Keresés

Részletes keresés

Schaumari Gyüttment Creative Commons License 2006.12.04 0 0 28
Naja, de ahogy lent is írtam, nem vagyok se Vangelis, se IT-zseni... egész egyszerűen egy használható szintire vágyom. Nem ez lenne a fő hangszerem, természetesen...
Előzmény: Haasz Andras (26)
adsr Creative Commons License 2006.12.04 0 0 27
A poly800 viszont a legjobb polifóniában. 800, az sokmindenre elég.

(Ez persze csak vicc:))))
Haasz Andras Creative Commons License 2006.12.04 0 0 26
A Poly800-ból nagyon jó hangokat ki lehet hozni, (nekem még egész jó elektromos zongorát is sikerült) ha beleásod magad a programozásba, de a legnagyobb baja az, hogy nem dinamikus a billentyűzete (nem velocity érzékeny), és vélhetően itt sajnos a Te esetedben el is vérzik.
Schaumari Gyüttment Creative Commons License 2006.12.04 0 0 25
Fhuuuu.

Köszi szépen mindenkinek, asszem gondolkoznom kell.
G.T. Creative Commons License 2006.12.03 0 0 24
Szerintem egy Poly800 reális ára inkább olyan 20-30 környékén van.
(Egy haverom pár éve nagyon szerencsés volt, és 18ezerért jutott hozzá egyhez.)
MIDI-t tud, viszont zongora hangot ki nem hozol belőle, a szintézistechnikája eleve képtelen ilyesmire. (Analóg szubsztraktív) Akusztikasuabb jellegű hangokhoz hangmintákra van szükség vagy fizikai modellezésre.
Szerintem próbálj ki egy Roland D10-est (D5-öst, D20-ast.) Úgy gondolom ezek tudnák leginkább teljesíteni azt, amit szeretnél ebben az árkategóriában. Évekig használtam D-20-ast, az volt az első komoly szintim.

Persze a fenti cuccokat csak használtan lehet beszerezni, de nem kell aggódni, ha nincsenek lestrapálva jó sokáig bírják. És van pár jó szervíz is ahol hozzáértő szakemberek tudják gondját viselni a megsérült, elromlott jószágoknak. Ha a billentyűzettel nincs baj, akkor a többit viszonylag egyszerű cserélni, javítani.
Előzmény: Schaumari Gyüttment (21)
mollpe Creative Commons License 2006.12.03 0 0 23

Kicsit túlzás, hogy a micron 350-szer többet tud.. :)

Egyébként nem is értem, mire gondolsz milyen FONTOSAT nem tud a poly800, amit a micron tud. A lényeg abban van, hogy hogyan szól. Itt viszont a kettő nem említhető együtt, a poly800  ugyan nem 350-szer de legalább 35-ször jobb.

 

 

Hogy érthetőbb legyek: A poly800 a málnaszörp (ez ugye valódi málnából készült,

a micron meg a málna ÍZŰ szörp, köze nincs a málnához, csak imitálja. Analóg vs. digital.... :))))

Szóval,  én inkább megvenném ezt a poly800-at, mint egy micront duplájáért.

Előzmény: adsr (22)
adsr Creative Commons License 2006.12.03 0 0 22
Azért ne hagyjuk figyekmen kívül, h a poly800 összes lehetőségét kimeríted 2 hónap alatt, annyira nem tud semmit!! Használtam ilyet.

kb350szer tud kevesebbet, mint egy micron.
annyival viszont nem olcsóbb.
Előzmény: Schaumari Gyüttment (21)
Schaumari Gyüttment Creative Commons License 2006.12.03 0 0 21
Hm, 40 rugó már teljesen másképp hangzik. Kérdés, hogy mennyire megbízható egy ilyen sokéves cucc (hisz 87-ig gyártották csak), mennyire tudja legalább a felét annak, amit szeretnék (pl. decens zongorahang...) és mennyire kompatibilis a mai követelményekkel (line out, MIDI, etc.)? A neten rákeresve ezekre nem találtam utalást...

