Keresés

Részletes keresés

Cserri Creative Commons License 2010.12.13 0 0 29042

Nekem a hányinger már csilalpodik így a 10. vége felé.

Én szorulással és puffadással küzdök az első pillanattól, előbivel nagyon.

Pedig az első terhességemnél csak kb félidőtől volt ilyesmi bajom.

Most próbálkozom aszaltszilva-szilvalekvár-korpás jghurttal, több-kevesebb sikerrel.

 

Erre nincs esetleg öteletetek mit lehetne?

Fogár Creative Commons License 2010.12.13 0 0 29041

sok folyadékról nekem az jutott eszembe,hogy nekem a doki mondta,h koraterhesen 3-4liter nyugodtan lemehet-állítólag segít a görcsökön is-mert vm az szalagok nyúlásához sok sok folyadékot használ a szervezet....illetve a méh vérellátásához is többletszükséglet van...pontosan nem értettem a magyarázatot-de a lényeg megmaradt,hogy sokat kell inni :)

macann Creative Commons License 2010.12.12 0 0 29040

Anyámnak anno csak a főtt sós krumpli segített... egy próbát megér.

Én hál' az égnek eddig csak kétszer hánytam, de a kajálás gondolata télleg nem dob fel engem sem... :S

Előzmény: Dittus09 (29031)
Mieuw Creative Commons License 2010.12.12 0 0 29039

Igen, 12 hetes, a pontos paraméterek a képen olvashatóak :-)

Előzmény: Dittus09 (29030)
Mieuw Creative Commons License 2010.12.12 0 0 29038

Dittus: nekem más-más dolgok váltak be a 2 hányós terhességemnél. A mostani volt (remélem volt) a legrosszabb, itt egy dolgon tudtam segíteni: valahol írták, hogy a nem elég folyadék is okozhat durva rosszullétet, úgyhogy én elkezdtem egész nap pici kortyokban, de pár percenként inni. A nagyon nagy gyengeségen segített. Ezen kívül sok mindent próbáltam, de igazi változást a 11 hét vége hozott.

Hannóval a golden almás kefír működött, szintén kulcsszó, hogy lassan (és nála csak du. 1 után, előtte nem maradt meg semmi).

Elevit, gravida ... bármilyen terhesvitamin csak hánytatónak jó ilyenkor. Viszont nekem ami most bevált, a Hipp natal gyümilé alapú vitaminja. Kb. 2 naponta iszogatom és jólesik.

Kitartás, remélem Neked is elmúlik az első harmaddal!

 

Előzmény: Dittus09 (29031)
--zerge-- Creative Commons License 2010.12.12 0 0 29037

Szia, véletlenül kattintottam ide, de most már léírom, hátha valaki haznát veszi:

ami nekem valamennyit segített az állandó émelygésen, hányingeren, (később a túl sok gyomorsavon) az a kaukázusi kefír volt. Inni meg jó meleg kamillateát ittam. Tudom, rémes, soha nem iszom amúgy, de ez volt, ami lecsúszott. A víznek még a gondolatától is undorodtam...

Előzmény: Dittus09 (29036)
Dittus09 Creative Commons License 2010.12.12 0 0 29036

Nem ijesztettél meg, a nagymamám apukámmal végighányta az egész terhességét, szegény, nem tudom, hogy bírta. A bébit nem féltem emiatt, tényleg elveszi, ami kell, mert fogytam kicsit, csak az amúgysem kis melleim nőttek óriásira :-D Inni tényleg iszom, még ha kortyonként is, de legyűröm.

