Keresés

Részletes keresés

mercedese270 Creative Commons License 2020.09.07 0 0 3416

Ahogy nézem, ebben 2db szénszűrő is van. Ezeknek pont az lenne a feladatuk, hogy a kellemetlen szagokat és ízeket kivegyék a vízből. Lehet, hogy már megérett a szűrők cseréjére a tisztító!

Előzmény: mitvisz1 (3415)
mitvisz1 Creative Commons License 2020.09.06 0 0 3415

Megvan ! Kicseréltem a vízlágyító gyantát kevert ágyas gyantára (hátha kevésbé zavaró az íze , persze nem lett jobb) másfél hónapja és most egyik napról a másikra penetráns halszaga lett. Kiiktattam de jó darabig még gyengén érezni lehetett az utána lévő szűrőkből.

Előzmény: mitvisz1 (3413)
mercedese270 Creative Commons License 2020.09.04 0 0 3414

Szia!

Akkor még garanciális. Szerintem ott kellene reklamálni, ahol vetted!

Előzmény: mitvisz1 (3413)
mitvisz1 Creative Commons License 2020.09.04 0 0 3413

Sziasztok.

Segítség !  Halszagú lett a szűrt ivóvíz (EXCITO-CL  kb 8 hónapos) . Van valakinek ötlete mi okozhatja ? Próbáltam bőven kifolyatni de nem segít.

stefano33 Creative Commons License 2020.09.02 0 0 3412

Még egy kérdés: Melyik az a membrán màrka amúgy, amit érdemes venni?

stefano33 Creative Commons License 2020.08.26 0 0 3411

Ok, köszi.

Nem próbálkozom vele, talán majd a cég kitalál valamit. Még bőven garanciális a masina, de a víz keménységről nem ők tehetnek.

Előzmény: Elektronikus (3410)
Elektronikus Creative Commons License 2020.08.22 0 0 3410

Régebben találkoztam olyan PDF-adatlappal, ahol szerepelt a gyártó utasítása az alkalmazott sósavas eljárásról, hígítás mértéke, ilyesmi.

 

Hogy milyen szivattyúval dolgozzon a karbantartó személy, azt konkrétan nem írták, de lehet, hogy a víztisztítók saját vízpumpája is átnyomhatja. Noha az alapvetően rásegítő (hálózati nyomásra rásegítő). Hogy egy vödörből mennyire jól szívja át a vizet, azt nem tudom, nem volt még ilyen pumpám.

Előzmény: stefano33 (3408)
stefano33 Creative Commons License 2020.08.21 0 0 3409

*savazást

Előzmény: stefano33 (3408)
stefano33 Creative Commons License 2020.08.21 0 0 3408

Lehet, hogy butaságot kérdezek, de hogyan szokták ezt a “savazászt” csinálni?

Előzmény: Elektronikus (3407)
Elektronikus Creative Commons License 2020.08.19 0 0 3407

Lehet, hogy a helyi adottságok miatt ilyen a víz. A membrán a lúgot nem bírja (hipó stb.), de savazni szokták, hígított sósavval, ecetsavval stb.

 

A mesterséges ecetsav nem ugyanaz, mint a biológiai erjesztéses ecet, ételecet, utóbbi kerülendő ilyen célokra, mivel nem olyan tiszta (étkezéshez persze jobb).

 

Amit szimplán ecetsav néven árusítanak és olcsóbb is, azzal lehet jobban vegyészkedni.

Előzmény: stefano33 (3406)
stefano33 Creative Commons License 2020.08.11 0 0 3406

Sziasztok!

 

Pár hozzászólással ezelőtt írtam, hogy kb 6 hónap alatt elkövesedett az ozmózis membránom, ezért nagyon lassan csordogált a tisztított víz belőle. Azóta kicserèltèk. Jött is szuperül a  víz: kb 7 dl/perc. Ez júniusban történt. Mára úgy nézett ki a helyzet, hogy már csak 4,5 dl/perc jött belőle. Létezik, hogy ennyi idő alatt tönkrevágja a vízkő a membránt? 2 db 100 gpd-s membràn van a készülékben. Átfolyós rendszer.

