Keresés

Részletes keresés

heted7 Creative Commons License 2008.06.10 0 0 317
Köszi!
Előzmény: siposf (316)
siposf Creative Commons License 2008.06.10 0 0 316
Ajax Bathroom vízkőoldót (ezt használjuk a fürdőkád és csap tisztítására is).
Előzmény: heted7 (314)
mzweitakt Creative Commons License 2008.06.09 0 0 315
Sziasztok!
Kefe szakboltban lehet mindenféle átmérőjű kőrkeféket venni, én azzal szoktam adjusztálni.

Egy pólós haverom mondta, hogy ha a mosás után dohos szaga van a ruháknak, mosásonként keressem meg a legbüdösebb darabot, és dobjam ki. Nincs segítség: kínai póló. (igaza lehet, én már hidrogén-peroxidot is bevetettem próbaképpen egy ilyen darab ellen, de a rettenetes pezsgésen kívül meg se döccent a szaga. Más kérdés, hogy a H2O2 lehet, hogy drágább lenne mint a póló...)

Ha azt akarom, hogy ne legyen ázott kutyaszagom a pólótól, vegyek indiai vagy maláj pólót...
heted7 Creative Commons License 2008.06.09 0 0 314
Milyen spray-t használtál?

Amúgy nagyon utálom ezt a felültöltős whirpoolt. Az enyém a penész után újabb extrával lepett meg: rozsdásodik (!) a teteje. Nincs öt éves. Anyám Energomatja 25 év után nem csinál ilyet...
Előzmény: siposf (313)
siposf Creative Commons License 2008.06.09 0 0 313
Megvolt a nagytakarítás :) A mosószeradagoló öblítőtartó részébe (amiben sajnos volt penész) Domestos-t öntöttem (folyékonyat), majd állni hagytam kb. egy órát. Ezután elfektettem, hogy a másik részét is érje, és úgy is pihent egy ideig. A penész teljesen eltűnt :)
A mosoószeradagoló alatt lévő vízkövet sprés vízkőoldóval tudtam eltávolítani, majd szivaccsal mostam le. Utána a mosógépet elindítottam 95 fokos mosáson ecettel (csak kb. fél literrel), majd utána mégegyszer üresen is.
Szép lett :)

Köszönöm az ötleteket amiket a topikból merítettem.
Előzmény: hive (309)
hive Creative Commons License 2008.06.08 0 0 312
sajnos nem mindegyik kivehető
Előzmény: tyukanyo40 (310)
tyukanyo40 Creative Commons License 2008.06.07 0 0 311
Szia!

Nekem most 1 éves a gépem, és már volt egy kisebb problémája. kb 6 hónapja volt már meg,amikor azt vettem észre,hogy az öblítőt mindjárt az elején,a mosásnál el eresztette. Mivel garis volt a gép, kihívtam a szerelőt, aki kicserélte az egész mosószeradagoló belsejét. Kiderült,hogy a penész miatt, eltömődtek a lyukak,így a víz nem föggőlegesen folyt be ,hanem összevissza,ezért volt az eresztés. Azt javasolta,hogy ne csak kihúzzam a fiókot,hanem vegyem is ki mosás után,így szellőztessem. Azt is mondta,hogy ne használjak sok mosóport, mert az is zsírosítja,ami kedvez a gombának. Egy teli mosásnál 50 ml mosópor elég,ha szennyezettebb a ruha,inkább emeljem a hőfokot. Kipróbáltam,és tényleg működik. Félévente javasolt egy liter 20%-os ecettel való átmosás üresen,ezzel a mosópor megkövesedett maradványait el lehet tüntetni. Javasolt még mosás után a vízzáró gumik szárazra törlése az ajtónál,ha elöltöltős,mert ott is megtapadhat a penész. Ha esetleg mégis megjelenik a feketeség,akkor vegyél "HANO" gombaölő spray-t,azzal kell befújni a tartály belsejét,maj üvegmosó kefével átdörzsölni. Nekem még nem kellett venni,mert amióta kiveszem a tartályt, azóta nincs penészem.
Remélem tudtam segíteni.
Üdv:Tyúkanyó
Előzmény: veildi (299)
tyukanyo40 Creative Commons License 2008.06.07 0 0 310
Mindig vegyétek ki az adagolót mosás után. Ha már megjelent a penész,akkor "HANo" gombaölő spray-t kell venni, azzal befújni a belsejét,majd üvegmosó kefével jól át kell súrolni. Amióta kiveszem a tartályt,nincs feketeség a belsejében.
hive Creative Commons License 2008.06.06 0 0 309
a felső képen úgy tűnik, mintha az a sárga lerakódás vízkő lenne, de lehet, hogy csalóka a kép
Előzmény: siposf (308)
siposf Creative Commons License 2008.06.06 0 0 308
Levehető a mosószeradagoló. A befújó cső környéki rész meg úgy néz ki, ahogy a képeken is látszik. Ahova a mosószeradagoló alsó fülecskéje beakad, ott is koszos.Azt sem tudom, hogy hogyan bírom kitakarítani, de majd próbálkozok hétvégén.

