami lenyűgözött, k….  gyors, a vaku, na meg a zoom, ja meg az AS ki ne maradjon már! Aki ezzel a géppel nyusziszem effektust varázsol a célszemély szemére 4-5 m-en belül annak gratula!És ezt  az objektív vaku közti nagy távolságnak köszönhetjük. Ja és a derítést szoktam használni, nem a vörösszem effektus csökkentő módot. Ami bosszantó egy kicsit számomra az az objektív védő. Szerintem elég gagyi. Nem értem miért nem gumiból van, és hogy miért ezt a megoldást választották. Állandóan ling-leng, beleakad a kezem, midig figyelni kell rá hol van mert féltem tőle a pipec objektívet. A hozzáadott magyarnyelvű használati utasítás már a vicc kategóriáját súrolja (35 oldal), úgy hogy maximális köszönet  IAIA -nak (380. hozzászólás)a géphez adott CD-n lévő user guide magyar megfelelőéért, ami 123 oldal, és csak mellékesen a betű méret pedig kb.a fele! Nagyon hosszú leszek befejezem. Csá!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!