Keresés

Részletes keresés

rferi Creative Commons License 2017.09.16 0 0 14130

Nem fogok árat mondani, mivel nem tisztem, nem szoktam ilyet csinálni, de azért, hogy jobban lássunk, kéne még infó.

A linkelt képeken nagyméretű, és pláne szines "aranyozás" látható. Te is ilyet szeretnél?

Ez azért sarkalatos kérdés, mert egyrészt ekkora felületű aranyozást nem sokan tudnak csinálni, másrészt azt is leginkább csak valami sormintából, és nem figurálisból. A nagy méretű figurális mintához előbb el kell készíteni az aranyozó formát, és már az maga tízezrekbe kerülne. Egy nagy sorozatú könyvnél megérheti, mert sok könyvön oszlik el az ára, de itt....

A szines "aranyozás" - tehát a nyomott minta nem arany színű, de ugyanolyan technikával kerül fel - meg még drágább játék, mert minden színhez meg kell venni egy teljes tekercs szines fóliát. Ezt meg pláne nem igazán vállalják be....

Aztán a te képeiden bordás kötés látható, a bordák a gerincen vannak keresztben. Olyat szeretnél te is?

A könyved biztosan nem bordás, tehát hamisbordás kötést kell majd csinálni, ez plusz macera....bőrrel pláne....

A "szattyánbőr" többféle bőrt takarhat, neked leginkább a kecskebőrre van esélyed. Elég nagy darab kell, ha a szélessége a könyvnek a 30 cm, akkor kb 70x25, ha a másik, akkor meg kb 35x50cm, szóval kell majd ehhez egy egész kecskebőr, mert ekkora darabot, olyat, ami nem tartalmazza a lábakat, csak akkorából lehet majd kivágni. A lábak azért nem jók, mert a hónaljrészeken gyűrődik és ráncosodik a bőr, vékonyodik is, szóval nem lehet szépen fektetni a könyvre.

A bőr kilója minimum 3000 forint, egy ekkora darab a hulladékkal együtt simán van két kiló.

Remélem találsz ehhez vállalkozó könyvkötőt, mert szépek, amiket linkeltél.....

Előzmény: Ex Officina (14129)
Ex Officina Creative Commons License 2017.09.16 0 0 14129

Sziasztok!

Szeretném megkérdezni, hogy egy könyv újrakötése nagyjából mennyibe kerülhet? A könyv mérete kb. 30x22cm. A kötését szattyánbőrből szeretném, és valami hasonló hangulatú és technikájú megoldással, mint az alábbi példák:

http://www.bodleian.ox.ac.uk/__data/assets/image/0005/173606/aex0001-JPG.jpg

http://3.bp.blogspot.com/-gaz9yf9-yyA/TlKdJr6-K9I/AAAAAAAAEMM/QOdokYDFrd0/s1600/00944_front_board.jpg

Ha esetleg az is megtudható, hogy az árból mennyi az anyagköltség, és mennyi a ráfordított idő-szaktudás költsége, annak külön örülnék.

Nem tudom, ilyenkor minden esetben szét kell ívekre szedni a könyvtestet, vagy az egyben maradhat?

EdviG97 Creative Commons License 2017.07.13 0 0 14128

Nagyon szépen köszönjük. Még úgy is be kell szereznem egy két számot, hogy teljes legyen az összes évfolyam

rferi Creative Commons License 2017.07.13 0 0 14127

Én támogatom a kezdeményezést!

Előzmény: karrier (14126)
karrier Creative Commons License 2017.07.12 0 0 14126

Amennyiben nem égetően szükséges a Rádióamatőr újságok bekötése és tudnak még várni jobb sorsukra egy kicsit, akkor gondoltam egy merészet és megpróbálom megoldani a fórumozó kollégák japánpapír éhségének enyhítését. 

Csak kell egy kis idő amíg átgondolom, hogy miként... :)

Augusztusban megyek haza ismét, akkor meglátom, hogy hogyan tovább. 