kép1

kép2
Előzmény: hive (307)
hive Creative Commons License 2008.06.05 0 0 307
Ha kivehető az adagoló, akkor egyszerű, mert be tudod áztatni. Ha nem, akkor csináld azt, hogy felforralt vizet önts rajta keresztül. Nekünk van elektromos vízforralónk, ahogy kikapcsol, azonnal öntöm a vizet a tartályba (alul persze kifolyik). Ha nagyon koszos, akkor ezt sajnos 3-4-szer is meg kell ismételni. Tökéletes még így sem lesz, de sokat segít rajta. Mivel a trutymó így belefolyik a mosógépbe, üresen kell járatni egy menetet.
Előzmény: siposf (306)
siposf Creative Commons License 2008.06.05 0 0 306
Sziasztok!

Kb. 1,5 éves Whirlpool mosógépünk van (felültöltős persze :D). A mienken is kezd kicsit penészedni az öblítő adagoló. Eddig öblögettem meleg vízzel, de nem sok sikerrel. Nem koszos még nagyon, de engem zavar. Átolvastam az egész topikot, de a végére már kicsit belezavarodtam :) Tehát ezt mivel tisztítsam ki?
Ahol a gép nyomja be a vizet a mosószeradagolóba (látszik a kis csövecske) ott egy picit sárgás, koszos.
A ruhák nem büdösek, a gép többi része látszólag nem koszos. Próbáljam áztatni a mosószeradagolót (miben?), majd adjak neki 95 fokos programot?
Köszönöm a segítséget előre is.
mzweitakt Creative Commons License 2008.05.16 0 0 305
polly mosógéptisztítót ajánlom mindenki figyelmébe. http://www.alkimia.hu/nyito.html
sok helyütt kapható, szervízekben, háztartási boltokban.
Ami fontos! Bepunnyadt mosogépnk cseréld ki a kifolyócsövét, mert onnét az ürítés végeztével újrafertőződik az egész cucc. A recéiből lehetetlen eltávolítani a trutyit.

Ne használj öblítőszert. Az öblítő "összekpaszkodik" a pamutszállal és a mosószerrel is. És utána marha nehezen ereszti el... Öblíts inkább többször. (egy flakon öblítőszer ára hány liter víz árának is felel meg? kb 1000. egy öblítás ált. 10l víz egy modern mosógépben...) Emellett az öblítőszer egész jó táptalaj minden penésznek, meg egyéb trutyinak...
veildi Creative Commons License 2008.04.01 0 0 304
Köszi a választ, értem. Én sem gondoltam nagyon full etrásra, de azért gagyit sem akarok, meg olyan kell ami birja.

Egyik ismerősöm mondta hogy létezik olyan hogy kiterjesztett garancia, erről mit tudtok?
Előzmény: heted7 (303)
heted7 Creative Commons License 2008.03.30 0 0 303
"Tényleg, amugy mennyi ideig él egy mosógép? kinek miért halt meg?"