Azt talàltuk ki, hogy egy vízlágyítót teszünk a gép elé, ezt a mai nap folyamán sikerült abszolválnom. Na, azóta 4 perc kell 1 liter víznek. 😅
Létezik valami módszer a membránok ”vízkőtelenítésére”? Ecetet, vagy valami hasonló. 

Előzmény: Elektronikus (3396)
Elektronikus Creative Commons License 2020.08.09 0 0 3405

Ha a tartályt lezárod, ideiglenesen gyűjtheted kancsóba vagy valami edénybe a vizet.

 

Nekem egyáltalán nincs tartály, jelenleg percenként 4 dl a víztermelés (befolyásolja a hőmérséklet, nyomás és vízkeménység, télen lassabban jön).

 

Lezárt tartály mellett megmérheted a vízhozamot, ebből tudsz következtetni, hogy egyébként rendben van-e minden. De nem tudom, hogy nálad milyen membrán, illetve annak mennyi a normál termelése.

Előzmény: starfajter (3403)
mercedese270 Creative Commons License 2020.08.09 0 0 3404

A tartályt úgy tudod leellenőrizni, hogy elzárod a csapját, majd engedsz ki vizet. Ha azt a csordogálást tapasztaltad eddig is, akkor nem jó a tartály.

Megpróbálhatsz a szelepen keresztül levegőt pumpálni bele, de valószínűleg kilyukadt a benne lévő gumitömlő. Ezek után itt visszaolvasgatsz és eldöntöd kell-e tartály, vagy kis átalakítás és nem kell tartály.

Előzmény: starfajter (3403)
starfajter Creative Commons License 2020.08.08 0 0 3403

Sziasztok!

Visszaolvastam, de konkrétan az én esetemre nem találtam megoldást. Lehet, hogy elkerülte a figyelmemet, akkor sorry. Kb 13 éve van már RO készülékünk. Ha jól tudom Blue Clear. Mostanában az a probléma, hogy a víz csak kb. 1 deci jön ki a csapból, utána csak csordogál. Szerintem a tartályból nem kapja meg a vizet. Ha folyik és elzárom kinyitom a tartáy csapját semmi változás nincsen a nyomásban. A tartályt levéve a nyomás kb 05 bar, a vizet is nyomja kifele. Hálózati nyomás megfelelő. A kábeleket már megnéztem, de nincsen dugulás. (mitöl is lenne?). Így elég rossz 1 decinként engedni a vizet. de 1 perc múlva megint meg tud szűrni 1 decit. Előre is köszi!

zsero Creative Commons License 2020.08.04 0 0 3402

Házakban még lehetnek ólom csövek, Budapesten nagyon sok a régi építésű ház, simán lehetnek még.

olomavizben.hu bevizsgálja a vizet + forgalmazza ezt a készüléket, így találtam rá. De egy vizsgálat 10e Ft, tehát összehasonlítható egy szűrő árával, nem egyértelmű hogy megéri bevizsgáltatni.

Előzmény: Elektronikus (3401)
Elektronikus Creative Commons License 2020.08.03 0 0 3401

Az ólom megkötésére ahhoz való ioncserélő gyanta szükséges, amit ezek a betétek tartalmaznak is.

 

De ha jól tudom, főleg az amerikai piacon futnak ezek, ott is azon területeken, ahol még akadnak ólomcsövek, vagy azok maradványai.

 

Magyarországon ez nem probléma, amennyire én tudom, legfeljebb a kereskedők hozzájutnak olcsón ilyen szűrőkészletekhez (ami talán máshol már eladhatatlanná vált) és hirtelen "rájönnek", hogy az ólmot ki kellene szűrni. Pedig nincs is a vízben.

Előzmény: zsero (3400)
zsero Creative Commons License 2020.08.03 0 0 3400

Sziasztok, mit kell tudnom az egyszerűbb, nem ozmozisos, kimondottan ólmos víz szűrésére kitalált és hitelesített átfolyós készülékekről?
Pl. Doulton készülékek itt: https://www.olomavizben.hu/gyorsvasarlas2.php

Ahogy látom valamelyik forgalmazó inkább ózmózisos, valamelyik inkább ilyet forgalmaz ezért félek sosem tudom meg tőlük mi a helyzet. Budapestre nézem, ahol ha jól tudom az arzén nem probléma, így lehet nincs értelme az ozmozisos teljes szűrésnek, legalábbis ezen gondolkodom.


youdoka Creative Commons License 2020.07.12 0 0 3399

Köszönöm szépen! 🙂

Előzmény: mercedese270 (3398)
mercedese270 Creative Commons License 2020.07.12 0 0 3398

Szia!

