Keresés

Részletes keresés

ton____jo Creative Commons License 28 órája 0 0 143212

Nekem Makita van most, semmi gond nincs vele.

Azt írtad ritkán kapcsolgatja az ember.Szerintem ez nem igaz mert gyors tokmánynál elég sűrűn használom a kapcsolót.

Előzmény: stukov1 (143209)
GPS Creative Commons License 28 órája 0 0 143211

Ni mit lőttem ma a lengyelpiacon. Ha nem lenne itthon már egy (sőt, kettő) - akkor biztos már az itthoni asztalomon fényképeztem volna le :-))

Zsír-új volt, használatlan*.

Nagyon érdekes megoldású volt - mert bár fogasléces - a fogaslécet (a fejjel együtt) tetszőleges helyzetbe lehetett rögzíteni az oszlopon (le-fel-körbe-körbe) ám a rögzítés után, 80 mm-es munkalökettel dolgozott, fogasléces előtolással.

12 rugót kért érte (a többségi lakossághoz pont felzárkózni igyekvő) árus - ám amikor látta, hogy tudom mire való, azt mondta, hogy egy 10-esért vihetem

Ez lengyelpiaci nyelven azt jelenti, hogy 8 ezer....bár ezért meg kell dolgozni egy kicsit (pl. otthagyni és zárás előtt visszamenni. ha még megvan, akkor tuti 8-ért vihető)

* Az a kategória volt amelyik le szzokott esni a akmionról rakodáskor, vagy amelyikből véletlenül 1 darabbal többet rakott fel a szállító - és ezt már se bekönyvelni, se visszaküldeni nem lehetett. Más magyarázat nincs :-)))

fejes.i Creative Commons License 29 órája 0 0 143210

Mindkét fajta volt nekem több fúrógépen. Egyikkel se volt sose gond.

Illetve van egy 750 wattos kék Bosch, ami kemény 15 évvel a háta mögött még működik, na annál néha kontakthibás az áttoló kapcsoló. De az az érzésem, hogy talán csak ki kellene tisztítani.

Előzmény: stukov1 (143209)
stukov1 Creative Commons License 29 órája 0 0 143209

más. Érdeklődnék, hogy egy kézi (vezetékes) fúrógépnél van-e jelentősége az irányváltó kapcsoló kialakításának?

Nyilván ritkán kapcsolgatja az ember, de nekem szimpatikusabb a Bosch féle "áttolós" verzió, mint a a pl Makitánál alkalmazott jobbra, balra pöcök. És sajna a többi gépnél is ezt látom gyakoribbnak...

?

stukov1 Creative Commons License 29 órája 0 0 143208

Heló! Én tavasszal vettem egy ilyet, akkor is akciós volt, kb pont ennyi volt az ára.

Előtte egy Parkside volt, elromlott rajta a motorfék....

Hasonló árban van Metabo, zöld Bosch, Maktec meg talán Flex is. (az olcsóbbakat nem említve)

Amiért a Dewaltot választottam, az az állítható rezgésszám (!) meg a 280W.

A többi nem tud ilyet (a zöld Bosch de:)

Szeretem, mert 1 kezes, rámegy a Lidl-ös csiszolópapír, meg elvileg profi gép. Az elszívására passzol a porszívó is.

Előzmény: Tie (143204)
feketefelhoo Creative Commons License 30 órája 0 0 143207
Előzmény: feketefelhoo (143206)
feketefelhoo Creative Commons License 1 napja 0 0 143206
Előzmény: Hobbiasztalos.blog.hu (143196)
409 Creative Commons License 1 napja 0 0 143205

"...az m5 elég vékonyka, kellene valami komolyabb csap kettő darab, ami nem engedi elfordulni, akkor a csavarok csak egybetartanák."

Meglehet, hogy az szándékosan olyan, hogy baj esetén ott szakadjon ketté a hajtás. (nyírókuplung)

(katonaságnál a hómarók maróasztal meghajtásához elfogyott a hozzávaló nyírócsavar. Tettünk bele sima csavarokat, de azokat már kicsi terhelésre is eltépte. A helikopteresek adtak "erős" csavarokat. Azzal meg feltekerte a szalagkorlátot is......)