Pedig boldogan lemondanék mondjuk a harmonika és hárfa hangszínekről... de a többi követelmény azért nem ártana, nem szeretnék mellé még venni egy Yamahát is...
Előzmény: mollpe (20)
mollpe Creative Commons License 2006.12.02 0 0 20
Felezd meg......
Előzmény: Schaumari Gyüttment (19)
Schaumari Gyüttment Creative Commons License 2006.12.01 0 0 19
húha.

de ez még mindig jóval fölötte van az anyagi lehetőségeimnek. (valaki valahol 80 ezere emlegetett?)
Előzmény: mollpe (18)
mollpe Creative Commons License 2006.12.01 0 0 18
Korg Poly 800 analóg programozható szinti

Kivezetett cutoff és reso potikkal, elemmel, kérésre keménytokkal. Eladó vagy elcserélhető. supersurrexit@freemail.hu 

 

Ez nagyon jó, sokkal jobb mint pl. az alesis micron. (és olcsóbb is) .

 

 

 

 

Schaumari Gyüttment Creative Commons License 2006.12.01 0 0 17
Köszi szépen.

Hát nem vagyok nagyon feldobva.
Előzmény: adsr (16)
adsr Creative Commons License 2006.12.01 0 0 16
a micron 130körül van újonnan.

microkorgot már kapsz használtan 80 körül.

Sajnos a jó hangzásokat meg kell fizetni (és ezek a legolcsóbbak), viszont abban nem is fogsz csalódni, illetve a lehetőségek sem merülnek ki 2 hónap használat után, mint a gyenge kategóriás, automatakiséretes gépeknél.
Előzmény: Schaumari Gyüttment (14)
Schaumari Gyüttment Creative Commons License 2006.12.01 0 0 15
Megnéztem, az Alesis Micron 125 rugónál kezdődik. :-(

Ráadásul így első blikkre nem is vagyok biztos benne, hogy tudja mindazt, ami nekem kéne...

hajjjaj. :-(
Előzmény: Schaumari Gyüttment (14)
Schaumari Gyüttment Creative Commons License 2006.12.01 0 0 14
Hm, köszi... és ezeket mennyiért vesztegetik?

Nekem igazából egy hangszer kellene az összes célra, vagy ez hiú ábránd?
Előzmény: adsr (13)
adsr Creative Commons License 2006.12.01 0 0 13
Egy régebbi PCM alapú gép (ahogy GT is írja), már jó lehet, de NE csak GM (general midi) hangkészletet tudjon.

Az alesis micron (mint virtual analog), talán a legjobb a felsoroltak közül ipari hangszínekre, zajokra.
(persze jó a Virus is, csak az használtam is drágább, mint az alesis újonnan.)
Előzmény: Schaumari Gyüttment (10)
Schaumari Gyüttment Creative Commons License 2006.12.01 0 0 12
Hm, köszi még egyszer... ezek szerint túl nagyok az igényeim túl kevés pénzért? :-(

Letöltöttem a Yamaha PSR E203 leírását, ott állítólag van jó zongorahang, van kórus és strings, és jó pár féle synth pad meg synth lead. (Persze hangmintát nem hallottam még.)

Használtat nem szívesen vennék... de azért köszönöm a tippeket. Asszem az lesz, hogy elmegyek pár helyre, kipróbálom, meghallgatom, és ha tényleg nagyon gáz ez a kategória, akkor gyűjtök még rá.
Előzmény: G.T. (11)
G.T. Creative Commons License 2006.12.01 0 0 11
Az a baj, hogy ezeknek az igényeknek egy szinti nem nagyon fog megfelelni. Pláne a költségvetésbe nem fog beférni. :)

Ilyen szintetkikus pad-ekre, lead-ekre legjobb lenne valami Virtual anlóg vagy analóg cucc. Pl. a mollpe által emlegettet Poly800 ezt le is tudná fedni. Meg persze sokpénzért vannak ilynek, hogy Korg MS2000, Micro Korg, Roland Sh201, Alesis Micron, Waldorf Micro Q, Acces Virus, Nord Lead stb.
A zongora, kórus string témára meg valamilyen PCM szinti vagy modul.
Pl. Roland JV-k; Korg X5D, Tritnity, Triton széria; Yamaha S széria; Emu Proteus 2000-es széria, stb.
Mondjuk a ezekben a PCM szintikben is szoktak lenni egész használható szinti hangszínek is, vagy ki lehet belőlük csavarni.
Esetleg itt szóba jöhet valami régebbi vendéglátós cucc használtan olcsón. (Pl, a yamaha psr230 és kortársaiban elég jó zogorák vonósok vannak emlékeim szerint.)

Eszmbe jutot még egy ilyen: hogy Roland D-10, D5, D20. Ezek viszonylag olcsók használtan, elég jó szinti hangjaik vannak. És ha nem is túl vitéz de azért felismerhető, használható zongora, kórus hangokkal is rendelkeznek. És nem utolsó sorban beleférnek a költségvetésbe. (Asszem D10-set árul most valaki itt a MIDI fórumon.)