Ne siessetek! :)

rferi Creative Commons License 2017.07.07 0 0 14125

Ha jól értem, az újságok fedlapjai rá vannak ragasztva az első és utolsó oldalakra.

Ha az újság több ív volt, akkor ez a legjobb megoldás, vagy ha leválasztod róla, és kipótolod a gerincnél annyira, hogy áthajtásos előzékként az első (hátlap az utolsó) ívhez rögzüljön.

De ehhez a kipótláshoz szerintem a japánpapír már vékony lenne. Régi -akori - könyveknél szokás volt az osztott-áthajtásos előzék, aminél a pótlás a könyvkötővászonból volt. Esetleg ezt átgondolhatod.

Előzmény: EdviG97 (14123)
EdviG97 Creative Commons License 2017.07.07 0 0 14124

EdviG97 Creative Commons License 2017.07.07 0 0 14123

Köszönöm szépen a válaszokat!

Megpróbálok beszerezni japán papírt, hátha azzal jobb eredményt érek el. Szerencsére nem kell az összes lapot megragasztani, csak azokat, amik annyira szét vannak válva, hogy fűzés után kiesnének a.

Visszatérve, mivel nekem is a régi rádiók az érdeklődési területem, sok érdekes anyag van benne a rádió kifejlődésével kapcsolatban,(pl.: az elektroncsövek fejlődése a telepfűtésűektől a váltakozó árammal táplálhatókig, a készülékek kinézete a pult formától a ládán át a hangszóróval egybeépített készülékekig...) valamint az akkori magyar rádiós viszonyokról. Vannak bennük mellékletek, melyeken 1:1 méretarányú huzalozási rajokat közölnek, hogy az építőkedvűeknek minél könnyebb legyen az adott készüléket összeállítani. 

Még egy kérdés. Vannak olyan évfolyamok, amik már be vannak kötve, de esnek szét, később ezeket is újra szeretném fűzni. Viszont ötleteket szeretnék, hogyan rögzítsem az egyes újságok elő és hátlapjait magához az újsághoz.  Például a képen az első oldalhoz van hozzáragasztva az alja valamint az utolsó oldalhoz a hátulja, de bennem felmerült, hogy úgy is lehetne rögzíteni, mint az előzéklapot.

(Válaszolni majd csak holnap tudok kérlek ne haragudjatok a hosszú várakoztatásért.)

rferi Creative Commons License 2017.07.07 0 0 14122

Nagyon izgalmas!

Valamennyire érintett vagyok, szakmám is, meg nagyapám már a kezdetekkor lelkes amatőr volt, gyűjtötte az akkori kiadványokat is. Sajnos az idő vasfoga sok kárt tett az anyagaimban, de elég sok A5 méretű rádiós újság úgy-ahogy átvészelte az évszázad viharait. Nagyon érdekes olvasmányok vannak bennük.

Ezek, amik neked vannak, talán még érdekesebbek, biztos sok kapcsolás, korabeli építési leírás van bennük, jó anyag a rádiógyűjtőknek!

Előzmény: EdviG97 (14118)
rferi Creative Commons License 2017.07.07 0 0 14121

Jobb modellezőboltban vegyél japánpapírt. Azzal ragaszd meg. Drága lesz, kábé 500 forint egy ív, és egyre nehezebb beszerezni sajnos.

Előzmény: EdviG97 (14117)
rferi Creative Commons License 2017.07.07 0 0 14120

JAJ!

"Ha nem fűzöd, a szétszedett újságot, gerincnél elvágod, az összes lapot összefogod, a vágott gerincet kened ragasztóval, és kész a könyvtest."

EZT RÉGI ÚJSÁGGAL NE! KÉREM! KÉREM!

Ezek a régi újságok értékesebbek annál, semhogy így tönkrevágja őket egy hozzánemértő ezzel a ragaszásos technikával!

Tanulja csak meg a fűzést, és fűzze le. Ezt később akármikor lehet javítani, pláne, ha visszaoldható ragasztóanyagokat használ!

