Keresés

Részletes keresés

H_G Creative Commons License 2007.02.18 0 0 728
Csak egy ilyen volt (Al-Amir a Király utcában), mostanra már az is átalakult. Tudtommal csak a büfészerűek maradtak.
Előzmény: Morgiana (726)
Ghanima Creative Commons License 2007.02.18 0 0 727
Brrrrrrrrrrr, kizárt dolog!!!! No margarin at all!!!
Előzmény: H_G (725)
Morgiana Creative Commons License 2007.02.15 0 0 726
sziasztok, tudtok ajánlani egy jó arab konyhát Bp-n? Valahol Belvárosban, beülős kellene és vendéget lehessen vinni. köszi
H_G Creative Commons License 2007.02.15 0 0 725
Csak ne Rama margarinnal :)

Előzmény: Ghanima (724)
Ghanima Creative Commons License 2007.02.15 0 0 724
Se rá fütty! Az is nagyon jónak tünik és a fotó alapján valóban hasonlított. Köszönöm, hogy megnézted.
Ribizli ötlete nyerő volt, egészen biztos, hogy a mindmegette receptje az igazi, már látom, hogy hétvégén mivel fogok kutyulni.
Előzmény: H_G (721)
milendee Creative Commons License 2007.02.15 0 0 723
jó helyen jártál, az az egyik legjobb. itt van pár főzős video és ahol sok eredeti alapanyag beszerezhető: Wesselényi 34
Előzmény: cheeesemaniac (722)
cheeesemaniac Creative Commons License 2007.02.15 0 0 722
Tegnap voltunk a Kashmirban, bár az elején nehezen indult (nem találták meg az asztalunkat), de utána minden OK volt. SŐT nagyon OK. Ez volt életem első komolyabb élménye az indiai konyhával, de biztos, hogy nem az utolsó ! :)
Ettünk "Vegetable pakora"-t, hagymakarikát,  Kadhi csirkét,  csirke madras curry-t, rotit, fokhagymás naant, rizst, túrógombócot.
Minden teljesen rendben volt. Már azon agyalok, hogy otthon is tudnék simán valami jót főzni, ha utána járok. az alapanyagoknak.
maniac
H_G Creative Commons License 2007.02.14 0 0 721
Na, ebben tévedtem -- amire emlékeztem (mert fotón nagyon hasonlít), az pásztorleves (Yayla Corbasi), és nincs benne vörös lencse. Csak rizs és tépkedett mentalevél, tyúkhúslevesben megfőzve, olívaolaj, liszt és joghurt, feketebors és rózsapaprika (mi lehet az?), bár el tudom képzelni, h. hagyma és lencse hozzáadásával némileg hasonlóvá válna ahhoz, amit keresünk.

Előzmény: Ghanima (719)
Ghanima Creative Commons License 2007.02.13 0 0 720
Köszönöm, megyek mindmegnézni!!!!! :-)
Előzmény: ribizli (717)
Ghanima Creative Commons License 2007.02.13 0 0 719
Izgatottan várom, köszi! :-)
Előzmény: H_G (715)
Ghanima Creative Commons License 2007.02.13 0 0 718
Köszönöm a választ! Szerintem nem létezik, hogy cékla legyen benne! Én szeretem a céklát, de tuti, hogy nem olyan típusú az íze. Én szoktam használni vörös lencsét, nem túl gyakran, mert - ahogy írod drágácska, de tél elején mindig szoktam főzni egy jó kis tartalmas skót-típusú levest.
A zeller viszont gyanús nekem, tényleg lehet, hogy tesznek bele. Na, majd jól kipróbálom.

Előzmény: trofimov (714)
ribizli Creative Commons License 2007.02.13 0 0 717
Itt van a Mindmegettén egy, szerintem ez nagyjából az, amit keresel.
ribizli
Előzmény: Ghanima (712)
H_G Creative Commons License 2007.02.13 0 0 716
Ami fix, hogy nem volt benne, az a cékla. (Nagyon utálom, így mikroszkopikus mennyiségben is megérzem a szagát.)
Előzmény: trofimov (714)
H_G Creative Commons License 2007.02.13 0 0 715
Pont ilyet ettem nemrég :)

Van egy török szakácskönyvem, amiben emlékeim szerint benne van, majd megnézem este!

Előzmény: Ghanima (712)
trofimov Creative Commons License 2007.02.13 0 0 714

nem tudom, hogy ott hogyan készül.