Előzmény: avoirfroid (29035)
avoirfroid Creative Commons License 2010.12.11 0 0 29035

Ezt most nem rémisztgetésből írom, de én most megint nagyon szenvedek egy hete, pedig már a 13.-ban vagyok :( Olyan durva teltségérzet tör rám émelygéssel, hogy nem bírok sem enni, sem inni. Illetve kólát tudnék, de azt meg nem szabad a cukrom miatt. Amúgy a paprika, retek, vajaskenyér, narancs bőven elég, pár hétig azzal ki lehet húzni. A baba miatt meg ne aggódj, ő elveszi ami kell neki, max Neked nem marad, de Te meg bepótolod később :)

Előzmény: Dittus09 (29031)
Dittus09 Creative Commons License 2010.12.11 0 0 29034

Köszönöm a javaslatokat!

Terhesvitamint nem szedek, csak folsavat, meg szelént (ezt a pajzsmirigyem miatt). Sajnos a 'reggel felkelés előtt bekapok pár falatot' nem megy, mert éhgyomorra kell a pm gyógyszeremet bevenni, majd minimum fél óráig még nem enni semmit. Elég küzdős, hogy lent is maradjon :-)

Kólát nem iszom, sőt semmilyen üdítőt, csak szűrt csapvizet, de most vettem két kg citromot, majd facsarom lelkesen, remélem segít. A gyömbérre is benevezek majd.

Amúgy most ettem gyroshusit görögsalival, egészen jólesett, de az émelygés maradt, de majd megszokom, aztán meg remélem 5 héten belül elmúlik.

Fogár Creative Commons License 2010.12.11 0 0 29033

köszönöm,jobban vagyok...kicsit náthásodok-de hőemelkedés már nincs

ellenben visszatért alul a széttépős fájdalom...

 

émelygésre tippet nem tudok adni,az Elevittől első lánynál én is rosszul voltam-olyannyira,hogy amikor szedtem akkor hánytam,aztán ahogy abbahagytam elmúlt-és maradt "csak" az émelygés...szerintem jobb esetben magától elmúltik 12-14hétre ez az émelygés-szagundor nekem végig maradt sajnos. (pl bizonyos mosószertől,v öblítőtől,2-nál meg egy bizonyos márkájú pelenka szagától-de csak attól)

 

 

mizseiszilvi Creative Commons License 2010.12.11 0 0 29032

Szia Dittus!

 

Bár én most OFF vagyok itt, de pár ötletet tudok adni:

Mivel a lányommal végig émelygős voltam, próbálkoztam én is a legjobbat kihozni a dologból, de tény, hogy igazán komfortosan soha nem éreztem magam. Húst alig tudtam enni -csirkét egyáltalán nem, főtt ételek szagától néhány kivételtől eltekintve rosszul voltam. Leginkább főtt tésztán éltem. Gyümölcsöktől, gyümölcslétől iszonyatos savam volt, hamar felhagytam a próbálkozással. Nekem is sorolta a védőnő, hogy miket kéne ennem. persze...

Reggelente felébredésnél már nyúltam is a háztartási kekszért, mert ha rögtön ettem kekszet, nem volt anyira borzasztó hányingerem. Sokszor reggelire olyan seízű kajákat ettem, amit se előtte, se azóta (pl. kifli natúr joghurttal vagy tejföllel).

Sokan ajánlják a nyers gyömbért, gyömbéres dolgokat émelygésre, de van, aki a colára esküszik. Minden esetre tényleg próbálj meg kicsit többet inni, lehetőleg bubimentes vizet.

Még egy: én a terhesvitamintól (elevit) voltam rosszul még nagyon, mikor rájöttem és abbahagytam, 2-3 napon belül enyhült a rosszullét (bár én tejcukorérzékeny vagyok és sok tabletta hordozóanyaga laktóz, lehet, hogy ez okozott nálam problémát)

Mindezek ellenére 4 kiloval született a lányom, szóval egyáltalán nem sínylette meg, hogy alig tudtam valamit enni vele.