Előzmény: halaloszto (143186)
Tie Creative Commons License 1 napja 0 0 143204

Úgy néz ki, lassan meghal a legalább 5-6 éves Parkside excentercsiszolóm (mondjuk a 100nm lambéria felcsiszolása fejjel lefelé tartva, elszívó nélkül valszeg be is tett neki), nézegetekújat, ha nem lehet csapágyat cserélni benne. 

Erről mit gondoltok? 

https://www.zakanyszerszamhaz.hu/termek=11104_DeWalt-DWE6423-QS-excentercsiszolo

Mégiscsak Dewalt, azok azért nem szarok. Egyedül az első markolatot hiányolom róla.

halaloszto Creative Commons License 1 napja 0 0 143203

igen.

de egy ilyen fúró pár forint, és kapsz sok helyen.

Előzmény: pacman123 (143202)
pacman123 Creative Commons License 1 napja 0 0 143202

Köszönöm mindenkinek az oldható kötéses tippeket!

A konfirmátor tűnik a legegyszerűbbnek - de ahogy olvasgatok róla, köll neki a spéci fúrószár. Ahogy nézem ezt sima fúróval nem fogom előfúrni, mert több lépcsőben kellene - magmérettel a menetes résznek, aztán nagyobb átmérővel a fej alatti résznek és még ott a fej elsüllyesztése is hogy bedugózhassam. És mindegyik furatot központosan egymáshoz képest, kézi fúróval - ha jól sejtem, nélküle nemigen kezdhetek neki, igaz?

pacman123 Creative Commons License 1 napja 0 0 143201

Max a stellerre tennék T-profilt, ütközőt, szorítőfésűt felfogni. De neked az sem érdekes, mert az gépépítő profilod by default ad nútokat.

Én maradnék az U mellett.  Leginkább az egyszerűbb tisztíthatóság/tolóasztal kivétel miatt.

Előzmény: fejes.i (143194)
pacman123 Creative Commons License 1 napja 0 0 143200

Nekem EUR-ba átszámolva, itthon, webshopos vásárlás, a 6 db-os készlet volt 103 EUR (33.000 Ft).

Nem tudom ott most mennyi darabra, mert a webshop (http://shop.woodholz.eu/) technikai okok miatt zárva ...

Előzmény: Pillanatragasz (143183)
feketefelhoo Creative Commons License 1 napja 0 0 143199

Nem tudom mi a nem túl drága, de én csak a Wolfcraftot ismerem

https://profibarkacs.hu/Wolfcraft-Undercover-Jig-szett

Előzmény: inoxjewels (143198)
inoxjewels Creative Commons License 1 napja 0 0 143198

Sziasztok!

Deszkák táblásításához keresek 15 fokos a fúróvezető hüvelyt.

Valaki esetleg tud valahol nem túl drágán?

Linket nagyon köszönnék, ha igen!

Üdv:

István

Paco155 Creative Commons License 1 napja 0 0 143197

A létrehozás oldaláról tökmindegy.  

Ugyanúgy kell végighúzni a marót mindhárom esetben. Az hogy egyenes, kúpos, vagy T fej van a marógépben, teljesen lényegtelen számára.  Inkább az anyag határozza meg amiből az asztal készült, hogy melyik lesz a jobb megoldás.

Előzmény: fejes.i (143194)
Hobbiasztalos.blog.hu Creative Commons License 1 napja 0 0 143196
srudolf1 Creative Commons License 1 napja 0 0 143195

nem merem módosítani, bonyolult szerkezet, mintha nem is lenne rajta kuplung, vagy ez volt az- nem is értem, hogy miként működik. 

Vagy 8o kg a gép, ebből a bolygóház van vagy 15 kiló a tárcsa még vagy 1o, van rajta ellensúly is. Még földhözvág valakit.