Előzmény: kuperta (14116)
kuperta Creative Commons License 2017.07.07 0 0 14119

Ha jól értem minden lapra a gerincnél ragasztottál egy keskeny papírcsíkot.

Talán az 5g-os japán papír jó lehet, de szerintem az is jelentősen vastagít.

Előzmény: EdviG97 (14118)
EdviG97 Creative Commons License 2017.07.07 0 0 14118

Még egy kis infó az újságokkal kapcsolatban.  A mai  folyóiratoktól eltérően szokatlanul vastag, egy lap átlagosan 70 oldal. Eredetileg is ívekből állt: 4 ív/hónap, kivéve kettős számok, azok 5ív/hónap. Majd az egész összetűzve.  Így például a 2. évfolyam egyben 48 ív, kb 800 oldal. Ezt ketté bontom a könnyebb lapozhatóság miatt, így egy kötet fél évet fog tartalmazni.

EdviG97 Creative Commons License 2017.07.07 0 0 14117

Köszi a választ.

Ezt a technikát egy öreg könyvkötőnél láttam, még gyerekkoromban. Miután szétszedte a kötést, azután az ívek elfő lapjait megragasztotta, mert az enyv lekaparása után már nem sok papír maradt a gerincnél. Valamint valaki képes volt egybe kötni az első és második évfolyamot, miáltal egy 1200 oldalas szörny készült el, emiatt eleve érzékenyebb a sok olvasásra, valamint hozzám nem a legjobb állapotban került.  Valamint én úgy szeretem, ha az előlapok és a hátlapok is bele vannak kötve. Szerencsére ez a két évfolyam megvan újságban, az is be lesz majd kötve. Ezek meg jó lesznek gyakorlásnak.  Visszatérve muszáj volt megragasztani, mert már nagyon sok lap szét volt benne szakadva. Sajnos nem tudom, hogy mi a pontos mozzanata ennek. Amúgy ez egy elég régi zsírpapír és meglepően jól ragasztható az újakhoz képest.  Ehhez kérnék segítséget, hogy milyen papírt ajánlotok hozzá, mert ha rendes vastagságú papírral ragasztom túl vastag lesz a gerincnél.

kuperta Creative Commons License 2017.07.07 0 0 14116

Nem ismerem ezt a technikát.

A zsírpapír nehezen ragasztható, a gerinchez szerencsésebb PVA alapú ragasztó (a fehér faragasztóhoz hasonló, pl. PLATOL kézi könyvkötő ragasztó)

Ha nem fűzöd, a szétszedett újságot, gerincnél elvágod, az összes lapot összefogod, a vágott gerincet kened ragasztóval, és kész a könyvtest.

Írd meg mi nem sikerült.

Előzmény: EdviG97 (14115)
EdviG97 Creative Commons License 2017.07.07 0 0 14115

Bocs, a kép lemaradt

EdviG97 Creative Commons License 2017.07.07 0 0 14114

Köszöntök mindenkit a fórumon.

Első sorban régi rádiókat szeretek restaurálni, ehhez sikerült összegyűjtenem szakfolyóiratokat 1926-1944-ig.

Egy része már be volt kötve más része újság formában várja a bekötést. Barátom fog majd segíteni a kötésben, ugyanis még nem csináltam ilyet, viszont érdekel a folyamat.  Szétszedés után elkezdtem megragasztani az íveket, melyek közül valamelyek sikerültek, valamelyek nem, pedig ugyan úgy csináltam mindent. Vékony zsírpapírt vágtam fel, majd egyszerű keményítős ragasztóval ragasztottam. Tanácsot szeretnék kérni, hogy mit csináljak, hogy ez ne forduljon elő.

A válaszokat előre is köszönöm.