Előzmény: Dittus09 (29031)
Dittus09 Creative Commons License 2010.12.11 0 0 29031

Lányok, én már napok óta borzasztó rosszul vagyok. Állandóan hányingerem van, émelygek, nem tudok miatta enni, közben az éhségtől meg teljesen gyenge vagyok. Az, hogy az édes ízek gondolatától is kiráz a hideg, nem probléma, nyilván nem eszem ilyesmit, de a vajas kenyéren, meg retken, paprikán kívül nem tudok legyűrni a torkomon semmit. Se húst, se gyümölcsöt (kivéve narancs), se tejterméket. Még a folyadék is problémás, bár abból azért nagy finnyogva legyűrök két litert egy nap. Ajánlottak citromos vizet, majd kipróbálom, de van még valami praktika esetleg?

Dittus09 Creative Commons License 2010.12.11 0 0 29030

Szenzációs kép, tényleg látszanak még az ujjacskái is! :-)  Ez a 12 hetes uh volt?

Előzmény: Mieuw (29026)
Dittus09 Creative Commons License 2010.12.11 0 0 29029

Remélem jobban vagy már, de ha nem javulsz, azért csak látogass meg egy dokit.

Előzmény: Fogár (29024)
Fogár Creative Commons License 2010.12.11 0 0 29028

:)

ez aranyos kép :)

hasonló picit,mint egy régebbi reklámban, amikor a baba gázpedált nyom a pocakban :)

Előzmény: Mieuw (29026)
macann Creative Commons License 2010.12.11 0 0 29027

dönörűűűcééép.... :D

Előzmény: Mieuw (29026)
Mieuw Creative Commons License 2010.12.10 0 0 29026

nem tudom, miért nem működik, üzenet írás közben alul látom :-( na, most hátha :-p

 

Mieuw Creative Commons License 2010.12.10 0 0 29025

Sziasztok!

No, jobb későn, mint soha, megpróbálom feltölteni a keddi képet. Azt "mondja" rajta, hogy "pszt" (és megvan mind az 5 ujja :-D )

 

Végülis bejelentkeztem magánba a régi dokimhoz, mondta, hogy azért szeretne látni mostanában is, így végül 21.-én megyek megint dokihoz (csak ezúttal remélhetőleg kevesebb macera :-) és több pénz :-( lesz )

Fogár Creative Commons License 2010.12.10 0 0 29024

sziasztok!

 

most így hirtelen nem is tudom követni kik voltak uh-n,de mindenkinek gratulálok akinek aktuális ;)

 

én tegnap jó trén voltam...37.9ig felment a hőm...ez már nem a terhességgel lehet összefüggésben,hanem azzal,hogy a kisebbik lányom is beteg már 1hete,és vm a tüdejére ment rá...nekem is fájt a hátam,mellkasom...most is picit,de legalább már nincs hőemelkedésem sem. Remélem éjjel kiizadtam,mert korán lefeküdtem és reggelre csatakban ébredtem (fél11kor) :). "Gyönyörűen" köhögök-ami nem kellemes érzéssel párosul,de egyelőre nem rohannék orvoshoz gyógyszerért...

 

Érdekes,hogy ez a görcsölés-húzó fájdalom nem jelentkezett két napja-most azon kívül,h nem jött még meg semmi más terhességre utaló tünetem nincsen...picit érzékenyebbek a cickók-najó nem kicsit...de semmi.

Két lánnyal meg végig görcsöltem az első 12-14hetet az émelygésről nem is beszélve...érdekes.

 

Lehet ma veszek egy Clearblue-t hogy megnyugodjak :)

Az a mumus teszt... :D

 

 

 

 

 

Genie in a battle Creative Commons License 2010.12.10 0 0 29023

Macann, Kokian, gratula az UH-khoz!! :) ÉnisakarokUH-tmegiiiint! :)

 

Kokian, gyanús vagy Te nekem, nem ugyanoda járunk kórházba? Nálunk is elromlott és semmim sincs a babáról... :( Jobb híjján a lányom régi felvételeit nézegetem, merthogy biztos a kicsike is ilyen... :(

Előzmény: Kokian (29016)
Kokian Creative Commons License 2010.12.10 0 0 29022

Nekem a mobil eszembe se jutott, pedig ott volt a táskámban.

