Keresés

Részletes keresés

amarant Creative Commons License 2004.05.24 0 0 157
LOL! honnan szedted a képet?
Előzmény: _Peter_ (152)
ebolacola Creative Commons License 2004.05.24 0 0 156
valóban nem 100%-os a film, de szerencsére én jó sok jelenetnek át tudtam érezni a hangulatát, úgyhogy élveztem nagyon a dolgot. ó igen.
Előzmény: rosencrantzhu (154)
sem rokona Creative Commons License 2004.05.24 0 0 155
Ma megyek és megnézem a Tróját. Izgi lesz azután, hogy olvastam a hozzászólásaitokat.
rosencrantzhu Creative Commons License 2004.05.24 0 0 154
kurva jó, hogy kihagyták belôle az isteneket, tetszett ez a megközelítés.
Nekem ez nem jött be. Nincs ugyan nagyon ötletem rá, hogy miként kellett volna őket bevonni, de a mondakör szépségei teljesen kimaradnak. pl. Kasszandra, Laokón meg sem említődik.

Odüsszeusz odabasz. jöhet az Odüsszeia, Sean Bean fôszereplésével
Na és ebből hogyan lehetne kihagyni a mitolgiát? :) "sokat utaztam, éheztem, a végén meg levágom a 12 kérőt" :)

Szóval nekem nem tetszett. Igen látványos csatajelemetek, unalmas, önismétlő lelkizésekkel. Kb. ötször megtudhatjuk, miért megy el csatázni Akhilleusz és mekkora a lelke (miközben hidegvérrel lemészárol egy fél hadsereget a digitális technika segítségével)

Ízlések és pofonok :)

Előzmény: ebolacola (151)
Joys Creative Commons License 2004.05.24 0 0 153
A görög mitológiából tudjuk, hogy Agamemnon és Menelaosz is túlélte a trójai háborút, ahonnan diadallal tértek haza, dehát W. Petersen rendező tudatosan nem az Iliászt vitte filmre, ezért ne legyünk olyan szigorúak.
Különben is a film látványos, grandiózus alkotás, a cselekmény egységes egész és valamennyi főszereplő remek, különösen Brad Pitt, Sean Bean, Peter O'Toole és az ausztrál Eric Bana /Hektor/, aki ezzel az alakításával világhírnevet szerzett.

Gratulálok!

_Peter_ Creative Commons License 2004.05.22 0 0 152
;)) Egy kivágott jelenet:
ebolacola Creative Commons License 2004.05.21 0 0 151
tegnap megint megnéztem, hát, kurva jó film ez.

-kurva jó, hogy kihagyták belôle az isteneket, tetszett ez a megközelítés.

-Pitt jól játszik, csak figyelni kell a kis apróságokra amiket levág, pl. mikor a partraszállás után Agamemnónnal veszekszik Briszeisz miatt, és mondja a katonáknak, hogy nem akarja ôket legyilkolni, akkor vág egy nagyon komoly arcot

-Odüsszeusz odabasz. jöhet az Odüsszeia, Sean Bean fôszereplésével

-mikor a hajók szépen sorban megérkeznek a partra, aztán kipakolnak, meg összefutnak egymással a héroszok... beszarás jó hangulat

-stb stb stb

megint megnézem jövô héten.

motabu Creative Commons License 2004.05.21 0 0 150
Igen, az tényleg nagyon frankó volt.
Nagyon izgultam, hogy milyen lesz, mert az egy fontos jelenet, és szerintem B. Pitt jól játszotta a figurát, aki hirtelen ráébred, hogy őrületében milyen embertelen dolgokat tett.

+ nem mutatták, hogy levágja Hektór fülét, ahogy ígérte, de mikor H. fent van a máglyán, akkor látszik, hogy megtette

Előzmény: MamaSaid (149)
MamaSaid Creative Commons License 2004.05.21 0 0 149
Pedig hamarabb használták ezt a szófordulatot élő meberek mint az erős változatot a "j lovagok". :)