4Hópihe Creative Commons License 2017.06.29 0 0 14113

azt gondolom ez egy valódi szakmai zsüri, nem" kiscsillagokból" előlépett.

a tiéd teljesen stilizált a témához. nyilván nem tudják kihagyni a személyiségüket amikor szavaznak és pillanatnyi érzelmi állapot is erösen befolyásolja, és  nem tudhatjuk milyen volt  a többi.

tudom,hogy nem számit de mi itt többen dijaztuk....

amugy pl témától függetlenül én nagyon kedvelem a rozsdás penészes hatásokat-mondjuk esküvöi vendégkönyvnek max ha nomád stilusu akkor készitenék rohados hatásut, érzelmileg viszont és ha nem ismerem a témát mindenképpen elötérbe helyezem a rozsdás hatásokat...

Előzmény: karrier (14112)
karrier Creative Commons License 2017.06.27 0 0 14112

A gyerekek nagyon szurkoltak. Kérdezték, hogy ugye első leszek... :)
Mondanom sem kell, hogy mindketten nagyon el voltak keseredve, hogy nem.

De nem könnyű belőni, hogy kinek mi tetszik. Más az angolok ízlése, más a németeké, egy Angliában győztes könyv labdába sem rúg Franciaországban... a Hollandokat meg nem is nagyon ismerjük, hogy mi jön be.

Most, hogy már ismerjük a zsűri összetételét, több is a kvázi konzervatív vonalat képviseli benne, azaz a hagyományos, nagy technikai színvonalú, szép könyv vonalat. Lehet, mást kellett volna csinálni, de nekem nem ment volna. Miután elolvastam a novellát rögtön tudtam, hogy az elmúlás a vezérfonal. Víz, hajóroncs, rozsda, rohadás, félvilági utcára került alakok...

szóval ez jött ki belőlem és nem bánom. Jó kis játék volt! 

Előzmény: 4Hópihe (14111)
4Hópihe Creative Commons License 2017.06.27 0 0 14111

egy pályázati anyagnál mindig több energiát forditunk szerintem a beadandókra..

gratulálok nekem is nagyon bejön.

sajnálom,hogy nem dijazták,de  a kihivás a lényeg!!!!és biztos vagyok benne,hogy remekül szórakoztál a készités közben már akkor is amikor még csak fejben gondolkodtál milyen lesz a megoldás..

Előzmény: karrier (14110)
karrier Creative Commons License 2017.06.27 0 0 14110

Méret: 74x54(+a lakat)x17 mm (76x76 volt a maximum méret)

11 ív, 125 számozott oldal+kolofon. 12 lapos ívek.

80 g-os, csontszín Vergé (engré) papírra nyomták.

Greet Mak: The Island

Museum Meermanno, 2016

Max Kisman illusztrációival

A könyvtestet hajtogatás és préselés után két befűrészelt, süllyesztett bordára fűztem fel zöld és piros cérnával váltva, de úgy hogy rendes fűzésnek néz ki, csak a színek váltják egymást az ívközépen (zöld-piros-zöld-piros).

Hozzáfűzött előzékek vannak "talált" papírból. Ezekre hengerrel vittem fel zöld és piros offset festéket. A gerinc enyvezése után körbevágás, a gerincet egyenesre hagytam, nem gömbölyítettem. A metszéseket barnával alapoztam és egy nagyon kicsi rozsda is ment rá.

A táblák kartonból vannak. Az alap kartonra ragasztottam fel a "paneleket". A táblákat könyvtest méretűrre vágtam, nincs kantni, hogy egy blokk legyen az egész. Száradás után OXIDO vasfestéket vittem fel a táblákra és a gerincre (vasszürke lett) amit utána szintén OXIDO (bocs a reklámért, nem szándékos) edzővel kezeltem így lettek rozsdabarnák.

Beakasztás, előzékek kiragasztása, majd a hibák kijavítgatása után szerettem volna a címet is megjeleníteni a borítón. Végül a graffiti mellett döntöttem és mert utolsópillanatos vagyok nem tudtam fújni, hanem finom kis ecsettel kellet megfestenem.