 

Szerintem itt olvassál.

 

http://www.a-gyal.hu/viztisztito/egyeb.htm

 

Kicsit lejjebb van vízlágyító a mosógép, mosogatógép, bojler elé.

A három szűrőt meglehet próbálni a vízóra után, persze nem ilyen áron, ez csak példa.

Ha van aki összerakja, akkor a felébe sem kerül! Ekkor az egész lakásban szűrt víz van.

Ehhez 2db 1/2"-os köcsavar kell, 3db szűrőház, betétek. Pl.:

 

https://www.homewater.hu/Szurohaz-hideg-vizre-kek-hazzal-1/2-csatlakozassal?gclid=Cj0KCQjw6ar4BRDnARIsAITGzlDXR1HAw42fBo-N5lVCjrpVo434VRxAROQm1nRedwjSmxCIW4pSoEwaAl6VEALw_wcB

 

Mosógép havonta 1l 20%-os ecet, 90C°-on gyorsmosás, mosószer adagoló környékét, meg általában ahol sötét lerakódás látszik, befújni pl. hipóval, ultraszavóval, stb. a szagok (baktérium) megszüntetésére! Gondolom, valami hasonló jó lehet a mosogatógépre is.

 

Ezekután következhet a RO-víztisztító, ha szükséges. Ez már költségesebb, csak ivó-főzővíznek.

 

Előzmény: youdoka (3397)
youdoka Creative Commons License 2020.07.11 0 0 3397

Sziasztok!

Nagyon örülök, hogy rátaláltam erre a fórumra, hiszen központi víztisztító berendezés vásárlása előtt állok és fogalmam sincs, hogyan fogjak hozzá, milyen szempontokat kell figyelembe venni, ugyanis a problémám elég összetett, mindemellett nőből vagyok...

A víz minősége évek óta probléma városunkban. Sokszor van színe, szaga, persze a vízszolgáltató szerint minden a legnagyobb rendben van. Egy víztározóból kapjuk az ivóvizet, mely országosan is elismert horgászparadicsom - tele mindenféle etetőanyaggal. Mindemellett oly mértékben vízköves is, hogy a bojlert 2 hónap után ismét vízkőmentesíteni kellett, ekkor is negyed vödör vöröses barna színű vízkő volt benne. A mosogatógépből kivett edények gusztustalan pocsolyaszagot árasztanak, a frissen mosott ruhák büdösek, száradás után is egyfajta poshadt szaguk van, arról már nem is beszélve, hogy zuhanyzás után nem győzünk vakarózni... Korábban már beszéltem egy víztisztító berendezéseket forgalmazó szakemberrel, aki azt mondta, ahhoz hogy a legmegfelelőbb berendezést megtaláljuk, szükséges volna egy vízmintavétel. Ez azonban több tízezer forintba kerül.

Szeretnék segítséget kérni, hátha valaki járt már hasonló cipőben és sikerült megoldást találnia a problémára. Sajnos a vízszolgáltatóhoz hiába fordulunk, semmi változás nem történik, pedig évekkel ezelőtt már a televíziós is foglalkozott vele. Azt még hozzáteszem, hogy 40 éve épült panelban lakom, ahol a csövek is ennyi idősek (felújításkor lakáson belül kicseréltük). Okozhat ez is ilyen végeredményt?

Kicsit hosszúra sikerült, de nagyon köszönöm, hogy elolvastátok!

Elektronikus Creative Commons License 2020.06.25 0 0 3396

Elképzelhető, hogy a mikronok is befolyásolják, noha elvileg a kisebb résméreten is átmegy.

 

Vagy számíthatnak a használati szokások, pl. sokat áll, vagy gyakran öblítődik stb. Régen volt egy kétlépcsős átfolyós (nem RO), főleg annál tapasztaltam, hogy az első szűrő pár hónap alatt súlyosra hízott a kőtől. Az általában sokat pihent, aránylag keveset frissült.

 

A membrán előtt nekem 5 mikronos szokott lenni, legelöl meg a tekercselt papír van.

