Keresés

Részletes keresés

rferi Creative Commons License 12 órája 0 0 151281

Ez szóba sem került.

Esélytelen, hogy a Paypal bármikor is kétszer vonja bárminek az árát.

Előzmény: kutyala (151273)
60bela60 Creative Commons License 12 órája 0 0 151280

Ezt találtam még: https://youtu.be/_83EL75UcHc

A flexes megoldással a nagyját nem lehet leszedni?

Ha a felsőmaró asztalba alulról  van építve, az hogy működne? Nehezen tudom elképzelni, pedig sok ilyet láttam, de az én esetemben nem áll össze nekem.

Előzmény: feketefelhoo (151277)
fejes.i Creative Commons License 13 órája 0 1 151279

(érdemes mérni előtte, mi marad egyengetést követően. Ha egymásnak forgatva mégis ragasztanád, esetleg nem kéne egyengetni)

Előzmény: 60bela60 (151271)
fejes.i Creative Commons License 13 órája 0 0 151278

Ugyanígy van nekem is,

Előzmény: kutyala (151273)
feketefelhoo Creative Commons License 13 órája 0 0 151277

Ilyesmi jó lesz, a rendelkezésre áll cuccokból ez a legegyszerűbb megoldás

Példa :

https://www.youtube.com/watch?v=qtkBZHLJyD0

Előzmény: 60bela60 (151272)
fejes.i Creative Commons License 13 órája 0 0 151276

Csiszolóval ez elég nehéz lesz (szépen). Nagy méretű reszelő? Csiszolás előtt?

Széles véső?

A felsőmaró jó lehet, de annak tényleg készítened kell segédletet.

Mindenváró Ádám Creative Commons License 13 órája 0 0 151275

Ezek közül csak a felsőmarót használnám. Rögzíteni kéne  a gépet akár asztal alá, akár fölé és egy egyenes vezetőléc és a marószerszám között eltolni az egyengetni való anyagot. Gondolom először a homorú felével a vezetőléc felé, majd fordítva.

fejes.i Creative Commons License 13 órája 0 0 151274

Pont ez a lényeg, hogy elmélkedtek velem itt közösen, ez a segítség, köszönöm!

Igaz, hogy az 5 éves tervben van szék készítés, de az elmúlt 46 évben nem merült még fel a gőz alatt hajlítás. Csak most.

Azért kezdtem ezen agyalni, mert mondjuk 8-10 cm vastag anyagot nem tudok szerezni/venni igazán, hanem azt lehet, hogy a mondjuk 50-55-65-ös anyagból olyan széleset venni, ami széltében adja ki fűrészeléssel a méretet. Ez volt az első gondolatom, de megkérdeztem, hátha valakinek van más.

De az se biztos, hogy ilyen lesz a tárgy.

Ami biztos, hogy van a helyiségben két nagyobb bútor, ami "toszkán" stílusú, sötétbarna (valami trópusi anyagnak tűnik, de sötétebbre van színezve valahogy.)

Első gondolat, hogy próbáljunk hasonlót csinálni (ami hasonló asztalt lehet kapni, nem igazán tetszik). VAGY éppen nagyon eltérőt, hogy fel se merüljön annak gondolata, hogy olyant próbáltunk csak nem sikerült.

2: ha már saját készítés, valami "örök darab" kellene

3: asztalt szívesebben készítenék kemény, mint puha fából

4: a helyiség eleve nem egy szigorú stílus, mert egy konyha-nappali együtt. A nappaliban a toszkán bútorok vannak, de a konyha abszolút modern, nem fa. Az asztal épp a két tér rész választóvonalában lenne

5: A méret kb. 150x90, de legyen kihúzható-toldható 200-210  cm-ig

6: a forma olyan legyen, hogy befér rendesen az emberek lába. (jelenleg egy rozoga kihúzható asztal van, annál pl nem bírod a térded rendesen betenni az asztal alá

7: szerencsére a tervezett költségvetés ésszerű határok között nem korlátoz. 0,1-0,2 m3 közötti nyersanyagot saccolok elsőre. viszont ez elég nagy szórás és épp annak a választóvonala, hogy belefér sötét trópusi keményfa (ha közel tudok maradni a 0,1-hez, akkor igen) vagy sem (ha 0,2, akkor azért hazai fa lesz)

8: ha sötét lesz, akkor nem nagyon lehet "másmilyen" sötét, mint a meglevő toszkán. Emiatt dió, feketedió nem igazán jöhet szóba

9: Ne legyen nagyon robusztus (8-10 cm vastag 4 láb nem szimpatikus) de azért ne legyen nyekenyóca se. Olyan 3,5 cm vastag lapot gondolok.