Előzmény: Dittus09 (29020)
avoirfroid Creative Commons License 2010.12.09 0 0 29021

Gratulálok, biztos nagyon cuki a "kisember" :)

Előzmény: Kokian (29016)
Dittus09 Creative Commons License 2010.12.09 0 0 29020

Itt is gratula! Én a dokinál jövő héten beélesítem a mobilomat, mert kép nélkül bizony el nem jövök :-) Hacsak el nem felejtem a nagy izgalomban.

Előzmény: Kokian (29016)
Cserri Creative Commons License 2010.12.09 0 0 29019

Örülök h mind rendbejöttetek!!!

 

Márc 1? mikorra is vagy kiírva? Még lesz időtök azért bőven nem?

 

Én áprilistól kezdem csak csökkenteni a gyógyszert. Kicsit később mint te...

szoptatás alatt szedhető?

 

 

Előzmény: Timszike (29010)
Cserri Creative Commons License 2010.12.09 0 0 29018

Macann, Kokain, mindkettőtöknek szívből gratulálok!

Egyik legnagyobb csoda a kiscsi ici pici apróságok szívhangját halllgatni.

Én mindig el vagyok hűlve mikor olvasom, h pl 10 hetes 3 cm, és már megvan mindene....... Ez tényleg egy csoda! :)

Előzmény: macann (29013)
Kokian Creative Commons License 2010.12.09 0 0 29017

Gyönyörű, gratulálok. Elhiszem, hogy micsoda megkönnyebbülés jó híreket kapni. Csak így tovább.

Előzmény: macann (29013)
Kokian Creative Commons License 2010.12.09 0 0 29016

Én is megjöttem az UH-ról.

Minden a legnagyobb rendben. Láttam a kis szívét dobogni, olyan megható volt.

CRL (ülőmagasság) 1,55cm.

December 27-én megyek 12 hetes UH-ra.

Sajnos én képet nem tudok feltölteni, mert nem kaptam. A kórházban elromlott az ultrahang gépnél lévő nyomtató. :((

A férjem nem tudott eljönni velem, mert nem kapott szabit, így neki sem tudom megmutatni. Január elején megyek újra dokihoz, akkor a magánrendelésére, ott már pendrive-ra is kapok felvételt.

Dittus09 Creative Commons License 2010.12.09 0 0 29015

Macann, itt is gratula! Növesszed a bébikét ügyesen, aztán várjuk a következő uh képet, közben meg számolj be, hogy vagy.

 

Fogár, én pont így voltam eleinte, sokat fájt a hasam. Nekem néha rémisztően szurkált, hasított, meg minden. Meg le akart szakadni a derekam, mint mikor meg akar jönni. Állítólag ez normális... Most már több napja semmit nem érzek, némi émelygést leszámítva. A hideg engem is ráz, de nekem nincs hőemelkedésem.

Fogár Creative Commons License 2010.12.09 0 0 29014

sziasztok!

 

wow, gratulálok! Mostmár lehet nagyon megkönnyebbülni és örülni! :)

 

én olyan kocsonyának éreztem magam du, fázok,minden bajom...gondoltam megmérem a lázam...hááát 37,6...nagyszerű. Semmim nem fáj,nem folyik az orrom...magam sem értem.

 

Aztán azt meg megint nem értem,hogy egyik nap görcsölgetek,másik nap meg semmi...tegnap-és hétfőn is szenvedtem,de kedden és ma nem...érdekes.

Előzmény: macann (29013)
macann Creative Commons License 2010.12.09 0 0 29013

Íme a kép.

CD50...

Kis moszat.

Sajna nem a legjobb a minőség. :S

 

 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!