Előzmény: stefano33 (3395)
stefano33 Creative Commons License 2020.06.25 0 0 3395

Ami érdekes, hogy az egyik cimborámnak is van egy ro-membrános víztisztítója, hasonló paraméterekkel, mint az enyèm. 10 éve hasznàlja, és nem kövesedett el neki. Pár utcára lakik tőlem, úgyhogy a víz ugyanaz. Annyi a különbség, hogy az övé tartàlyos, és nem àtfolyós. Illetve nála 5 és 1 mikronos előszűrők vannak, nálam meg 20 és 5 mikronos.

Előzmény: Elektronikus (3392)
stefano33 Creative Commons License 2020.06.24 0 0 3394

Köszönöm a választ.

Érdemes lenne esetleg kipróbálni a 20 és 5 mikronos szűrők helyett 5 és 1 mikronosokat?

Előzmény: Elektronikus (3392)
Törölt nick Creative Commons License 2020.06.24 0 0 3393

:)

Előzmény: stefano33 (3389)
Elektronikus Creative Commons License 2020.06.24 0 0 3392

Mármint úgy szokás, hogy előbb a 20 mikron, utána egy préselt szénblokk, utána az 5 mikron. Vagy az első lehet kisebb résméret is, de az lassíthatja is az átfolyást, ezt ki lehet tapasztalni, hogy mi a jó.

 

Ezeknek ugyan nem dolga a vízkő megfogása, mégis lehet tapasztalni, hogy az első szűrő jó nehézre tud hízni, a vízkő egy részétől. Ennek oka, hogy az elektronmikroszkópos felvételek tanúsága szerint a vízkő egy része hópehelyszerű képződményekből áll (csak persze kicsiben), ami fokozottan hajlamos összeállni, lerakódásokat képezni.

 

Szerencsére az előszűrőben is pont ezek tudnak jól megakadni és optimális esetben csak az a része megy tovább, ami megtapadásra kevésbé hajlamos, porszerű (szintén mikroszkopikus értelemben), így átmehet a rendszeren a lefolyó felé.

 

Másik dolog, hogy nekem az elektronikus rendszer óránként 20 másodpercig öblítővizet folyat át, ez is akadályozhatja a vízkő beállását.

 

Ennek hiányában manuális öblítést lehet időnként csinálni, egy kézi szeleppel.

 

Ami plusz van nálam, hogy az elejére betettem még egy szűrőt / házat, ami egy érdekes tekercselt, szénréteges papírból áll. Ezt csak azért, mert véletlenül hozzájutottam pár ilyen USA GE darabhoz és valamire el akartam használni.

 

Esetedben lehetne talán betenni ioncserélő betétet is, az 5 mikronos elé.

 

Vagy figyelni az első szűrő által megfogott vízkő mennyiségét és gyakrabban cserélni.

Előzmény: stefano33 (3391)
stefano33 Creative Commons License 2020.06.24 0 0 3391

Egy 20 és egy 5 mikronos előszűrő + egy aktívszenes szűrő van a 2 db 100 gpd-s  membrán előtt. 

Öblítőrendszerről nem tudok...

Előzmény: Elektronikus (3390)
Elektronikus Creative Commons License 2020.06.23 0 0 3390

Régi hozzászólásomból kiderül (csak azóta másik nicket használok), hogy 2011-ben megvolt az RO-MAN, Angliából származó membránom, ami azóta sem vízköves, cserélni sem kellett, végzi a dolgát.

 

Pontosan milyen előszűrőket használsz?

 

Gondolom, automatikus öblítőrendszer nincs.

Előzmény: stefano33 (3387)
stefano33 Creative Commons License 2020.06.23 0 0 3389

Rajta vagyok!😊

Előzmény: Törölt nick (3388)
Törölt nick Creative Commons License 2020.06.23 0 0 3388

Igyál sört!

Előzmény: stefano33 (3387)
stefano33 Creative Commons License 2020.06.23 0 0 3387

Sziasztok!

Van egy ozmózisos víztisztítóm, és fèl év után egyre gyengèbben csordogált a víz belőle. Kiderült, hogy elkövesedett a membrán. Garanciàban kicserèltèk, de sajnos valószínűleg ezt is meg fogja támadni a vízkő. Van a központi vízlágyító beszerzésén kívül valami más ötletetek?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!