 

én máshol ettem ilyet, és ott cékla színezte a levest.... (magyar, ecetes csemege céklakonzerv...)

+ érdemes egy kis zellergumót venni (ha szereted), nagyon pici csíkokra vágni, és olívaolajon megpirítani, és a leves tetejére szórni.

 

Zitkának van a Konyha trükkök topicban egy szuper lencseleves receptje.... az kiindulásnak jó lehet.....

 

de sztem simán húslevesben megfőzik a lencsét, fűszerezik bele a cékla, turmix. és kész. (lehet, hogy előtte hagymát pirítanak+fokhagymát, és arra a leves....)

 

a curry biztos megy hozzá, mint fűszer.....

ma este főzök egy ilyet, és megírom a tapasztalatokat.

 

vörös lencsét sok helyen lehet kapni, elég drága, viszont nagyon könnyen megfő.

én lencsesalátához is azt használom.

 

 

másik téma:

a tecsóban eltűntek a normális TRS fűszerek, van helyette sokfajta kész szósz...., hát én azt nem veszem meg....

Előzmény: Ghanima (712)
Sequoia Creative Commons License 2007.02.12 0 0 713
Bocs a reklámért - de szeretnék szólni nektek, hogy a JÉ! India honlapon (http://jeindia.hu) elindult a konyhaszekció. A Receptgyűjteény még elég kicsi, de a Fűszerkalauz már gyakorlatilag készen van. A receptek folyamatosan bővülnek, és a regisztrált tagok is küldhetnek be saját recepteket.
Ghanima Creative Commons License 2007.02.12 0 0 712

Szerbuctok, kedves topiklakók!

Vsz. antiszakácskodós a kérdésem, de nekem nagyon ízlik és nem tudtam meg, hogyan készítik. Hátha valamelyiktek ismeri A titkot. A bp-i nagyobb török éttermekben (tudom, hogy ezek igazából csak a Macdodó keleti változatai, de nem akarok mentegetQzni tovább...), pl. a Vígszínházzal szemben találhatóban, lehet kapni egy "piros lencse leves" nevü ételt, ami nekem nagyon izlik. Próbáltam kérdezQsködni, hogy mi az elkészítés módja, de nem mondták el. Ha valamelyikQtök tudja a titkot, kérem, árulja el nekem! Ha jól gondolom, a vöröslencse mellett a pikáns savanyú ízecskét vagy paradicsom vagy ici-pici citromlé adja. De mégis hogyan készül??!!!

Hilfe, help, aiuto, pomoc!   Köszönöm! :-)

Dydand Creative Commons License 2007.02.03 0 0 711
Zitka osztotta meg velem a linkeit, a fűszerek, fűszerkeverékek topikban:



A sambhart illetően ezt találtam:

http://www.indianchild.com/Recipes/Traditional-recipes.htm

Sambhar. This is tamarind juice boiled together with lots of vegetables , cooked dal and sambhar masala. Sambhar with rice usually forms the 1st course.

Itt van még néhány recept hozzá:

http://www.recipezaar.com/89803

http://www.indianchild.com/Recipes/madras_masala_recipe/sambhar_recipe.htm

http://festivals.iloveindia.com/onam/sambhar.html

http://www.tarladalal.com/recipe.asp?id=1663



Üdv: dy
Előzmény: milendee (710)
milendee Creative Commons License 2007.02.03 0 0 710
persze hogy, azért kedvenceltem be a topikot!
Előzmény: Dydand (709)
Dydand Creative Commons License 2007.02.02 0 0 709
Oké;)

Ha valakit érdekel a fűszerkeverék szívesen beírom ide a linkeket.

Üdv: dy
Előzmény: milendee (708)
milendee Creative Commons License 2007.02.02 0 0 708
én nézem, de erről nem tudtam. most már tudok:)
Előzmény: Dydand (707)
Dydand Creative Commons License 2007.02.02 0 0 707
Látom, pörög a topik...

A választ azóta megkaptam: indiai fűszerkeverék, az összetevői is megvannak.

Üdv: dy
Előzmény: Dydand (706)
Dydand Creative Commons License 2007.01.31 0 0 706
Sziasztok!

Valaki tudna nekem segíteni abban, hogy mi a különbség a shamar és a sambhar között? A shamart ismerem, ez a római kömény arab világban használt (egyik) neve. A sambharban is van római kömény, de mi még? És milyen ételek ízesítésére használják?