Használt szintiket érdemes nézni itt:
http://www.hitspace.hu/apro/apro.php?type=1&sel=1

Remélem tudtam valamit segíteni.
Előzmény: Schaumari Gyüttment (10)
Schaumari Gyüttment Creative Commons License 2006.12.01 0 0 10
Köszönöm, végre egy érdemi hozzászólás. :-)

Milyen hangszíneket szeretnék? Alul láthattad, hogy nem vagyok szakértő, sőt, tehát a válaszom ennek megfelelően nem lesz szakszerű.

Tehát: nem ártana alapnak egy jó zongora-hangszín, jó sokféle synth hangszín (pad és lead), chorus hangszín és string ensemble. A többi meg szóljon jól, és passzoljon a műfaj(ok)hoz. (Nyilván a hárfa meg a harmonika nem fog.) De hogy ezek mely hangszínek, erről egyelőre fogalmam sincs.
Előzmény: G.T. (9)
G.T. Creative Commons License 2006.12.01 0 0 9
Már meg is válaszoltad. A hangszínel nem igazán azokhoz aműfalyokhoz lettek kitalálva. Az ilyen gépek tele vannak pakolva különböző zobngorákkal, e-pianokkal, orgonákkal, hegedűkkel, harmónikákkal, szaxofonokkal, gitárokkal. Mindennel amire egy vendéglátozó zenésznek szüksége lehet.
Viszont, ha ipari, techno, rock irányban gondolkozol, akkor szerintem valami másra lenne szükséged.
Az is igaz, hogy azokban a gépekben meg biztos nincs egyujjas akkordozás, meg autómata kiséret. (Kivétel talán a Yamaha DJX-ek, meg a Roland EG101, de azok meg inkább a jópofa játék kategóriába esnek szerintem. A randa külsejükről nem is beszélve. )

Milyen jellegű hangszíneket szeretnél?
Előzmény: Schaumari Gyüttment (8)
Schaumari Gyüttment Creative Commons License 2006.12.01 0 0 8
Tőled is kérdezem, MIÉRT?

Előzmény: adsr (7)
adsr Creative Commons License 2006.12.01 0 0 7
Ezeket a gépeket valóban el kell felejteni ilyen zenékhez.
Mollpének max igaza van.
Előzmény: Schaumari Gyüttment (4)
Schaumari Gyüttment Creative Commons License 2006.12.01 0 0 6

Miért alkalmatlanok? Komolyan kérdezem, nem értek hozzá. A hangszínek miatt?

 

Nem automata kíséretre gondoltam, hanem arra, h bal kézzel egy-két ujjal is lehessen akkordozni. A Yamahák ezt biztosan tudják, a többit nem tudom.

 

A KORG Poly-t hol láttad?

Előzmény: mollpe (5)
mollpe Creative Commons License 2006.12.01 0 0 5

Az általad felsorolt cuccok totálisan alkalmatlanok a megjelölt műfajokhoz.

Automata kíséret ezekben a műfajokban?.... Most kínáltak egy korg poly800-at, az beleférne a ktg-vetésedbe.

Előzmény: Schaumari Gyüttment (4)
Schaumari Gyüttment Creative Commons License 2006.12.01 0 0 4
Ide is bemásolom az alábbit:

Urak, szakértő segítségre van szükségem. Szintetizátort szeretnék, 30-40 ezer Ft környékén, újat. Nem Vangelis vagy Chopin babérjaira török, csak kísérletezésre, színesítésre használnám, valahol a metal-ipari zene-intelligens techno környékén.

Fontos nekem a sokféle hangszín, az emberi szintű variálhatóság, normális polifónia, a MIDI-ki/bemenet, a line out, az akkordkíséret programozhatósága. és egy beépített oktatóprogram. Minden más hab a tortán.

A következő cuccok kerültek fel a listámra:
CASIO: CTK-451, CTK-481, CTK-491, CTK-496
MEDELI: M1
YAMAHA: PSR-175, PSR-E203
SOLTON: PK-160
SENCOR:SMI-1
FARFISA: TK-615, TK-619

Ezek közül ismerős a Yamaha és a Casio (utóbbinak kicsit gagyi az image-e), a többi számomra totál ismeretlen.