10: A megszokottól eltérő megoldások is lehetnek, ha ésszerűen képes vagyok megcsinálni.

11: Most az ágy után nagyon megtetszett a páromnak is a tölgy, így már látja, hogy az nagyon szép (is) tud lenni, nemcsak "country" stílust lehet belőle előállítani. Mellette szól, hogy utólag azért lehet színezni, ha mégsem jön be a világos. Ellene, hogy azért nagyon karakteres a rajzolata.

Na ez a kiindulás...

Előzmény: pacman123 (151269)
kutyala Creative Commons License 13 órája 0 0 151273

Nekem a paypal mögé egy netes virtuális kártya van téve, aminek a limitjét úgy állítom, hogy vételár + 10-15%. Lehet, hogy kicsit többe kerül, mert a kártyát is fenn kell tartani, plusz egy sms a netbankhoz minden alkalommal, de erről nehéz levonni kétszer bármit :)

Előzmény: rferi (151268)
60bela60 Creative Commons License 13 órája 0 0 151272

Felsőmaró vezetőnek ilyesmi? https://youtu.be/Z9ECXZulTDU ?

Vagy van más ötlet?

60bela60 Creative Commons License 13 órája 0 0 151271

Sziasztok! 

Szerintetek mivel lenne érdemes 80*15*2 cm gőzölt bükk lécekből "kiszedni" a "hasat" bocsi a rossz szóhasználatért, de nem tudom a szakszavakat. egymás mellé tenneék 4 db 15cm széles lécet, táblásítás szerűen, de egyenlőre nem akarnám összeragasztani. Nem kell 100. mm pontosnak lennie, de a mostani fél cm hordó hasakat csökkenteném. Excenterrel 60as papírral próbáltam, dr azzal évekig tartana. Gyalugépem sőt kézi gyalum nincs. Amire gondoltam, flexre legyezőcsiszolót, vagy esetleg a felsőmaróval, valami állványszerűvel? Más ötlet?

Adamtailor Creative Commons License 13 órája 0 0 151270

Sziasztok!

Porelszívó ügyben érdeklődnék. Valaki említette, hogy használ Hyundai fm230-at. Ez tényleg csak 78 dB(A) hangteljesítményszinten működik? Azért kérdezem, mert a másik, amit kinéztem a gyengébb teljesítmény ellenére -550:750 W- 98 dB(A)-en működik (Metabo SP1200). Nekem fontos lenne a halkabb működés a szomszédok miatt (Tudom a gyalugép mellett eltörpül a hangja, de nem csak gyalugéppel használnám).

Köszönöm a segítséget! 

pacman123 Creative Commons License 13 órája 0 0 151269

És amikor majd viszed az ajándékot, te se a csúnyádat takarod majd el? :D

A hajlítás lenne (talán) a legkevesebb anyagvesztéssel járó módszer, volt egy ilyen felvetésed is az elején. Az persze igaz, hogy nem mindegy milyen egyéb befektetett energiával éred ezt el.

Én úgy vélem ha kész a gőzölőd (máskor is jól jöhet) azt talán nem kell ebbe beleszámolni - meg tényleg elenyésző tétel lehet az összktsghez képest.

Inkább a megfelelő szorítók - de abból te pont csináltál masszívakat magadnak párat.