Ez egy jó kérdés! Egy régi Hajdú Energomat (anno a háztartások 80%-ában olyan volt) 5 évente kijavítva az aktuális hibáját simán él 30 évet, anyukám még mindig azt használja. Egy mostani ha 10 évig kihúzta, már örülhetsz. Egyrészt jóval bonyolultabbal, de ennél is nagyobb baj, hogy nem tervezik hosszabb időre, rájöttek, hogy nekik az az érdekük, ha az emberek újat vesznek. Sajnos, ez egy ilyen világ. Épp ezért szerintem nem érdemes túl drágát venni, az esetek 90%-ában úgy is gyorsmosás lesz 35-40 fokon.

Féltöltés, öblítőstop, ezek nagyon hasznosak, lehessen vele 40, 60, 90 fokon mosni, legyen egy gyors programja azt kész, a többi szerintem felesleges extra. Még a centrifuga sem kell, hogy gyors legyen, a mienk 800 fordulat/perc-et tud max., de mindig csak 500-on centrizünk, mert így kevésbé gyűri, nem kell a pólókat vasalni.
Előzmény: veildi (302)
veildi Creative Commons License 2008.03.29 0 0 302
köszi a tanácsot! Nem nem olyat, de még dilemmázom, de nem azt fogok venni.
Amúgy meg ez jó, valoszinűleg nem jutott volna eszembe hogy nyitva hagyjam, ugyhogy köszi - ilyenekre gondoltam :)

Tényleg, amugy mennyi ideig él egy mosógép? kinek miért halt meg?
Előzmény: heted7 (301)
heted7 Creative Commons License 2008.03.28 0 0 301
Ja, és remélem nem felültöltős whirpoolt vettél!!
Előzmény: heted7 (300)
heted7 Creative Commons License 2008.03.28 0 0 300
Szia! Hajrá az önálló élethez :))

Ami a mosógépet illeti: a legfontosabb, hogy ne tartsd becsukva az ajtaját/fedelét, legyen mindig legalább pár centire nyitva, hadd szellőzzön. Ellenkező esetben pillanatok alatt berohad.

Amúgy nem egy nagy tudomány. Ha van a mosógép bejövő vízvezetékén csap, azt érdemes elzárva tartani, amikor nem mosol, különben ha valami gáz van a gépben, elázhat a lakás. Ha koncentrált öblítőt veszel (nem 4-5 literes kiszerelés, hanem kb. 1), akkor rá van írva a hígítási arány, ezt érdemes betartani, és mielőtt a gépbe töltöd összekeverni ilyen arányban vízzel -- célszerűen előre egy nagyobb adagot. Színeseket, fehéret külön, külön mosószerrel. 35-40 fokon a színeseket, de a fehéret is (különben összemegy), kivéve mondjuk a törülközőt, lepedőt, azt lehet melegebben. Ha meg valami gáz van, kérdezd meg anyukádat :)
Előzmény: veildi (299)
veildi Creative Commons License 2008.03.28 0 0 299
Sziasztok.

Kezdő vagyok a házvezetésben, otthon régi mosógépünk volt, de most külön költözöm és mindeből új :) mire érdemes figyelni a minőség megőrzésének érdekében... igen, nem szeretnék penészes, meg vízköves gépet, meg nem szeretném a harmadik héten a szerelőt hívni. :) bár, igaz van rá garancia :) - ami sose rossz ugye...

várom a tanácsaitokat :)
(és bocs ha kicsit offtopic de nem nagyon talalok működő topikokat)
heted7 Creative Commons License 2008.02.28 0 0 298
Ok, köszi, jó tudni. Ki tudja, hátha kelleni fog...
Előzmény: d_ew (297)
d_ew Creative Commons License 2008.02.27 0 0 297

Többet (sajnos) , folyékonyat , bár korábban is azt használtuk.
Előzmény: heted7 (296)
heted7 Creative Commons License 2008.02.27 0 0 296
Most több vagy kevesebb mosóport használtok?
Előzmény: d_ew (295)
d_ew Creative Commons License 2008.02.27 0 0 295