Előre is köszönöm, üdv: dy
Morgiana Creative Commons License 2007.01.28 0 0 705
köszönöm mindenkinek, sajnos a főnököm végül mégsem indiait választott, de a Kashmír b van tervezve a következő látogatásra - akkor esélyt sem hagyunk neki a válogatásra:))))
Előzmény: milendee (697)
trofimov Creative Commons License 2007.01.14 0 0 704

sziasztok!

 

a gugliba beírva: madras curry powder....

milliónyi találat van....

amit tudok ajánlani: rubymurray.com.... például. ott sok vindalu és curry recept van.

de a Floyd szakácskönyve sem rossz.

(mondjuk én az ezüstöt nem enném meg)

 

smileagain Creative Commons License 2007.01.14 0 0 703

Köszönöm!

Még nem is próbáltam currys húson kívül mással együtt enni. Jól hangzik a kolbászos variáció.

 

Zitka:  Zöld paradicsomos?? Nem túl biztató, de biztos finom lehet.Leírtam ezt a receptet is.

Előzmény: szysssz (702)
szysssz Creative Commons License 2007.01.13 0 0 702

2 nagy fej vöröshagyma, 4 nagy paradicsom, 4 nagy savanyú alma, 15 dkg mazsola, 15 dkg levétől lecsöpögtetett marinált paradicsompaprika, 1 evőkanál paprikalé, 3 gerezd fokhagyma, 2 evőkanál cukor, 1 evőkanál 10%-os ecet, 1 csapott teáskanál só, 1 csapott mokkáskanál őrölt fekete bors, késhegynyi őrölt gyömbér és szegfűszeg, ízlés szerint csípős paprikapor
A paradicsomot meghámozom, az almát kicsumázom és ugyancsak meghámozom, a megtisztított vöröshagymával együtt apróra vágom, majd ép zománcú lábosba téve ráöntöm az ecetet, a 0,5 dl vizet, a paprikalevet, a leszárazott mazsolát, a paradicsompaprikát és az összes fűszert. Kis lángon, állandó keverés közben lekvár sűrűségűre főzöm, majd hagyom, hogy kihűljön. Ezután jól záródó kis üvegekbe öntöm és a hűtőszekrényben tárolom. Sokáig elálló, rendkívül ízes, pikáns mártás, amely sült húsokhoz vagy sült-főtt kolbász mellé illik.

 

 

Előzmény: smileagain (700)
Zitka Creative Commons License 2007.01.13 0 0 701

Ősszel, mikor sok beéretlen paradicsom volt a kertünkben, ezt a receptet találtam. Aztán nem készítettem el, de mindenképpen szeretném kipróbálni:

 

Zold paradicsomos csatni
------------------------

Hozzavalok:

1,75 kg zold paradicsom
50 dkg hamozott, kimagozott savanyu alma
40 dkg felapritott voroshagyma
2 gerezd fokhagyma
1 evokanal so
3 evokanal savanyusag fuszer
6 dl borecet
45 dkg cukor

* Nagyobb labosba tesszuk a paradicsomot, az almat, a hagymat es a
fohagymat. Megsozzuk, osszekeverjuk. A fuszerkevereket teatojasban vagy
gezbe kotve tesszuk hozza, igy konnyu lesz kivenni.
* Beleontjuk az ecet felet es felforraljuk, majd kis langra teve,
kevergetve egy oran at fozzuk, amig besurusodik. A cukrot feloldjuk a tobbi
ecetben es a csatnihoz ontjuk. Kevergetve meg egy orat fozzuk. ű
* Kivesszuk a fuszereket. Kisebb uvegekbe kanalazzuk a csatnit, legmentesen
lezarjuk, szarazdunsztban hagyjuk kihulni. Legalabb egy honapig hagyjuk
erni felbontas elott.

Előzmény: smileagain (700)
smileagain Creative Commons License 2007.01.13 0 0 700

Sziasztok!

 

Tudnátok valami finom CHUTNEY receptet írni?

 

Eddig csak mango chuthey-t használtam, de nem sokára elfogy és a városomban nem ismerek olyan helyet, ahol vehetnék.

Ja, és  meddig áll el a házi?  Van receptem, ami almával készül, de az nem vonz és állítólag 4-5 nap után lehet kidobni...

 

A mangós egyébként isteni!!!!!

wodwo Creative Commons License 2007.01.12 0 0 699

Szia trofimov!

Pasztára, porra, vagy magára a kész kajára gondolsz?

Előzmény: trofimov (698)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!