Olyan mint egy padlótisztitó monodisk csak 5x nehezebb.   

Előzmény: halaloszto (143186)
fejes.i Creative Commons License 1 napja 0 0 143194

Ezért tettem fel a kérdést. Magamtól az egyszerű U profil mellett lennék, de arra gondoltam, hátha valaki itt tapasztalatból megcáfolja.

Előzmény: 409 (143188)
feketefelhoo Creative Commons License 1 napja 0 0 143193

Á nem. Mondjuk jó erős. Fát hasogatni, ekét húzni kiváló.

Előzmény: motor-os (143191)
409 Creative Commons License 1 napja 0 0 143192

Dehogy! A szekrény az ajándék. !!

Előzmény: feketefelhoo (143190)
motor-os Creative Commons License 1 napja 0 0 143191

Miért? Kéne?  Pffffffff!  :-)

Előzmény: feketefelhoo (143190)
feketefelhoo Creative Commons License 1 napja 0 0 143190

A tehenet ajándékba adják vajon ?

Előzmény: motor-os (143189)
motor-os Creative Commons License 1 napja 0 0 143189

Tükrös előszobaszekrény eladó!

http://cdn.blog.hu/su/subba/image/hirdetes.jpg

409 Creative Commons License 1 napja 0 0 143188

"A "trapézt" gondolom a T helyett valósították meg, mert házilag könnyebb volt egy lefelé szélesedő nútot marni, mint T profilt."

Szerintem pont nem könnyebb. Legalábbis házilagosan nehéz a trapézt pontosra csinálni. Ha nem tökéletes, akkor van ahol részen lötyög, máshol meg szorul. Nekem nem jött be. A körfűrészen sima U profil van bútorlapba vágva, alu betét nélkül, vagy 4éve. Nekem eddig nem volt szükségem a T profilra, de mint pacman is írja, ez erősen hit kérdés, van aki arra esküszik.

Előzmény: fejes.i (143169)
Slam Jr. Creative Commons License 1 napja 0 0 143187

Google search: Géniusz Plusz asztalos OKJ képzés vélemény

Az egyéni gyakorlatot nem magadnak kell intézni? Itt úgy volt, hogy segítenek találni gyakorlati helyet, de aztán nem törték nagyon magukat. Szerencsére találtunk egy helyet, ahova tudtunk menni. Ebből 200 tanórát kell megcsinálni és leigazoltatni. Az meg volt adva, hogy mennyibe kerül a tanfolyam, ha járunk központi gyakorlatra (ez volt Esztergomban), illetve anélkül.

Egyébként az egész valami 430 ezer Ft volt mindennel együtt, ebből a vizsga 60 ezer Ft. Amikor ez indult tavaly ősszel, akkor én - illetve többen - nem találtam ingyenes képzést, most állítólag van a Kaesz Gyulában.

Hétvégenként (2-3 hetente) volt az oktatás, péntek délután, szombat-vasárnap 8-tól. Elmélet Pesten, gyak Esztergomban.

Az elmélet tulajdonképpen egy zacskó fruttit nem ért, szerintem innen a fórumról többet tanultam. Pontosítok, 2 tanár volt, aki elméletet tanított. Az egyikük az anyagismeretet, ő nagyon lelkiismeretesen, részletesen és jól leadta az anyagot, neki maxi respect. Az, hogy ebből vizsgán szinte semmit nem kérdeztek vissza, az már nem az ő baja. A másik tanár, aki a minden egyéb elméletet tanított... volna. Ő inkább csak alibizett, minden hétvégén ugyanazokat ismételgette, ugyanazokról sztorizgatott. Ja és mindig befejezte pár órával (!) hamarabb szombat-vasárnap, mert hát ugye rotyog már otthon a húsleves, mindenki menne haza, szóval minden szenvedjünk bent olyan sokáig... szóval nem igazán tanított semmit, az a lényeg. Volt olyan, amikor elfelejtett bejönni. Ugye az ember péntekre elintéz fél-egy nap szabit, hétvégén megy reggel 8-ra és akkor ez várja... na mindegy.