A záródást, hogy könnyen nyitható is legyen nem vas drótból csináltam, hanem forrasztóónból, mert azt könnyebb hajtogatni.

Asszem röviden ennyi.

Ma nem tudok képeket csinálni, de holnap próbálok még részleteket közölni. 

Sajnos semmilyen díjat nem nyertem vele, pedig a kollégáim biztosak voltak valamelyik dobogós helyben. :)

A cégtől is 3 jelentkeztünk erre a versenyre. Az egyik egy kőtáblás, félig nyitott félig bőrrel bevont gerincű darab lett, a másik ragasztómentes kötéssel készül átlátszó műanyag borítóval amiben piros és zöld műanyag négyzetek, körök és háromszögek voltak amik mozogtak a "kötéstáblában". 

Nagy kaland volt. Még soha nem csináltam minikönyvet, nem is vonzott soha. De nagyon nehéz ilyen kicsiben gondolkodni, meg kivitelezni. Szerintem több időt foglalkoztam vele, mint egy "rendes" könyvvel tettem volna. :)

Előzmény: karrier (14106)
GPF Creative Commons License 2017.06.27 0 0 14109

Ejha! Nagyon bizarr! De tetszik!

Kíváncsi vagyok én is a részletekre!

rferi Creative Commons License 2017.06.27 0 0 14108

Hogyan csináltad a rozsdásvaseffektet?

Kirántottad a borítótáblát?

(mielőtt még valaki: még a nyolcvanas években a nővérem egyik tanára rántott bakeliteket szegezett ki a lakása falára, ha azzal meg lehet csinálni....)

kuperta Creative Commons License 2017.06.27 0 0 14107

Eddig csak nemesfémmel kivert táblát láttam, nem gondoltam, hogy a rozsdás vas is alternatíva. A furfangos csatot percekig néztem! Az utolsó képről nem is beszélve, ilyen nagy kezed van? :))

Érdekes könyv, miből van a tábla, mekkora, hány oldalas, mire van nyomva?

karrier Creative Commons License 2017.06.26 0 0 14106

Egy holland minikönyv versenyre adtam be ezt a könyvet.
A jelentkezéskor ők küldték a nyomtatott íveket.
200 körüli jelentkezőből mindössze 155 küldött be pályaművet.
A novella témája egy Amszterdam melletti sziget ami korábban hajógyárként majd kültéri hajózási múzeumként üzemelt, de ma már az enyészeté és "foglaltház" jelleggel laknak ott innen-onnan odakerült emberek. A végén persze az önkormányzat rendet tesz és mindennek vége. Az illusztrációk zöld-pirosak, kicsit mintha linómetszetek lennének, darabosak. 

Ehhez szerettem volna hangulatában kapcsolódó kötést készíteni.

Nem vagyok nagy barátja a minikönyveknek úgyhogy ez egy kihívásokkal teli, izgalmas és új kirándulás volt számomra.

kuperta Creative Commons License 2017.06.26 0 0 14105

Sehol nem találtam, de felhevített ellenállás huzallal jól vágható. két csavar az asztalba, a csavar sliccébe illesztve a drót, egyik vége fixen lekötve, másikon súly mert sokat nyúlik, aku töltővel megtáplálva.

Előzmény: 65charlie (14102)
65charlie Creative Commons License 2017.06.25 0 0 14104

Köszönöm! Megkérdezem őket.

Előzmény: rferi (14103)
rferi Creative Commons License 2017.06.25 0 0 14103

Talán, de tényleg talán abban a szivacsboltban, ami a Népszínház utcában van.

Előzmény: 65charlie (14102)
65charlie Creative Commons License 2017.06.25 0 0 14102

Sziasztok!

Párnázott táblához hol lehet vékony szivacsot beszerezni? Esetleg helyettesítő ötleteket is szívesen veszek.

karrier Creative Commons License 2017.06.15 0 0 14101

Lett gazdája.

Köszi mindenkinek.

Előzmény: karrier (14099)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!