Megnéztem végre. Nekem tetszett a film. Amikor megláttam Peter O'Toole-t, komolyan meghatódtam. Nagyon kedvelem egyébként is és ez a szerep is nagyon illett hozzá. Brad Pitt nem tudom mitől lenne tejfölösszájú, elég férfias jelenség és nagyon jó színész. Egyre jobb. A páros jelenetük Peter O'Toole-al nagyon tetszett. Sean Bean végre kapott egy igazán jó szerepet (A Gyűrűk Ura I-ben Boromirt játszotta.). Jó Odüsszeusz. A szerelmi szálak sem csöpögősek és egyáltalán nem éreztem hosszúnak a filmet. Aki azt mondja, hogy ez rossz film, hát azt sajnálom. :)

Előzmény: baphomet (147)
baphomet Creative Commons License 2004.05.20 0 0 148
(az egyik 'azt mondta' felesleges, nem úgy gondoltam a mondatot.)
Előzmény: baphomet (147)
baphomet Creative Commons License 2004.05.20 0 0 147
én azon kacagtam fel hangosan, amikor azt mondta peter o'toole (asszem) azt mondta: may the gods be with you :)))
Előzmény: Zog (133)
tyler-durden Creative Commons License 2004.05.20 0 0 146
nekem se tűnt fel a annyira a szövegek bénasága. szerintem volt kifejezetten jó párbeszéd is.
Előzmény: I.Blasius (145)
I.Blasius Creative Commons License 2004.05.20 0 0 145
Fura, én direkt figyeltem a párbeszédeket, és annyira nem tűntek banálisnak, mint pl. a Pearl Harborban vagy az Armageddonban.

Lehet, hogy a Tróját is ókori nyelven kellett volna játszani, mint a Passiót. Bár abban meg az idegesített kurvára, amikor a latin szavakat olaszosan mondták. ("vincsere" és társai)

Előzmény: leda_bb (139)
Joana Creative Commons License 2004.05.20 0 0 144
Mármint szó szerint igy mondta? Akkor az a forditó bénasága. Én németül láttam, lehet, hogy amiatt, de nem tünt fel a szöveg bárgyúsága.
Előzmény: Zog (136)
tyler-durden Creative Commons License 2004.05.20 0 0 143
it's allright! go!:)
Előzmény: leda_bb (139)
Supernovablaster Creative Commons License 2004.05.20 0 0 141
Én úgy beszélek például.
Előzmény: Zog (140)
leda_bb Creative Commons License 2004.05.20 0 0 139
en mondjuk angolul lattam, de a kiugottam a moziszekbol, mikor a haldoklo hos annyit mond zokogo szerelmesenek: "It's allright." Neeeeemmmm!!!! ezt nem hiszem el. Tiszta Matrix. Ott is ezzel a szoveggel haltak meg. Mar hogy lenne rendben???
Előzmény: Zog (136)
motabu Creative Commons License 2004.05.20 0 0 138
nekem pont az tetszett, hogy nem voltak benne nagyképű, archaizáló gusztustalanságok, mint amivel a Gyűrűk ura pl. tele volt.
Nem a félmúlt, meg "látá, és jó vala" típusú szarságok adják meg a tragikum lényegét.
Az csak üres pátosz.
A trójaiak és a görögök éppolyan élő nyelven beszéltek, mint most mi. Élő emberek voltak, szlenggel meg mindennel, és nem tógában szavaltak holt nyelven, a bércre kiállva, bakker!
Előzmény: Zog (136)
Tamás Creative Commons License 2004.05.20 0 0 135
barátnőm ölébe fúrtam a fejem a fülemet befogva

Há' má' bocs, de nehogy má' a film tehessen a fura szexuális szokásaidról. :-DDDDD

Előzmény: Zog (133)
Joana Creative Commons License 2004.05.20 0 0 134
Mire gondolsz pl?
Előzmény: Zog (133)
Joana Creative Commons License 2004.05.20 0 0 132
Sean Bean állitólag - szerintem is jó volt!
Előzmény: ebolacola (131)
ebolacola Creative Commons License 2004.05.20 0 0 131
úgy legyen, de csakis a trójás makinak a fôszereplésével, fogalmam sincs, mi a neve, de mintha a GYU-ban is játszott volna.

ja, a Trójában piszok jól el volt találva a héroszok egymáshoz való viszonya, tetszett ez a tiszteletteljes összekacsintós megoldás.

Előzmény: Joana (128)
fobakter Creative Commons License 2004.05.20 0 0 130
Ez mar megtortent, a Hallmarkon volt a multkor, sajnos lemaradtam rola, de biztos adni fogjak meg.