A fentiek közül ki melyiket javasolná, és miért? Esetleg a felsorolt modellekkel kapcsolatban van valakinek személyes tapasztalata is?

Előre is köszönöm...

Mazsigazdi Creative Commons License 2006.11.19 0 0 3
Sziasztok, tudna valaki egy, lehetoleg magyar nyelvu, exr-3 as leirast, kezelesi utasitast? Link is jo, de e-mail is johet
Koszi
Jancsi
flexxx Creative Commons License 2005.09.24 0 0 2

Üdv

Lenne egy csak itthon használt Roland E-300 digizongora vétel miatt eladnánk     magyar nyelvű használati utasítással, az informatív fehér kijelzőnek köszönhetően könnyű használat, egyéni stílusok készíthetők- szerkeszthetők!!, floppy, 16 sávos szekvenszer    régebbi mint az exr-5 de többet tud és nagyobb kategória pl. kevesebb de jobb hangszínek (nincs tele ilyen felesleges játékhangszínekkel) komolyabb és sokkal könnyebben kezelhető mint    Exr-5-öt vettünk egy éve de nagy csalódás volt, gondoltuk majd olcsón beújítunk az 300-as után, de inkább játékszintinek tűnt  az igazán jó rolandok 500,000 felett vannak    el is adtuk egy hét után    Az E-300-at 2,000-ben vettük 300,000-ért    mivel nagyon kell a pénz  85,000-ért adnánk és még egy keménytok is van hozzá

Előzmény: freestate (1)
freestate Creative Commons License 2005.09.20 0 0 1

Szia János!

 

Tudom, régi hozzászólásra válaszolok, de talán tudsz válaszolni. Látom, hogy szóba hoztad a Roland EXR-3-ast. Az eltelt idő alatt változott az ismerősöd véleménye róla? Én most akarok vagy egy ilyet, vagy egy EXR-5-öst vásárolni, és érdekelne a Te, illetve bárki véleménye, tapasztalata. Nekem ez első hangszer lenne, elsősorban hobby célokra, tanulni, gyakorolni. Dobolok is, és nem lenne rossz a hangszer "személyében" egy teljes zenekar, próbákra:)

 

Üdv,

freestate

Előzmény: Fülöp János (0)
Fülöp János Creative Commons License 2004.01.29 0 0 0
Hi!
Az általad említett két hangszert nem ismerem, de:
Otthonra újat, és NE a legkisebb tudásút (= Ne az olcsóbbat) inkább!

5 oktávosak:

Roland: EXR-3 Kb 125000.-
Yamaha PSR-K1 Kb 150000.- Karaoke + mikrofonnal.

Nagyobb (76 bill. 6 és fél oktáv)billentyűzettel:
Yamaha: DGX-200 Kb 120000.- vagy DGX-300 Kb 150000.- ha zongoraszerűt akarsz.

A régebbi Rolandok (EM15-25) most már olcsóbbak lesznek, de - szerintem - nem tudnak eleget. :-(
Az új, EXR-3 sokkal többet tud, USB-n keresztül közvetlenűl feltölthető Roland és Yamaha stílusok, SMF dalok.
A Yamahából a K-1-es az újdonság, az is szuper.

Nekem egy DGX-200-am van, ismerősömnek - rábeszélésemre - egy Roland EXR-3-at sikerült venni. Nem bánta meg. :-)

Jól nézz körül az interneten, pl:
www.hangszer.lap.hu

Határozd meg, hogy: milyen célra, mekkora és milyen billentyűzettel, és - legfőkélppen - mennyiért (tól-ig) akarsz billentyűs hangszert venni.

Üdv!

Fülöp Jani

ffuego Creative Commons License 2004.01.18 0 0 topiknyitó
Sziasztok!

Előre is elnézést kérek mindenkitől hogy külön témát nyitottam kis kérdésemnek, de:
otthoni zenélésre, szórakozásra mit javasolnátok Ti tapasztaltabbak? Én néztem most két féle gépet, Yamaha psr620-at és Roland E86-ot. De attól tartok tán nem is egy kazegória a kettő.
Amire én használni szeretném az slágerezés, nótázás, klasszikus számok buli szintü játszása, de még ilyen hangszerhez nem volt szerencsém csak zongorám van.
Mit nézzek, mi az ami legyen rajta mindenképp stb.?
Miért kérdem? Mert a hanfgszerboltosok sose azt adják el ami Neked kell, hanem rábeszélnek vmire amit el akarnak adni...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!