A gyakorlat Esztergomban tök jó volt. Egyrész a gépek, másrészt a tanár miatt is. Ez egy középiskolának a gyakorló műhelye, elég jól fel van szerelve, a kisebb-közepes gépek főleg Festo(ol), a nagyok meg Felder gépek (maró, kombigyalu, szalagfűrész).

Ilyen:

A gyak tanár meg egy marha rendes, hozzáértő ember, róla csak jót tudok mondani.

Viszont a gyakorlat kevés, asszem 9 hétvége volt az egész, ebből lehetne több. Az elmélet meg talán elég lenne, csak töltsék ki hasznosan. 

A Géniusz meg sokszor nem szól időben, ha mi nem kérdezünk rá a dolgokra és akkor észbekapnak, akkor meg adjuk be/töltsük ki/legyen kész tegnapra... szóval kicsit érdekesen működnek. Ja és a bizonyítvány most lett kész, azt szívesen kipostázzák 2500 Ft-ért. Sajnos ez már nem fért bele a tandíjba... 

Persze lehet, hogy másik képzésen jobb tanárt is ki lehet fogni elméletből, de azért ne legyenek illúzióink, ez egy profitorinetált cég. 

Lényeg a lényeg, ha valaki a tudását szeretné tökéletesíteni a hobbijához, ahhoz nem ajánlom, akkor inkább olvasgassa a hobbiasztalos blogot, a fórumot, könyörögje be magát valami műhelybe (a megspórolt tandíjból is lehet ebbe invesztálni). Ha viszont kell a papír, ahhoz jó lehet, bár mondom, elvileg most indul ingyenes képzés asszem a Kaesz Gyulában, de nem néztem utána. Ja és most állítólag jól bevásároltak valami pályázatból egy szabad szemmel is jól látható összegért Festool gépeket, szóval ők is jól fel vannak szerelve.

Előzmény: Surka (143172)
halaloszto Creative Commons License 1 napja -1 0 143186

ha nemesacél alatt edelstahl-t értesz, ami rozsdamentes, akkor nem is csodálkozom. az baromira szeret elnyíródni. 

az m5 elég vékonyka, kellene valami komolyabb csap kettő darab, ami nem engedi elfordulni, akkor a csavarok csak egybetartanák. Nem lehet összefúrni a két darabot valami nagyobb átmérővel, és tenni bele két rendes csapot? amúhu 12.9 csavart is kell találj.

Előzmény: srudolf1 (143179)
Hobbiasztalos.blog.hu Creative Commons License 1 napja 0 1 143185

Ezt az excenteres összehúzatót nem javaslom. Rettentő gyenge anyagból van, valami spiáter szerűség, könnyen deformálódik és törik. Akárhogy húzatod vele össze a lapokat akkor is van egy mozgása. Pontos fúrósablon nélkül szinte lehetetlen bútorlapba pontosan egybe vezetni a két furatot. Szóval egy nagy rakás .....

Ennél van sokkal erősebb összehúzató fillérekért. Ehhez is kell készíteni egy fúró sablont, de a kisebb átmérő miatt sokkal könnyebb a fúrás is. Ezt kegyetlenül meg lehet tépni, nem fog illegni-billegni utána az asztal. 

https://butorkellek.eu/korpuszosszehuzo-kisagyhoz-tonkanyaosszehuzo-csavar-4279

Előzmény: pacman123 (143158)
Slam Jr. Creative Commons License 1 napja 0 0 143184

Kicsit talán drágább az átlagosnál. Van amúgy hatos szett 75 euró körül, itthon láttam négyes szettet, mindjárt nézem.... 15 ezer Ft (10, 16, 20, 26 mm).

Előzmény: Pillanatragasz (143183)
Pillanatragasz Creative Commons License 1 napja 0 0 143183

Aggyisten.  

Cseresznyés vésőt láttam a németországi hellában, meg is vettem egy 26 mm est 22 euró volt.

Reális az ára? Vennék még pár más méretűt.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!