Jó rég jártam erre. Engem is már-már az őrületbe kergettek a penész
szagú mosott ruhák. Mi is mindent kipróbáltunk , floraszeptes mosás,
mosószeradagoló kitakarírás, stb. Nem hozott megnyugtató javulást.
Most alig merem leírni , de megszünt a probléma. Amit változtattunk:
hosszabb programon mosunk, és ezidáig a mosószer adagolója szerint
adtuk az anyagot most a mosógép adagolója szerint. És ez nálunk
bejött , persze lehet megfelelő bolygóegyüttállás is kellet a dologhoz :))
cukibogi Creative Commons License 2008.02.16 0 0 294
Azt hiszem a flóraszeptes dobozon ott van a domestos embléma, szerintem az összetétel hasonló lehet. Legalábbis a por flóraszepten láttam.
Előzmény: monkat (292)
.psp Creative Commons License 2008.02.16 0 0 293
60 fokos mosás 2 deci ecettel, tuti hogy minden szuttykot kihoz, ja és a leg agresszivebb régi vizkövet is leszedi a meleg ecetes viz a gépből.
Előzmény: monkat (291)
monkat Creative Commons License 2008.02.11 0 0 292

Most értem a végére,látom nem én találtam fel a spanyolviaszt:)))

 

Mit gondoltok, a Flóraseptes átmosás hatékonyabb mint a domesztosos?Mintha azt többen javasoltátok volna?

Nekem elöltöltős Zanussi ....van, ,az sem jobb.

monkat Creative Commons License 2008.02.11 0 0 291

Sziasztok,

 

most kezdtem el én is visszaolvasgatni,nálam is hasonló problémák vannak,miután kihúzom a mosószeres tartályt tiszta fekete az egész mindenség.Undorító, és csak irígykedni tudok azokra akiknek a tiszta ruhájuk olyan jó öblítő illatú:)

 

Már mindent kipróbáltam,hátha a mosószer nem jó,most Ariellel,Persillel mosok,a létező összes öblítőmárkát kipróbáltam,most az aromások jönnek be.

Gondoltam biztos sok ruhát tömök be egyszerre,ezért most kevesebbet rakok be,így egy fokkal jobb.

 

Én tömény domestost priccelek a mosószertartály helyére(szerencsére kivehető),

a tartályt domestoszos vízbe teszem, és az szépen feloldja azokat a gusztustalan nyálkás fekete valamiket,majd lesúrolom, elég sokáig tartja magát.belül nem nagyon oldja le,ha már nagyon büdös,akkor 90 fokon átmosatom az egész mosógépet domestosszal.

 

De olvasok is tovább,hátha van még jobb ötlet:)

 

 

 

Jázmin 74:Ami nekem nagyon bejön, az a folyékony mosószer,én is nagyon utáltam,hogy mindig olyan mosószer szemcsések a ruhák.Próbáld ki,megfizethetőek,vannak hipoallergének a babáknak,én már soha többet nem használnék mosóport.

 

 

 

 

Előzmény: jazmin74 (290)
jazmin74 Creative Commons License 2008.02.11 0 0 290

Szia!

 

"Tomi"-t használok, poralakút.

Teszek egy próbát és belerakom a dobba a mosószert.Hátha...

Biztos, hogy nem adok hozzá sok port, mert ennyit rakok már 12 éve mindig és nem volt ilyen problémám.

Az is lehet, hogy az öblítő program monda fel a szolgálatot.

Mindenesetre nagyon köszi, hogy válaszoltál/segítettél.

 

Üdv

Szilvi

Előzmény: heted7 (289)
heted7 Creative Commons License 2008.02.08 0 0 289
...mosószert...
Előzmény: heted7 (288)
heted7 Creative Commons License 2008.02.08 0 0 288
Totál nem értek hozzá, de azért:
- Milyen mosószárt használsz?
- Ne adagolod túl?
- Próbáltad már direkt a dobba, a ruhák közi rakni?

H7


Előzmény: jazmin74 (287)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!