Inkább itt az van hogy ha mondjuk 2 colos anyagból mondjuk 5 centi széles csíkokat vágsz majd gőzölsz/hajlítasz , abból - ha mondjuk csak 40 centi széles lábakat akarnál, de lehet szélesebbet  - akkor is 2x40/5= 16 csíkot kell gőzölnöd. Hajlítani/szárítani annyit tudsz amilyen magas/masszív vagy amennyi hajlítósablont csinálsz, legyen mondjuk 2-t egyezerre. 2 napi száradást feltételezve is 16 nap, csak a gőzölés/hajlítás. 

Szóval én inkább időigényesnek látom, mintsem költségesnek. Hajlítósablon, gőzölő: felhasználhatóak máshoz is, később is. A gőz az ami elszáll (meg persze a ráfordított tüzifa/gáz/stb) de tán az nem olyan nagy anyagi tétel az egészhez képest.

Nem rábeszélni akarlak csak elmélkedek :-)

Ja, fahajlítás: van nálam egy kis anyag ami erről szól. Gőzöléses, kerfeléses, laminálós, ammóniás .. stb hajlító módszer. 12 oldal. Elkezdtem fordítani mert jó régen megígértem hogy megteszem, de még mindig csak a 4. fejezetnél járok (jó ideje nem néztem rá). Azért igyekszek hogy ne legyen befejezetlen bútorlapszabász-sztori (bocs' GPS :D ) De aki bírja az angol szöveget, annak íme:

https://drive.google.com/drive/folders/1j2_lkgHJLhlUAAkCemd1qjDIFmt8cJ1J?usp=sharing

egy ideig publikus anyag volt a neten, még Repítőtől kaptuk a linket. http://www.tai-workshop.com/english/tech-2(b)-e.html

Aztán amikor meg elkezdtem volna fordítani, az angol változat eltűnt. Így írtam az oldal tulajának, Koji Katsuraginak aki volt olyan szíves és elküldte bezippelve, ebből van a fenti pdf. Annyit kért cserébe hogy említsem meg az oldalát. Megtettem és megteszem újra ha már ilyen segítőkész volt, japán (?) nyelven értők előnyben :)

http://www.tai-workshop.com/bend/b-10.html

Előzmény: fejes.i (151265)
rferi Creative Commons License 14 órája 0 0 151268

Nem így volt, hanem a paypal az ebay-al karöltve játszotta ezt a 45 napos történetet.

De aztán ez megváltozott. A paypal azonnal fizet ma már.

Előzmény: 409 (151262)
rogergerro Creative Commons License 14 órája 0 0 151267

Ez a 40 nap akkor lehet igaz, ha Neked a PayPal accountodhoz egy hitelkártya van rendelve. Azt a fizetéskor azonnal megterhelik, de Neked a költésed visszafizetése a bankod felé, csak akár 40 nap múlva lesz esedékes.

rogergerro Creative Commons License 14 órája 0 0 151266

Pay-Pal lényege, hogy azonnal, egy e-mail elküldésével megy a pénz is.

https://hu.wikipedia.org/wiki/PayPal

https://en.wikipedia.org/wiki/PayPal

fejes.i Creative Commons License 14 órája 0 0 151265

Hát igen - de attól félek, ha az emberfia mondjuk annyit hajlítana, mint ami egy ilyen asztalhoz kell, akkor annyi lesz a járulékos költség, mintha simán kifűrészelném vastagabb anyagból... szóval egy ilyen dolog miatt nem biztos, hogy bele kellene vágni.

Amúgy most még csak tervezgetek, egyelőre a "tervezési célok" vannak meg, na az igazi Mátyás királynak ajándékot vivő lány esete...

Előzmény: pacman123 (151263)
pacman123 Creative Commons License 14 órája 0 0 151264

Én spec nem erre gondoltam de ez se rossz :)

Előzmény: Paco155 (151261)
pacman123 Creative Commons License 14 órája 0 0 151263

naja, de az "húszfillér" (az egész projekthez képest) és "gyorsan" megvan.

A többiek már ismernek, ilyenkor jön a "Baktassak ha nem meghajlítok egy  2 colos csíkot" :D

Amúgy már régen izgat ez is, a gőzölőhöz éppen lenne is anyag, egy óra alatt össze is állhatna. Csak nincs mit meggőzölnöm. Egy 10 centis kicsi anyag maradt a tavaly előtti 2 colos bükkből. Az nem elég ...