De ezek utan, lehet, hogy Odusszeusz is egy het alatt hazaerne :D

Előzmény: Joana (128)
_Azzazzello_ Creative Commons License 2004.05.20 0 0 129
Azt viszont már tényleg nehéz lenne "realisztikusan" bemutatni.. :)
Előzmény: Joana (128)
Joana Creative Commons License 2004.05.20 0 0 128
Remélem, az Odüsszeiát is megfilmesitik.

Én is!

Előzmény: ebolacola (127)
ebolacola Creative Commons License 2004.05.20 0 0 127
tetszett a film, nagyon hangulatos tudott lenni helyenként. Odüsszeusz odabasz.
megnézem mégegyszer.
frt Creative Commons License 2004.05.20 0 0 126
Tegnap este végignéztük. Aztán hazamentünk. Semmiféle különösebb hatást nem gyakorolt rám a film. Megpróbáltam nem ráerőltetni a Gladiátornál érzett elvásáraimat, talán sikerült. A szereplők nagyon remekek voltak, Hektor elvitte az egész filmet és talán még Odüsszeusz aki említésre méltó. Heléne tényleg nagyon szép - szerintem - Bloom-ot meg egyébként is nagyon kedvelem, de könyörgöm Pitt nagyon ócska Akhilleusz volt. Persze az is meglehet, hogy csak nekem aki egyébként sem vagyok tőle elájulva. Nekem nem jön be, hogy valaki 41 évesen is tejfölösszájúnak néz ki. Ettől függetlenül szerintem Akhilleusz megformálásából egy sürgős pszichiátriai segítségre szoruló személyiségi zavarokkal küzdő egyed jött le a vászonról. Az Iliászt mint művet nem vették alapul, de ezt nem is mondta senki. Összefoglalva szerintem ez egy látványos amerikai film, amivel nagyon nagyot akartak villantani, de egy kicsit félrecsúszott. Egy egész estés szórakozásnak megfelel, de ennél többet várni tőle hatalmas hiba lenne. Szerintem kár érte.
Joana Creative Commons License 2004.05.19 0 0 125
Nem tudom, hogy amiatt, hogy egy gyöngécske filmre számitva mentem el a moziba, de szerintem elég korrekt alkotás volt, zenéstül, szinészi játékostól együtt. (Miért lenne baj az, hogy a GYU csatalejelenetei látványosabbak voltak vagy hogy eltértek az eredeti történettöl? )

Azon morfondirozom, hogy az eredeti Heléna vajon germán származású volt?

7-8/10

motabu Creative Commons License 2004.05.18 0 0 124
"Így gondolhatjuk azt"

bocs, kimaradt egy "is"
helyesen: "Így is gondolhatjuk azt"

Előzmény: motabu (123)
motabu Creative Commons License 2004.05.18 0 0 123
khmm, szerintem nem árt tisztázni valamit:

Nagyon sokan fanyalognak amiatt, hogy
"hová lett a történelmi hűség, hová lettek például az istenek?".

istenek nincsenek, ugye tudjuk ;)

Vagyis nem a történelmi, hanem a mítoszi hűség hiányzik némely pontokon.
(Arról meg az a véleményem, mint végzett latin szakosnak, hogy
1. engem mindig is zavart, hogy Akhilleusz azért nagy csávó, mert sebezhetetlen. Ha én is csak az Achilles-inamon sérülhetnék, ott pattognék mindig az első sorban, ahol harc van. Az isteni szálnak pusztán sejtetése számomra szimpatikusabb, mint ha végig az istenek sakkfiguráinak láttuk volna a hősöket. Így gondolhatjuk azt, hogy azért történt ezmegaz, mert az istenek ...
2. Ami a mítoszi cselekmény emberi szférájához való ragaszkodást illeti, a történet tényleg nagyon át volt írva sok helyen. Kérdés, hogy ha Léda tojásainál kezdve mindent beleírnak Neoptolemoszig, és nem vonnak össze ill. ejtenek ki karaktereket, akkor hányórás film lett volna a végeredmény, és mennyi maradt volna benne az akció, és mennyi a 25. főszereplő felvezetése, akinek másfél óra múlva lesz majd egy nagy mondata.)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!