Na majd elnézek a jafhoz, hátha van a "leesett" rakatban szebb göcsmentes anyag. De legalább egy része legyen az.

Komolyan érdekel hogy néz ki a gyakorlatban. Videókon olyan egyszerűnek tűnik.

Előzmény: fejes.i (151259)
409 Creative Commons License 14 órája 0 0 151262

PayPal-ról hogy tudják levenni a pénzt? Ha jól tudom, az nem azonnal fizet. (talán 40nap múlva, de erre nem esküszöm)

Előzmény: pali923 (151248)
Paco155 Creative Commons License 15 órája 0 0 151261

"Sehogy nem lelem most azt a videót ahol szintén fiatalok de nem hajóhoz hanem vmi máshoz de brutál vastag fát gőzöltek/hajlítottak."

Már másodszor említitek, úgyhogy inkább itt a link: https://index.hu/mindekozben/poszt/2018/01/17/hajoepites_muzeum_norvegia_hardanger_kotelgyartas/

Előzmény: pacman123 (151258)
halaloszto Creative Commons License 15 órája 0 0 151260

A papir korong nem funkcionalis. Nem tudod felvenni.

Előzmény: fejes.i (151256)
fejes.i Creative Commons License 15 órája 0 0 151259

+ egy gőzgyártó készülék ;-)

Előzmény: pacman123 (151258)
pacman123 Creative Commons License 15 órája 0 0 151258

"Simán" :-)

Nyilván elő kell rá készülni, masszív hajlítósablont csinálni, megfelelő szorítók ill előtte az odahúzatás módszerét kell kiagyalni.

Sehogy nem lelem most azt a videót ahol szintén fiatalok de nem hajóhoz hanem vmi máshoz de brutál vastag fát gőzöltek/hajlítottak. És nem volt hidraulikus présük :) Na majd még keresgélek. De a titok szerintem inkább a megfelelő fa megfelelő gőzölése. 

Előzmény: fejes.i (151255)
Paco155 Creative Commons License 15 órája 0 0 151257

Jelenleg a műhelybe úgy kell beállnom, hogy két darab 150*150*4000-es stafnira gurulok fel, mert különben a hajlatnál leérne az alja.  A gumim 235-ös.  Úgy gondolom, hogy ha az én majd másfél tonnás autómat elbírja a 23,5 centi széles gumi 15 centis feltámasztáson akkor egy könnyű autónak is meg kell ugrania ezt a feladatot 20 centis feltámasztáson. 

Előzmény: BoriBori (151253)
fejes.i Creative Commons License 15 órája 0 0 151256

Mindamellett azért ez (bauhaus) mégiscsak stílus... mert lehetett volna ez a sakkészlet papír korongokból, ráfestve bábu jelét. Na az csak funkcionális... így azért az anyag is forma minimalista, de ez maga a stílus is. Vagy rosszul gondolom?

Előzmény: Soká (151246)
fejes.i Creative Commons License 15 órája 0 0 151255

Két collos anyagot házilag lehetne gőzölve hajtani?

Előzmény: Soká (151235)
GPS Creative Commons License 16 órája 0 0 151254

Lehet egy dologrról beszélünk. hogy kell off-ba menni?

Úgy, hogy erre klikkelsz:  http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9178847

.

Előzmény: generátoros (151252)
BoriBori Creative Commons License 18 órája 0 0 151253

Koszonom Neked is.

Siman lerakjuk es majd latjuk milyen erohatasoknak lesz kiteve, es akkor aszerint oldjuk meg a feladatot. Keresztbe nutolt fa (vagy gumilap-kosz Paco) lesz a megoldas ugy erzem. (Egy regi Marcos-rol van szo, nagy valoszinuseggel 145-osnel szelesebb gumikkal van szerelve.)

Koszonom!

bb

Előzmény: generátoros (151232)
generátoros Creative Commons License 22 órája 0 0 151252

Lehet egy dologrról beszélünk. hogy kell off-ba menni?

Előzmény: Soká (151251)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!